Kolejna edycja „Staży Prezesa NBP”

Kolejna edycja „Staży Prezesa NBP”

author
Alicja Hirsekorn
23 lipca 2019
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.
Kategoria

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego rozpoczął się już nabór do kolejnej edycji „Staży Prezesa NBP”. Jest to doskonała możliwość dla absolwentów studiów magisterskich, którzy chcieliby poznać realia pracy w wielkiej państwowej instytucji oraz poszerzyć swoją wiedzę, a także być może odnaleźć swoją przyszłą pracę.

Prezes Narodowego Banku Polskiego, profesor Adam Glapiński serdecznie zaprasza na kolejną edycję „Staży Prezesa NBP”. W komunikacie, jaki został opublikowany na stronie internetowej banku zawarto najważniejsze warunki takiej współpracy jak i wszelkie wymagania stawiane przed kandydatami.

Co ciekawe, mile widziani są absolwenci studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich zarówno z uczelni krajowych, jak i zagranicznych. Preferowane kierunki, jakie pojawiły się w oficjalnej informacji o stażu to ekonomia, bankowość, rachunkowość, finanse i informatyka.

Mimo to, aplikować mogą również absolwenci kierunków pokrewnych. Tego rodzaju staże mogą stanowić pomost do przyszłego zatrudnienia – jeżeli kandydat doskonale sprawdzi się podczas stażu, będzie mu znacznie łatwiej odnaleźć prestiżowe zatrudnienie w przyszłości. Program staży Prezesa NBP ma jednak także inne wymagania niż ukończone studia.

staży

Karty przedpłacone – lista dobrych praktyk NBP.

Wymagania względem kandydatów do „Staży Prezesa NBP”

O pierwszym i najważniejszym warunku, czyli ukończeniu studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich wspomniano już wyżej. Poza tą kluczową kwestią w komunikacie NBP pojawiły się także różne inne wymagania, których spełnienia oczekuje się od kandydatów.

Niewątpliwie ważnym warunkiem jest posiadanie wysokiej średniej ocen ze studiów. Chociaż nie uściślono dokładnie, jakiej średniej oczekują osoby zajmujące się rekrutacją do programu staży w NBP, to oferta skierowana jest wyraźnie do najlepszych studentów.

Nie jest zadziwiającym fakt, iż kandydat musi posiadać również umiejętność biegłej obsługi komputera i znać pakiet Office, który wykorzystywany jest powszechnie w większości firm. Od kandydatów wymaga się ponadto dobrej znajomości języka angielskiego.

Coraz więcej wielkich firm poszukuje poza doświadczeniem i wiedzą także tak zwanych umiejętności miękkich. Nie inaczej jest w tym przypadku. Od kandydatów wymaga się po pierwsze chęci i gotowości do poszerzania wiedzy i kompetencji. Po drugie zaś wymaga się otwartości na realizację zadań za pomocą pracy zespołowej.

staży

NIK skontrolowała wydatki NBP.

Co oferuje NBP w ramach staży

W komunikacie Narodowego Banku Polskiego względem staży zawarto również informację, iż mile widziana jest znajomość programów ekonometrycznych i matematycznych. Zawsze stanowi to dodatkowy atut, który ułatwi naukę nowych obowiązków wykonywanych przez stażystów.

Czego można się spodziewać w ramach staży od samego banku centralnego? Zatrudnienie ma formę umowy o pracę na czas określony, która daje stabilność zatrudnienia na okres staży. Ponadto kandydaci mogą liczyć na konsultacje z ekspertami NBP oraz poszerzanie kompetencji zawodowych choćby poprzez udział w szkoleniach.

W ogłoszeniu wspomniano ponadto o atrakcyjnym pakiecie świadczeń pracowniczych, choć nie wskazano dokładnie, jakie benefity wchodzą w jego skład. Jak dostać się na taki staż? Wystarczy do 4 września bieżącego roku wypełnić elektroniczny formularz i dostarczyć kilka dokumentów w języku polskim.

Aby móc aplikować należy w formularzu dostępnym na stronie NBP (link poniżej) umieścić CV wraz z listem motywacyjnym. Dokumentami potrzebnymi do rekrutacji są również dyplom ukończenia studiów z załączonym suplementem. Ostatnią informację stanowić ma wykaz najważniejszych tez zawartych w pracy magisterskiej – ten dokument powinien mieć jedną stronę.

staży


Źródła:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/staze/2019/staze.html

author
Alicja Hirsekorn
Prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie konsumenckim i pracy, a także w aspektach prawniczych działalności gospodarczej. Autorka artykułów o zmianach w prawie finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ranking pożyczek ratalnych marzec 2021

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź nasz ranking pożyczek na raty w marcu 2021. To oferty, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

author
Aneta Jankowska
01 marca 2021
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Bank Spółdzielczy w Małej Wsi sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Małej Wsi? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Mała Wieś.

author
Patryk Byczek
27 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Konto Mieszkaniowe w Alior Banku

Od 25 lipca bieżącego roku, Alior Bank zaoferował Klientom Konto Mieszkaniowe, stanowiące istotny składnik programu rządowego “Pierwsze Mieszkanie”. W czerwcu tego roku bank, jako jedna z pierwszych instytucji, wprowadził do swojej oferty Bezpieczny Kredyt 2%. Nowe konto daje możliwość długoterminowego oszczędzania na cele mieszkaniowe oraz uprawnienia do otrzymania premii mieszkaniowej z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego, nadzorowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dodatkowo, nowi Klienci otrzymają korzystne warunki oprocentowania na start, w ramach promocji. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
26 lipca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczka dla Duetów Alior Bank

Pożyczka dla Duetów – to nowa propozycja kredytowa Alior Banku. Do umowy muszą przystąpić dwie osoby, w zamian bank oferuje obniżone oprocentowanie i prowizję. Sprawdzamy ofertę.

author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Komornik Sądowy Andrzej Goluch

Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 1300 komorników sądowych. Jednym z nich jest Andrzej Goluch – komornik przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie.

author
Dominika Byczek
12 października 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Pożyczki bez BIK Kętrzyn

Pożyczka bez BIK to produkt finansowy, który jest dostępny bez weryfikacji Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jedna, że Klienci nie będą w ogóle weryfikowani. Firmy pożyczkowe używają indywidualnych systemów, które pozwalają na szybkie sprawdzenie zdolności kredytowych potencjalnych pożyczkobiorców, a także sięgają po statystyki z Biur Informacji Gospodarczej. Tego rodzaju pożyczki dostępne są w całej Polsce, także dla mieszkańców Kętrzyna i okolic.

author
Aleksandra Gościnna
25 czerwca 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj