Kolejna edycja „Staży Prezesa NBP”
Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego rozpoczął się już nabór do kolejnej edycji „Staży Prezesa NBP”. Jest to doskonała możliwość dla absolwentów studiów magisterskich, którzy chcieliby poznać realia pracy w wielkiej państwowej instytucji oraz poszerzyć swoją wiedzę, a także być może odnaleźć swoją przyszłą pracę.
Prezes Narodowego Banku Polskiego, profesor Adam Glapiński serdecznie zaprasza na kolejną edycję „Staży Prezesa NBP”. W komunikacie, jaki został opublikowany na stronie internetowej banku zawarto najważniejsze warunki takiej współpracy jak i wszelkie wymagania stawiane przed kandydatami.
Co ciekawe, mile widziani są absolwenci studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich zarówno z uczelni krajowych, jak i zagranicznych. Preferowane kierunki, jakie pojawiły się w oficjalnej informacji o stażu to ekonomia, bankowość, rachunkowość, finanse i informatyka.
Mimo to, aplikować mogą również absolwenci kierunków pokrewnych. Tego rodzaju staże mogą stanowić pomost do przyszłego zatrudnienia – jeżeli kandydat doskonale sprawdzi się podczas stażu, będzie mu znacznie łatwiej odnaleźć prestiżowe zatrudnienie w przyszłości. Program staży Prezesa NBP ma jednak także inne wymagania niż ukończone studia.
Karty przedpłacone – lista dobrych praktyk NBP.
Wymagania względem kandydatów do „Staży Prezesa NBP”
O pierwszym i najważniejszym warunku, czyli ukończeniu studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich wspomniano już wyżej. Poza tą kluczową kwestią w komunikacie NBP pojawiły się także różne inne wymagania, których spełnienia oczekuje się od kandydatów.
Niewątpliwie ważnym warunkiem jest posiadanie wysokiej średniej ocen ze studiów. Chociaż nie uściślono dokładnie, jakiej średniej oczekują osoby zajmujące się rekrutacją do programu staży w NBP, to oferta skierowana jest wyraźnie do najlepszych studentów.
Nie jest zadziwiającym fakt, iż kandydat musi posiadać również umiejętność biegłej obsługi komputera i znać pakiet Office, który wykorzystywany jest powszechnie w większości firm. Od kandydatów wymaga się ponadto dobrej znajomości języka angielskiego.
Coraz więcej wielkich firm poszukuje poza doświadczeniem i wiedzą także tak zwanych umiejętności miękkich. Nie inaczej jest w tym przypadku. Od kandydatów wymaga się po pierwsze chęci i gotowości do poszerzania wiedzy i kompetencji. Po drugie zaś wymaga się otwartości na realizację zadań za pomocą pracy zespołowej.
NIK skontrolowała wydatki NBP.
Co oferuje NBP w ramach staży
W komunikacie Narodowego Banku Polskiego względem staży zawarto również informację, iż mile widziana jest znajomość programów ekonometrycznych i matematycznych. Zawsze stanowi to dodatkowy atut, który ułatwi naukę nowych obowiązków wykonywanych przez stażystów.
Czego można się spodziewać w ramach staży od samego banku centralnego? Zatrudnienie ma formę umowy o pracę na czas określony, która daje stabilność zatrudnienia na okres staży. Ponadto kandydaci mogą liczyć na konsultacje z ekspertami NBP oraz poszerzanie kompetencji zawodowych choćby poprzez udział w szkoleniach.
W ogłoszeniu wspomniano ponadto o atrakcyjnym pakiecie świadczeń pracowniczych, choć nie wskazano dokładnie, jakie benefity wchodzą w jego skład. Jak dostać się na taki staż? Wystarczy do 4 września bieżącego roku wypełnić elektroniczny formularz i dostarczyć kilka dokumentów w języku polskim.
Aby móc aplikować należy w formularzu dostępnym na stronie NBP (link poniżej) umieścić CV wraz z listem motywacyjnym. Dokumentami potrzebnymi do rekrutacji są również dyplom ukończenia studiów z załączonym suplementem. Ostatnią informację stanowić ma wykaz najważniejszych tez zawartych w pracy magisterskiej – ten dokument powinien mieć jedną stronę.
Źródła:
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/staze/2019/staze.html
Dodaj komentarz