Symboliczne spotkanie w pofuzyjnej kampanii reklamowej

Symboliczne spotkanie w pofuzyjnej kampanii reklamowej

author
Alicja Uzarowicz
19 listopada 2019

Bank Millennium i eurobank zakończyły w ostatnim czasie proces integracji. Aby poinformować klientów o nowych realiach, jakie ich czekają, banki zdecydowały się na stworzenie wspólnej kampanii reklamowej. Jej tematem jest symboliczne spotkanie na moście dwóch postaci znanych ze spotów i plakatów obu spółek.

To już oficjalny koniec eurobanku, który został wchłonięty przez Bank Millennium w jednym z szybszych procesów integracji spółek, jakiego doświadczył polski sektor bankowy. Symboliczne spotkanie na moście ambasadorów obu marek w najnowszym wspólnym spocie reklamowym ma podkreślić, że to nie jest właściwie koniec, a początek.

Zgodnie z zapowiedzą obu banków, która pojawiła się przy okazji doniesienia o zakończeniu procesu fuzji operacyjnej, doszło do rozpoczęcia nowej kampanii reklamowej z okazji udanej transakcji przejęcia eurobanku. W spocie wystąpił Piotr Adamczyk reprezentujący kampanie eurobanku oraz Radosław Kotarski, znany ze spotów Banku Millennium.

Niestety aktora nie zobaczymy więcej w reklamach, gdyż marka eurobank zniknie z rynku w wyniku zakończonego procesu połączenia. Zatem początek jak najbardziej, ale pod nazwą Millennium. Powodem, dla którego banki zdecydowały się na emisję spotów jest chęć dotarcia z informacją o fuzji do jak najszerszej grupy klientów.

Symboliczne spotkanie Adamczyka i Kotarskiego

"

Bank Millennium i eurobank działają już pod jedną marką, jesteśmy jednym zespołem. W reklamie, w której mowa o naszej integracji, występują Piotr Adamczyk, który przez wiele lat pojawiał się w reklamach eurobanku oraz Radek Kotarski, występujący w spotach Millennium

– powiedziała Beata Krupińska z Banku Millennium.

W dalszej części swojej wypowiedzi przedstawicielka spółki przejmującej w zakończonej 11 listopada transakcji podkreśliła znaczenie scenerii w tejże reklamie. Albowiem symboliczne spotkanie obu panów ma miejsce na moście Ołowianka w Gdańsku. Zaś to miasto jest bardzo ważnym miejscem w historii Banku Millennium.

Nie byłoby pełnoprawnego spotu Banku Millennium bez jeszcze odrobiny metaforycznego podejścia do przekazu reklamowego. Albowiem most, na którym stoją Piotr Adamczyk ramię w ramię z Radosławem Kotarskim ma symbolizować łączenie ludzi i skracanie dystansu. Tak będzie właśnie teraz, po fuzji banków.

Szczegóły kampanii eurobanku i Banku Millennium

Spot reklamowy można obejrzeć od poniedziałku zarówno w Internecie, jak również w telewizji. W przypadku tej drugiej formy przekazu reklamę będą emitować stacje telewizyjne o ogólnopolskim zasięgu, jak również te poświęcone tematyce bankowości i finansom.

Za przygotowanie spotu z udziałem Piotra Adamczyka i Radosława Kotarskiego odpowiedzialna jest agencja Change Serviceplan. Zaś po stronie produkcji pojawiła się firma Corner Shop. W tworzeniu kampanii brały również udział dom mediowy Initiative Merdia oraz agencja Carat Poland, odpowiedzialna za działania internetowe.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że od 11 listopada wszyscy dotychczasowi klienci eurobanku stali się klientami Millennium. Tym samym mają oni dostęp do systemów bankowości internetowej oraz mobilnej, jak i do oferty produktowej i usługowej Millennium. Jednocześnie zachowują wszystkie udogodnienia i usługi, jakie dotychczas oferował im eurobank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Provident w Kaliszu
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
12 sierpnia 2016

Provident w Kaliszu

Szybkie pożyczki Szamotuły
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
22 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Szamotuły

Dyskusja o ekspansji polskiego eksportu na CEO Summit
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 października 2019

Dyskusja o ekspansji polskiego eksportu na CEO Summit

Bank Spółdzielczy w Żarach sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Żarach sesje przychodzące i wychodzące

Santander Consumer Bank Zduńska Wola
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
30 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Zduńska Wola

PKO TFI bije kolejny rekord – 40 mld zł aktywów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 września 2021

PKO TFI bije kolejny rekord – 40 mld zł aktywów

Porównaj