Szkolenia dla studentów i absolwentów od Grupy Santander i MIT

Szkolenia dla studentów i absolwentów od Grupy Santander i MIT

author
Alicja Uzarowicz
26 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska niejako wypowiedział się za całą Grupę Santander. Cała instytucja nawiązała bowiem współpracę z MIT Professional Education, by organizować szkolenia dla studentów i absolwentów. Reprezentanci uczelni z 14 państw przystąpią do nauki online.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Santander Bank Polska, Grupa Santander zawarła porozumienie z MIT Professional Education w celu organizacji stypendiów dla reprezentantów uczelni wyższych z 14 państw. Szkolenia dla studentów i absolwentów będą miały formę online i pozwolą na rozwinięcie umiejętności cyfrowych.

W ramach przedsięwzięcia instytucje przewidziały przygotowanie stypendiów dla nawet 2 500 osób. Wszystkie osoby będące studentami bądź absolwentami polskich uczelni, które chcą poszerzyć swoje umiejętności z zakresu cyfryzacji mogą złożyć swoje zgłoszenie do 15 marca. Jest to możliwe poprzez stronę: santander-grants.com.

Projekt związany ze stypendiami to integralna część inicjatywy Santander Universidades, która już od ponad dwóch dekad wspiera edukację na poziomie wyższym. To właśnie dzięki temu przedsięwzięciu doszło do utworzenia programu stypendialnego. Jego nazwa brzmi: „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation”.

Szkolenia dla studentów i absolwentów

Dlaczego Grupa Santander zdecydowała się na utworzenie takiego programu stypendialnego? Przeprowadzane w jego ramach szkolenia dla studentów i absolwentów mają na celu odpowiedź na pewne zapotrzebowanie. W wyniku coraz większego udziału technologii cyfrowej na rynku pracy, konieczna staje się zmiana umiejętności pracowników.

Innymi słowy, poprzez rozwijanie cyfrowych umiejętności, Grupa Santander wspólnie z MIT zamierza przygotować młodzież w trakcie lub już po studiach do realiów i potrzeb współczesnego rynku pracy. Albowiem często brak tych umiejętności oznacza pracę poniżej kwalifikacji.

Jak pokazują badania Organizacji Współpracy Gospodarczej, na które powołano się w komunikacie, już 35 proc. osób pracujących w krajach OECD posiada stanowisko niedopasowane do ich umiejętności. Program stypendialny ma zatem wesprzeć ich w rozwijaniu się i w przyszłości ułatwić im odnalezienie właściwego zatrudnienia.

Szkolenia dla studentów i absolwentów – kto może wziąć udział?

"

Raporty Komisji Europejskiej podkreślają różnice w zakresie umiejętności cyfrowych studentów  w porównaniu z wymaganymi na rynku pracy. Celem Banku jest wspieranie doskonalenia tych kompetencji, by wchodząc na rynek pracy nie mieli problemu ze znalezieniem zatrudnienia

– powiedział Javier López z Santander Universidades, cytowany w komunikacie.

Kto może wziąć udział w programie szkoleń przygotowanym przez Grupę Santander i MIT? Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich lub magisterskich. W programie mogą wziąć udział ponadto absolwenci, którzy otrzymali dyplom maksymalnie pięć lat temu.

Do programu organizatorzy zaprosili studentów i absolwentów z uczelni zlokalizowanych w 14 krajach świata. Są to Polska, Portugalia, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Peru, Meksyk, Puerto Rico, Urugwaj, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Kolumbia, Stany Zjednoczone i Chile.

Szkolenia dla studentów i absolwentów, którym uda się zakwalifikować do programu odbędą się w języku angielskim lub hiszpańskim. Zakresy wiedzy, jakie poruszą te kursy online to przywództwo i innowacja, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja oraz transformacja cyfrowa.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/486888/grupa-santander-we-wspolpracy-z-mit-professional-education-liderem-szkolen-online-dla-studentow-i-absolwentow-uczelni-wyzszych-z-14-panstw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Komornik Sądowy Ala Wengerek
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
12 września 2015

Komornik Sądowy Ala Wengerek

Pożyczki bez zaświadczeń Dąbrowa Górnicza
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
04 maja 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Dąbrowa Górnicza

Co to jest mobbing?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 lutego 2019

Co to jest mobbing?

Kasa Stefczyka Ostrołęka
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 października 2020

Kasa Stefczyka Ostrołęka

Alior Bank w Chorzowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2019

Alior Bank w Chorzowie

Polacy oszczędzają dzięki 500+
Blog
author
Aneta Jankowska
02 lutego 2017

Polacy oszczędzają dzięki 500+

Porównaj