Szkolenia z transformacji cyfrowej dla studentów

Szkolenia z transformacji cyfrowej dla studentów

author
Alicja Uzarowicz
11 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska poinformował o programie szkoleń z transformacji cyfrowej. W programie Santander Universidades utworzonym we współpracy z Fundacion IE weźmie udział 180 studentów z 15 różnych państw. Szkolenia pozwolą na poszerzenie horyzontów przez studentów poprzez większą wiedze o technologii i innowacji.

Banki doskonale rozumieją, jak lukratywne może być wspieranie edukacji. Bowiem im lepiej wyedukowani młodzi ludzie, tym lepszych pracowników zyskuje rynek pracy lub sam zainteresowany bank. Jedną z takich inicjatyw są szkolenia, jakie dla 180 studentów z 15 krajów przygotowała Grupa Santander.

Pomysłodawcą programu spotkań edukacyjnych o tematyce technologii i innowacji jest Santander Universidades, która zawarła porozumienie z Fundacion IE umożliwiające realizację projektu. Od polskiej strony realizacją przedsięwzięcia zajmuje się natomiast Santander Bank Polska.

Celem szkoleń jest nie tylko poszerzeni wiedzy technologicznej i innowacyjnej wśród studentów, ale również związane z tym zwiększenie ich szans na znalezienie lepszej pracy w przyszłości. Tematem przewodnim spotkań będzie zaś pojęcie transformacji cyfrowej.

Szkolenia od Santander Bank Polska

"

Santander chce pomagać studentom w rozwijaniu kompetencji zawodowych i pomóc im w wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje transformacja cyfrowa

– powiedział Javier Lopez z Santander Universidades, cytowany w komunikacie.

W programie Digital Skills weźmie udział 180 studentów różnych kierunków. Będą to przedstawiciele Polski, Brazylii, Argentyny, Chin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Chile, Urugwaju, Wielkiej Brytanii, Puerto Rico, Portugalii i USA. Na 100 najlepszych czeka Stypendium Santander IE – Digital DNA.

"

Dzięki stypendium wezmą udział w dwóch pięciotygodniowych kursach Hiops (High Impact Online Programs) prowadzonych w języku angielskim i hiszpańskim przez profesorów IE School of Human Sciences and Technology, jednej ze szkół hiszpańskiego IE University

– czytamy dalej w komunikacie.

Szkolenia w ramach dwóch kursów

W ramach całego programu Digital Skills uczestnicy zmierzą się z dwoma kursami. Pierwszy z nich o nazwie Nowe Technologie w Innowacji, który wskaże w jaki sposób firmy współcześnie rozpatrują rozwój technologiczny, jak również zaprezentuje przykłady wykorzystanie osiągnięć technologicznych do budowania przewagi konkurencyjnej.

Data Science i Wizualizacja w Biznesie jest tytułem drugiego kursu, podczas którego zajęcia będą miały bardziej praktyczny charakter. Pozwolą ona na rozwinięcie u studentów kompetencji do pracy z danymi, jak również ich wizualizacji. Są to bowiem niezbędne elementy do rozwoju przedsiębiorstwa w idei data science.

Kto może wziąć udział w programie? Szkolenia dostępne są dla studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich. Do programu mogą również startować studenci studiów magisterskich i absolwenci, którzy otrzymali dyplom najwcześniej w 2014 roku. Co więcej, 30 stypendystów programu otrzyma szansę na otrzymanie praktyk w międzynarodowej siedzibie banku Santander w Hiszpanii.

"

Wszyscy absolwenci, niezależnie od kierunku ukończonych studiów, muszą posiadać wspólne DNA, które pozwoli im zrozumieć świat cyfrowy, w którym żyjemy i zarządzać nim. Wzmacnianie i rozwijanie tego talentu jest częścią misji Grupy Santander oraz głównym celem naszego programu stypendialnego

– powiedział Carlos Mas, wiceprzewodniczący Fundacion IE, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/460846/grupa-santander-organizuje-specjalistyczne-szkolenia-z-transformacji-c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Kęty
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
12 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Kęty

Kredyt hipoteczny Siedlce
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
20 czerwca 2017

Kredyt hipoteczny Siedlce

Rekomendacja G Komisji Nadzoru Finansowego
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 marca 2020

Rekomendacja G Komisji Nadzoru Finansowego

Porównaj