W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska poinformował o programie szkoleń z transformacji cyfrowej. W programie Santander Universidades utworzonym we współpracy z Fundacion IE weźmie udział 180 studentów z 15 różnych państw. Szkolenia pozwolą na poszerzenie horyzontów przez studentów poprzez większą wiedze o technologii i innowacji.

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 11.09.2019
Udostępnij:

Banki doskonale rozumieją, jak lukratywne może być wspieranie edukacji. Bowiem im lepiej wyedukowani młodzi ludzie, tym lepszych pracowników zyskuje rynek pracy lub sam zainteresowany bank. Jedną z takich inicjatyw są szkolenia, jakie dla 180 studentów z 15 krajów przygotowała Grupa Santander.

Pomysłodawcą programu spotkań edukacyjnych o tematyce technologii i innowacji jest Santander Universidades, która zawarła porozumienie z Fundacion IE umożliwiające realizację projektu. Od polskiej strony realizacją przedsięwzięcia zajmuje się natomiast Santander Bank Polska.

Celem szkoleń jest nie tylko poszerzeni wiedzy technologicznej i innowacyjnej wśród studentów, ale również związane z tym zwiększenie ich szans na znalezienie lepszej pracy w przyszłości. Tematem przewodnim spotkań będzie zaś pojęcie transformacji cyfrowej.

Szkolenia od Santander Bank Polska

"

Santander chce pomagać studentom w rozwijaniu kompetencji zawodowych i pomóc im w wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje transformacja cyfrowa

– powiedział Javier Lopez z Santander Universidades, cytowany w komunikacie.

W programie Digital Skills weźmie udział 180 studentów różnych kierunków. Będą to przedstawiciele Polski, Brazylii, Argentyny, Chin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Chile, Urugwaju, Wielkiej Brytanii, Puerto Rico, Portugalii i USA. Na 100 najlepszych czeka Stypendium Santander IE – Digital DNA.

"

Dzięki stypendium wezmą udział w dwóch pięciotygodniowych kursach Hiops (High Impact Online Programs) prowadzonych w języku angielskim i hiszpańskim przez profesorów IE School of Human Sciences and Technology, jednej ze szkół hiszpańskiego IE University

– czytamy dalej w komunikacie.

Szkolenia w ramach dwóch kursów

W ramach całego programu Digital Skills uczestnicy zmierzą się z dwoma kursami. Pierwszy z nich o nazwie Nowe Technologie w Innowacji, który wskaże w jaki sposób firmy współcześnie rozpatrują rozwój technologiczny, jak również zaprezentuje przykłady wykorzystanie osiągnięć technologicznych do budowania przewagi konkurencyjnej.

Data Science i Wizualizacja w Biznesie jest tytułem drugiego kursu, podczas którego zajęcia będą miały bardziej praktyczny charakter. Pozwolą ona na rozwinięcie u studentów kompetencji do pracy z danymi, jak również ich wizualizacji. Są to bowiem niezbędne elementy do rozwoju przedsiębiorstwa w idei data science.

Kto może wziąć udział w programie? Szkolenia dostępne są dla studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich. Do programu mogą również startować studenci studiów magisterskich i absolwenci, którzy otrzymali dyplom najwcześniej w 2014 roku. Co więcej, 30 stypendystów programu otrzyma szansę na otrzymanie praktyk w międzynarodowej siedzibie banku Santander w Hiszpanii.

"

Wszyscy absolwenci, niezależnie od kierunku ukończonych studiów, muszą posiadać wspólne DNA, które pozwoli im zrozumieć świat cyfrowy, w którym żyjemy i zarządzać nim. Wzmacnianie i rozwijanie tego talentu jest częścią misji Grupy Santander oraz głównym celem naszego programu stypendialnego

– powiedział Carlos Mas, wiceprzewodniczący Fundacion IE, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/460846/grupa-santander-organizuje-specjalistyczne-szkolenia-z-transformacji-c

Komentarze