Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wejdzie w życie 11 marca bieżącego roku. Dyskonty, w które zmiana bardzo uderza postanowiły radzić sobie w każdy możliwy sposób. W związku z sytuacją, sieć sklepów Lidl ogłosiła akcję promocyjną pod hasłem „Tania sobota”.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 06.03.2018
Udostępnij:

Lidl wychodzi na przeciw swoim Klientom i w „Tanie soboty” proponuje nawet pięćdziesięcioprocentowe obniżki cen towarów. Jest to jeden ze sposobów na to, aby uzyskać chociaż część dochodów, których dyskont został pozbawiony w ramach zakazu handlu w niedziele. 

Zmiany

Klienci będą musieli przyzwyczaić się do tego, że w niedziele najpopularniejsze dyskonty w Polsce będą zamknięte. Opinie pracowników są w tym temacie podzielone, ponieważ jedyni uważają, że wolna niedziela będzie czasem spędzonym rodziną, drudzy zaś stawiają się także w roli Klienta, który zakupów nie zrobi. 

Zmiany w Lidlu zachodzą w piątek i sobotę, i to właśnie pracownicy będą musieli się do nich przyzwyczaić. Zamknięte niedziele wydłużają godziny otwarcia niektórych placówek w oba poprzednie dni. W piątek i sobotę sklepy będą czynne do godziny 22:00.

Spot reklamowy
 

Kampania reklamowa Lidla w bardzo wesołym i muzykalnym stylu przekazuje, że w sobotę warto zrobić zakupy także na zapas. Z reklamy można się dowiedzieć, że poszczególne towary podczas „Taniej soboty” będą nawet o połowę tańsze, niż przewiduje to regularna cena. 

W krótkim spocie zawarto także informacje o dużych parkingach, które znajdują się przy sklepach, dlatego podróżujący autem nie powinni martwić się sytuacją, w której nie będzie możliwości zaparkowania pojazdu w wygodnym miejscu. To wszystko ma zachęcić Klientów do robienia zakupów w sobotę.

Pierwsze promocje

Start promocji można było odczuć już 3 i 4 marca bieżącego roku. Ceny warzyw, owoców, mięs, czy wody mineralnej były obniżone nawet o 52%. Jak zapowiedział zarząd Lidla, promocji można spodziewać się w każdą sobotę – nawet tę, która nie poprzedza niedzieli wyłączonej z handlu.
 

Komentarze