Coroczny konkurs „Teraz Polska”, organizowany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, właśnie wyłonił najlepsze produkty i usługi 2018 roku. W trakcie tegorocznej edycji wręczono aż 26 zwycięskich godeł.

Autor: Halszka Gronek
Dodano: 22.06.2018
Udostępnij:

Wręczenie nagród tegorocznej gali „Teraz Polska” odbyło się 18. czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Jak wyznał Michał Lipiński, dyrektor konkursu, tegoroczna edycja „Teraz Polska” była jedną z najbardziej interesujących i urozmaiconych – a to wszystko dzięki różnorodności zgłoszonych do konkursu produktów i usług.

Kapituła gali nie miała łatwego zadania, bowiem do rywalizacji zgłoszono aż 96 pomysłów. 56 z nich zostało wstępnie nominowanych, a ostatecznie nagrodzonych – 26.
 

Duzi, mali i nowocześni
Wśród tegorocznych laureatów nie trudno zauważyć pewnej własności: nagrodzone zostały zarówno wielkie polskie marki, jak i te małe, rodzinne przedsiębiorstwa.

Na liście zdobywców godła „Teraz Polski” znajdziemy więc zarówno ogólnopolskiej firmy, jak PKN Orlen czy Itaka, lecz również przesiębiorstwa lokalne, np. Podlaską Chatę czy Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley.

Warto także dodać, że wsród tegorocznych zwycięzców coraz więcej znalazło się firm, jakie oferują nowoczesne i przyszłościowe rozwiązania danej branży. Nagrodzono m.in. akcesoria inteligentnego domu oraz bezzałogowy statek latający.

Stawiamy na przyszłość
Najnowocześniejsze i przyszłościowe technologie pośród zwycięzców tegorocznej gali to sygnał, iż Polska coraz prężniej się rozwija i coraz chętniej stara się dorównać światowej konkurencji.

Bezzałogowy statek powietrzny Tiguar S-410, jaki znalazł się na liście nagrodzonych godłem, jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Jego nagrodzenie było wyjątkową chwilą tegorocznej gali.
 

Jak dodaje Jakub Barański z uAvionics Technologies, nowy Tiguar może oddać lot na odległość 1800 km i przebywać w powietrzu nawet 20 godzin. To wyniki naprawdę imponujące.


 

Laureaci w kategorii „Produkty”
Tegoroczni zdobywcy godła „Teraz Polski” w kategorii „Produkty” to:
Comp,
Fibar Group,
Polpharma,
Zakłady Przemysłu Sklejek Biafarm,
Ambra,
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole,
SM Mlekowita,
Wipasz,
POLOmarket,
Podlaska Chata,
Kurtiak Ley Wydawnictwo Artystyczne,
uAvionics Technologies.

Laureaci w kategorii „Usługi”
W tegorocznej edycji konkursu „Teraz Polska” nagrodzono aż 10 najlepszych polskich usług:
PKN Orlen,
Korporacja Radex, 
Szczecińska Energetyka Cieplna, 
Ecco Wood, 
Good Food Concept, 
Nowa Itaka, 
Grupa Lux Med, 
Wychowański, 
Premium Mobile, 
AED Polska.

Laureaci w kategorii „Innowacje”
Warto także wspomnieć o dwóch zdobywcach godła „Teraz Polski”, jacy zabłysnęli w kategorii „Innowacja”:

1. Centrum Słuchu i Mowy Medincus – za opracowanie Stymulatora Polimodalnej Percepcji Sensorycznej do prowadzenia terapii metodą Skarżyńskiego,

2. Croatech Instruments wspólnie z CloudFerro – za EO Cloud, czyli usługę dostępu i przetwarzania w chmurze obliczeniowej danych satelitarnych.

Tytuły Wybitnego Polaka 2018
Podczas tegorocznej gali już po raz dziewiąty przyznano godło „Teraz Polski” wyjątkowym osobistością, które swą pracą oraz osiągniętymi sukcesami sławią Polskę i promują jej wizerunek.

W tym roku nagrodę tą otrzymali Kamil Stoch, ks. prof. Michał Heller oraz Jerzy Skolimowski.

Jak dodał Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, polska nauka, sport oraz kultura to trzy bardzo silne marki na rynku światowym – dlatego właśnie „Teraz Polska” z wielką przyjemnością nagradza przedstawicieli owych dziedzin. 

Komentarze