Tytuł branżowej Top Marki 2019 dla PKO Banku Polskiego

Tytuł branżowej Top Marki 2019 dla PKO Banku Polskiego

author
Alicja Uzarowicz
06 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o otrzymaniu tytułu branżowej Top Marki 2019. Tym samym ponownie spółkę można określić mianem marki najsilniejszej medialnie wśród podmiotów rynku finansowego w Polsce. Na taką decyzję komisji konkursowej miała liczba publikacji PKO BP, jak również ich pozytywny odbiór.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, spółka ponownie otrzymała tytuł Top Marki 2019, co pozwoliło na ugruntowanie jej pozycji najsilniejszej medialnie marki w polskiej branży bankowej. Tytuł przyznał magazyn „Press” w już dwunastej edycji badania analizującego jakość komunikacji.

W ramach kryteriów oceniania, jakie dały podstawę do wyboru PKO BP na tegoroczną Top Markę, znalazły się zarówno ilość publikacji, jakie udostępnia bank, jak również ich jakość. Wyrażały ją najlepiej odbiór przez grupę docelową tychże komunikatów, jak również tak zwany wskaźnik dotarcia.

Osoby odpowiedzialne za dokonanie werdyktu w tegorocznej odsłonie Top Marki 2019 miały pełne ręce roboty. Albowiem podstawę do podjęcia decyzji stanowiło aż 73 mln informacji prasowych, tych zamieszczonych w Internecie, jak również w mediach społecznościowych. Teksty i posty pochodziły z okresu od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku.

Tytuł Top Marki 2019 dla PKO BP

Jak wyglądają statystyki uzyskane przez bank utytułowany Top Marką 2019? W ciągu zaledwie roku światło dzienne ujrzało 586 tys. informacji dotyczących PKO Banku Polskiego. Wśród nich dominowały zdecydowanie te w mediach społecznościowych, było ich aż 87 procent.

Na drugim miejscu znalazły się natomiast publikacje i komunikaty umieszczane przez ekspertów banku od komunikacji i marketingu w Internecie – 10 proc. Najczęściej w tekstach tych poruszano zaś temat giełdy, korporacji, sponsoringu (w szczególności sportowego), jak również działań z zakresy CSR (ang. Corporate Social Responsibility – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu).

"

Top Marka to największe badanie marek w polskich mediach realizowane przez magazyn „Press” oraz Press-Service Monitoring Mediów. Wykorzystywaną metodologią jest  zastosowanie porównywalnych wskaźników dla wszystkich rodzajów wzmianek, uwzględniających specyfikę prasy, portali internetowych i social mediów

– czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

PKO BP osobistością medialną

Obecność w mediach każdej spółki pozwala na jej naturalną reklamę. Co więcej, informowanie swoich klientów na bieżąco i w przystępny dla nich sposób o nowościach i inicjatywach podejmowanych przez daną spółkę pozwala na zwiększenie jej zasięgu. Jest to bardzo ważne szczególnie w odniesieniu do działań charytatywnych.

Pozostaje zatem pogratulować spółce niebagatelnego sukcesu zarówno w postaci nagrody, jak i trudów podejmowanych przez pracowników każdego dnia, aby było tak dobrze, jak jest, albo i lepiej. W czasach, gdy to informacja stanowi dobro najbardziej pożądane i cenne warto umożliwiać szeroki do niej dostęp osobom, które tego potrzebują.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/pko-bank-polski-branzowa-top-marka-2019/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Fellow Finance – opinie
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
26 lutego 2019

Fellow Finance – opinie

BNP Paribas oddziały w Łęcznej
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Łęcznej

PKO BP w Kobierzycach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
06 października 2019

PKO BP w Kobierzycach

Czy kredyt to współczesne niewolnictwo?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 marca 2019

Czy kredyt to współczesne niewolnictwo?

Kredyt konsolidacyjny Człuchów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
27 marca 2023

Kredyt konsolidacyjny Człuchów

BGŻ BNP Paribas celuje w nowe firmy
Wpisy
author
Patryk Byczek
06 marca 2018

BGŻ BNP Paribas celuje w nowe firmy

Porównaj