Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego poinformował, że w roku bieżącym zostaną uruchomione salony gier z automatami, nad którymi kontrolę będzie sprawowało państwo. Jedną z pierwszych lokalizacji będzie Warszawa.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.05.2018
Udostępnij:

Pierwsze automaty będą dostępne dla zainteresowanych prawdopodobnie za miesiąc. W planach Totalizatora Sportowego jest wprowadzenie w ciągu 5 lat prawie 40 000 automatów z grami. Otwarcie jednego salonu to kosz rzędu około 1 120 000 złotych.

Prezes TS poinformował, że do końca czerwca ma zostać otwartych 50 salonów, w których mają funkcjonować certyfikowane automaty w liczbie minimum 1221

Nielegalne lokale

W ciągu ostatnich kilku lat w większych i mniejszych polskich miastach zaczęły pojawiać się podejrzane salony gier, które najczęściej nie były kontrolowane przez kogokolwiek. Co prawda w takich miejscach można było wygrać, lecz o wiele częstszym scenariuszem było przegrywanie ogromnych sum pieniędzy dziennie. Z nielegalnym zjawiskiem poradzono sobie dopiero w 2016 roku, lecz w roku 2017 nielegalne automaty wciąż były obecne na rynku hazardowym. Dowodzi temu fakt, że w tym czasie Służba Celna zdołała zlikwidować około 24 000 nielegalnych maszyn.

Bezpieczna gra

Gra na automatach wysokiej klasy jest bezpieczna, ale przede wszystkim przynosi najwięcej rozrywki. Poprawne działanie maszyny, nad którym piecze będzie czuwał system informatyczny sprawi, że żadne urządzenie nie zacznie oszukiwać, czy wypłacać zbyt małych kwot podczas wygranej. Wszystko odbywa się legalnie w oparciu i autentyczne certyfikaty.

Salony Totalizatora Sportowego

Przede wszystkim będą to punkty legalne z certyfikowanymi urządzeniami. W czasie otwarcia w lokalu porządku będzie pilnowała wcześniej zatrudniona ochrona oraz aktywne kamery. Wiadomo, że placówki nie będą otwarte przez całą dobę. Mają być czynne od godzin popołudniowych do bardzo późnej nocy. Podczas otwarcia jednego lokalu pracować muszą minimalnie dwie osoby.

Z maszyn z grami będą mogły skorzystać osoby, które wcześniej zarejestrowały się w systemie informatycznym Totalizatora, przygotowanym przez firmę Exatel.

Lokale Totalizatora

Warto wiedzieć, że TS nie będzie kupował lokali, a jedynie wynajmował. Pozwoli to na zaoszczędzenie sporej liczby pieniędzy. Mówi się, że w mniejszych salonach gier pojawią się około 3 automaty, lecz w tych większych ich liczba ma wynieść nawet kilkadziesiąt. Prezes Olgierd Cieślik wyliczał, że urządzenie całkowite jednego lokalu wynosi ponad 1 100 000 złotych. Prezes twierdzi, że ta inwesytcja ma zwrócić się po roku otwarcia salonu z grami.
 

Komentarze