Trzy nominacje do BAI dla Alior Banku

Trzy nominacje do BAI dla Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
21 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował o przyznaniu spółce aż trzech nominacji w międzynarodowym konkursie BAI Global Banking Innovation Awards, który ma na celu promowanie innowacji rynku finansowym. Projekty Alior Banku, które wyróżniono w konkursie to RBL_START, Smartfonizacja oraz Smart Operacje.

Alior Bank w swoim najnowszym komunikacie poinformował o sukcesie trzech swoich produktów, które nominowano do prestiżowej międzynarodowej nagrody BAI Global Banking Innovation Awards. Zadaniem konkursu jest odnajdywanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sferze finansowej.

Trzema produktami banku, które przypadły do gustu komisji konkursowej, to Smartfonizacja, Smart Operacje, a także RBL_START. Jednocześnie każdy z tych produktów stanie do walki o nagrodę w trzech kategoriach. Będą to „Kapitał ludzki”, „Procesy wewnętrzne” oraz „Innowacyjny inkubator/ akcelerator”.

Nie jest to jednocześnie pierwsza szansa dla Alior Banku na nagrodę BAI. W latach 2012, 2013, 2016 i 2017 jury konkursowe przyznało spółce łącznie 4 statuetki. Sam konkurs organizuje Bank Administration Institute, czyli organizacja zrzeszająca instytucje finansowe. Historia zrzeszenia sięga roku 1924.

Zysk Alior Banku w II kwartale 2019

Smart Operacje nominowane do nagrody BAI

Projekt Smart Operacje Alior Bank w swoim komunikacie określił mianem jednego z najbardziej złożonych, spośród wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ostatnich latach. Opiera się on głównie na pracy Departamentu Operacji – jest to największa jednostka działająca w Alior Banku.

Na całe przedsięwzięcie składają się3 różne obszary – automatyzacja procesów na infolinii, Fabryka Robotów, jak również nowe zaplecze operacyjne „New Back Office”. Każda z trzech sfer działalności odnotowała wymierne skutki płynące z projektu Smart Operacje.

"

Wszystkie działania, które realizujemy w ramach Smart Operacji, wpłynęły na optymalizację naszej pracy. Fabryka Robotów eliminuje powtarzające się i monotonne procesy, umożliwiając szybkie, bezzałogowe wykonywanie zadań i delegowanie niektórych pracowników do innych obowiązków

– powiedziała Elżbieta Wilczyńska-Chorzępa z Alior Banku.

KNF nałożyła na Alior Bank karę 10 mln zł

RBL_START od Alior Banku

Drugim z kolei produktem, który stał się przedmiotem nominacji do nagrody BAI jest program RBL_START. Jego istnienie ma zagwarantować jak najlepszą współpracę pomiędzy bankiem oraz fintechami, które działają najczęściej w formie startupów.

"

Startupy, które zakwalifikowały się do akceleratora mają okazję uczestniczyć nie tylko w warsztatach, ale przede wszystkim w etapach procesu projektowego w korporacji: warsztatach kreatywnych, badaniach z klientami, projektowaniu UX, przygotowaniu business case’u czy analizy pod kątem bezpieczeństwa. Obecnie trwa druga edycja, w której bierze udział 11 firm z całego świata

– powiedziała Kamila Wincenciak z Alior Banku, cytowana w komunikacie.

 

Trzeci projekt, który uzyskał nominację do nagrody BAI to „Smartfonizacja”. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim przeniesienie kontaktu z klientem na płaszczyznę mobilną. Z drugiej zaś strony zakłada on zachęcanie klientów do korzystania z tej formy kontaktu.

 

"

Pracownicy banku zostali wyposażeni smartfony, zdalnie zarządzane przez wykorzystanie oprogramowania typu MDM, umożliwiającego automatyczną konfigurację urządzenia po wpisaniu przez pracownika tylko hasła. […]  Trudno byłoby tworzyć innowacyjne rozwiązania dla klientów bez udostępniania takich pracownikom

– powiedział Marcin Wacławek z Alior Banku, cytowany w komunikacie.

Alior Bank mecenasem festiwalu w Szczebrzeszynie

Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-08-20-alior-nominacja-bai.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Gąbinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 września 2019

PKO BP w Gąbinie

Bank Pekao w Malborku
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Bank Pekao w Malborku

Finlandia wycofuje się z dochodu podstawowego
Wpisy
author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2018

Finlandia wycofuje się z dochodu podstawowego

Kasa Stefczyka Toruń
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 października 2020

Kasa Stefczyka Toruń

Bank Spółdzielczy w Gilowicach sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 września 2019

Bank Spółdzielczy w Gilowicach sesje przychodzące i wychodzące

Fundusz Mieszkań na Wynajem
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
12 marca 2014

Fundusz Mieszkań na Wynajem

Porównaj