Przedsiębiorstwa i instytucje w naszym kraju coraz częściej zauważają, że wciąż powiększająca się liczba Ukraińców w Polsce tworzy ogromną grupę potencjalnych Klientów. Z tego powodu Poczta Polska odświeża swoją ofertę wysyłek za granicę.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 06.08.2018
Udostępnij:

Ukraina Plus jest ofertą, która pozwala na wysyłanie przesyłek do Ukrainy za cenę o połowę niższą, aniżeli przesłanie tam zwykłej paczki. Ponadto nasi wschodni sąsiedzi nie będą mieli problemów z nadaniem paczki, ponieważ nalepka adresowa oraz dokument, który można stworzyć przez Internet, również są już w języku ukraińskim.


 

Przelewy krajowe i zagraniczne

Warto przypomnieć, że pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, Poczta Polska wspólnie z MoneyGram i Bankiem Pocztowym uruchomiły usługę, która pozwala na zlecenie przekazów pieniężnych do ponad 200 państw na świecie. Pomysł wypalił, w związku z czym trójka partnerów umożliwiły także przekazywanie pieniędzy między 4700 placówkami pocztowymi w Polsce.

Oferta wprowadzona w marcu 2018 roku zyskuje coraz większą popularność. MoneyGram każdego miesiąca odnotowuje wzrost liczby przesyłanych pieniędzy o połowę. Należy wiedzieć, że pieniądze  wysyłane z Poczty Polskiej za granicę, można odebrać w ciągu paru minut w jednym z punktów MoneyGram na świecie.


 

Państwa wschodnie

W ofercie Poczty Polskiej znaleźć można również takie rozwiązania, jak Transfer Gotówkowy oraz Transfer Ekspress Zagranica. Druga opcja pozwala na przekazywanie pieniędzy do 11 krajów, które znajdują się obecnie na dawnych terenach ZSRR. Przekaz można zlecić w placówce Poczty Polskiej, wypełniając wcześniej odpowiedni dokument. Poczta Polska pobiera pieniądze w polskiej walucie, która następnie zostaje przeliczana na walutę kraju, do którego zmierzać ma przelew. 

Aby odbiorca mógł odebrać pieniądze, wymagane jest podanie 16 cyfr, które tworzą specjalny i unikalny kod. Pieniądze wysłane tą metodą mogą zostać odebrane najwcześniej po koniec następnego dnia roboczego, liczonego od momentu nadania pieniędzy. Tym sposobem na Ukrainę można przesłać maksymalnie 4000 euro.


 

Komentarze