UOKiK przypomina o konkursie na najlepszą pracę magisterską

UOKiK przypomina o konkursie na najlepszą pracę magisterską

author
Alicja Uzarowicz
19 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) postanowił przypomnieć o trwających zgłoszeniach do konkursu na najlepszą pracę magisterską. Zostały już tylko dwa tygodnie na przesłanie swojej pracy, gdyż termin upływa 31 października bieżącego roku.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, organ postanowił przypomnieć o trwającym naborze prac do konkursu na najlepszą pracę magisterską. Pula nagród to 20 tys. złotych, a prace zgłaszać można do 31 października 2019 roku do godziny 16.15.

Konkurs jest przeznaczony dla osób, którym udało się obronić swoją pracę magisterską najpóźniej 15 października bieżącego roku. W kwestii tematyki prac konkursowych, musza one dotyczyć ochrony konkurencji albo ochrony konsumentów. Poza ramowym określeniem tematyki urząd podał bardziej szczegółowe informacje na jej temat.

Zatem absolwenci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w konkursie, mają już niecałe 2 tygodnie na dokonanie zgłoszenia. W jaki sposób przekazać swoją pracę UOKiK i jaki dokładnie powinna mieć ona temat? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Pierwsza decyzja UOKiK w sprawie wcześniejszej spłaty kredytu

Tematyka prac konkursowych

W swoim komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił uściślić, jaka tematyka będzie dla komisji najbardziej interesująca w przypadku tego konkursu na pracę magisterską. Obszary tematyczne podzielono ze względu na główny podział na prace z zakresu ochrony konkurencji oraz konsumentów.

W tej pierwszej kategorii, czyli ochronie konkurencji, wyszczególnione przez UOKiK tematy odnoszą się do trzech sfer tej gałęzi prawa. Po pierwsze dopuszczalne są prace o praktykach ograniczających konkurencję. Swoich sił w konkursie powinien spróbować także absolwent z pracą o kontroli koncentracji lub pomocy publicznej.

Zakres tematyczny ochrony konsumentów UOKiK potraktował nieco odmiennie. Albowiem zamiast wskazać interesujące tematy, urząd wskazał ograniczenia merytoryczne, których raczej nie powinny dotykać prace konkursowe. Są to zatem „prawne i ekonomiczne aspekty ochrony konsumentów” z pewnymi wyłączeniami.

Wśród kwestii wyłączonych spod tematyki ochrony konsumentów na rzecz konkursu należą między innymi kwestie obejmujące nadzór nad rynkiem, odpowiedzialność za szkody powstałe przez produkt niebezpieczny. Co więcej, UOKiK nie jest zainteresowany także pracami o bezpieczeństwie żywności oraz jakości wyrobów i usług.

Decyzja UOKiK w sprawie zmowy przetargowej

Jakie nagrody przewidział UOKiK dla laureatów?

Jak już wcześniej wspomniano, pula nagród w konkursie na najlepszą pracę magisterską to 20 tys. zł. Aby współzawodnictwo było jak najbardziej sprawiedliwe, nagrody dzielone są na dwa obszary tematyczne. W obu przypadkach laureat pierwszego miejsca otrzyma 5 tys. zł, drugiego 3 tys. zł, a trzeciego 2 tys. zł.

Organizatorzy konkursu przewidzieli jednak także inne nagrody, niż te pieniężne. Zalicza się do nich szansa na publikację pracy oraz dostanie się na trzymiesięczne płatne praktyki absolwenckie. W przypadku obszaru ochrony konkurencji laureaci mogą liczyć na jeszcze jedną nagrodę.

A mianowicie uczestnicy konkursu, którzy napiszą pracę z zakresu ochrony konkurencji, powalczą także o wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. Także i w tym przypadku przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.

Konkurs UOKiK na najlepszą pracę doktorską

Dokumenty wymagane do zgłoszenia konkursowego

Aby wziąć udział w konkursie, każdy uczestnik musi przygotować następujące dokumenty:

  1. wypełniony na stronie urzędu formularz zgłoszeniowy,
  2. egzemplarz pracy (wersja papierowa – wydrukowana dwustronnie w formacie A4 oprawa miękka + wersja elektroniczna),
  3. streszczenie pracy na jedną stronę (wersja drukowana i elektroniczna),
  4. zaświadczenie od władz uczelni, które poświadczy termin obrony pracy oraz jej temat.

Konkursowi patronuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Zaś partnerem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy okazji tego konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Postępowanie UOKiK przeciwko Biedronce


Źródła:
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15852

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Opener 2019 – ile zapłacimy za bilety ?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 listopada 2018

Opener 2019 – ile zapłacimy za bilety ?

Ile zapłacimy za autostradę A2?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 stycznia 2019

Ile zapłacimy za autostradę A2?

Najlepsze konta osobiste 2014 – ranking Money.pl
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
04 lutego 2014

Najlepsze konta osobiste 2014 – ranking Money.pl

PKO BP w Krośniewicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 września 2019

PKO BP w Krośniewicach

Szara strefa w branży usług pogrzebowych to 3,5 mld złotych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 października 2019

Szara strefa w branży usług pogrzebowych to 3,5 mld złotych

Kredyt na samochód używany
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 września 2022

Kredyt na samochód używany

Porównaj