VII edycja programu TalentowiSKO od Banków Spółdzielczych

VII edycja programu TalentowiSKO od Banków Spółdzielczych

author
Alicja Uzarowicz
07 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Banki Spółdzielcze z Grupy BPS poinformowały o rozpoczęciu siódmej już edycji Programu TalentowiSKO.  Jest to nowa wersja znanej każdemu uczniowi doskonale Szkolnej Kasy Oszczędnościowe. Bowiem właśnie Banki Spółdzielcze zajmują się tą formą nauki dla dzieci o finansach od wielu pokoleń.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS poinformowały o rozpoczęciu VII już edycji Programu TalentowiSKO, który łączy naukę przedsiębiorczości z poszukiwaniem u dzieci talentów. Program stanowi pewną odmianę od klasycznej formy oszczędzania poprzez SKO, które od dekad prowadzą właśnie Banki Spółdzielcze.

"

Ideą Programu jest myśl, że młody człowiek ma wpływ na swoją przyszłość. TalentowiSKO pokazuje dzieciom i młodzieży, że każdy z nas ma jakiś talent. Zdefiniowanie własnych uzdolnień prowadzi do aktywności, a przedsiębiorczość do sukcesu finansowego. W ten sposób zatacza się koło: od marzeń do odkrywania talentów i pieniędzy, a dzięki pieniądzom do realizacji marzeń

– czytamy w komunikacie.

 

Inicjatywa Banków Spółdzielczych, jaką jest TalentowiSKO powstała w celu nauczania najmłodszych nawet dzieci o znaczeniu prawidłowego zarządzania pieniędzmi. Co więcej, Program na przykładzie osób, które ciężko zapracowały na swój sukces i teraz czerpią z niego różne korzyści.

TalentowiSKO od BS z Grupy BPS

Warto już od najmłodszych lat uświadamiać dzieci na temat podstawowych zagadnień finansowych. Banki Spółdzielcze posiadają niemałe doświadczenie na tym polu, gdyż uczą oszczędzać dzieci od bardzo wielu lat. Program pokazuje zatem, jak poprzez systematyczne oszczędzanie, zarządzanie domowymi pieniędzmi i pozytywne nastawienie względem finansów i pracy pomagają osiągnąć sukces.

Podczas Programu uczniowie szkół ćwiczą tego typu aktywności i umiejętności przy wykorzystaniu specjalnie do tego opracowanych scenariuszy lekcji, jak również karty pracy. Takie zajęcia pomagają wykształcić u dzieci jedną z najbardziej poszukiwanych obecnie w polskiej gospodarce rynkowej cechę – przedsiębiorczość.

"

Tegoroczne zajęcia dla najmłodszych poświęcone są narzędziom do liczenia – kiedyś i dziś. Uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób i na czym liczono dawniej, a jak odbywa się to obecnie. Poznają sposób wykonania prostego liczydła

– napisano w komunikacie BS BPS.

Zróżnicowane TalentowiSKO

Oczywistym jest, iż przy okazji podobnych przedsięwzięć nie wszystkie zajęcia będą miały podobny wymiar. A to z powodu różnic wiekowych wśród uczniów. Z tego tez powodu Program TalentowiSKO został dopasowany do poszczególnych grup wiekowych uczniów.

I tak uczniowie z klas 4 – 6 poznają znaczenie matematyki w innych naukach, jak również przyswoją umiejętność formułowania argumentów do swoich wypowiedzi. Przy okazji uczestnictwa w Programie TalentowiSKO dzieci ponadto poćwiczą pracę zespołową, na której opiera się współcześnie większość projektów biznesowych.

Dla uczniów z klas 7 – 8 Banki Spółdzielcze  przygotowały natomiast podstawy ekonomii. Młodzież nauczy się podczas Programu rozumienia takich pojęć jak między innymi wydatki, nadwyżka, handel, konsument, deficyt, podaż oraz popyt. Co więcej, uczniowie poznają różnicę między mikro –  i makroekonomią.

TalentowiSKO obecne w szkołach ponadgimnazjalnych będzie jeszcze głębiej wchodzić w zagadnienia finansowe podczas spotkań z uczniami. Dowiedzą się oni na przykład wiele o rynku kapitałowym, jego podstawowych funkcjach, jak również o uczestnikach i instrumentach oferowanych na tym rynku.


Źródła:
https://www.bankbps.pl/biuro-prasowe2/komunikaty-prasowe/aktualnosci/vii-edycja-programu-talentowisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Aplikacja Moje ING dostępna na Apple Watch
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 maja 2020

Aplikacja Moje ING dostępna na Apple Watch

Deutsche Bank kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
02 maja 2019

Deutsche Bank kontakt infolinia

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 lutego 2020

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring

Bank Pekao organizatorem emisji obligacji ESG dla PKN ORLEN
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 marca 2021

Bank Pekao organizatorem emisji obligacji ESG dla PKN ORLEN

Porównaj