VIII Forum Cen Transferowych – zaproszenie od Ministerstwa Finansów

VIII Forum Cen Transferowych – zaproszenie od Ministerstwa Finansów

author
Alicja Uzarowicz
21 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie Ministerstwo Finansów zaprasza chętnych do VIII Forum Cen Transferowych. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia 2019 roku, a zgłosić się do udziału w nim można do najbliższego piątku – 22 listopada. Jednym z tematów konferencji będzie informacja o cenach transferowych (TPR).

Jak czytamy w najnowszym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, już 3 grudnia 2019 roku dojdzie do wydarzenia, na którym nie może zabraknąć każdego, kto na co dzień ma do czynienia z cenami transferowymi. Mowa tutaj oczywiście o VIII Forum Cen Transferowych.

Jednym z ważniejszych punktów w harmonogramie tegorocznego spotkania będzie informacja o cenach transferowych (TPR), która stanowi nowy standard przygotowywania raportów na omawiany temat. Wszyscy chętni powinni zadeklarować chęć wzięcia udziału w wydarzeniu do najbliższego piątku (22 listopada).

Podczas spotkania dojdzie również do prezentacji oraz dyskusji nad efektami prac grup roboczych. Te zespoły były powoływane na wcześniejszych posiedzenia Forum Cen Transferowych. Jakie jeszcze urozmaicenia czekają na uczestników ósmej już edycji FCT?

VIII Forum Cen Transferowych

Czynnikiem, który niewątpliwie wyróżnia VIII Forum Cen Transferowych wśród innych konferencji ze świata finansów, jest założenie, że uczestnicy spotkań będą brali w nich czynny i aktywny udział. W szczególności mowa tutaj o dyskusjach nad zagadnieniami z zakresu cen transferowych.

Te zaś są podejmowane w celu opracowania jak najlepszych rozwiązań. Muszą one uwzględniać interes reprezentowany przez sektor finansów publicznych i jednocześnie uzyskać akceptację uczestników rynku. Innymi słowy muszą one być skonstruowane w sposób, który zagwarantuje ich wykorzystanie w praktycznym działaniu podmiotów gospodarczych.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów przypomina o zakładce „Ceny transferowe”, która znajduje się na stronie podatki.gov.pl. Właśnie tam zainteresowani odnajdą bardziej szczegółowe informacje na temat samego Forum Cen Transferowych, jak i jego osiągnięcia, czy najważniejsze dokumenty.

Jak zadeklarować udział w VII Forum Cen Transferowych?

Do spotkania w ramach VII FCT dojdzie w sali 4 440 znajdującej się w gmachu Ministerstwa Finansów, przy ulicy Świętokrzyskiej 12 w Warszawie. Chociaż konferencja będzie trwała 3 grudnia br. w godzinach 10-14.30, to warto pojawić się na miejscu wcześniej. Albowiem o 9.30 pracownicy resortu rozpoczną rejestrację uczestników.

W Forum może wziąć udział każdy, jednak o udziale decyduje kolejność zgłoszeń uczestników. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że organizacja tego wydarzenia nakłada limit liczby uczestników. Istnieje także kilka warunków, które ułatwią kwalifikację na posiedzenia VIII Forum Cen Transferowych.

Zgłoszeń można dokonywać do 22 listopada (piątek) w formie wiadomości e-mail na adres [email protected] Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów znajdują się szczegółowe informacje odnośnie trybu i warunków zgłaszania uczestników  do wydarzenia. Są nimi najczęściej przedstawiciele przedsiębiorstw.


Źródła:
https://www.gov.pl/web/finanse/zaproszenie-na-viii-forum-cen-transferowych–3-grudnia-2019-r?fbclid=IwAR0BMFdxGtfDFdGeYuQON0d3udbfy46t-ypfDvPDDe6fm8o67N-KwA6FJH0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kapitałowy Fundusz Pożyczkowy wpisany na listę ostrzeżeń KNF
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
10 grudnia 2019

Kapitałowy Fundusz Pożyczkowy wpisany na listę ostrzeżeń KNF

Santander Bank Polska w Kielcach
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Kielcach

Pożyczka na umowę zlecenie – najlepsze oferty
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
07 września 2022

Pożyczka na umowę zlecenie – najlepsze oferty

Pożyczki bez zaświadczeń Grajewo
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
14 września 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Grajewo

Kasa Stefczyka Olsztyn
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 października 2020

Kasa Stefczyka Olsztyn

Jak młodzi Polacy spłacają swe kredyty?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
04 października 2019

Jak młodzi Polacy spłacają swe kredyty?

Porównaj