Vooom i ING Bank Śląski ponownie łączą siły

Vooom i ING Bank Śląski ponownie łączą siły

author
Alicja Uzarowicz
19 stycznia 2020

Współpraca ING Banku Śląskiego i Vooom trwa. 15 stycznia spółki zawarły umowę inwestycyjną i marketingową, dzięki której Vooom otrzyma 1 milion złotych dofinansowania, a bank pakiet mniejszościowy w wysokości 8 proc. Współpraca będzie zakładała utworzenie pierwszej transportowej i miejskiej aplikacji mobilnej.

Vooom to startup, który istnieje na polskim rynku od zaledwie 8 miesięcy. Głównym celem istnienia podmiotu jest promowanie elektromobilności w przestrzeni miejskiej. Zaś narzędziem do osiągnięcia celu ma być pierwsza w Polsce aplikacja łącząca wiele usług poruszania się po miastach.

Spółki mają już na koncie wspólne działania, dlatego kolejne połączenie sił było zaledwie kwestią czasu. ING Bank Śląski zainwestował w Vooom jeden milion złotych, który pomoże stworzyć wspomnianą aplikację. W zamian bank uzyskał pakiet mniejszościowy w Vooom o wysokości 8 proc.

Do zawarcia umowy inwestycyjnej oraz marketingowej doszło między stronami 15 stycznia 2020 roku. W niedalekiej przyszłości mogą pojawić się kolejne informacje i szczegóły współpracy. Co wiadomo już teraz na temat planów i celów obu partnerów przedsięwzięcia?

Współpraca Vooom i ING Banku Śląskiego

"

Ochrona środowiska to ważny element długoterminowej strategii naszego banku, dlatego proaktywnie wspieramy Vooom, który dzięki swojej filozofii, zaawansowaniu technologicznemu i wizji umożliwi zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu oraz przyczyni się do rozwoju elektromobilności w Polsce

– powiedziała Joanna Erdman, wiceprezeska ING Banku Śląskiego.

Jak dodała w dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka z ING, właśnie to był powód, dla którego spółka postanowią wesprzeć projekt na dwa sposoby. Z jednej strony Vooom otrzyma wspomniany 1 milion złotych, z drugiej zaś bank pomoże przy udostępnianiu aplikacji mobilnej, kiedy już uda się ją stworzyć.

"

Współpraca z ING to ważny krok w rozwoju Vooom. W zaledwie 8 miesięcy po debiucie Vooom jest postrzegany przez ekspertów i media jako ciekawe rozwiązanie wpływające na przemiany cyfrowe w naszym kraju. Cieszy nas to i nie planujemy zwalniać tempa

– powiedział Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.

Cel współpracy Vooom i ING Banku Śląskiego

W dalszej części swojej wypowiedzi szef firmy podkreślił, że stopniowo usługi oferowane przez podmiot będą pojawiać się w kolejnych miastach Polski. Co więcej, firma zaprasza do współpracy kolejnych partnerów przedsięwzięcia. A jest nad czym – Maas Vooom to połączenie wielu rodzajów transportu miejskiego w ramach jednego serwisu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu poruszanie się po mieście jest jeszcze łatwiejsze. Można w bardzo inteligentny sposób zaplanować swoją trasę, dzięki czemu dotrzemy na miejsce szybko i wygodnie. Z poziomu aplikacji można bowiem wynająć pojazd „na minuty”, wsiąść w komunikację miejską albo zamówić taksówkę.

Rozwiązanie to zdecydowanie zdobędzie ogromną popularność, gdyż użytkownicy aplikacji starają się ograniczać ich ilość na swoich smartfonach. Co więcej, za pośrednictwem platformy pracodawcy mogą opłacać pracownikom codzienny dojazd do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Revolut z obsługą Klienta w języku polskim
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
20 grudnia 2018

Revolut z obsługą Klienta w języku polskim

Pożyczka 5000 zł – jak dostać?
Pożyczki
author
Patryk Byczek
16 sierpnia 2022

Pożyczka 5000 zł – jak dostać?

Pożyczki bez zaświadczeń Wałbrzych
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
20 marca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Wałbrzych

Kredyt hipoteczny Łuków
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
20 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Łuków

Podwyżka płacy odbierze sens wyższego wykształcenia?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
12 października 2019

Podwyżka płacy odbierze sens wyższego wykształcenia?

Porównaj