Waimea Cargo Terminal Airport z finansowaniem od BNP Paribas

Waimea Cargo Terminal Airport z finansowaniem od BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
10 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank BNP Paribas poinformował o zawarciu umowy z Waimea Holding S.A. na finansowanie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. W wyniku zakończonych już rozmów pomiędzy przedstawicielami spółki i banku, spółka celowa utworzona do realizacji inwestycji otrzyma środki finansowe na ukończenie projektu o wartości 18,9 mln złotych.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów jest inwestycją, której realizację spółka Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. podjęła się pod koniec zeszłego roku. Dotychczas kolejne etapy inwestycji organizacja finansowała ze środków własnych. Źródłem kapitału na dalszą część czynności stała się natomiast umowa z BNP Paribas.

Warto jednocześnie wspomnieć, iż podmiot zajmujący się realizacją inwestycji pod stolicą województwa zachodniopomorskiego jest spółką celową. Co więcej, twór ten należy do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. i to właśnie zarząd tej korporacji zawarł z Bankiem stosowną umowę finansowania inwestycji.

W efekcie zawarcia porozumienia, które zwieńczyło rozmowy specjalistów bankowych z przedstawicielami podmiotu gospodarczego, inwestycję pod Szczecinem zasili 18,9 mln złotych. Ta kwota powinna wystarczyć na ukończenie projektu, gdyż obecnie jest on już na etapie ukończenia budowy i wyposażania.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów

Poza Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. przy realizacji przedsięwzięcia pracuje również spółka Rose Hall International LLP. Co ciekawe, inwestycja jest już na takim etapie, że w sierpniu bieżącego roku oddano do użytkowania pierwszy terminal towarowy. Łącznie wartość całej inwestycji szacuje się zaś na blisko 30 mln złotych.

Pozostała część inwestycji ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. W komunikacie BNP Paribas wyznaczono datę ukończenia prac na przełom października i listopada. Środki uzyskane jako efekt umowy z Bankiem zasilą zatem końcowe etapy realizacji projektu. Jak przedsięwzięcie oceniają przedstawiciele obu stron umowy?

Szansa na rozwój

"

Cieszymy się, że strategia i model biznesowy Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. zdobyły uznanie BNP Paribas Bank Polska. Zaangażowanie wiodącej, międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas potwierdza wysoką jakość naszego projektu, jego doskonałe dopasowanie do potrzeb rynku […]

– powiedział Michał Stachura, Dyrektor Finansowy Waimea Holding S.A., cytowany w komunikacie.

 

"

Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów to interesujący projekt, który dobrze wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji portfela. Wierzymy, że potencjał rynku cargo lotniczego nie został wyczerpany, a jego atrakcyjność będzie wzrastać. Cieszymy się, że przy okazji właśnie tego projektu rozpoczynamy współpracę z Grupą Waimea Holding i liczymy realizację kolejnych wspólnych działań

– dodał Marek Kowalski z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Oznacza to, że obie strony porozumienia nie zamierzają poprzestać na jednym projekcie. Może się zatem okazać, iż już w przyszłości pojawią się kolejne doniesienia o finansowaniu przez BNP Paribas  projektów tej Grupy Kapitałowej. Wiele do zyskania mają bowiem obie strony współpracy.

Fot. BNP Paribas

 


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/460771/bank-bnp-paribas-udzielil-finansowania-na-ukonczenie-budowy-waimea-car

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile Usługi Bankowe w Bytomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Bytomiu

Dalszy rozwój BLIKa – już niedługo zapłacisz zbliżeniowo
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 października 2019

Dalszy rozwój BLIKa – już niedługo zapłacisz zbliżeniowo

Jak działa procent składany?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
16 lipca 2018

Jak działa procent składany?

PKO BP w Bełchatowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 sierpnia 2019

PKO BP w Bełchatowie

ING Bank Śląski w Wałbrzychu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
11 sierpnia 2019

ING Bank Śląski w Wałbrzychu

Smartfony negatywnie wpływają na mózg dziecka
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
25 grudnia 2018

Smartfony negatywnie wpływają na mózg dziecka

Porównaj