Wakacje terminalowe – propozycja Worldline Polska

Wakacje terminalowe – propozycja Worldline Polska

author
Alicja Uzarowicz
01 kwietnia 2020

Coraz więcej firm decyduje się na podjęcie działań związanych z pomocą dla swoich klientów. Przykładem jest chociażby propozycja „pakietu antykryzysowego” dla wybranych akceptantów Worldline. Wakacje terminalowe pozwoliłyby na zwiększenie szansy na przetrwanie tego trudnego czasu.

Worldline, podmiot będący właścicielem operatora terminali SIX Payment Services, zaproponował wybranym akceptantom wakacje terminalowe. „Pakiet antykryzysowy” to pomysł na odciążenie niektórych klientów spółki w trudnym okresie, jaki nastał dla wielu gospodarek.

Sprawdź także: Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym

Dzięki propozycji firmy Worldline współpracujące z nią podmioty będą mogły skorzystać z dwóch rodzajów pomocy, która przyda się wielu firmom zwłaszcza podczas trwającej pandemii koronawirusa. Z jednej strony firmy będą miały możliwość zawieszenia opłat i prowizji za używanie terminala POS.

Drugi rodzaj pomocy wchodzący w skład tak zwanego „pakietu antykryzysowego” polega na darmowym skorzystaniu z produktu Saferpay. W jaki sposób takie rozwiązania mogą ułatwić względnie normalne funkcjonowanie klientów operatora? Płatności bezgotówkowych będzie obecnie tylko więcej – jest to metoda bezpieczniejsza niż płatność gotówką.

Wakacje terminalowe dla wybranych akceptantów Worldline

Wsparcie finansowe, które stanowi pierwszy z dwóch filarów zaproponowanego przez Worldline pakietu antykryzysowego, będzie polegać na zawieszeniu opłat. Przez nawet dwa miesiące akceptanci kwalifikujący się do pakietu nie będą musieli odprowadzać opłaty za dzierżawę ani prowizji od transakcji, jeżeli wystąpią.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Które rodzaje podmiotów mogą skorzystać z tego rodzaju ulgi? Swoje dofinansowanie mające formę zawieszenia opłat na dwa miesiące Worldline kieruje przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców. Wspomniany już drugi filar pakietu ma formę produktu o nazwie Saferpay. Jak ułatwi on działanie firmom w okresie pandemii?

Wakacje terminalowe w formie Saferpay mogą przyjąć dwie opcje. Pierwsza z nich zakłada bezpłatną dzierżawę terminala do przyjmowania płatności stacjonarnie na dwa miesiące. Mnóstwo restauracji rozpoczęło jednak przygodę z dowozem, a płatności bezgotówkowe są niewątpliwie bezpieczniejsze od gotówki.

Wakacje terminalowe od Worldline dla MŚP

Dla klientów chcących przyjmować płatności kartą w momencie realizacji dostaw, Saferpay ma drugą wersję. Na wspomniane bezpłatne dwa miesiące można wziąć w dzierżawę terminale mobilne, stworzone wręcz do płatności na odległość. Nie każda firma posiada bowiem swoją sprzedaż przez Internet, a liczba zamówień często rośnie.

Tego rodzaju działanie doskonale wpisuje się w kroki podjęte przez Fundację Polska Bezgotówkowa. Organizacja istniejąca by uczyć przedsiębiorców korzyści z płatności bezgotówkowych także przygotowała swoiste wakacje terminalowe. Albowiem wydłużono okres bezpłatnego użytkowania terminali płatniczych.

Zgodnie z założeniami programu, po pierwszych 12 miesiącach bezpłatnego użytkowania terminala, konieczne jest uiszczanie zapłaty. Pozwala to na zachowanie ciągłości programu i pomoc kolejnym firmom. Fundacja postanowiła wydłużyć okres używania terminali na preferencyjnych warunkach do czerwca bieżącego roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki kolejnym odciążeniom przedsiębiorców nie dojdzie do pogłębiania obecnego kryzysu gospodarczego. Coraz więcej pracodawców jest zmuszanych do likwidowania miejsc pracy. Powodem jest spadek liczby zamówień i konieczność cięcia kosztów w obawie przed bankructwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

NOTUS Finanse – oddział w Swinoujściu
Wpisy
author
Patryk Byczek
12 września 2018

NOTUS Finanse – oddział w Swinoujściu

Biuro paszportowe w Chojnicach
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
13 lipca 2022

Biuro paszportowe w Chojnicach

Santander Consumer Bank Wałcz
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
01 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Wałcz

Kredyt samochodowy Oleśnica
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Oleśnica

Ile średnio wydajemy na znicze?
Blog
autor wpisu
Natalia Narloch
02 listopada 2018

Ile średnio wydajemy na znicze?

Ministerstwo Finansów ostrzega przez e-mailami do firm
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 sierpnia 2019

Ministerstwo Finansów ostrzega przez e-mailami do firm

Porównaj