500 tys. wniosków o 500+ i 300+ złożonych w Pekao S.A.

500 tys. wniosków o 500+ i 300+ złożonych w Pekao S.A.

author
Alicja Uzarowicz
14 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie bank Pekao S.A. poinformował o tym, iż przez pięć tygodni poprzez bankowość elektroniczną banku złożonych zostało ponad pół miliona wniosków. Rodzice kwalifikujący się do otrzymywania dopłat w ramach rządowych programów Rodzina 500+ oraz Dobry Start 300+ mogli starać się o dofinansowanie już od 1 lipca.

Bank Pekao S.A. ma niewątpliwie powód do dumy. W swoim najnowszym komunikacie bank poinformował, iż przez pięć pierwszych tygodni w bankowości elektronicznej banku rodzice złożyli już ponad 500 tys. wniosków o dopłaty w ramach programów rządowych.

Od 1 lipca bowiem w bankowościach elektronicznych wielu banków, w tym Pekao S.A., istnieje możliwość wnioskowania w ramach programów Rodzina 500+ oraz Dobry Start 300+. Ten drugi ma pomóc w zakupieniu rzeczy niezbędnych dzieciom w szkole. Wynik osiągnięty w tym czasie jest niezwykle dobry.

Ponad pół miliona wniosków w ciągu ledwie pięciu tygodni oznacza bowiem prawie dwukrotność ilości wniosków złożonych przez ten bank w roku 2018, kiedy rodzice składali wnioski na poprzednią wersję programu. Tak znaczna ilość wniosków jest związana niewątpliwie ze specjalną ofertą, którą Bank przygotował dla młodych rodziców na tę okoliczność.

wniosków

Ile kosztuje Program Rodzina 500 Plus?

Promocja dla wnioskodawców

Bank Pekao S.A. postanowił dołożyć wszelkich starań, aby przy okazji składania wniosków o dopłaty z programów zachęcić do siebie jak najwięcej nowych klientów. Bowiem każdy rodzic, który zdecyduje się na wnioskowanie przez Internet, może otrzymać liczne benefity od Pekao S.A.

Przede wszystkim rodzic ten może założyć konto oszczędnościowe „Mój Skarb” dla swoich dzieci z oprocentowaniem 3 proc. rocznie. Co więcej, wnioskodawcy otrzymują od Pekao S.A. 50 zł na otwarcie „Konta Przekorzystnego” dla młodych. Bank rozdaje ponadto rabaty do szkół językowych, ale również na obuwie, zabawki, odzież i książki.

"

Od 1 lipca Polacy złożyli łącznie blisko 4 miliony wniosków on-line, z czego aż pół miliona zostało dostarczonych za pośrednictwem naszej bankowości internetowej Pekao24. Ten wynik czyni nas jednym z liderów wśród banków w Polsce w przyjmowaniu wniosków o świadczenia 500+ i Dobry Start, czyli wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny

– powiedział Marek Tomczuk, wiceprezes Pekao S.A., cytowany w komunikacie.

wniosków

Wyprawka szkolna 300 zł – jak otrzymać

Atrakcyjna oferta to więcej wniosków

Właśnie ta promocja dla wnioskodawców sprawiła, że aż tylu Polaków postanowiło złożyć swój wniosek za pośrednictwem Pekao S.A. Lipiec był miesiącem charakteryzującym się podwójną liczbą kont „Mój Skarb” względem średniej miesięcznej w poprzednich miesiącach bieżącego roku.

Ilość Kont Przekorzystnych dla młodzieży poniżej 18 lat także odnotowała niemały, bo 62-proc. wzrost w tym okresie w porównaniu do wyników z czerwca. Bank zaznaczył w swoim komunikacie, iż oba rodzaje kont można założyć swoim pociechom już po urodzeniu, a ich prowadzenie jest bezpłatne.

"

Widoczna tendencja wzrostowa liczby nowych Kont Przekorzystnych do 26 lat otwieranych w Banku Pekao umacnia wiodącą pozycję wśród banków zorientowanych na młodych klientów. W pierwszej połowie 2019 roku liczba pozyskanych nowych klientów w wieku 13‑17 lat była o 50 proc. wyższa w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku

– czytamy w komunikacie.

wniosków

Ministerstwo ostrzega przed oszustwami na 500 plus

Źródła:
https://media.pekao.com.pl/pr/456206/ponad-pol-miliona-wnioskow-o-500-i-dobry-start-w-banku-pekao-s-a?fbclid=IwAR0d2Yf8C9p4Uj-SjGY0Ax4mvDJqP1OJmxMf_vt5qJ-O4X-cw__HEbcicko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Spółdzielczy w Łukowie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 września 2019

Bank Spółdzielczy w Łukowie sesje przychodzące i wychodzące

Orange wspiera listonoszy Poczty Polskiej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2020

Orange wspiera listonoszy Poczty Polskiej

Vivus.pl nagrodzony za przejrzystość
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
06 listopada 2013

Vivus.pl nagrodzony za przejrzystość

PKO BP w Dynowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 października 2019

PKO BP w Dynowie

Santander Bank Polska w Mikołowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 maja 2019

Santander Bank Polska w Mikołowie

Do przelewu wybieramy komputer zamiast smartfona
Wpisy
author
Patryk Byczek
02 sierpnia 2018

Do przelewu wybieramy komputer zamiast smartfona

Porównaj