Wpis fuzji Millennium i Euro Banku do KRS

Wpis fuzji Millennium i Euro Banku do KRS

author
Alicja Uzarowicz
07 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millennium poinformował o oficjalnym prawnym połączeniu go z Euro Bankiem. 1 października został dokonany stosowny wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, co oznacza formalne połączenie spółek. Etapami fuzji poprzedzającymi tenże wpis były odpowiednie uchwały Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy oraz zgoda Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Millennium Banku, 1 października doszło do wprowadzenia uaktualnionych danych do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedmiotem aktualizacji było formalne połączeni Millennium i Euro Banku. Jest to kolejny krok na drodze do całkowitego wchłonięcia tego drugiego przez ten pierwszy bank.

Aby możliwe było w ogóle wpisanie do KRS informacji o fuzji tychże przedsiębiorstw, pierwszym krokiem było uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego na dokonanie takiej transakcji. Przyczyną była wartość planowanej fuzji, która zdeterminowała konieczność uzyskania pozwolenia od organu nadzoru nad rynkiem finansowym.

Kolejnym krokiem, który został zrealizowany już jakiś czas temu było wydanie zgodnych w treści i intencji uchwał Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy obu banków, podczas których ustalono już dalsze etapy integracji. W praktyce wpis do KRS o fuzji prawnej oznacza przeniesienie wszystkich praw i obowiązków Euro Banku na Millennium.

Wpis fuzji prawnej Millennium – Euro Bank do KRS

"

Od tego momentu, mimo czasowego funkcjonowania pod dwiema markami, jesteśmy jedną firmą, a pracownicy Euro Banku stają się pracownikami Banku Millennium. Połączony bank, z centralami w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, posiadający 606 oddziałów własnych i ponad 230 franczyzowych jest teraz silniejszy i jeszcze bardziej konkurencyjny

– powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Millennium, cytowany w komunikacie.

Jak poinformował prezes Millennium w dalszej części swojej wypowiedzi, ta fuzja oraz podtrzymanie organicznego, czyli inicjowanego wewnątrz banku wysokiego tempa rozwoju, spółka będzie jeszcze bardziej stabilna na swoim siódmym miejscu wśród banków w Polsce. Wpłynie to także na poprawę marży odsetkowej.

Kierując się ideą synergii, która zakłada, że współpraca dwóch podmiotów przewyższa sumę ich wyników, gdyż dochodzi do większej ilości korzyści (1+1=3), Millennium osiągnie szybciej swoje cele strategiczne. Wśród nich jednym z najważniejszych jest uzyskanie rocznego zysku netto w wysokości 1 mld złotych w przeciągu najbliższych 1-2 lat.

Konsekwencje wpisu dla klientów obu spółek

Jak podkreśla w swoim komunikacie Bank Millennium, wpis o fuzji prawnej do Krajowego Rejestru Sądowego nie spowoduje zmian zarówno dla klientów Millennium, jak i Euro Banku. W sposób całkowicie naturalny zmienia się wyłącznie strona umowy, którą zawarli klienci z przejmowaną spółką.

Oznacza to, że dla klientów, którzy umowę zawarli z Euro Bankiem stroną umowy formalnie będzie Millennium. Jednak to Euro Bank będzie wykonywać na razie wszystkie czynności w jego imieniu. Analogicznie w przypadku nowej umowy, to jest od 1 października, Euro Bank zawrze ją z klientem w imieniu Millennium.

W dalszych etapach integracji klienci Euro Banku otrzymają dostęp do usług i narzędzi, z jakich obecnie korzystają klienci Millennium. Zaś realizowana obecnie fuzja pozytywnie odbije się także na sytuacji obecnych i nowych klientów Banku Millennium.


Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/bank-millennium-i-euro-bank-jednym-bankiem-01-10-2019

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

PKO BP w Opatowie
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
30 września 2019

PKO BP w Opatowie

Największa umowa finansowania projektów fotowoltaicznych w Polsce
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
09 czerwca 2020

Największa umowa finansowania projektów fotowoltaicznych w Polsce

Santander Consumer Bank Zambrów
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
12 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Zambrów

Ranking pożyczek ratalnych maj 2021
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 maja 2021

Ranking pożyczek ratalnych maj 2021

Ile kosztuje rezonans magnetyczny?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 czerwca 2019

Ile kosztuje rezonans magnetyczny?

Najbardziej mobilny bank to PKO BP
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
22 czerwca 2016

Najbardziej mobilny bank to PKO BP