Wpłaty BLIKiem od Getin Noble Bank już dostępne

Wpłaty BLIKiem od Getin Noble Bank już dostępne

author
Alicja Uzarowicz
26 czerwca 2019

Banki w Polsce nieustannie walczą o miano najnowocześniejszego i najbardziej przyjaznego klientom. Przykładem takiego działania jest udoskonalenie aplikacji mobilnej Getin Noble Banku, która umożliwia już klientom wpłatę gotówki korzystając z BLIKa we wpłatomatach Planet Cash i Euronet.

Getin Noble Bank umożliwił swoim klientom wpłatę gotówki w urządzeniach firm Euronet i Planet Cash. Chociaż powszechnie korzysta się już z wpłatomatów, to dotychczas nie było to możliwe dla klientów banku, aby wykorzystać do tego kod BLIK z aplikacji. O takie udoskonalenie bank rozszerzył działanie swojej aplikacji mobilnej.

Korzystanie z nowej usługi jest łatwe, szybkie i wygodne. Jedyne, co klient Getin Noble Banku musi zrobić, to wybrać na wpłatomacie opcję „Wpłata BLIK”. Następnie wystarczy wygenerować kod BLIK w aplikacji banku Getin Noble. Ostatnim krokiem jest przepisanie kodu do wpłatomatu oraz zatwierdzenie wpłaty w telefonie.

Po zakończonej transakcji na ekranie smartfona z otwartą aplikacją banku pojawi się potwierdzenie, które jednoznaczne będzie z pojawieniem się środków na koncie. Kody BLIK bowiem umożliwiają użytkownikom natychmiastowy transfer środków na konto.

Skąd pomysł na nową usługę Getin Noble Bank?

Niewątpliwie jedną z przyczyn wprowadzenia tejże usługi w aplikacji banku jest chęć ułatwienia korzystania z aplikacji, jak również wpłatomatów swoim klientom. Z drugiej zaś strony taka wygoda podczas dokonywania wpłaty może przyciągnąć do banku nowych klientów.

"

W Getin Noble Banku stawiamy na rozwój alternatywnych form płatności. Większość z nas nie rozstaje się ze swoim smartfonem czy smartwatchem ani na chwilę, dlatego udostępniamy naszym klientom różne formy dostępu do ich środków

– wyjaśnił Kamil Chwedczuk z Getin Noble Banku.

Zdaniem przedstawiciela banku bardzo ważne jest oferowanie klientom jak najszerszych możliwości dostępu do zgromadzonych na kontach środków. Z tego też powodu bank udostępnił płatności takie jak: Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay w swojej aplikacji.

Wprowadzenie wpłat gotówki poprzez kod BLIK stanowiło zatem tylko kwestię czasu. Kamil Chwedczuk dodatkowo podkreślił, że nowa funkcja aplikacji mobilnej banku jest bardzo wygodna.

Promocja z okazji nowej usługi

Z okazji wprowadzenia najnowszej usługi aplikacji mobilnej, bank przewidział również promocję dla użytkowników wpłat BLIKiem. Akcja „Darmowe Wpłaty BLIK” potrwa do końca roku kalendarzowego. Będzie to okres, w którym Getin Noble Bank nie będzie pobierał żadnej prowizji podczas wpłaty środków tą metodą.

Promocja swoim zasięgiem obejmie wszystkie przystosowane do wpłat urządzenia firm Euronet i Planet Cash w Polsce. Minimalna kwota wpłaty, jakiej można dokonywać to jedna złotówka. Po zakończeniu promocji prowizja, jaką będzie pobierał Getin Noble Bank od każdej transakcji tego rodzaju wyniesie 0,6 proc.

Wprowadzenie wpłaty poprzez kod BLIK nie jest jednak jedyną zmianą. Getin Noble Bank wykorzystał okazję nowej usługi do wprowadzenia szeregu innych zmian związanych z płatnościami BLIKiem. Efektem jest nowa zaktualizowana wersja aplikacji Getin Mobile (2.21), dostępna na urządzeniach iOS oraz Android.

Aplikacja Getin Noble Banku

"

Regularnie aktualizujemy naszą aplikację, aby dostarczać klientom wygodne rozwiązania w sposób prosty i przejrzysty. Zależy nam, żeby każda funkcja była jak najbardziej intuicyjna

– tłumaczy Marta Dałkiewicz z Getin Noble Bank.

Regularne odświeżanie aplikacji jest po części również efektem tego, iż jest to narzędzie najczęściej wykorzystywane w codziennym bankowaniu klientów tegoż banku. Z tejże przyczyny, poza usprawnieniem działania transakcji BLIKiem, wprowadzono do aplikacji opcję zarządzania danymi jak klienta jak i ich aktualizacji.


Źródła:
https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/getin-noble-bank-udostepnil-wplaty-blikiem-we-wplatomatach-planet-cash-i-euronet.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Sprzedaż pożyczek w 2019 roku
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 lutego 2020

Sprzedaż pożyczek w 2019 roku

Pożyczki bez zaświadczeń Lublin
Pożyczki miasta
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
09 lutego 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Lublin

KredytOK w Dębicy
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Dębicy

Przedawnienie sprzymierzeńcem dłużnika
Porady
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
19 grudnia 2012

Przedawnienie sprzymierzeńcem dłużnika

Kredyt konsolidacyjny Chrzanów
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
26 maja 2023

Kredyt konsolidacyjny Chrzanów

Porównaj