Strona główna Bez kategorii Wpłaty zamknięte na Poczcie dla klientów biznesowych Alior Banku

Wpłaty zamknięte na Poczcie dla klientów biznesowych Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
11 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował o kolejnej nowości dla klientów biznesowych. Są to wpłaty zamknięte, których będą mogli dokonywać w kasach Poczty Polskiej. Tym samym przedsiębiorcy znacznie łatwiej i wygodniej wpłacą swoją gotówkę, gdyż liczba miejsc, w których mogą to zrobić urosła o ponad tysiąc placówek Poczty Polskiej.

Swój najnowszy komunikat Alior Bank poświęcił kolejnej usłudze dedykowanej klientom biznesowym, która wzbogaciła ofertę banku. Wpłaty zamknięte przedsiębiorcy będą mogli dokonać nie tylko w kasach oddziałów spółki, wrzutniach nocnych czy też liczarniach, ale także w placówkach Poczty Polskiej.

Tym samym klienci  biznesowi spółki zyskali kolejne 1 300 punktów, w których dokonają wpłaty. Co więcej, Alior Bank nawiązując porozumienie z PP S.A. zadbał o to, by klienci spółki mogli liczyć na obsługę specjalną. W praktyce oznacza to, że nie będzie konieczne oczekiwanie w kolejce.

"

Alior Bank w swojej ofercie dla małych i średnich firm oraz klientów korporacyjnych posiada szereg specjalistycznych rozwiązań wspierających zarządzanie relacją z przedsiębiorcami. Wśród nich są m.in. zaawansowane produkty bankowości transakcyjnej, do których zalicza się obsługa gotówkowa w formie zamkniętej

– czytamy w komunikacie Alior Banku.

Wpłaty zamknięte w kasach Poczty Polskiej

Którym klientom biznesowym najbardziej przyda się nowa usługa wdrożona przez Alior Bank? Wpłaty zamknięte to idealny sposób na sprawne i bezpieczne zarządzanie w biznesach, które cechuje obrót dużą ilością gotówki. Dzięki tym transakcjom szefowie firm mają możliwość zmniejszenia także kosztów obsługi gotówki.

Klienci biznesowi zyskują jednak coś więcej. A mianowicie mają pełną kontrolę nad przepływami gotówkowymi. W jaki sposób można rozpocząć korzystanie z najnowszej usługi Alior Banku? Klient biznesowy powinien w tym celu podpisać umowę o zamknięte wpłaty gotówkowe. Można tego dokonać w każdym oddziale Alior Banku.

"

Usługa jest bardzo wygodna, ponieważ umożliwia przedsiębiorcom deponowanie gotówki bez konieczności jej przeliczania w momencie wpłaty, co znacznie ogranicza czas obsługi. Dotychczas była dostępna w oddziałach oraz w zewnętrznych liczarniach

– powiedziała Agata Andrych z Alior Banku, cytowana w komunikacie.

Współpraca Alior Banku z Pocztą Polską

Kolejnym etapem procesu dopasowywania usług do rosnących potrzeb klientów było odnalezienie partnera, który udostępni wpłaty zamknięte. Ze względu na znaczną dostępność, doświadczenie oraz odpowiednią infrastrukturę wybór padł właśnie na Pocztę Polską. Niewątpliwie ułatwi to działalność klientom prowadzącym swoje działalności w mniejszych miastach i miejscowościach.

Jakie są najważniejsze warunki wpłat zamkniętych? W placówkach Poczty Polskiej można wpłacać wyłącznie polskie złotówki. Zaś w kasach oddziałów Alior Banku, wrzutniach i liczarniach można deponować także inne waluty. Wśród nich znalazł się dolar, euro, funt brytyjski, a także korony: czeskie, norweskie i szwedzkie.

W jaki sposób należy przygotować środki do wpłaty? Bank wymaga, by pieniądze wkładać do tak zwanych bezpiecznych kopert. Są one dostępne na rynku i stanowią już pewien standard w tego rodzaju transakcjach. Po dokonaniu wpłaty można sprawdzić historię transakcji w BusinessPro.

"

Za pośrednictwem systemu klient może też pobrać raporty analityczne dotyczące tego rodzaju transakcji oraz protokoły różnic pomiędzy deklarowaną a rzeczywistą kwotą wpłaty

– czytamy w komunikacie Alior Banku.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2020-03-09-obsluga-gotowkowa-poczta-polska.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z nagrodą Broker Roku 2019
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
26 czerwca 2020

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z nagrodą Broker Roku 2019

Polacy niechętnie korzystają z prawników
Blog
author
Aneta Jankowska
06 lipca 2017

Polacy niechętnie korzystają z prawników

Polacy nie lubią chwalić się swoimi zarobkami
Wpisy
author
Aneta Jankowska
14 czerwca 2018

Polacy nie lubią chwalić się swoimi zarobkami

PKO BP w Nowym Mieście Lubawskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
28 lipca 2019

PKO BP w Nowym Mieście Lubawskim

Kredyt konsolidacyjny Żory
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
15 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Żory

Santander Consumer Bank Skawina
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
05 lipca 2021

Santander Consumer Bank Skawina