Strona główna Bez kategorii Wsparcie dla dzieci z domów dziecka od PKO BP

Wsparcie dla dzieci z domów dziecka od PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
19 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski postanowił podsumować, ile dobrego przyniosła tegoroczna akcja PKO Bieg Charytatywny. Piąte edycja zmagań przyciągnęła aż 9 tys. uczestników, którzy wspólnie wybiegali pomoc dla dzieci z domu dziecka. Fundacja PKO BP przekaże około 1 mln zł na edukację dzieci z 47 placówek w całej Polsce.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, dzięki znacznemu zaangażowaniu Polaków w pomaganie przy okazji uprawiania sportu, już 1 mln zł wesprze edukację dzieci z domów dziecka w Polsce. Spółka postanowiła podsumować tegoroczną edycję PKO Biegu Charytatywnego.

Kilometry, które udało się przebiec dziewięciu tysiącom zawodników podczas piątego już PKO Biegu Charytatywnego, są wyznacznikiem wielkości pomocy, jaką Fundacja PKO BP przekaże na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jednak nie tylko uczestnicy mieli szansę pomóc podczas imprezy.

Albowiem osobna konkurencja dotyczyła kibiców, którzy poprzez drużynowe współzawodnictwo w dopingu uczestników mieli szansę wygrania nagrody. Wyróżnienie polegało na wyborze celu charytatywnego, który wesprze dodatkowo Fundacja PKO Banku Polskiego.

Fundacja PKO wesprze dzieci w edukacji

O niebagatelnym sukcesie inicjatywy świadczy jej rokrocznie rosnąca popularność. Piąte edycja PKO Biegu charytatywnego bowiem przyciągnęła dokładnie 9 248 uczestników dorosłych, jak i dzieci. Łącznie udało się im przebiec na 12 stadionach w całej Polsce aż 44 862 okrążenia. Dało to dystans rzędu 17 944 km.

Porównując tegoroczne wyniki zmagań z tymi uzyskanymi przy poprzedniej edycji, która odbyła się w 2018 roku, wyraźnie widać rosnącą chęć pomocy innym. Tegoroczne wyniki są o ponad 10 tys. okrążeń i 4 tys. kilometrów lepsze niż jeszcze w zeszłym roku. Po samych zmaganiach uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ekologicznym pikniku.

Samo wydarzenie, którego hasło brzmiało „Pomagamy z każdym krokiem” odbyło się 14 września na stadionach w 12 miastach. Były to Koszalin, Bydgoszcz, Białystok, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Ruda Śląska, Słupsk, Wrocław, Lidzbark Warmiński i  Warszawa.

"

Dziękujemy biegaczom za wysiłek, kibicom za zaangażowanie i wszystkim uczestnikom wydarzenia za wspaniałą atmosferę, która buduje naszą wspólnotę i wyróżnia ten bieg od innych. […] To dzięki Wam nasza Fundacja będzie mogła przekazać pieniądze na edukację dla blisko 750 dzieci i młodzieży z 47 placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce

– powiedziała Małgorzata Głębicka, Prezes Fundacji PKO BP, cytowana w komunikacie.

Miasto najbardziej chętne do pomocy

Przy okazji podsumowania akcji charytatywnej, PKO Bank Polski postanowił przedstawić dane dotyczące najliczniej reprezentowanego miasta. W tym roku była to Ruda Śląska. Właśnie tam po zaledwie dwóch godzinach od rozpoczęcia zapisów zabrakło już miejsc w stu drużynach.

"

Miastem, w którym uczestnicy 5. PKO Biegu Charytatywnego zrobili łącznie najwięcej okrążeń, okazała się Ruda Śląska, gdzie biegacze pokonali aż 3 871 „kółek”. Ich przewaga nad drugim w tej klasyfikacji Lublinem wyniosła aż 145 okrążeń bieżni (w Lublinie zrobiono ich 3 726)! Trzecim miastem z największą liczbą okrążeń była Warszawa z 3 593 okrążeniami

– czytamy w komunikacie.

Co ważne, szansa na pomoc dzieciom w edukacji pozalekcyjnej nie skończyła się wraz z biegiem 14 września. Przez cały czas można wspierać inicjatywę przyświecającą piątek edycji PKO Biegu Charytatywnego. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę przez aplikację IKO z funkcją „Pomagaj z nami”.

Do wsparcia dla dzieci bank zachęca także osoby niebędące jego klientami. W tym celu wystarczy dokonać przelewu na rachunek bankowy Fundacji PKO Banku Polskiego o numerze: 10102010680000130202825065.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/pko-bieg-charytatywny-wybiegalismy-srodki-na-edukacje-dzieci-z-domow-dziecka-dziekujemy/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Lokaty najniższe w historii
Wpisy
author
Aneta Jankowska
03 sierpnia 2017

Lokaty najniższe w historii

Klienci Nest Banku narażeni na oszustwo
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
04 kwietnia 2021

Klienci Nest Banku narażeni na oszustwo

Jak działa GroszConnect
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
13 kwietnia 2018

Jak działa GroszConnect

PKO BP w Raciborzu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 sierpnia 2019

PKO BP w Raciborzu

Odszkodowanie za opóźnienia w wypłacie 500+
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2018

Odszkodowanie za opóźnienia w wypłacie 500+