W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas wspomniał o kolejnym elemencie swojej poekologicznej kampanii „Zmiany klimatu kosztują”, która swój początek miała jeszcze we wrześniu biezącego roku. Następnym etapem inicjatywy jest zatem współpraca dla klimatu z newonce.media. Jakie działania wspólne podejmą podmioty w celu ochrony środowiska?

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 06.11.2019
Udostępnij:

Jak czytamy w najnowszym komunikacie BNP Paribas, spółka nawiązała nić porozumienia z platformą mediową newonce.media. Współpraca dla klimatu jest jednocześnie kolejnym elementem trwającej od września kampanii banku pod nazwą „Zmiany klimatu kosztują”. W jaki sposób podmioty będą ratować nasz klimat?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez bank BNP Paribas pierwszą częścią współpracy było podrzucenie redakcji pisma newonce.paper pomysłu korzystania z certyfikowanego eko-papieru w druku. Aby jak najszybciej można było przejść z dotychczasowego papieru na ten bardziej proeko, bank wsparł redakcję przy tejże zmianie.

"

Jako Bank Zielonych Zmian, we współpracy z redakcją newonce.paper, chcieliśmy zwrócić szczególnie uwagę młodych osób na problem zmian klimatycznych. Stwierdziliśmy, że aby trafić do tej grupy odbiorców, najlepszą ku temu okazją będzie pokazanie tego na stronach ich ulubionego czasopisma

– powiedział Dariusz Maciołek z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Współpraca dla klimatu między BNP Paribas i newonce.media

Jak poinformował ekspert banku w dalszej części swojej wypowiedzi, eko wydanie magazynu newonce.paper miało na celu przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej, jak i promowanie prawidłowych postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jakie są najefektywniejsze środki, aby tenże cel osiągnąć?

Dariusz Maciołek z BNP Paribas przywołał dwie najważniejsze kwestie. Pierwsza z nich to edukowanie młodych ludzi, gdyż to właśnie od ich nawyków zależy ponowne przywrócenie świata do względnej normalności, jeżeli uda się uniknąć katastrofy klimatycznej. Zaś drugim elementem jest promowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

"

Cieszymy się, że dzięki takim drobnym, a w rzeczywistości bardzo dużym zmianom możemy zachęcić naszych czytelników do tego, żeby i oni wybierali rozwiązania przyjazne ekologii. Ta „zielona zmiana” idealnie współgra z motywem przewodnim 6. numeru newonce.paper, w którym piszemy m.in o ucieczce kultury popularnej w stronę natury

– powiedział Jacek Sobczyński, redaktor naczelny newonce.paper, cytowany w komunikacie.

O newonce.paper

Pismo, które wydawane jest w formie drukowanej dopełnia internetową i medialną działalność newonce.media. Poza gazetą, organizacja działa również w formie portalu internetowego (newonce.net), jak również internetowego radia (newonce.radio).

Aby przy okazji wydawania gazety nie produkować nadmiernej ilości papieru, jak również zapewnić głębię treści merytorycznych, magazyn newonce.paper ukazuje się co pół roku. Swoimi początkami pismo sięga do 2017 roku, a 30 października wyszło premierowe szóste wydanie ekologiczne magazynu.

Warto także dodać, że to właśnie grupa newonce.media zwróciła się do banku BNP Paribas w celu ożywienia pomysłu wydania ekologicznego newonce.paper. Inspiracją do podjęcia tejże próby kontaktu były mnogie proekologiczne inicjatywy, z których bank staje się już znany.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/469608/co-laczy-bank-bnp-paribas-z-jedna-z-najwiekszych-niezaleznych-platform

Komentarze