Wyniki BLIKa po drugim kwartale 2019

Wyniki BLIKa po drugim kwartale 2019

author
Alicja Uzarowicz
11 sierpnia 2019

Polski Standard Płatności, czyli podmiot obsługujący BLIKa podał podczas konferencji uwiecznionej filmem dostępnym na platformie YouTube o wynikach usługi po pierwszej połowie bieżącego roku. Zgodnie z zaprezentowanymi w ten sposób danymi pierwsze sześć miesięcy 2019 r. przyniosło niemal tyle samo transakcji BLIKiem co cały rok 2018.

Płatności mobilne już na stałe zapisały się w naczelnym miejscu codziennych transakcji. Polacy pokochali BLIKa za wygodę, bezpieczeństwo i intuicyjność tego nowoczesnego rozwiązania. Przemawia za tym fakt, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku rodacy dokonali prawie tyle samo transakcji co w całym zeszłym roku.

Dane zaprezentowane przez przedstawicieli BLIKa zawierają zarówno wynik po drugim kwartale bieżącego roku, jak również wynik półroczny. Na tak świetny wynik całościowy ma niemały wpływ fakt, że imponujące wzrosty zaobserwowano we wszystkich usługach oferowanych przez BLIK.

Największe wzrosty dotyczyły płatności mobilnych w terminalach płatniczych oraz ilości przelewów na numer telefonu (P2P). Prezentacja świetnych wyników jest doskonałą okazją do zapowiedzi, w którą stronę dalej będzie szła usługa BLIK. Okazuje się, że na użytkowników czeka wiele nowości.

BLIKa

Spektakularne wyniki BLIKa

Prezes Polskich Standardów Płatności, Dariusz Mazurkiewicz, poinformował, że między styczniem a czerwcem bieżącego roku Polacy wykonali 89 mln transakcji za pośrednictwem BLIKa. Dla porównania w całym zeszłym roku było ich 91 mln, a w roku 2017 ilość transakcji wyniosła „tylko” 33 mln.

Te wyniki niewątpliwie pokazują, jak popularnym stało się narzędzie, jakim jest BLIK. Nie tylko półroczna statystyka może imponować, tylko w drugim kwartale Polacy zrealizowali 49,3 mln transakcji przy użyciu tego narzędzia. Najczęściej płacimy BLIKiem przez Internet – 34,7 mln transakcji odbyło się na rynku e-commerce.

Dane te oznaczają wzrost rokroczny o 168 proc. Niebagatelnym wzrostem cechują się również wpłaty i wypłaty z bankomatu, których było w tym okresie 6 mln, czyli o 73 proc. więcej niż w II kw. roku 2018. Najbardziej, bo o 363 proc. wzrosła ilość transakcji BLIKiem w terminalach – było ich 5 mln.

BLIKa

Wzrost liczby przelewów natychmiastowych o 123%

Przelewy na numer telefonu z trzycyfrowym wzrostem

Polacy coraz szybciej przyswajają kolejne innowacyjne rozwiązania. Pokazuje to chociażby usługa natychmiastowych przelewów  P2P (ang. – phone to phone) na numer telefonu. Od kwietnia do czerwca zrealizowano 3,6 mln tego rodzaju transakcji, co daje wzrost o 256 proc. rok ro roku.

Rosnąca popularność wszystkich usług w ramach BLIKa jest zdaniem prezesa PSP spowodowana większą akceptacją nowości przez klientów, których ilość nieustannie rośnie. Swój wkład w takie uksztaltowanie wyników usługi ma również trwająca akcja Blikomania.

Zaś w przypadku przelewów P2P, sukces dzielony jest z systemem Elixir, którym zarządza Krajowa Izba Rozliczeniowa. Bez niego bowiem realizacja przelewów natychmiastowych nie byłaby możliwa.

BLIKa

Policja ostrzega przed oszustwami na BLIKa

Nowości od BLIKa

Chociaż prezes Dariusz Mazurkiewicz zapowiedział, że na użytkowników usługi czeka wiele nowości. I chociaż nie zostały zaprezentowane żadne konkretne plany, to istnieje pewne pole do domysłów. Najpewniej już wkrótce zostanie wprowadzony nowy rodzaj przelewów P2P, zwany przelewem na prośbę.

Jeszcze w tym miesiącu użytkownicy dowiedzą się, jakie zmiany wejdą w życie. Planowane jest rozszerzenie usługi BLIK o możliwość płacenia w zagranicznych serwisach, takich jak Spotify czy Uber. Natomiast przed końcem bieżącego roku mają znane być szczegóły transakcji z Mastercard, który BLIKiem zainteresował się jeszcze w zeszłym roku.

BLIKa

SBG obsługuje już BLIK i Google Pay

Źródła:
https://blikmobile.pl/#co-slychac-u-blika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Ożarowie Mazowieckim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 września 2019

PKO BP w Ożarowie Mazowieckim

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019
Aktualności
author
Aneta Jankowska
04 września 2018

Forum Ekonomiczne w Krynicy 2019

Jak rozpoznać nieuczciwego pożyczkodawcę?
Porady
author
Halszka Gronek
12 grudnia 2022

Jak rozpoznać nieuczciwego pożyczkodawcę?

PKO BP wypłaca dywidendę
Wpisy
author
Patryk Byczek
20 czerwca 2018

PKO BP wypłaca dywidendę

Ranking kredytów konsolidacyjnych – styczeń 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 stycznia 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – styczeń 2020

Zasiłek rodzinny
Świadczenia socjalne
author
Halszka Gronek
10 lutego 2020

Zasiłek rodzinny

Porównaj