Wyzwania MinFinTech – konkurs Ministerstwa Finansów

Wyzwania MinFinTech – konkurs Ministerstwa Finansów

author
Alicja Uzarowicz
28 października 2019

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Ministerstwa Finansów, już 30 października minie ostatnia szansa na zgłoszenie się do wyzwań MinFinTech, które odbędą się w ramach II edycji programu GovTech Polska. Za najlepsze pomysły na rozwiązanie jednego z dwóch wyzwań można otrzymać nawet 600 tys. złotych na ich realizację.

Jeszcze tylko do 30 października możliwe jest zgłaszanie swoich pomysłów na rozwiązanie dwóch wyzwań, jakie przygotowało Ministerstwo Finansów w ramach II edycji programu GovTech Polska. MinFinTech to dwa problemy do rozwiązania, a nagrodą za najlepsze pomysły jest szansa na zrealizowanie swojego projektu we współpracy z rządem.

Resort finansów ponownie przygotował dwa zagadnienia, których najciekawsze i najbardziej prawdopodobne do osiągnięcia nagrodzi kwotą nawet do 600 tys. złotych na ich ożywienie. Dzięki temu każdy pomysł ma szansę na realne usprawnienie działania polskiego resortu finansów.

W czwartek odbyło się już ostatnie z cyklu spotkań w ramach Govtech Road Show w Gdańsku. Tamtejszy Park Naukowo Technologiczny gościł z jednej strony innowatorów, przedstawicieli firm z branży IT, jak również wszystkich pasjonatów technologii, którzy chcą pomów w rozwiązaniu wyzwań stojących przed instytucjami publicznymi.

Podczas spotkania można było sprawdzić się w roli osoby, która znajdzie odpowiedź na wyzwania, jakie stoją przed współczesną administracją publiczną. Ponadto prelegenci z Ministerstwa Finansów zaprezentowali dokładnie, jakie wyzwania można rozwiązać w trwającej edycji konkursu.

Oszustwo na pracownika administracji – jak się zabezpieczyć?

MinFinTech – 2 wyzwania dla uczestników

Zdecydowanie  najłatwiej będzie podjąć się rozwiązania zagadnień konkursowych posiadając wiedzę z zakresu programowania. Właśnie o tę czynność opierają się bowiem zadania konkursowe II edycji programu GovTech Polska.

Pierwszym wyzwaniem, jakie w tej edycji przygotowało dla uczestników konkursu Ministerstwo Finansów, jest zaprogramowanie inteligentnego robota. Jego funkcje mają pozwalać na walkę z cyberprzestępczością, najlepiej w formie aplikacji, której zadaniem byłoby automatyczne identyfikowanie i przeszukiwanie witryn internetowych pod kątem niebezpieczeństw.

Drugi projekt, jakim można pomóc sprostać wyzwaniu stojącemu przed resortem finansów, to e-platforma szkoleniowa dla funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. W tym przypadku resort w komunikacie zawarł także wymów wykorzystania urządzeń RTG.

Są to symulatory w postaci aplikacji internetowej, które pozwala na rzeczywiste odzwierciedlenie warunków pracy operatorów. W ramach każdej z tych dwóch części konkursu odbędą się dwa etapy wyboru najlepszych pomysłów. W pierwszym etapie można otrzymać aż 5 nagród w kwotach 3 – 25 tys. zł. Nagrodą główną dla dwóch najlepszych pomysłów w swojej dziedzinie jest zamówienie za maksymalnie 600 tys. zł.

Minister Finansów na spotkaniach Eurogrupy i Rady ECOFIN

Jak zgłosić się do konkursu?

Jak już wcześniej wspomniano, nabór do konkursu kończy się 30 października. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje odnoszące się do zarówno warunków formalnych przystąpienia do konkursu, jak i dokładniejszego opisu samych wyzwań, warto zerknąć na strony internetowe Izby Administracji Skarbowych w Opolu i Gdańsku.

"

Przez ostatnie tygodnie w ramach Road Show GovTech eksperci z Ministerstwa Finansów, Cybercentrum i Centrum RTG, które działają w ramach KAS, spotykali się z Wami w różnych miastach Polski. Za nami Katowice, Bydgoszcz, Wrocław, Kraków

– czytamy w komunikacie Ministerstwa Finansów.

Pierwotnie zapisy miały zakończyć się dzisiaj, czyli 28 października. Jednak jak czytamy w Zmianie ogłoszenia o Konkursie, resort finansów zadecydował o dwudniowym wydłużeniu terminu składania wniosków o wzięcie udziału. Warto skorzystać z tej okazji i spróbować swoich sił w tworzeniu produktu dla rządu.

Spotkanie ministra finansów i wiceprezesa EBOR


Źródła:
https://www.gov.pl/web/finanse/wyzwania-minfintech–ostatnia-szansa-na-zgloszenie-do-konkursow?fbclid=IwAR2nEGug3d1A9_EiN6ToFICe8t9NLRPkiGl5XGYDG-R_GryaDPGOC_-43XE
https://www.opolskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-opolu/ogloszenia/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne-powyzej-30-tys-eur/-/asset_publisher/v1Cq/content/konkurs-dwuetapowy-w-ramach-programu-govtech-polska-ktorego-przedmiotem-jest-inteligentny-robot-do-walki-z-cyberprzestepczoscia?redirect=http%3A%2F%2Fwww.opolskie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-opolu%2Fogloszenia%2Fzamowienia-publiczne%2Fzamowienia-publiczne-powyzej-30-tys-eur%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_v1Cq%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_v1Cq_

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Banki Spółdzielcze z nowymi prezesami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 marca 2019

Banki Spółdzielcze z nowymi prezesami

Pożyczki bez BIK Chojnice
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
01 sierpnia 2022

Pożyczki bez BIK Chojnice

10 informacji o kredycie online
Blog
autor wpisu
Marek_Rutkowski
28 stycznia 2017

10 informacji o kredycie online

Inspektorat ZUS w Zamościu
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Zamościu

Przelewy bankowe Wielkanoc 2021
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
31 marca 2021

Przelewy bankowe Wielkanoc 2021

Porównaj