Ruszyły zapisy na XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Ruszyły zapisy na XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

author
Alicja Uzarowicz
11 maja 2019

Kongres Gospodarczy, który rokrocznie odbywa się w Katowicach jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla wszystkich zainteresowanych rozwojem gospodarczym. Można tam zatem spotkać największych przedstawicieli świata gospodarki europejskiej i nie tylko. Zapisy na XI już edycję imprezy rozpoczęły się 8 maja.

Kogo można spotkać podczas tego przedsięwzięcia? Kongres w tym roku odwiedzą wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, prezesi największych światowych firm i korporacji, ministrowie z różnych państw, założyciele startupów. XI  Europejski Kongres Gospodarczy trwać będzie od 13 do 16 maja w Katowicach.

Spotkaniem otwierającym wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku będzie debata pod tytułem „Nowa Unia – młoda Unia: europejskie wyzwania społeczne a zdrowa gospodarka”. W debacie wezmą udział przedstawiciele elity politycznej z całej Europy.

Będą to między innymi poseł do Parlamentu Europejskiego, premier RP Jerzy Buzek, Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii czy Iveta Radičová, w latach 2010 -20102 premier Słowacji. Pojawią się także przedstawiciele „młodych”, czyli reprezentanci licznych, głównie studenckich organizacji.

Skąd pomysł na debatę otwierającą XI Kongres Gospodarczy?

"

Debata otwierająca XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach zwróci uwagę na potrzebę świeżego spojrzenia i konieczność poszukiwania wizji nowej Europy. W eksperckim, opiniotwórczym i… dość nietypowym jak na takie dyskusje gronie, poruszymy ważne dla każdego Europejczyka kwestie.

– mówi Wojciech Kuśpik, organizator i inicjator Kongresu

Jakie tematy zostaną zatem poruszone podczas debaty? Uczestnicy wymienią spostrzeżenia między innymi na temat Brexitu czy kierunku, w którym zmierzać będzie Europa po nadchodzących wyborach. Nie zabraknie także tematów odnoszących się do innowacyjności, globalizacji oraz barier i ograniczeń handlu.

Innymi słowy, debata omówi całą Europę w pigułce. Poruszone będą także te bardziej drażliwe kwestie, związane z integracją międzynarodową, cynizmem w polityce oraz tym, w jaki sposób młodzi ludzie widzą swoją przyszłość w Europie. Kongres wydaje się być doskonałym miejscem do przekazania głosu młodym ludziom.

XI Kongres Gospodarczy połączy się z innym wydarzeniem

Co roku organizatorzy starają się połączyć EKG w Katowicach z jeszcze inną imprezą. Tegoroczna konferencja opierać się ma na roli młodych ludzi oraz innowacyjności i cyfryzacji naszej przyszłości. Nie było więc trudnym zadaniem osiągnięcie tego corocznego celu organizatorów wydarzenia.

W tym roku bowiem uda się w końcu oczekiwana integracja EKG z dwudniową imprezą European Start-up Days. Odbędzie się 14-15 maja i stanowi pomost dla kontaktów twórców startupów i inwestorów. Oba wydarzenia połączy wspólny projekt „My way. Inspiracje.”

W ramach tego przedsięwzięcia swoją inspirującą historię opowie grupa osób, które pokonały w jakiś sposób swoje słabości. Będą to między innymi Kinga Baranowska, która zdobyła dziewięć ośmiotysięczników, Kamil Bielecki – znany z determinacji polski piłkarz ręczny,  czy Rafał Sonik, przedsiębiorca znany ze zdobycia podium w Rajdzie Dakar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Tomaszów Lubelski
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
25 kwietnia 2017

Kredyt hipoteczny Tomaszów Lubelski

Alior Bank w Bartoszycach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 czerwca 2019

Alior Bank w Bartoszycach

Co zrobić, jak zgubimy kartę pojazdu?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 lutego 2019

Co zrobić, jak zgubimy kartę pojazdu?

Promocja: „Karty Kantoru – bony do Decathlonu” w Alior Banku
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
16 listopada 2018

Promocja: „Karty Kantoru – bony do Decathlonu” w Alior Banku

Garmin Pay wdrożony w Banku Pocztowym
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 listopada 2019

Garmin Pay wdrożony w Banku Pocztowym

Porównaj