Zaczytane Biblioteki Providenta i Zaczytani.org

Zaczytane Biblioteki Providenta i Zaczytani.org

author
Alicja Uzarowicz
09 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Provident postanowił podsumować zeszłoroczną działalność trwającej już trzy lata inicjatywy Zaczytane Biblioteki, przy której współpracuje z Fundacją Zaczytani.org. W ciągu zeszłego roku podmiotom udało się otworzyć kolejne 10 Zaczytanych Bibliotek w kolejnych szpitalach i domach dziecka.

Książki, poza swoją edukacyjną mocą,  przenoszą nas do całkiem innego świata i pozwalają zapomnieć o szarej nierzadko rzeczywistości. Zaczytane Biblioteki to wspaniała inicjatywa, która ze słowem pisanym stara się dotrzeć przede wszystkim do dzieci potrzebujących chwili zapomnienia.

Wspólnie z Fundacją Zaczytani.org firma pożyczkowa Provident postanowiła bowiem zadbać o tworzenie nowych bibliotek zlokalizowanych w szpitalach i domach dziecka. Swój najnowszy komunikat instytucja finansowa postanowiła poświęcić podsumowaniu zeszłorocznego działania Zaczytanych Bibliotek.

W ciągu 12 miesięcy 2019 roku udało się otworzyć aż dziesięć nowych Zaczytanych Bibliotek w miejscach, gdzie po książki sięgać mogą dzieci potrzebujące tego najbardziej. Co więcej, w tym samym okresie do zbiorów bibliotek udało się przekazać prawie 11 800 książek, które zagościły na półkach szpitali i domów dziecka.

Zaczytane Biblioteki w 2019 roku

Sukces nie kończy się jednak tylko na podsumowaniu, a działanie ludzi dobrej woli wspierających tę inicjatywę pokazało rezultat także i w tym roku. Zaledwie w poniedziałek udało się otworzyć kolejną zaczytaną bibliotekę. Pojawiła się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile.

Jednak nie tylko dzieci powinny czytać książki, a dosłownie wszyscy ludzie. Dlatego też kolejny etap przedsięwzięcia zakłada otwarcie pięciu bibliotek dla seniorów. Ich otwarcie ma nastąpić w najbliższym czasie. Seniorzy często narzekają na samotność, a książki nie znajdują się wysoko na ich liście najważniejszych zakupów.

A zatem inicjatywa Zaczytane Biblioteki pomoże zachęcić ich do wyjścia z domu i dołączyć do społeczności lokalnych moli książkowych. Tego rodzaju akcja świetnie wpisuje się w cel istnienia Fundacji Zaczytani.org, która powstała by promować czytelnictwo wśród Polaków.

Plany na przyszłość Zaczytanych Bibliotek

"

Bardzo cieszymy się, że w 2020 będziemy kontynuować współpracę z Fundacją Zaczytani.org. Trzy lata wspólnej aktywności dały wymierne efekty w postaci 39 bibliotek, a bajkoterapia dotarła do ponad 400 tys. małych pacjentów

– powiedziała Agnieszka Krajnik z Providenta, cytowana w komunikacie.

Poza Zaczytanymi Bibliotekami Provident i Fundacja Zaczytani.org wspólnie organizują również Zaczytaną Akademię, dzięki której wolontariusze odwiedzają dzieci w szpitalach i domach dziecka, by wspólnie oddawać się bajkoterapii. W bieżącym roku planowane są już dwa spotkania koordynatorów tej akcji.

Pozwoli to na jeszcze bardziej skuteczną pomoc dzieciom i docieranie do tych, które wciąż jeszcze nie zdążyły pokochać świata wyobraźni, do których książki stanowią wejście. Ponadto w dalszym ciągu Provident będzie starał się gromadzić jak najwięcej książek, które zajmą miejsca na półkach Zaczytanych Bibliotek i będą czekać na przeczytanie.


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/483484/intensywny-rozwoj-zaczytanych-bibliotek-providenta-i-fundacji-zaczytani-org?fbclid=IwAR3vEQ5EQX4F5aY-tVB3P7DioRKqgvWIxtffffeOTXymqwER0A-guQIXRkQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Bochnia
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
19 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Bochnia

71% polskich firm obawia się nadchodzących zmian prawnych
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
22 października 2019

71% polskich firm obawia się nadchodzących zmian prawnych

Płatność odroczona – co to jest?  
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 marca 2019

Płatność odroczona – co to jest?  

ZUS wyśle 20 mln listów
Wpisy
author
Patryk Byczek
27 czerwca 2018

ZUS wyśle 20 mln listów

Konferencja FinAdTech 2019
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2019

Konferencja FinAdTech 2019

Wpis na listę dłużników krępuję aż 2/5 Polaków
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 listopada 2019

Wpis na listę dłużników krępuję aż 2/5 Polaków

Porównaj