Zadłużenie biur podróży przed wakacjami

Zadłużenie biur podróży przed wakacjami

author
Alicja Uzarowicz
28 czerwca 2019

U progu sezonu wakacyjnego biura podróży są przygotowane na zyski. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie z nich są w dobrej kondycji finansowej. Zgodnie bowiem z danymi przedstawionymi przez ERIF BIG łącznie 316 biur podróży ma w Polsce do spłacenia 4,7 mld zł (dane z czerwca 2019).

Wakacje to czas, w którym bardzo wielu Polaków planuje wyjechać na wakacje. Chociaż z danych na ten temat wynika, że w większości wczasowicze zaplanują swoje wyjazdy samodzielnie, to nadal lwia część turystów skorzysta z usług biur podróży. Ważne zatem jest, aby wybrać takie, które nie boryka się z problemami finansowymi.

A takich firm nie brakuje w Polsce. Jak podał ERIF BIG, łączny dług wielkości 4,7 mld zł czeka na spłacenie przez 316 różnych biur podróży z całego kraju. Jest to jednocześnie zaległość większa o 4 proc. w porównaniu z danymi z końca maja zeszłego roku. Jakie są najczęstsze przyczyny zadłużeń tych przedsiębiorstw?

Sprawdź, czy jesteś w bazie dłużników ERIF.

"

Długi biur podróży najczęściej wynikają z niezapłaconych rachunków telefonicznych (łącznie zadłużenie to sięga prawie 1,7 mln zł). Na drugim miejscu są nieuregulowane opłaty z tytułu umowy ubezpieczenia ([…] prawie 1,1 mln zł). Na trzecim miejscu są niezapłacone raty umów leasingowych ([…] prawie 750 tys. zł)

– napisano w komunikacie ERIF BIG.

Rekordzista wśród biur podróży

Które biuro podróży ma do spłaty najwięcej? 340 tys. zł – takie zaległości w spłacie zobowiązań wypracowało sobie biuro z województwa śląskiego. Co więcej, właśnie ten region Polski charakteryzuje najwięcej zadłużonych biur podróży. Na kolejnych miejscach są województwa: małopolskie, mazowieckie, dolnośląskie i pomorskie.

Jednocześnie eksperci uczulają, że nie są to jedyne miejsca, w których turyści mogą trafić w ręce biur z problemami finansowymi. Bowiem zgodnie z danymi ERIF BIG w każdym regionie Polski znajduje się przynajmniej kilka zadłużonych przedsiębiorstw tego rodzaju. Z tego powodu warto sprawdzić sytuację finansową biura, które wybieramy.

"

To bardzo proste. Wystarczy na przykład bezpłatnie zalogować się do serwisu infokonsument.pl należącego do biura informacji gospodarczej ERIF, wpisać NIP tour operatora i sprawdzić, czy przypadkiem nie ma zadłużenia. Jeśli ma, wtedy należy rozważyć zmianę lub ponieść świadomie ryzyko

– tłumaczy Jarosław Furmaniak z ERIF BIG.

Co to jest ERIF BIG?

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej SA jest jednym pięciu z podmiotów świadczących usługi informacji gospodarczej w Polsce. W ewidencji tego biura odnaleźć można odnaleźć dane finansowe odnośnie osób prywatnych, firm, jak i różnego rodzaju instytucji.

ERIF BIG ma za zadanie zbierać, przechowywać oraz ujawniać w razie potrzeby tego rodzaju dane. Informacje, które można odnaleźć w tymże systemie dzielą się na dwie kategorie. Pozytywne informacje gospodarcze mówią o terminowej spłacie rachunków, faktur czy innych należności. Negatywne dane dotyczą zaś zadłużenia podmiotów.


Źródła:
https://erif.pl/aktualnosci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

KredytOK w Brodnicy
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
18 lutego 2017

KredytOK w Brodnicy

Kompakt Finanse w miejsce Orange Finanse
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 kwietnia 2019

Kompakt Finanse w miejsce Orange Finanse

Santander Consumer Bank Wałbrzych
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
25 lipca 2021

Santander Consumer Bank Wałbrzych

Ukraińcy nie chcą pracować za 13 zł
Wpisy
author
Aneta Jankowska
04 grudnia 2017

Ukraińcy nie chcą pracować za 13 zł

Inspektorat ZUS w Garwolinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Garwolinie

Pożyczki pozabankowe Pisz
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 lutego 2019

Pożyczki pozabankowe Pisz

Porównaj