ZEN dzięki Mastercard unowocześni płatności dla MŚP

ZEN dzięki Mastercard unowocześni płatności dla MŚP

author
Alicja Uzarowicz
12 marca 2020

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o ambitnych planach na przyszłość polskiego fintechu ZEN. Podmiot, który od 2016 roku współpracuje z Mastercard zamierza wprowadzić na rynek finansowy nową markę. Głównym celem jej usług będzie wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Już wkrótce na polskim rynku usług finansowych pojawi się nowy produkt. Za jego wdrożenie odpowiedzialny jest ZEN, czyli polski fintech z Grupy PKO Banku Polskiego. Spółka od 2016 roku współpracuje z Mastercard, a swoje nowe usługi zamierza skierować przede wszystkim do przedsiębiorców z sektora MŚP.

Na ten moment trwają prace nad przygotowaniem strategii marketingowej, są one na etapie przetargu. ZEN wspólnie z Mastercard poszukują agencji kreatywnej oraz mediowej. Ich zadaniami będzie promowanie nowej marki na rynku europejskim. Zgodnie z planem proces ma zakończyć się do końca marca.

Sprawdź także: Pożyczki na raty

Co więcej, Mastercard zobowiązał się do oferowania swojego wsparcia nie tylko na etapie decydowania o tym, kto zrealizuje strategię, ale także w przyszłości będzie pomagał w dalszych sukcesach produktu. Jakie usługi pojawią się już niedługo na rynku?

ZEN i Mastercard z nową marką dla MŚP

O strategicznej współpracy fintech z polskim rodowodem poinformował już w zeszłym roku podczas konferencji Impact Fintech, która odbyła się w Katowicach. W planach spółki znajdują się takie usługi, które ułatwią małym i średnim przedsiębiorcom proste i wygodne obsługiwanie ich finansów na miarę XXI wieku.

Wśród konkretnych produktów, jakie znajdą się w ofercie nowej marki należy wskazać chociażby konto bankowe IBAN. Produkt ten umożliwi obsługę transakcji zagranicznych z kontrahentami po korzystnych kursach walutowych. Wiele mniejszych firm zyska dzięki temu lepsze warunki debiutu za granicą.

Co więcej, właściciele i pracownicy firm będą mogli otrzymać karty płatnicze, także niezwykle przydatne w procesie pozyskiwania nowych kontrahentów czy składania bieżących zamówień. ZEN przygotował ponadto specjalne rozwiązanie dla firm działających w branży e-commerce.

Będzie to system obsługi płatności przez Internet. Aby dodatkowo podkreślić nowoczesny styl marki, wszystkie wspomniane usługi będą oferowane tylko poprzez kanały internetowe i mobilnie dzięki aplikacji mobilnej. Pierwsze usługi nowego podmiotu mają zostać wdrożone już w II kwartale bieżącego roku.

Przedsiębiorcy zyskają nowe szanse rozwoju dzięki ZEN

"

Przedsiębiorcy potrzebują prostych i wygodnych narzędzi, które umożliwią im błyskawiczne zarządzanie finansami, zachowując jednocześnie niskie koszty i bezpieczeństwo ich pieniędzy. Dzisiejsze rozwiązania fintechowe są skupione na konsumentach indywidualnych, a rynek rozwiązań dla firm jest rozproszony i mimo postępu technologicznego nadal często oparty na tradycyjnych systemach bankowych

– powiedział Michał Bogusławski, jeden z dyrektorów ZEN.

Nowe rozwiązanie ma umożliwić wielu rodzajom podmiotów wygodne zarządzanie wszystkimi finansami ich przedsiębiorstwa z jednego miejsca. Będą to zarówno jednoosobowe działalności, startupy, jak i freelancerzy. Dzięki temu będą mogli skupić się na rozwijaniu swojego biznesu, bez martwienia się o finanse.

"

Startupy dzięki swojej zwinności, kreatywności i elastyczności są w stanie zaoferować klientom nową jakość usług finansowych. Jednocześnie, dzięki współpracy z korporacjami, łatwiej jest im skalować cyfrowe innowacje

– powiedział Jerzy Hołub z polskiego oddziału Mastercard Europe.

Ambicją giganta płatniczego jest przede wszystkim, aby rozwiązanie wdrożone wspólnie z ZEN stało się produktem pierwszego wyboru dla przedsiębiorców z całej Europy. Przydatność usług ma być wyraźna na każdym etapie powstawania produktu i jego późniejszej reklamy.

Fot. ZEN

 


Źródła:
https://zencard.pl/o-firmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Skarżysko-Kamienna
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 października 2020

Kasa Stefczyka Skarżysko-Kamienna

Santander Consumer Bank Kościerzyna
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
03 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Kościerzyna

Sukces Intranetu Banku Spółdzielczego we Wschowie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
12 stycznia 2020

Sukces Intranetu Banku Spółdzielczego we Wschowie

10 najpopularniejszych nazwisk w Polsce
Blog
author
Aneta Jankowska
26 czerwca 2018

10 najpopularniejszych nazwisk w Polsce

eCommerce neXt – KIR zaprasza na konferencję
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 września 2019

eCommerce neXt – KIR zaprasza na konferencję

Porównaj