Złote Spinacze – Credit Agricole nagrodzony

Złote Spinacze – Credit Agricole nagrodzony

autor wpisu
Natalia Narloch
23 grudnia 2018

Credit Agricole zdobył dwa wyróżnienia w konkursie Złote Spinacze 2018 – jednym z najważniejszych konkursów branży public relations w Polsce. Nagrodzony projekt komunikacji antykryzysowej i kryzysowej potwierdził strategię banku stawiającego klienta w centrum swoich działań.

Credit Agricole stawia na technologię

W 2017 roku bank Credit Agricole przeprowadził dużą zmianę technologiczną, mającą na celu ułatwić funkcjonowanie systemów IT. Wdrożenie tej zmiany skutkowało ograniczonym dostępem do internetowych usług bankowych, zarówno dla klientów jak i partnerów przez 64 godziny.

Możliwe było także wystąpienie utrudnień powdrożeniowych, w związku z tym bank już od 2016 roku przygotowywał się do tej zmiany. Należało odpowiednio wcześnie poinformować klientów i partnerów o planowanej przerwie technicznej. Jak podaje Credit Agricole, zmiana technologii miała także na celu uszczelnienie wewnętrznych procesów aby w przyszłości móc szybciej reagować w sytuacjach kryzysowych.

„Zmiana technologiczna miała ogromne znaczenie dla banku. Niemniej w krótkiej perspektywie nie wiązała się z korzyściami dla klientów, ale jej wdrożenie wymagało wyłączenia serwisów CA 24. W tej sytuacji wyzwaniem komunikacyjnym było zyskanie akceptacji klientów wobec przerwy w dostępie do usług, a także ochrona wizerunku banku i zachowanie dobrych relacji z interesariuszami” – mówi Agnieszka Gorzkowicz z banku Credit Agricole, autorka i koordynatora nagrodzonego projektu.

Konkurs „Złote Spinacze”

Złote Spinacze jest to jeden z najważniejszych konkursów branży public relations w Polsce. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej kreatywnych i rzetelnych projektów i najlepiej przygotowanych kampani i działań komunikacyjnych.

Projekt Credit Agricole został nagrodzony przez jury „Złotych Spinaczy” w kategorii sektorowej „Finanse” oraz w kategorii głównej „Komunikacja antykryzysowa lub/i kryzysowa”. W pierwszej z nich bank otrzymał „Srebrnego Spinacza”, a w drugiej „Brązowego Spinacza”.

Już sama informacja o nominacjach do nagrody bardzo nas ucieszyła. A ogłoszenie wyników będziemy na pewno długo pamiętać. Przygotowując ten projekt kierowaliśmy się mało już popularnymi wartościami: szacunek, uczciwość, lojalność. Przyznane wyróżnienia udowadniają, że strategię Credit Agricole stawiająca klienta w centrum działań widać nie tylko na papierze, lecz na co dzień” – mówi Agnieszka Gorzkowicz.

Credit Agricole wyróżniony po raz kolejny

Credit Agricole już po raz kolejny w tym roku zdobył wyróżnienie. W listopadzie bank został nagrodzony w konkursach „MIXX Awards 2018” za kampanię konta oraz TeleBota oraz „Kreatura 2018” – za oryginalność kampanii kont oraz za mistrzowskie opanowanie formatu video przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczka przez Internet Saldo.pl
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
30 grudnia 2014

Pożyczka przez Internet Saldo.pl

Santander Consumer Bank Świecie
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
21 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Świecie

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 listopada 2019

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę

Za chleb płacimy coraz więcej
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 grudnia 2018

Za chleb płacimy coraz więcej

Eksperci o projekcie mały ZUS
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
27 czerwca 2018

Eksperci o projekcie mały ZUS

Mieszkanie Plus w Zielonej Górze
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
18 listopada 2017

Mieszkanie Plus w Zielonej Górze

Porównaj