Złoto powraca do Allegro

Złoto powraca do Allegro

author
Alicja Uzarowicz
21 stycznia 2020

W piątek portal Allegro poinformował, że do oferty powraca złoto oraz inne kruszce. Przez prawie siedem lat produkty te były w pełni albo częściowo blokowane, by powrócić na stałe i w pełni. Jakie inne kruszce będzie można zakupić na platformie e-zakupowej?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku swoje postanowienia wypełniają nie tylko indywidualne osoby, ale również większe i mniejsze spółki. Allegro w zeszły piątek opublikowało styczniową aktualizację regulaminu. Jak można się z niej dowiedzieć, do internetowego sklepu powróci złoto oraz inne kruszce.

Powodem, dla którego po siedmiu latach wahań serwis zdecydował się na umożliwienie klientom wystawiania i sprzedawania złota, srebra, platyny oraz diamentów, była chęć „znacznego poszerzenia możliwości sprzedaży produktów inwestycyjnych. Dlaczego warto inwestować w kruszce?

Tego rodzaju inwestycja jest jedną ze stabilniejszych, gdyż złoto nie traci wartości tak szybko jak pieniądz. A zatem Allegro podjęło działania mające na celu dopuszczenie do kategorii Produkty inwestycyjne większej ilości sprzedających. Tym samym zgodnie z planem wzrosnąć ma zainteresowanie kupujących tą kategorią.

Złoto i inne kruszce wracają na Allegro

Aby zapewnić odpowiednią dozę bezpieczeństwa po jednej, jak i po drugiej stronie transakcji sprzedaży przez Allegro, poznańska spółka postanowiła nałożyć pewne ograniczenia i warunki. Opcja wystawiania na sprzedaż i kupowania kruszców w tym sklepie internetowym pojawi się 17 marca bieżącego roku.

Aby wystawić złoto bądź inne metale szlachetne, w tym w przeważającej części złoto inwestycyjne, sprzedający musi posiadać w serwisie konto firmowe. Co więcej, aby móc w zgodny z regulaminem sposób sprzedaż złoto, konieczne będzie zagwarantowanie wysyłki w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia.

I wreszcie, zanim sprzedający znajdzie kupca na swoje metale szlachetne, musi zgodzić się na opóźnienie opcji wypłaty środków ze swojego konta Allegro Finanse. Skąd taka zmiana w polityce Allegro i czy faktycznie dotychczas złoto było na platformie zakazane? Jak się okazuje występowały różne wyjątki.

Złoto na Allegro dotychczas zakazane?

Jedyną formą wystawiania na Allegro złota i innych kruszców w sposób zgodny z regulaminem było dotychczas zawarcie odrębnej umowy z serwisem. Takich czynności dokonała chociażby Mennica Polska, której produkty od dwóch lat można zakupić na Allegro. W momencie zawierania umowy było to poważne odejście od dotychczasowych zasad.

Albowiem zanim doszło do podpisania umowy z Mennicą, złoto było dołączone do stosunkowo długiej listy towarów zakazanych na Allegro. Wśród nich znalazły się ponadto pornografia, alkohol, broń i amunicja, a także kryptowaluty czy ludzkie organy. Po tej pierwszej umowie portal postanowił jednak częściej zmieniać zdanie.

Albowiem obecnie na Allegro można odnaleźć nie tylko wyroby Mennicy Polskiej, ale również oferty zawierające np. uncjowego kuregerradda, czyli amerykańską 10-dolarówkę wykonaną ze złota w 1932 roku. Kolejnym przykładem niezwykłego okazu jest chociażby polski dukat z XVII, którego wartość określono na 32 000 złotych.

Dlaczego Allegro postanowiło nagle zmienić swoją politykę względem złota inwestycyjnego? Jak się okazuje, wcześniej nie było żadnych internetowych portali wyspecjalizowanych w obrocie metalami szlachetnymi. Dzięki ich istnieniu kupujący sztabki inwestorzy mają dostęp do bardziej konkurencyjnego rynku przez Internet.


Źródła:
https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-w-najblizszych-miesiacach-wazne-dla-sprzedajacych-dyK6q0AvKfy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Kutnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

mBank placówki w Kutnie

Polacy coraz chętniej kupują w oddziałach pocztowych
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 stycznia 2020

Polacy coraz chętniej kupują w oddziałach pocztowych

Moneta: Katyń – Palmiry 1940
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
14 marca 2020

Moneta: Katyń – Palmiry 1940

Promocja: „eKonto z premią – II edycja” w mBanku
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
05 września 2018

Promocja: „eKonto z premią – II edycja” w mBanku

Ulga na dziecko 2019
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 stycznia 2019

Ulga na dziecko 2019

Porównaj