Duże zmiany w bankowości elektronicznej Alior Banku

Duże zmiany w bankowości elektronicznej Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
28 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Bank poinformował, że jego system transakcyjny przeszedł duże zmiany. Wśród nowości między innymi zmienione nazwy kanałów cyfrowych. Jednak najszybciej widoczną odmianę klienci zauważą już na swoim pulpicie głównym. Eksperci spółki podzielili jego ekran, by dodatkowo zwiększyć funkcjonalność.

 

Tematem najnowszego komunikatu Alior Banku są duże zmiany, jakie zaszły w bankowości elektronicznej, którą spółka udostępniła klientom. Celem wdrożenia nowych rozwiązań i delikatnej zmiany wyglądu pulpitu było naturalnie podniesienie efektywności i funkcjonalności bankowości elektronicznej.

Właśnie wspomniany pulpit może wywołać największe zaskoczenie u klientów. Dotychczas nie do końca czytelną wersję ekranu zastąpiła całkiem nowa forma prezentacji kluczowych informacji dla klienta. Pulpit podzielono na dwie części: „Mój portfel” oraz „Historia”.

Ta zmiana spowoduje, że klient zobaczy najbardziej interesujące go informacje w pierwszej kolejności. Albowiem od razu sprawdzą najświeższą historię transakcji. Co więcej będą mieli możliwość zarządzania posiadanymi produktami. W ramach aktualizacji, której spodziewać należy się 14 grudnia, pojawią się również inne nowości.

Duże zmiany w e-bankowości Aliora

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, wygląd pulpitu, który widzą klienci po zalogowaniu nie jest jedyną zmianą. Albowiem spółka zadecydowała o wprowadzeniu nowych nazw dla swojej bankowości internetowej, jak również mobilnej. Od 14 grudnia będą się one nazywać odpowiednio „Alior Online” oraz „Alior Mobile”.

Co więcej, użytkownicy aplikacji mobilnej spółki od momentu aktualizacji zobaczą również nieco inny ekran kodów BLIK, jak i przelewów na numer telefonu w ramach tej metody płatności. Alior Bank zadbał o to, by nowe ekrany były jak najbardziej czytelne – zastosowano jasne kolory oraz wyraźne przyciski.

Warto jednocześnie podkreślić, że wszelkie zmiany w obu systemach Alior Banku nie będą mieć wpływu na liczbę dostępnych funkcji. Oznacza to, że aplikacja i bankowość internetowa przejdą duże zmiany wizualne, ale nie zostaną zabrane żadne dotychczas oferowane funkcje i usługi tych kanałów kontaktu.

Czytelność i intuicyność

Właśnie te dwie tytułowe kwestie przyświecały ekspertom Alior Banku przy dokonywaniu opisywanych zmian. Celem, który chcieli zrealizować analitycy było przede wszystkim wyświetlanie większej ilości informacji dla klientów. W ten sposób oprócz salda dostępnego w zakładce „Mój portfel” na pulpicie pojawi się również saldo księgowe.

"

Natomiast, w panelu Konta Jakże Osobistego pojawi się link do zarządzania korzyściami konta. Zamiast prezentowania liczby dni pozostałych do końca lokaty, bank wyświetli klientom dokładną – i bardziej czytelną z ich perspektywy – datę jej zapadalności

– czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku.

To, że coś będzie do pulpitu dodane, nierzadko może oznaczać, że inne rzeczy z niego znikną. W tej kwestii spółka postanowiła zapytać o zdanie samych klientów. Zgodnie z ich sugestiami niezmiennie z poziomu pulpitu będą możliwe takie funkcje, jak szybkie skopiowanie numeru konta, dostęp do wysłania przelewu, czy też opłacenie raty pożyczki.

I chociaż na zmiany klienci muszą poczekać jeszcze około tygodnia, to może faktycznie po 13 grudnia dokonywanie różnych transakcji z poziomu zdalnych narzędzi Alior Banku. Zdecydowanie świetną wiadomością jest nadanie odmiennych nazw obu systemom, co podniesie poziom jasności komunikatów i przekazu.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-11-27-redesign-serwisu-transakcyjnego.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Gerda Broker – nowy podmiot na liście KNF
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 kwietnia 2019

Gerda Broker – nowy podmiot na liście KNF

Air France kontakt – infolinia
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
23 września 2019

Air France kontakt – infolinia

Ponad 800 chętnych w konkursie Cyfrowe Rewolucje
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 lipca 2021

Ponad 800 chętnych w konkursie Cyfrowe Rewolucje

Kredyt hipoteczny Nowy Targ
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
05 września 2017

Kredyt hipoteczny Nowy Targ

„Wsparcie dla Ciebie” od Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 kwietnia 2020

„Wsparcie dla Ciebie” od Credit Agricole

Porównaj