Pandemia koronawirusa: zapobiegawcze zmiany w Biedronce

Pandemia koronawirusa: zapobiegawcze zmiany w Biedronce

author
Alicja Uzarowicz
20 marca 2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób pozostaje w domach, co oznacza, że stosują się do zaleceń rządowych i należy chwalić takie postępowanie. Jedyna konieczność do wyjścia z domu pojawia się, gdy trzeba zrobić zakupy spożywcze. Biedronka postanowiła wprowadzić zmiany, które zmniejszą ryzyko zarażenia pracowników i klientów.

W ostatnim czasie coraz więcej sklepów albo się zamyka, albo podejmuje środki ostrożności, by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Pandemia koronawirusa zmusiła do wprowadzenia zmian także sieć sklepów Biedronka. Jak będą wyglądać teraz zakupy Polaków w tych sklepach?

Zmiany, jakie wprowadziła sieć będąca własnością portugalskiego koncernu Jeronimo Martins, obejmują między innymi zmianę godzin otwarcia. Zgodnie z zaleceniami rządu i organizacji specjalizujących się zdrowiem publicznych nałożony zostanie także limit osób, które jednocześnie będą mogły robić zakupy.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Co więcej, w sklepach przy stanowiskach kasjerów staną osłony z pleksi, które pozwolą na zatrzymanie choć części drobnoustrojów mogących przenosić koronawirusa. Praca w sklepach będzie się również odbywać w trybie rotacyjnym. Jakie są  znane szczegółowe informacje na temat podjętych działań?

Pandemia koronawirusa – zmiany także w Biedronce

Sieć handlowa przekonuje, że towaru w sklepach nie zabraknie, tym bardziej, że największą falę klientów robiących niemożliwie wielkie zapasy mamy już za sobą. Co więcej, Biedronka dba o to, by do każdego z 3 tys. sklepów w Polsce dostawy docierały na czas.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że od 17 marca wiele zmieniło się także i w Biedronkach. Godziny, w jakich będą działać sklepy od tego czasu uległy skróceniu – zakupy będzie można zrobić od 8.00 do 20.00. Ze względu na wielkość sieci, skrócone godziny otwarcia pojawią się najpóźniej do 23 marca.

Przed wejściem do sklepów każdy klient będzie miał możliwość zdezynfekowania płynem antybakteryjnym, a przy kasie pojawią się nawilżane chusteczki. Są to obecnie dość deficytowe towary, dlatego będą pojawiać się w sklepach stopniowo. Kluczowe będzie również zadbanie o odpowiednią odległość klientów oczekujących w kolejce do kas.

Jakie zmiany pojawią się w Biedronce?

Aby ułatwić klientom zachowanie bezpiecznego dystansu, na podłodze wyznaczone będą strefy, które pozwolą na odmierzenie jednego metra odległości od innych osób. Zmiany, jakie w sklepach spowodowała pandemia koronawirusa mają chronić także zdrowie pracowników Biedronek.

Dlatego też, najszybciej jak będzie to możliwe przy obecnych warunkach, przy kasach pojawią się osłony pleksi. Co więcej, w sklepach nie będzie już tłumów. Albowiem w zależności od powierzchni sklepu wyznaczona zostanie maksymalna ilość osób, jakie jednocześnie mogą robić zakupy.

Dodatkowo pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki wyposażeni w maseczki i rękawiczki ochronne. Osoby zatrudnione przez Biedronkę, które przekroczyły 60. rok życia nie będą musiały pojawiać się w pracy. Poza działaniami w samych sklepach, prowadzona będzie jednocześnie kampania informacyjna.

W sklepach zawisną plakaty z najważniejszymi informacjami, a przez głośniki podawane będą komunikaty. Sieć przypomina, że wszystkie te środki bezpieczeństwa będą miały sens wyłącznie, gdy wszyscy klienci będą się do nich stosować. Nawet najlepsza ochrona nie gwarantuje  bezpieczeństwa, gdy zachowujemy się nierozważnie.


Źródła:
https://media.biedronka.pl/89548-biedronka-wprowadza-specjalne-rozwiazania-w-zwiazku-z-aktualna-sytuacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Od 5 grudnia bez prawa jazdy przy sobie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 listopada 2020

Od 5 grudnia bez prawa jazdy przy sobie

Szybkie pożyczki Lubawa
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Lubawa

Elektroniczna licytacja ruchomości
Porady
autor wpisu
Marek_Rutkowski
27 sierpnia 2016

Elektroniczna licytacja ruchomości

Odroczenie spłaty kredytu w Credit Agricole
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 marca 2020

Odroczenie spłaty kredytu w Credit Agricole

Alior Bank w Świebodzinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 czerwca 2019

Alior Bank w Świebodzinie

Ile Polacy wydają rocznie na papierosy?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
06 grudnia 2019

Ile Polacy wydają rocznie na papierosy?

Porównaj