Handel w niedziele przywrócony?

Handel w niedziele przywrócony?

author
01 kwietnia 2020

Rząd podejmuje wiele działań, które mają pomóc Polakom w trudnym czasie, jaki spowodowała pandemia koronawirusa. W związku z zezwoleniem na przyjmowanie i wykładaniu towaru w niedziele pojawiło się pytanie, czy rząd przywróci także handel w te dni. Jakie stanowisko zaprezentowała w tej kwestii Jadwiga Emilewicz?

Tarcza antykryzysowa spowoduje wiele zmian w gospodarce. Jedną z nich jest chociażby możliwość przyjmowania i układania na pólkach sklepowych towarów w niedziele niehandlowe. Czy kolejne takie rozluźnienia w prawie spowodują, że rząd przywróci także handel z siódmy dzień tygodnia?

Sprawdź także: Niedziele handlowe 2020 – wykaz, kalendarz

Wszelkie wątpliwości w tej sprawie rozwiała Ministra Rozwoju Jadwiga Emilewicz w oficjalnej informacji do Polskiej Agencji Prasowej. Szefowa resortu rozwoju wyraźnie podkreśliła, że pakiet antykryzysowy, opracowywany przez rząd, nie zakłada wznowienia możliwości prowadzenia handlu w niedziele.

"

Pakiet ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową, nie przewiduje rozwiązań dotyczących zmian w zakresie handlu w niedziele. Choć – wychodząc naprzeciw postulatom branży – umożliwiamy sklepom przyjmowanie towaru, rozładowywanie go oraz wykładanie na półki w niedziele

– powiedziała Jadwiga Emilewicz, Ministra Rozwoju, w rozmowie z PAP.

Handel w niedzielę nadal zakazany

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


W dalszej części swojej wypowiedzi Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że najważniejszym celem działania rządu jest działanie na rzecz ochrony obywateli, a w szczególności pracowników. Kolejną kategorią działań stanowią dążenia do utrzymania w jak najlepszym stanie sytuacji gospodarczej pomimo pandemii koronawirusa.

"

Na bieżąco podejmujemy działania, które łagodzą jej wpływ na polską gospodarkę i rynek pracy. Taki właśnie cel przyświeca tarczy antykryzysowej. Na tym etapie staramy się wyjść naprzeciw postulatom jak największej liczby przedsiębiorstw, biorąc oczywiście pod uwagę zasoby, jakimi dysponujemy

– dodała Jadwiga Emilewicz.

Z tego właśnie powodu rząd skupił swoje działania wokół rozwiązań najbardziej pilnych. Te doraźne kroki mają pomóc przedsiębiorcom utrzymać wielkość zatrudnienia oraz uratować ich przed bankructwem. W większości resort rozwoju stara się najpierw rozwiązać najbardziej pilne problemy kraju.

Przyjmowanie i rozkładanie towaru w niedzielę tak, handel nadal nie

W swojej wypowiedzi szefowa resortu wyraźnie podkreśliła, iż intencją rządu jest poprawa sytuacji pracowników, jak i największej możliwie grupie przedsiębiorców. Z tego też powodu w tarczy antykryzysowej znalazły się rozwiązania dla różnych form zatrudnienia. Celem jest wsparcie samozatrudnionych, sektora MŚP, jak i dużych firm.

"

Jednocześnie od początku podkreślamy, że ten pakiet nie jest ostatecznym zestawem narzędzi wsparcia polskich przedsiębiorców. To pierwszy, najpilniejszy krok do walki z kryzysem. W razie konieczności jesteśmy gotowi wprowadzać kolejne instrumenty wsparcia

– dodała szefowa resortu rozwoju.

Pomimo nawet najszczerszych chęci Jadwiga Emilewicz nie wyklucza, że dla niektórych firm okres pandemii może okazać się niezwykle trudny. Część przedsiębiorstw przejdzie restrukturyzację, zwolni niektórych pracowników, czy nawet upadnie. Lekiem na tę sytuację ma być ułatwienie nowego startu po obecnym kryzysie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Finansowy Elementarz Fundacji Banku Millennium
Banki
author
26 lipca 2018

Finansowy Elementarz Fundacji Banku Millennium

PKO BP w Skopaniu
Oddziały
author
02 października 2019

PKO BP w Skopaniu

Alior Bank w Miastku
Oddziały
author
13 czerwca 2019

Alior Bank w Miastku

Kredyt konsolidacyjny Zamość
Kredyty miasta
author
01 lutego 2022

Kredyt konsolidacyjny Zamość

Bank Pekao w Starachowicach
Oddziały
author
10 lipca 2019

Bank Pekao w Starachowicach

Konsumenci docenili BZ WBK
Wpisy
author
15 maja 2013

Konsumenci docenili BZ WBK