Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

author
Halszka Gronek
30 sierpnia 2019

Na straży interesów polskich rodzin stoi Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Stowarzyszenie to dba o wizerunek rodzin wielodzietnych i wielopokoleniowych, a także o ich prawa i godziwe wsparcie ze strony państwa. W dzisiejszym artykule sprawdzamy najważniejsze informacje na temat Związku.

Spis treści

1. Związek Dużych Rodzin – co to jest?
2. Cel założenia i misja Związku.
3. Zarząd i Zespół Ekspertów Związku.
4. Dane kontaktowe.

 

Związek Dużych Rodzin – co to jest?

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest stowarzyszeniem o statusie Organizacji Pożytku Publicznego, którego celem powołania było prowadzenie aktywnych działań na rzecz interesów polskich rodzin. Jak sama nazwa Związku Dużych Rodzin wskazuje, stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim wspieraniem dużych, wielodzietnych i wielopokoleniowych rodzin. Misją Związku jest działanie na rzecz solidaryzowania rodzin wychowujących dzieci czy zajmujących się seniorami. 

"

Nasze stowarzyszenie powstało, aby bronić interesów społecznych i ekonomicznych dużych rodzin. Nazwa “Związek Dużych Rodzin” jest nawiązaniem do idei związków zawodowych, reprezentujących określoną grupę społeczną

– czytamy na oficjalnej stronie internetowej Związku. 

Związek Dużych Rodzin podaje także, iż ważnym punktem działań prowadzonych przez członków stowarzyszenia jest walka ze stereotypem rodziny wielodzietnej pojmowanej jako patologia. Dzięki działaniom Związku coraz więcej dużych rodzin może cieszyć się z faktu, że obrana przez nich ścieżka życiowa dla wielu zaczyna być tożsama z życiem pełnym radości i szczęścia, choć niezaprzeczalnie trudnym. 

Co równie istotne, Związek Dużych Rodzin działa na rzecz propagowania pozytywnego obrazu rodziny polskiej i odbioru wielodzietnych rodzin jako konstrukcji zupełnie normalnej i naturalnej. W tym celu stowarzyszenie stara się między innymi o to, by w prawodawstwie Polski i Unii Europejskiej uwzględniane były słuszne interesy rodzin. Związek opracowuje także eksperckie opinie i wspiera działania organów państwa oraz organizacji społecznych.

 

Cel założenia i misja Związku

Według oficjalnego komentarza Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” stowarzyszenie wyrastało z poczucia wspólnych wartości dużej rodziny wśród pierwszych inicjatorów projektu. Przyszli założyciele Związku czuli sprzeciw wobec niesprawiedliwego traktowania rodzin przez polski system prawny – zwłaszcza tych wielodzietnych. Obserwując praktyki i rozwiązania stosowane w innych krajach rozwiniętych, inicjatorzy doszli do wniosku, że Polska znajduje się na ostatnim w Europie miejscu pod względem wsparcia rodzin z dziećmi. Celem stała się zmiana systemu.

"

Doszliśmy do wniosku, że praca wykonywana w domu, poświęcona wychowaniu własnych dzieci jest traktowana jak praca bezwartościowa, co znakomicie odzwierciedla określenie, że kobieta „siedzi w domu”. […] Postanowiliśmy podjąć działania w kierunku zmiany tej sytuacji. Naszym celem stało się działanie na rzecz interesów społecznych i ekonomicznych rodzin wychowujących dzieci, w szczególności dużych rodzin, oraz na rzecz pozytywnego obrazu rodziny

– czytamy w manifeście Związku Dużych Rodzin.

Pierwsze duże działania, wciąż jeszcze nieformalne i pozbawione oficjalnego szyldu Związku Dużych Rodzin, odbyły się w grudniu 2006 roku. Wtedy to właśnie przyszli założyciele stowarzyszenia zorganizowali przy współpracy z Ministerstwem Pracy konferencję pt. „Rodziny duże bogactwem i nadzieją Polski”. Przedsięwzięcie zaowocowało podjęciem decyzji o sformalizowaniu stowarzyszenia, co nastąpiło w maju 2007 roku. 

Niedługo później Związek Dużych Rodzin wstąpił do Europejskiej Federacji Rodzin Dużych i zaczął intensywnie lobbować w kierunku wprowadzenia ulgi prorodzinnej (co zakończyło się sukcesem). Stowarzyszenie rozpoczęło także działania w wymiarze samorządowym – w tym wypadku owocem podjętych prac było wprowadzenie pierwszych Kart Dużej Rodziny przez kolejne miasta w Polsce. Według informacji udostępnionych przez Związek obecnie już w ponad 200 gminach i miastach funkcjonują Karty Dużych Rodzin.


Sprawdź, jakie zniżki przysługują z Kartą Dużej Rodziny: https://www.zadluzenia.com/karta-duzej-rodziny-lista-znizek/

Zarząd i Zespół Ekspertów Związku

Zarząd Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus” liczy obecnie sześć osób. Na jego czele stoi Prezeska Zarządu, Joanna Krupska – współzałożycielka stowarzyszenia, z wykształcenia psycholożka, prywatnie – matka siódemki dzieci. Zastępcą Joanny Krupskiej, a więc Wiceprezesem Zarządu, jest Radosław Waszkiewicz – współzałożyciel stowarzyszenia, autor statutu Związku Dużych Rodzin, prawnik. 

Pozostała czwórka Członków Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” to:

  • Andrzej Wach (Sekretarz),
  • Łukasz Wojdak (Skarbnik),
  • Konstanty Radziwiłł,
  • Szymon Wytykowski.

Obok Zarządu ważne miejsce w strukturze organizacyjnej Związku Dużych Rodzin pełni czteroosobowa Komisja Rewizyjna. Ponadto od 2012 roku w stowarzyszeniu funkcjonuje Zespół Ekspertów współtworzony przez osoby uznane w świecie naukowym, z których porad i merytorycznego wsparcia Związek skorzystał już wielokrotnie. Jak czytamy na stronie internetowej Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”:

"

Zespół Ekspertów uzgadnia oficjalne stanowiska w sprawach ważnych dla ZDR “Trzy Plus”, bierze udział w wypracowywaniu postulatów wiodących Związku, formułowaniu programu, ustalaniu hierarchii działań. Eksperci uczestniczą aktywnie w konferencjach organizowanych przez ZDR “Trzy Plus”, a także w innych konferencjach w kraju i za granicą.


Sprawdź najlepsze oferty pożyczek na 500 Plus: https://www.zadluzenia.com/pozyczki-na-swiadczenia-rodzinne-500-plus/

 

Dane kontaktowe

 

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”

NIP: 9512220761
REGON: 141000893
KRS: 0000279928

 


Adres rejestrowy

ul. Solec 81b/73a
00-382 Warszawa


Dane teleadresowe biura

ul. Żytnia 13/13
01-014 Warszawa
Biuro czynne w dni robocze od godz. 8:00 do 16:00.

tel. kom.: + 48 533 473 244
e-mail: [email protected]


Infolinia dla rodzin wielodzietnych

tel. kom.: + 48  732 988 451
e-mail: [email protected]

Godziny przyjmowania zgłoszeń:
wtorek: 10.00-15.00
czwartek: 10.00-13.00

Dyżurują: Judyta Kruk i Aleksandra Januszewicz

 


Kontakt dla Kół Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”

Koordynatorki Działalności Społecznej

e-mail: [email protected]

Sylwia Skóra
tel. kom: + 48 732 988 462
województwa: kujawsko-pomorskie, mazowieckie (z wyłączeniem Warszawy), warmińsko-mazurskie, łódzkie

Bożena Pietras
tel. kom: + 48 798 660 513
województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, podlaskie

Lilianna Sicińska
tel. kom: + 48 732 988 479
województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, dodatkowo rejon miasta Warszawa

Danuta Rząsa
tel. kom: + 48 732 988 437
województwa: lubuskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

 


Kontakt dla mediów 

Judyta Kruk
Rzeczniczka prasowa
tel. kom.: + 48 732 988 401

 


Źródła:
https://www.3plus.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Biuro paszportowe w Pruszkowie
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
27 lipca 2022

Biuro paszportowe w Pruszkowie

thumbnail
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
28 września 2019

Ile zarabia hostessa?

InPost wprowadza samochody elektryczne
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2018

InPost wprowadza samochody elektryczne

Nest Bank udostępnił płatności BLIK
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 sierpnia 2020

Nest Bank udostępnił płatności BLIK

Promocja: „Poczuj swobodę i zyskaj” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 lipca 2020

Promocja: „Poczuj swobodę i zyskaj” w Banku Millennium

Fałszywe SMS-y o mikrorachunku podatkowym
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 marca 2020

Fałszywe SMS-y o mikrorachunku podatkowym

Porównaj