Najczęściej komentowane
Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”
Na straży interesów polskich rodzin stoi Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Stowarzyszenie to dba o wizerunek rodzin wielodzietnych i wielopokoleniowych, a także o ich prawa i godziwe wsparcie ze strony państwa. W dzisiejszym artykule sprawdzamy najważniejsze informacje na temat Związku.
Związek Dużych Rodzin – co to jest?
Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest stowarzyszeniem o statusie Organizacji Pożytku Publicznego, którego celem powołania było prowadzenie aktywnych działań na rzecz interesów polskich rodzin. Jak sama nazwa Związku Dużych Rodzin wskazuje, stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim wspieraniem dużych, wielodzietnych i wielopokoleniowych rodzin. Misją Związku jest działanie na rzecz solidaryzowania rodzin wychowujących dzieci czy zajmujących się seniorami.
Nasze stowarzyszenie powstało, aby bronić interesów społecznych i ekonomicznych dużych rodzin. Nazwa “Związek Dużych Rodzin” jest nawiązaniem do idei związków zawodowych, reprezentujących określoną grupę społeczną
– czytamy na oficjalnej stronie internetowej Związku.
Związek Dużych Rodzin podaje także, iż ważnym punktem działań prowadzonych przez członków stowarzyszenia jest walka ze stereotypem rodziny wielodzietnej pojmowanej jako patologia. Dzięki działaniom Związku coraz więcej dużych rodzin może cieszyć się z faktu, że obrana przez nich ścieżka życiowa dla wielu zaczyna być tożsama z życiem pełnym radości i szczęścia, choć niezaprzeczalnie trudnym.
Co równie istotne, Związek Dużych Rodzin działa na rzecz propagowania pozytywnego obrazu rodziny polskiej i odbioru wielodzietnych rodzin jako konstrukcji zupełnie normalnej i naturalnej. W tym celu stowarzyszenie stara się między innymi o to, by w prawodawstwie Polski i Unii Europejskiej uwzględniane były słuszne interesy rodzin. Związek opracowuje także eksperckie opinie i wspiera działania organów państwa oraz organizacji społecznych.
Cel założenia i misja Związku
Według oficjalnego komentarza Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” stowarzyszenie wyrastało z poczucia wspólnych wartości dużej rodziny wśród pierwszych inicjatorów projektu. Przyszli założyciele Związku czuli sprzeciw wobec niesprawiedliwego traktowania rodzin przez polski system prawny – zwłaszcza tych wielodzietnych. Obserwując praktyki i rozwiązania stosowane w innych krajach rozwiniętych, inicjatorzy doszli do wniosku, że Polska znajduje się na ostatnim w Europie miejscu pod względem wsparcia rodzin z dziećmi. Celem stała się zmiana systemu.
Doszliśmy do wniosku, że praca wykonywana w domu, poświęcona wychowaniu własnych dzieci jest traktowana jak praca bezwartościowa, co znakomicie odzwierciedla określenie, że kobieta „siedzi w domu”. […] Postanowiliśmy podjąć działania w kierunku zmiany tej sytuacji. Naszym celem stało się działanie na rzecz interesów społecznych i ekonomicznych rodzin wychowujących dzieci, w szczególności dużych rodzin, oraz na rzecz pozytywnego obrazu rodziny
– czytamy w manifeście Związku Dużych Rodzin.
Pierwsze duże działania, wciąż jeszcze nieformalne i pozbawione oficjalnego szyldu Związku Dużych Rodzin, odbyły się w grudniu 2006 roku. Wtedy to właśnie przyszli założyciele stowarzyszenia zorganizowali przy współpracy z Ministerstwem Pracy konferencję pt. „Rodziny duże bogactwem i nadzieją Polski”. Przedsięwzięcie zaowocowało podjęciem decyzji o sformalizowaniu stowarzyszenia, co nastąpiło w maju 2007 roku.
Niedługo później Związek Dużych Rodzin wstąpił do Europejskiej Federacji Rodzin Dużych i zaczął intensywnie lobbować w kierunku wprowadzenia ulgi prorodzinnej (co zakończyło się sukcesem). Stowarzyszenie rozpoczęło także działania w wymiarze samorządowym – w tym wypadku owocem podjętych prac było wprowadzenie pierwszych Kart Dużej Rodziny przez kolejne miasta w Polsce. Według informacji udostępnionych przez Związek obecnie już w ponad 200 gminach i miastach funkcjonują Karty Dużych Rodzin.
Sprawdź, jakie zniżki przysługują z Kartą Dużej Rodziny: https://www.zadluzenia.com/karta-duzej-rodziny-lista-znizek/
Zarząd i Zespół Ekspertów Związku
Zarząd Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus” liczy obecnie sześć osób. Na jego czele stoi Prezeska Zarządu, Joanna Krupska – współzałożycielka stowarzyszenia, z wykształcenia psycholożka, prywatnie – matka siódemki dzieci. Zastępcą Joanny Krupskiej, a więc Wiceprezesem Zarządu, jest Radosław Waszkiewicz – współzałożyciel stowarzyszenia, autor statutu Związku Dużych Rodzin, prawnik.
Pozostała czwórka Członków Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” to:
- Andrzej Wach (Sekretarz),
- Łukasz Wojdak (Skarbnik),
- Konstanty Radziwiłł,
- Szymon Wytykowski.
Obok Zarządu ważne miejsce w strukturze organizacyjnej Związku Dużych Rodzin pełni czteroosobowa Komisja Rewizyjna. Ponadto od 2012 roku w stowarzyszeniu funkcjonuje Zespół Ekspertów współtworzony przez osoby uznane w świecie naukowym, z których porad i merytorycznego wsparcia Związek skorzystał już wielokrotnie. Jak czytamy na stronie internetowej Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”:
Zespół Ekspertów uzgadnia oficjalne stanowiska w sprawach ważnych dla ZDR “Trzy Plus”, bierze udział w wypracowywaniu postulatów wiodących Związku, formułowaniu programu, ustalaniu hierarchii działań. Eksperci uczestniczą aktywnie w konferencjach organizowanych przez ZDR “Trzy Plus”, a także w innych konferencjach w kraju i za granicą.
Sprawdź najlepsze oferty pożyczek na 500 Plus: https://www.zadluzenia.com/pozyczki-na-swiadczenia-rodzinne-500-plus/
Dane kontaktowe
Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”
NIP: 9512220761
REGON: 141000893
KRS: 0000279928
Adres rejestrowy
ul. Solec 81b/73a
00-382 Warszawa
Dane teleadresowe biura
ul. Żytnia 13/13
01-014 Warszawa
Biuro czynne w dni robocze od godz. 8:00 do 16:00.
tel. kom.: + 48 533 473 244
e-mail: [email protected]
Infolinia dla rodzin wielodzietnych
tel. kom.: + 48 732 988 451
e-mail: [email protected]
Godziny przyjmowania zgłoszeń:
wtorek: 10.00-15.00
czwartek: 10.00-13.00
Dyżurują: Judyta Kruk i Aleksandra Januszewicz
Kontakt dla Kół Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”
Koordynatorki Działalności Społecznej
e-mail: [email protected]
Sylwia Skóra
tel. kom: + 48 732 988 462
województwa: kujawsko-pomorskie, mazowieckie (z wyłączeniem Warszawy), warmińsko-mazurskie, łódzkie
Bożena Pietras
tel. kom: + 48 798 660 513
województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, podlaskie
Lilianna Sicińska
tel. kom: + 48 732 988 479
województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, dodatkowo rejon miasta Warszawa
Danuta Rząsa
tel. kom: + 48 732 988 437
województwa: lubuskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
Kontakt dla mediów
Judyta Kruk
Rzeczniczka prasowa
tel. kom.: + 48 732 988 401
Źródła:
https://www.3plus.pl
Dodaj komentarz