Internetowa akcja Aasy Netu wychodzi naprzeciw osobom starszym. Kampania ma na celu wspieranie seniorów i nauczenie ich korzystania z Internetu oraz zapoznanie ich z wieloma jego tajemnicami. Młode osoby biorące udział w akcji chcą sprawić, żeby starsi mogli mieć stały dostęp do wiadomości z całego świata.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 25.06.2018
Udostępnij:

Z badań przeprowadzonych przez instytucję oraz ośrodek badań opinii Kantar Public wynikało, że ponad 2 000 000 kobiet w wieku od 45 do 70 lat, nie potrafiło sprawnie korzystać z sieci. Starsi, jeżeli chodzi o korzystanie z Internetu, proszą zazwyczaj o pomoc młodszych. Kampania Aasy Netu chciałaby to zmienić. Organizatorem akcji jest firma Aasa Polska.


 

Młodzi służą pomocą

Osoby młodsze, korzystające z Internetu na co dzień twierdzą, osoby starsze nie chcą zagłębiać się w ten temat, ponieważ mają problem z obsługą takich sprzętów, jak komputer, laptop, tablet, czy smartfon. Poza tym twierdzą oni, że korzystanie z Internetu nie jest im potrzebne. Bardzo pozytywny jest fakt mówiący o tym, że 95% osób z młodego pokolenia jest gotów wesprzeć osoby starsze i pomóc im w korzystaniu z Internetu.


 

Program wsparcia

Aasy Netu to kampania stworzona dla starszych i zarazem początkujących osób, które mają problemy z korzystaniem z Internetu. Firma wspiera ich, przede wszystkim, filmikami instruktażowymi, które znaleźć można na stronie internetowej akcji lub jej platformie YouTube. Każdy film jest wspierany dodatkową infografiką, którą osoba starsza może pobrać i wydrukować. 

Filmy dotykają różnych tematów, na przykład otworzenia rachunku bankowego przez Internet, robienia zakupów przez Internet, czy prowadzenia rozmów za pomocą różnych komunikatorów online


źródło video: YouTube / Aasa Polska

Aasa Polska

Aasa Polska to firma wywodząca się z Finlandii i Estonii, działająca w sektorze finansów, opierająca się na wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii. Specjalnością firmy jest udzielanie pożyczek ratalnych, wykorzystując przy tym zasady odpowiedzialnego pożyczania. Aasa Polska jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
 

Komentarze