Pożyczki na 500 plus – pożyczka 500+

Pożyczki na 500 plus – pożyczka 500+

Obecnie każdy rodzic w Polsce ma prawo do regularnego otrzymywania świadczenia 500+ na każde swoje dziecko. Dzięki temu zdolność kredytowa rodziców znacząco się zwiększa. Sprawdzamy, które firmy uwzględniają to świadczenie jako dochód i udzielają pożyczki na 500 Plus.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 09.12.2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Ranking pożyczek na 500 plus - grudzień 2023

Spis treści:

 1. Ranking pożyczek na 500 plus - grudzień 2023
 2. Pożyczka na 500 plus - kto akceptuje świadczenie jako dochód?
 3. Pożyczka na 500 plus - czy to ma sens?
 4. Dla kogo pożyczki na 500+?
 5. Kredyt w banku a 500+
Zwiń spis treści

Pożyczki na 500 plus – co to jest?

Pożyczka na 500+ jest finansowaniem oferowanym zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe (instytucje pozabankowe), które akceptują świadczenie z programu Rodzina 500+ jako jedno ze źródeł dochodu. W przypadku ofert bankowych środki ze świadczenia mogą zwiększyć zdolność kredytową Klienta, natomiast firmy pozabankowe, oferujące pożyczki z minimum formalności, mogą potraktować 500 plus jako jedyne źródło dochodu potencjalnego Klienta.

Pożyczki na 500 plus  – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu: pożyczki na 500+
Kwota pożyczki: od 100 do 200 000 zł
Spłata: od 1 do 120 miesięcy
Akceptacja dochodów 500+: tak
Wniosek online: tak
Także dla zadłużonych: tak
Gdzie dostanę:SuperGrosz, Smartney
RRSO: od 0%

 

Pożyczka na 500 plus - kto akceptuje świadczenie jako dochód?

Czy firmy pożyczkowe honorują dochody ze świadczenia socjalne? To pytanie zadaje wiele osób, które wnioskują o kredyt lub pożyczkę. W dużej mierze odpowiedź zależy od rodzaju produktu finansowego. W przypadku:

 • kredytów mieszkaniowych – banki przeważnie nie akceptują tego typu dochodów, podobnie jak często dochodów z działalności gospodarczej,
 • kredytów gotówkowych – część banków i firm uwzględnia Program 500+ przy dochodach Klienta,
 • pożyczek pozabankowych – sporo firm honoruje świadczenie 500+. 

Warto dodać, że pożyczkodawcy niechętnie dzielą się informacjami dotyczącymi procesu weryfikacji Klienta i jego zdolności. Na większości stron pożyczkodawców nie znajdziemy precyzyjnych informacji dotyczącej honorowania świadczeń rodzinnych (w tym świadczenia w programie Rodzina 500+), a także informacji o tym, czy świadczenia socjalne mogą być jedynym źródłem dochodu potencjalnego Klienta. Przyda Ci się pożyczka 300 zł? Sprawdź nasz ranking.

Sprawdź również pożyczki długoterminowe.

Pożyczka na 500 plus - czy to ma sens?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy pożyczka na 500 plus ma sens, czy nie. Zależy to bowiem od wielu czynników. Na pewno z pożyczki na 500 + nie jest bezpiecznie korzystać, jeżeli świadczenie to jest naszym jedynym dochodem. Są to pieniądze przeznaczone na nasze dziecko, a nie na dodatkowe potrzeby w postaci spłaty rat. Zupełnie inaczej jest, jeżeli świadczenie po prostu zwiększa naszą zdolność, a oprócz niego mamy także inne – wysokie – dochody. Pożyczka na 500 plus ma sens tylko wtedy, gdy jej spłata nie sprawi, że zostaniemy pozbawieni awaryjnych środków na nieprzewidziane sytuacje. Zapas gotówki zawsze musimy bowiem mieć, bo nigdy nie wiemy, co nas spotka. Sprawdź także ranking pożyczek online bez weryfikacji.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Dla kogo pożyczki na 500+?

Pożyczki na świadczenie 500+ kierowane są głównie do osób, które poza tym świadczeniem otrzymują także wynagrodzenie z tytułu pracy (czyli mają inne źródła dochodu). Wtedy świadczenie to może podwyższyć ich zdolność kredytową wyliczaną standardowo jedynie na podstawie wypłaty z tytułu pracy. Kwota 500 zł (lub nawet jego wielokrotność, jeżeli posiadamy więcej niż jedno dziecko) wypłacana co miesiąc może znacząco podnieść naszą zdolność kredytową i w związku z tym stać nas będzie na wyższy kredyt. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź ranking produktów pożyczka 500 zł.

Z 500+, ale bez zdolności kredytowej?

Pożyczkami na 500 plus są też często zainteresowane osoby, dla których świadczenie 500 to niestety jedyne źródło dochodu. Takie osoby również będą mogły wnioskować o pożyczkę, ale jedynie na stosunkowo niską kwotę. Dlaczego? Ponieważ firma pożyczkowa, jeszcze przed udzieleniem pożyczki, z reguły bada źródła dochodu danej osoby i kwoty udzielonej pożyczki zależne są od tego, na ile daną osobę stać.

Jeżeli jednak mamy kilkoro dzieci i uzyskujemy wielokrotność świadczenia 500 plus, nasza zdolność kredytowa może być już sporo wyższa (szczególnie przy 6-8 potomkach, kiedy suma świadczeń rodzinnych może zbliżać się do średniej krajowej). Pożyczkodawcy z firm prywatnych jak najbardziej uwzględniają tego typu świadczenie jako źródło dochodu przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Sprawdź także oferty pożyczek bez BIK.

Kredyt w banku a 500+

Uzyskiwanie świadczenia 500 plus może nam również pomóc w otrzymaniu kredytu bankowego online. Nie będzie jednak wystarczające do przyznania nam kredytu, jeżeli jest naszym jedynym dochodem. Niemniej jednak uzyskiwanie takiego świadczenia może być uwzględnione przy obliczaniu naszej zdolności kredytowej.

Kwestia wliczania 500+ do zdolności kredytowej zdaniem wielu jest jednak kontrowersyjna. Z jednej strony są to bowiem środki, które przeznaczone powinny być wyłącznie na potrzeby dzieci, ale z drugiej strony wydanie ich na kwestie takie jak remont domu może znacznie poprawić warunki bytowania dzieci.

Banki podchodzą więc do tej kwestii bardzo indywidualnie. Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła, że wliczanie świadczenia 500 plus do zdolności kredytowej jest jak najbardziej legalne, ale decyzję, czy rzeczywiście wliczone zostanie, pozostawia w gestii banków. Całkowity koszt kredytu jest często niższy niż całkowity koszt pożyczki pozabankowej. Kredyt dostępny jest także na wyższą kwotę. Dla osób z kiepską sytuacją finansową przygotowaliśmy ranking pożyczek dla zadłużonych.

Jakie źródła dochodu nie są akceptowane do pożyczki na 500+?

Pożyczki na świadczenia rodzinne, czyli oferty od firm pozabankowych, zwykle są mniej restrykcyjne niż kredyty bankowe, akceptują różne źródła dochodu. Nie oznacza to jednak, że każdy dochód będzie akceptowany. Pożyczki nie dostaną więc osoby, których dochody to:

 • wyłącznie alimenty,
 • renta socjalna z MOPsu,
 • pieniądze ze stażu w Urzędzie Pracy,
 • świadczenia z części zasiłków społecznych,
 • świadczenia z OPS,
 • nieudokumentowane zarobki.

Rodzaje pożyczek na 500 plus

Istnieje wiele rodzajów pożyczek na 500+, ale tak naprawdę uzyskanie pożyczki jest praktycznie takie samo, niezależnie czy są to pozabankowe pożyczki ratalne, czy chwilówki zaciągane w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. Przyznanie pożyczki zależne jest od oceny zdolności kredytowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji pożyczkodawca może poprosić o udokumentowanie dochodu.

1) Darmowe pożyczki na 500+

Jak wspominaliśmy, pożyczki na 500+ otrzymać można w firmach pozabankowych. Warto pamiętać o tym, że w takich miejscach często spotkać się można z ofertami promocyjnymi. Jedną z takich promocji są pożyczki za darmo. Za darmo będzie jednak z reguły tylko pierwsza pożyczka, a kwota tej pożyczki będzie ograniczona.

Z reguły pierwsza pożyczka dla nowych Klientów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Po upływie czasu spłaty należy oddać dokładnie taką sumę, jaką się pożyczyło. Wszelkie prowizje, opłaty czy RRSO wynoszą 0%, a całkowity koszt pożyczki to 0 zł. Oczywiście trzeba pamiętać o terminowej spłacie zobowiązania, bo w przeciwnym razie naliczane są karne odsetki za niedotrzymanie terminu spłaty.

2) Pożyczki na 500+ do domu

Najczęściej pożyczkę z firmach pozabankowych można uzyskać w pełni bez wychodzenia z domu. Cały proces pożyczkowy, łącznie z wypłatą środków, odbywa się zdalnie – przez Internet. Pożyczka wypłacana jest wówczas przelewem na konto bankowe. Numer konta bankowego jest taki, z jakiego przejdziemy proces weryfikacji tożsamości. Wiele osób nie chce jednak weryfikować się ze swojego konta bankowego lub dostawać wypłaty, która będzie widoczna na koncie.

Dlatego niektóre firmy udostępniają jednak inne możliwości wypłat środków – jako pożyczki na czek GIRO czy pożyczki w domu Klienta. W przypadku dostaw domowych pieniądze uzyskujemy w gotówce, gdyż dostarcza je nam pracownik wybranej przez nas firmy pożyczkowej. Obecnie niewiele jest dostępnych ofert z opcją dostawy do domu, nie oznacza to jednak, że otrzymanie pożyczki w domu jest niemożliwe.

Kto oferuje pożyczki na 500+?

crezu-logo

logo-ratka

gotowkovo-opinie

wonga logo

Podsumowanie

 1. Osoby, które otrzymują świadczenie 500 plus, mają szansę na uzyskanie pożyczki w firmie pozabankowej.
 2. Dochód z 500+ może zwiększyć naszą zdolność kredytową przy kredycie bankowym.
 3. Pieniądze z pożyczek na 500_ zawsze przelewane są na konto danej osoby.
 4. Do uzyskania pożyczki potrzebny nam będzie dowód osobisty.
 5. Pożyczkodawca może poprosić nas o przesłanie wyciągów z konta, które potwierdzą uzyskiwanie świadczenia 500 plus.
 6. Wypłata pożyczki może być bardzo szybka (nawet w 15 minut od akceptacji wniosku).
 7. Uzyskiwanie tylko świadczenia 500+ nie jest gwarancją tego, że udzielenie pożyczki będzie możliwe.
 8. Dużo większe szanse na pożyczkę mają osoby, które poza świadczeniem 500 plus uzyskują także wynagrodzenie z tytułu pracy.
 9. Wszystkie oferty z naszego rankingu kierowane są do osób niezapisanych w bazach dłużników.
 10. Firmy pożyczkowe biorą z reguły pod uwagę wszystkie przyznawane nam świadczenia 500+ (niezależnie od tego, czy mamy jedno dziecko, czy kilkoro).

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czas wypłaty zależy od liczby formalności, które trzeba załatwić. Pożyczki pozabankowe to oferty, przy których przeważnie nie ma konieczności załatwiania wielu formalności. Inaczej jest jednak w przypadku pożyczek i kredytów udzielanych przez banki, które zwykle wiążą się z koniecznością dostarczania wielu dokumentów. Wnioskowanie o kredyt hipoteczny trwa na przykład niejednokrotnie kilka miesięcy! Kredyt gotówkowy natomiast może być udzielany przez kilka dni.

Na to sam pożyczkobiorca nie ma oczywiście wpływu, leży ona bowiem wyłącznie po stronie pożyczkodawcy. W przypadku pożyczek od instytucji pozabankowych wydawanie decyzji przeważnie trwa bardzo krótko, czasami nawet w ciągu godziny. W większości ofert kwotę pożyczki możemy mieć na koncie już w 15 minut. Tempo wypłacania finansowania zależne jest także od wniosku pożyczkowego wybranego pożyczkodawcy. Pamiętajmy też, że maks. pierwsza pożyczka jest z reguły niższa niż dostępna kwota kolejnej pożyczki.

Firmy pożyczkowe i banki mogą weryfikować Klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli szukasz pożyczki bez sprawdzania baz, zobacz pożyczki bez baz.

Uzyskanie pożyczki na samo 500+ jest trudne, ale jeżeli 500 + służy zwiększeniu naszej zdolności kredytowej, to uzyskanie pożyczki będzie możliwe.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Paulina
Paulina
2023-11-20 11:24:05

Pożyczkę na świadczenie 500 można też wziąć w firmie EDEN FINANCE, bardzo polecam - szybka pożyczka na uczciwych warunkach, a pieniądze dostarczone do domu ekspresowo.

filip
filip
2023-10-13 23:08:48

wzzystko ok

Podobne artykuły

Sesje przelewów – majówka 2021

Majówka to wyjątkowy czas, w którym wypadają aż dwa dni świąteczne, w związku z czym przelewy nie są realizowane w normalnym trybie. Sprawdź, kiedy dojdzie przelew nadany przed majówką lub w jej trakcie.

author
Aleksandra Gościnna
28 kwietnia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bank Pekao w Żaganiu

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Żaganiu – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
15 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Krosno

Kasa Stefczyka jest największą w naszym kraju kasą oszczędnościową-kredytową. W całej Polsce instytucja świadczy usługi blisko 1 mln Klientów. Sprawdź placówkę Kasy Stefczyka w Krośnie – adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Patryk Byczek
26 października 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „e-Lokata Na Plusie – IV edycja” w Banku Ochrony Środowiska

W Banku Ochrony Środowiska trwa promocja, w której na e-Lokacie Na Plusie można zgarnąć oprocentowanie wynoszące 2,5% w skali roku. Promocja dotycząca lokaty trwa do odwołania jej przez bank.

author
Patryk Byczek
11 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt hipoteczny Rumia

Szukasz kredytu, który pomógłby Ci w zakupie mieszkania? W naszym rankingu możesz znaleźć wykaz banków w Rumi, które udzielają kredytów hipotecznych. Maksymalny okres spłaty wynosi 35 lat.

author
Dominika Byczek
06 czerwca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Alior Bank nagradza ekozakupy Polaków

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym, że z raportu “Świadomy konsument”, który opracowała firma konsultingową Accenture wraz z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, wynika, że połowa respondentów zawsze lub bardzo często czyta skład i znaczenie poszczególnych składników kosmetyków, natomiast 44% badanych skład ubrań. To właśnie z myślą o takich Klientach Alior Bank przygotował specjalną ofertę promocyjną. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
14 lipca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj