Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

author
Aleksandra Gościnna
01 marca 2023
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bardzo często przeszkodą w wzięciu kredytu jest negatywna historia kredytowa. Banki i firmy pożyczkowe sprawdzają go w Biurze Informacji Kredytowej – możemy jednak sami sprawdzić, jakie dane na nasz temat są tam zgromadzone. Sprawdź jak obrać raport BIK.

Raport BIK – co to jest?

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi wszystkie informacje o zadłużeniach Klienta. Dzięki temu można w jednym miejscu prześledzić dokładnie historię kredytową oraz stan innych zobowiązań finansowych. Raport BIK to nic innego jak podsumowanie naszych poczynań finansowych i kredytowych, informacje o spłaconych zobowiązaniach, a także tych, w których spłacie mamy opóźnienia. Czy wiesz jak pobrać raport Biura Informacji Kredytowej? Sprawdź naszą instrukcję.

Raport dostępny jest na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym. Można go pobrać w formacie PDF i wydrukować. Dokument ten przedstawia wszelkie informacje gromadzone z bazy BIK i BIG InfoMonitor. Oznacza to, że będą zawarte w nim informacje o kredytach, rachunkach i wszelkich innych zobowiązaniach finansowych.

W raporcie znajdziemy także wskaźnik sytuacji płatniczej, która umożliwia natychmiastowe sprawdzenie czy nie mamy opóźnień w spłatach. Dodatkowo dostępna jest również ocena punktowa Biura Informacji Kredytowej, czyli tak zwany scoring. Jest to metoda oceny, która pozwala na sprawdzenie wiarygodności Klienta, który chce uzyskać finansowanie. Im więcej punktów, tym lepsza sytuacja kredytowa Klienta. Za pobranie raportu należy uiścić jednorazową opłatę w wysokości 39 zł.

Spis treści:

 1. Jakie informacje gromadzi Biuro Informacji Kredytowej?
 2. Do czego przydaje się raport BIK?
 3. Jak sprawdzić BIK - instrukcja krok po kroku
 4. Jak wygląda raport BIK i co zawiera?
 5. Jak sprawdzić BIK za darmo?
 6. Co jest potrzebne do sprawdzenia BIK?
 7. Aplikacja Mój BIK
 8. Jak zalogować się do Mój BIK?
 9. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Jakie informacje gromadzi Biuro Informacji Kredytowej?

Raport BIK, wbrew mylnym przekonaniom, zawiera wszystkie informacje o zobowiązaniach finansowych Klienta, a więc i te pozytywne. Wpis w bazie Biura Informacji Kredytowej nie musi być zatem czymś złym. W raporcie znajdują się wszystkie informacje o historii kredytowej Klienta, posiadanych zaległościach oraz dotychczasowych spłatach.

Oprócz informacji kredytowej znajdziemy także dane odnoszące się do sytuacji płatniczej, które określane są w postaci wskaźnika, czyli oceny punktowej BIK. Ten wykorzystywany jest natomiast do ostatecznej oceny historii kredytowej Klienta. Oznacza to, że ma spory wpływ na ostateczny wynik weryfikacji wniosku o kredyt.

Co ważne, w raporcie BIK znajdziemy także dane gromadzone przez BIG InfoMonitor, czyli te o przedawnionych zadłużeniach oraz tych spłacanych w odpowiednich terminach. W raporcie BIG znajdziemy także informacje o liczbie zapytań o danym Kliencie. Co więcej, można dowiedzieć się także, jaka branża kierowała o nas zapytania.

Do czego przydaje się raport BIK?

Korzystanie z opcji raportu BIK jest bez wątpienia bardzo przydatne – szczególnie w sytuacjach, kiedy chcemy zaciągnąć któreś ze zobowiązań finansowych dostępnych na rynku.. Szczególnie w przypadku, gdy planujemy w najbliższym czasie pobrać większy kredyt (np. kredyt hipoteczny) czy kredyt online. Otrzymane dane pozwolą nam na bieżąco kontrolować to, czego bank może dowiedzieć się o naszej historii kredytowej. Oznacza to, że mamy jeszcze szanse na poprawę naszej sytuacji, zanim spotkamy się z negatywną decyzją kredytową. W takiej sytuacji alternatywą pozostają pożyczki bez BIK lub pożyczki bez baz.

Warto pamiętać, że dane z raportu BIK nie tylko pozwalają nam na ocenę naszych szans na kredyt, lecz także mogą uchronić nas przed oszustami. Coraz częściej słyszy się o sytuacjach, w których wyłudzane są pożyczki i kredyty na czyjeś dane. Dodatkowo istnieje możliwość kupienia alertów BIK, które polegają na informowaniu na bieżąco Klienta o tym, że ktoś próbuje zaciągnąć finansowanie na jego dane. Włączenie usługi alerty BIK może okazać się naprawdę pomocne.

Czas oczekiwania na płatny raport z BIK jest bardzo krótki. Pojawi się on na koncie Klienta od razu po zrealizowaniu zapłaty jednorazowej. Co ciekawe, osoby posiadające konto BIK, mogą zastrzec także swój dowód osobisty. Jest to zatem bardzo dobra opcja, gdy skradziono nam lub gdy zgubiliśmy nasz dowód osobisty. W ten sposób możemy zapobiec sytuacji, gdy ktoś będzie próbował np. wziąć pożyczkę posiłkując się naszymi danymi.

Jak sprawdzić BIK - instrukcja krok po kroku

1. Aby pobrać raport BIK musimy wejść na stronę internetową https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik#zamow, a następnie klikamy “Pobierz raport teraz”.2. Wybieramy opcję pobrania pojedynczego raportu BIK.

 

2. Wybieramy opcję pobrania pojedynczego raportu BIK.

3. Wybieramy ponownie zamówienie pojedynczego raportu BIK. Uwaga! Opcja ta podświetlona jest kolorem niebieskim (poniżej otoczona kołem) – jeżeli klikniemy pole po prawej stronie, to przeniesie nas do zamówienia całego pakietu raportów BIK na rok za 99 zł. Opcja za 39 zł to opcja pierwsza.

4. Otrzymujemy potwierdzenie wybranej opcji raportu.

5. Podajemy swoje podstawowe dane osobowe.

6. Wpisujemy informacje ze swojego dokumentu tożsamości.

7. Podajemy swój adres zamieszkania.

8. Wyrażamy wszystkie konieczne zgody i klikamy “Dalej”.

10. Potwierdzamy swoją tożsamość poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

11. Opłacamy przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł.

12. Oczekujemy na weryfikację przelewu – w naszym przypadku proces zajął 4 minut.

13. Po zweryfikowaniu przelewu rozpoczynamy okres oczekiwania na weryfikację naszej tożsamości.

Identyfikacja może potrwać nawet 2 dni robocze. W naszym przypadku trwała niecałe 20 minut.

 

14. Otrzymujemy przez e-mail link z informacją o zakończeniu procesu identyfikacji. Klikamy we wskazany w e-mailu link i wpisujemy hasło, które zostanie przesłane na nasz numer telefonu. Uwaga! W oczekiwaniu na maila warto sprawdzać SPAM – czasami tam trafiają wiadomości od BIK.

15. Po wejściu w link ustalamy hasło do swojego nowego konta w BIK. Zatwierdzamy nowe hasło kodem SMS.

16. Logujemy się do swojego konta za pomocą naszego adresu e-mail i ustalonego przed chwilą hasła.

17. Wybieramy profil główny (indywidualny).

18. Wybieramy opcję pobrania raportu BIK.

19. Wybieramy opcję pobrania raportu jednorazowego.

20. Zapoznajemy się z podsumowaniem naszego zamówienia.

21. Opłacamy raport. Do wyboru mamy: szybki przelew, kartę płatniczą, BLIK, portfel elektroniczny lub zwykły przelew bankowy.

22. Wyrażamy konieczne zgody i klikamy “Zamawiam i płacę”.

23. Powracamy do profilu w BIK, gdzie możemy sprawdzić potwierdzenie opłacenia zamówienia.

24. Przechodzimy do sprawdzenia raportu – klikamy “Zobacz raport”.

Jak wygląda raport BIK i co zawiera?

Sekcja pierwsza: wskaźnik BIK (ogólna ocena naszej kondycji finansowej).

Sekcja druga: ocena punktowa BIK (ta sama, którą widzą banki i firmy pożyczkowe, gdy sprawdzają nas przed udzieleniem finansowania).

Sekcja trzecia: podsumowanie.

Sekcja czwarta: informacje szczegółowe (np.: ostatnie zapytania kredytowe w BIK, informacja o upadłości konsumenckiej).

Jak sprawdzić BIK za darmo?

Przedstawiona powyżej instrukcja dotyczy pobrania płatnego raportu. Dla osób, którym nie zależy bardzo na czasie istnieje również możliwość pobrania raportu BIK za darmo. Sposób ubiegania się o darmową wersję jest nieco inny i z pewnością wydłuży czas oczekiwania na informacje – zwykle trwa około 30 dni. Bezpłatny raport BIK dostępny jest dla każdego konsumenta nie częściej niż raz na 6 miesięcy, a zatem tak, jak w przypadku raportu od KRD. Sprawdź również pożyczki dla zadłużonych.

Aby otrzymać bezpłatny raport BIK, należy:

1. Posiadać własne konto na stronie bik.pl (proces weryfikacji tożsamości może trwać do 2 dni roboczych).

2. Po pozytywnej weryfikacji zalogować się do swojego konta, a następnie wybrać sekcję „Wiadomości”.

3. Wysłać wiadomość z prośbą o dostarczenie kopii danych.

4. Czekać na maila z informacją o tym, że raport jest już gotowy.

5. Ponownie zalogować się do swojego konta BIK, przejść do sekcji „pliki do pobrania” i pobrać raport PDF.

Jak długo ważny jest raport z BIK?

Dane w raporcie mogą zmieniać się w zależności od zmian w spłacaniu naszych finansowych zobowiązań. Datą ważności raportu BIK najczęściej interesują się szczególnie osoby, które ubiegają się o kredyt. Banki weryfikują Klientów w bazach dłużników, aby potwierdzić ich wiarygodność. Osoby z negatywną historią kredytową mają najmniejsze szanse na przyznanie finansowanie.

Jeśli nasz kredytodawca pobrał już raport BIK na nasz temat, a wskazane w nim dane były pozytywne, to możemy być spokojni na kolejne 30 dni. Ważność raportu BIK przeważnie wynosi 30 dni. Oznacza to, że raporty w procesie wnioskowania pobierane są co 30 dni.

W przypadku, gdy chcemy uzyskać pożyczkę udzielane przez instytucje finansowe (szczególnie instytucje pozabankowe), nie musimy się aż tak przejmować raportem BIK i jego ważnością. Firmy pożyczkowe najczęściej mniej rygorystycznie podchodzą do takich raportów, a zdarza się, że nie pobierają ich w ogóle, więc na finansowanie mogą liczyć także osoby zadłużone.

Co jest potrzebne do sprawdzenia BIK?

Planujesz wziąć kredyt i chcesz ocenić swoją szansę na finansowania? Pobranie raportu BIK z pewnością będzie w tym pomocne. Co jest potrzebne, aby ubiegać się o uzyskanie takiego raportu? Przede wszystkim konieczne będzie założenie konta na stronie bik.pl. Do założenia konta potrzebną będą nasze podstawowe dane oraz dane z dowodu osobistego.

We wniosku musimy wpisać prawdziwe dane. Biuro Informacji Kredytowej wymaga od nas takich informacji jak:

– imię (oraz drugie, jeśli posiadamy),

– nazwisko,

– numer telefonu komórkowego,

– adres e-mail,

– adres zamieszkania,

– numer PESEL,

– konto w banku,

– dowód osobisty (jego seria i numer oraz data ważności) ewentualnie paszport lub karta pobytu.

Po wypełnieniu wniosku konieczne będzie potwierdzenie danych za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Koszt przelewu wynosi 1 zł. Co ważne, numer rachunku, z którego wykonujemy przelew musi należeć do nas.

Gdy nasze dane zostaną prawidłowo zweryfikowane uzyskamy e-maila z linkiem do aktywacji konta oraz wiadomość SMS z kodem autoryzacji, który będzie nam potrzebny przy pierwszym logowaniu do konta BIK.

Raport BIK przez Internet

Osoby zainteresowane stanem swojej historii kredytowej mogą sprawdzić raport BIK na swój temat. Aby go otrzymać nie trzeba nawet wychodzić z domu, raport dostępny jest bowiem w pełni online, na stronie Biura Informacji Kredytowej. Na tej samej stronie musimy utworzyć swoje konto Klienta, aby to zrobić musimy wypełnić formularz rejestracyjny. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości – w przypadku wyboru dowodu osobistego cały proces odbywa się przez Internet. Wystarczy wykonać internetowy przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł.

Ważne jest, aby przelew był wykonany z naszego rachunku bankowego. W przeciwnym wypadku wynik weryfikacji będzie negatywny. Następnie oczekujemy na e-mail z linkiem aktywacyjnym, a później SMS z kodem autoryzacyjnym. Kod ten będzie nam potrzebny do pierwszego logowania, podczas którego ustawiamy również nasze indywidualne hasło do konta w BIK.

Następnie należy wybrać ofertę jednorazowego raportu BIK, którego wygenerowanie kosztuje 39 zł. Opłatę także dokonujemy za pomocą internetowego przelewu. Po dokonaniu transakcji raport automatycznie będzie gotowy do pobrania. Znajdziemy go na naszym internetowym koncie BIK. – a zatem wszystko odbywa się w pełni online.

Ile czeka się na raport BIK

Gdy planujemy wziąć kredyt, bardzo często zależy nam na jak najszybszym i pomyślnym zakończeniu całego procesu. Warto więc wcześniej samemu ocenić swoją szansę na finansowanie. Pomony w tym będzie raport BIK, dzięki któremu prześledzimy swoją historię kredytową. Najważniejsza informacja jest taka, że w przypadku raportu za opłatą czas oczekiwania jest bardzo krótki.

Najwięcej czasu zajmuje założenie konta w BIK i oczekiwanie na weryfikację tożsamości. Biuro Informacji Kredytowej informuje, że sprawdzanie Klienta może trwać do 2 dni roboczych. W naszym przypadku było to tylko niecałe 20 minut minut – zatem bardzo krótko. Osoba, która posiada już konto w BIK nie musi się wcale martwić o czas oczekiwania. Raport będzie dostępny bowiem w momencie, gdy zrealizowana zostanie płatność za usługę. Oznacza to, że osoba, która chce uzyskać raport i ma już konto w BIK, może otrzymać go już w ciągu 5 minut.

Nieco inaczej wygląda czas oczekiwania na raport BIK za darmo. BIK przewiduje bowiem możliwość sprawdzenia swojej historii kredytowej raz na 6 miesięcy kompletnie za darmo. W takim przypadku formalności trwają niestety dłużej. Na bezpłatną kopię danych oczekuje się do 30 dni, choć zdaniem Klientów pojawia się on zwykle dużo wcześniej. Płatny raport będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na czasie i potrzebujemy szczegółowych informacji, lecz jeśli dane nie są nam potrzebne „na już”, to opcja bezpłatna jest też dobrym wyborem.

Płatny raport BIK

Rejestracja w BIK jest darmowa, tak samo jak możliwość uzyskania raz na 6 miesięcy kopii danych na temat historii kredytowej. Oznacza to, że raz na szczęść miesięcy możemy pobrać raport BIK za darmo. Niestety pełen pakiet informacji dostępny jest wyłącznie w płatnych raportach. Cena pojedynczego raportu wynosi 39 zł.

Natomiast pakiet sprawdzania BIK 6 razy oraz alertów BIK na rok kosztuje 99 zł. Proces zamawiania tej usługi w zasadzie nie różni się od jednorazowego raportu. Inna będzie wyłącznie kwota przelewu. Pozostałe kroki pozostają bez zmian.

Co ciekawe, BIK informuje, że pakiet za 99 zł jest korzystniejszy głównie dlatego, że Klient zostanie poinformowany, gdy ktoś dokona próby wyłudzenia na jego dane. Warto więc może zastanowić się nad droższą opcją, jeśli ma ona uchronić nas przed poważniejszymi kłopotami finansowymi.

W jakich bankach można sprawdzić BIK?

Zamawianie raportu z poziomu indywidualnego konta w BIK to jedna z możliwości, aby dowiedzieć się czegoś na temat swojej historii kredytowej. Warto wiedzieć jednak, że BIK udostępnia także możliwość złożenia zamówienia na raport w bankowości internetowej. Wybór tej opcji również wiąże się z brakiem konieczności wychodzenia z domu, wszystkie formalności załatwimy online.

Niestety w tylko nieliczni Klienci będą mieli możliwość wyboru takiej opcji. Obecnie Biuro Informacji Kredytowej umożliwia zamówienie raportu w bankowości internetowej wyłącznie Klientom:

– PKO Banku Polskiego,

– ING Banku Śląskiego,

– Inteligo Banku.

Zamówienia przez konta bankowe realizowane są bezpośrednio przez system bankowości internetowej banków. Proces ubiegania się o raport przez bank wygląda następująco:

 1. Klient loguje się do swojego konta w banku i składa wniosek o raport BIK.
 2. BIK otrzymuje od banku wniosek Klienta.
 3. Wygenerowany przez BIK raport zostaje przesłany do systemu bankowości internetowej.
 4. Klient otrzymuje od banku raport w formie zaszyfrowanego pliku PDF, który odblokować można po wpisaniu hasła wysłanego SMS-em na numer telefonu Klienta.
 5. Opłata zostaje pobrana automatycznie z naszego konta.

Aplikacja Mój BIK

Warto wiedzieć, że od pewnego czasu z usług BIK można skorzystać także z poziomu aplikacji mobilnej Mój BIK, a nie tylko na portalu BIK. Dzięki temu Klienci mogą mieć dostęp do bieżącej historii kredytowej. Aplikacja w zasadzie wygląda podobnie do popularnych aplikacji bankowych. Od razu po zalogowaniu pojawia się bowiem informacja o obecnym stanie kredytów. W ten sposób Klienci mogą mieć kontrolę nad swoimi zobowiązaniami, pilnować terminów spłaty i kwoty do zwrotu.

Aplikacja ma służyć także sprawdzania scoringu kredytowego, czyli oceny wiarygodności finansowej Klienta wyrażonej w punktach. Użytkownicy aplikacji mogą wybrać jeden z dwóch wariantów:

– podstawowego za 9,99 zł miesięcznie,

– rozszerzonego 49,99 zł za trzy miesiące.

Wariant rozszerzony pozwala na nielimitowany dostęp do swojej historii kredytowej, natomiast podstawowy upoważnia do jednorazowego dostępu do raportu BIK za 27,99 zł. Przypominamy, że jednorazowy raport zakupiony z poziomu przeglądarki internetowej kosztuje 39 zł.

Dodatkowo aplikacja służy ochronie przed ewentualnymi próbami wyłudzeń naszych danych, dostępne są bowiem także Alerty BIK. Dzięki całodobowym powiadomieniom możemy natychmiastowo zareagować na sytuację, w której ktoś będzie chciał wziąć na nas pożyczkę. Z poziomu aplikacji można również zastrzec dowód tożsamości.

Jak zalogować się do Mój BIK?

1. Pobieramy aplikację mobilną na swoje urządzenie. 

2. Włączamy aplikację, a następnie wybieramy opcję założenia konta lub zalogowania do istniejącego. 

Osoby, które chcą założyć konto, musza postępować zgodnie z instrukcją dostępną w aplikacji.

Natomiast osoby posiadające konto muszą zalogować się standardową procedurą, a zatem za pomocą adresu e-mail oraz ustawionego wcześniej hasła.

3. Podajemy kod weryfikacyjny otrzymany w wiadomości SMS.

5. Zaznaczamy konieczne zgody.

6. Ustawiamy PIN do aplikacji.

7. Logujemy się za pomocą ustawionego kodu PIN.

8. Uzyskujemy dostęp do informacji o naszych kredytach.

Czy można sprawdzić kogoś w BIK?

Raporty BIK służą najczęściej do sprawdzania zadłużenia danej osoby. Swoją historię kredytową możemy sprawdzić bez problemu, jak więc wygląda sytuacja, gdy chcielibyśmy sprawdzić w BIK np. naszego sąsiada? Status innej osoby prywatnej sprawdzić może wyłącznie upoważniona firma, np. bank. Oznacza to, że osoba prywatna nie może sprawdzić raportu BIK innej osoby bez jej zgody. Wyjątkiem od tej reguły jest uzyskanie zgody na wniosek sądu. Taki można uzyskać np. gdy prowadzona jest sprawa o alimenty lub rentę alimentacyjną czy podział majątku między małżeństwem.

Co w przypadku, gdy taką zgodę mamy? Jeśli dana osoba wyrazi zgodę na pobranie jej raportu BIK, potrzebne nam będzie pełnomocnictwo poświadczone przez notariusza oraz wniosek o udostępnienie informacji, który będzie zawierał wszystkie niezbędne dane przy składaniu wniosek o raport BIK (te same, które podajemy, gdy ubiegamy się o raport dla samych siebie). Dokumenty muszą zostać dostarczone do Centrum Obsługi Klienta Biura Informacji Kredytowej, które znajduje się przy ulicy Postępu 17A w Warszawie. Całe szczęście nie trzeba ich dostarczać osobiście, można je bowiem także wysłać na podany adres.

Jednak w życiu spotkamy się z różnymi sytuacjami, w których będziemy potrzebować informacji o zadłużeniach innej osoby prywatnej. Najczęściej mowa tu o przypadku, w którym zostajemy spadkobiercami osoby, której historii kredytowej nie jesteśmy pewni. Aby spadkobierca mógł uzyskać od BIK informacje o sytuacji finansowej zmarłego, potrzebny będzie:

– akt zgonu,

– wniosek w sprawie udzielenia informacji o zmarłym (wszystkie jego dane – te same, które są potrzebne w przypadku ubiegania się o swój raport BIK)

– dokument potwierdzający nabycie spadku – postanowienie sądu lub notarialny akt poświadczenia.

Dokumenty te także musimy dostarczyć osobiście lub przesyłką do Centrum Obsługi Klienta BIK, które znajduje się przy ulicy Postępu 17A w Warszawie.

Skąd BIK bierze informacje?

BIK samodzielnie nie gromadzi danych dotyczących zobowiązań finansowych. Otrzymuje je od instytucji, które nam tych finansowań udzielają. Informacje przesyłane są więc przez takie instytucje finansowe jak banki, SKOK-i oraz firmy pożyczkowe, które współpracują z BIK.

Do BIK trafią również dane dotyczące poręczenia kredytów. Poręczyciele są bowiem także odpowiedzialni za spłatę zadłużenia, dlatego na ich koncie odnotowywane są wszelkie informacje dotyczące spłaty zobowiązania.

Jak zaktualizować dane w BIK?

Do sprawdzania raportów w BIK potrzebne jest założenie konta. Zdarza się, że od założenia profilu nasze dane ulegną zmianom, wówczas następuje konieczność ich zaktualizowania do stanu faktycznego. Aby dokonać takich zmian, należy zalogować się do swojego konta, a następnie przejść do zakładki „moje konto”. Tam można samodzielnie zaktualizować takie dane jak: adres zamieszkania, e-mail czy numer telefonu.

Jeśli jednak zmieniły się nasze dane z dokumentu tożsamości (np. zmiana nazwiska), to takich zmian w koncie nie dokonamy samodzielnie. W takim wypadku należy przesłać informacje o zmianach za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie BIK.

Kiedy w BIK pojawią się informacje o kredycie?

Informacje gromadzone przez BIK aktualizowane są na bieżąco. Instytucje udzielające nam kredytów mają obowiązek przekazywania nowych danych dotyczących finansowania w ciągu 7 dni od wystąpienia zmian. BIK otrzymane informacje musi zaktualizować w terminie kolejnych 7 dni. Oznacza to, że informacja o wzięciu kredytu czy opóźnień w jego spłacie pojawi się na naszym koncie najpóźniej po 14 dniach.

Sprawdzanie BIK bez zakładania konta

Zgodnie z przedstawionymi powyżej informacjami, nie ma możliwości, aby uzyskać dostęp do raportów BIK bez posiadania konta. Dane dotyczące spłat finansowania są poufne, dlatego nie mogą być łatwo dostępne. Aby do uzyskać do nich dostęp, musimy założyć konto, które wymaga potwierdzenia tożsamości za pomocą dowodu osobistego.

Oznacza to, że nie istnieje możliwość, że sprawdzimy informacje w Biurze Informacji Kredytowej bez posiadania konta oraz dowodu osobistego. Z tego względu niemożliwe jest również, aby sprawdzić BIK osoby trzeciej bez jej zgody.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Najprostszym sposobem jest pobranie raportu BIK na swój temat. Aby tego dokonać, trzeba zarejestrować się na stronie BIK i wykupić odpowiedni pakiet.

Można to rozwiązać na kilka sposobów:

– w Centrum Obsługi Klienta BIK w Warszawie,
– wysyłając pismo z prośbą o sprawdzenie na adres BIK,
– wysyłając wniosek do BIK podpisane podpisem kwalifikowanym.

Dane odnoszące się do kredytów konkretnej osoby mogą być przetwarzane przez Biuro Informacji Kredytowej nawet przez 12 lat, licząc od momentu spłaty zobowiązań.

Jeżeli w firmie pożyczkowej wyrazimy zgodę na przetwarzanie naszych danych, wówczas pożyczka będzie widoczna w BIK.

Niestety nie ma możliwości, aby wpisy o nas zniknęły z BIK z dnia na dzień. Na stronie BIK można wyczytać, że informację w BIK o nas edytować lub usunąć może wyłącznie firma, która taką informację do BIK wniosła.

Źródła:

https://www.bik.pl

https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik

https://www.bik.pl/bik-sie-sprawdza-mobilnie-android/

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

2021-01-04 12:26:52

Bralam kredyt w 06.06.2009rok i ten kredyt soplacam ale coraz to wiecej najpierw bylam u komornika ,potem sprzedali ten ktrdyt do firmy- Hoist i oczywiscie wpisali mnie do BIK gdzie nigdzie nie moge dostac kredytu ale moja cierpliwosc juz sie konczy wystepuje do firmy windykacyjnej bo tak dluzej byc nie moze co chcecie to robicie z biednymi ludzmi ,bo moj kredyt jest duzo mniejszy niz odsetki moja umowa to 542013240469 z dnia 05 06 2009 rok na tym zegnam nieuczciwe osoby co tym sie zajmuja

2019-11-07 00:51:18

jezeli jestem w BIK-U a moj dlug przedawnil sie juz 15 lat temu czy powiini mnie wykreslic z biku

Podobne artykuły

Alior Bank w Słupsku

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Słupsku – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
13 maja 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Trzy miesiące darmowej pożyczki w Zaplo.pl

Tylko do 18 kwietnia można skorzystać ze specjalnej promocji w Zaplo.pl. Klienci, którzy terminowo spłacą pierwsze trzy raty pożyczki, otrzymają zwrot 100% naliczonych odsetek i prowizji.

author
Patryk Byczek
13 kwietnia 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Chełmie

W Polsce największym bankiem jest PKO BP. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Chełmie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
28 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Nowa kampania od ING Banku Śląskiego

Pojawiła się nowa, świąteczna kampania od ING Banku Śląskiego. Tym razem motywem przewodnim jest bycie eko, ale nie tylko na czas świąt. Klienci, wraz z życzeniami, otrzymują kilka wskazówek, jak sprawić, by tegoroczne święta były możliwie najbardziej w duchu ekologii.

author
Aleksandra Gościnna
18 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Kredyt na start w Idea Banku

Kredyt na start + "Rok bez ZUS-u" to kredyt firmowy oferowany przed Idea Bank, który istotnie wyróżniający się na tle konkurencji. Sprawdziliśmy dlaczego.

author
Patryk Byczek
16 czerwca 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Bielsku

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Bielsku – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
20 października 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj