Pożyczki w domu Klienta

Pożyczki w domu Klienta

Obecnie coraz więcej usług, również finansowych, dostępnych jest na odległość. Pożyczkodawcy chętnie przenoszą swoje usługi do Internetu. Mimo tego wciąż jest wielu zwolenników tradycyjnego pobierania pożyczki – w bezpośrednim kontakcie z pracownikiem firmy. Aby sprostać oczekiwaniom takich Klientów powstały więc pożyczki z dostawą do domu. Pożyczyć można aż 20 000 zł z okresem spłaty do 4 lat.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 08.12.2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki w domu Klienta - ranking

Pożyczki w domu Klienta – szczegóły oferty:

Nazwa produktu: pożyczki w domu Klienta
Domowa obsługa: tak
Kwota pożyczki: od 100 do 60 000 zł
Spłata: do 8 lat
Wizyta w domu: tak
Wypłata w gotówce: tak
Darmowy dojazd: tak
RRSO: od 9,59%

Spis treści:

 1. Pożyczki w domu Klienta - ranking
 2. Pożyczki w domu Klienta – na czym polegają?
 3. Kto udziela pożyczek w domu Klienta?
 4. Pożyczka z wizytą domową – jak to wygląda?
 5. Czego potrzebujemy do pożyczki domowej?
 6. Jak wziąć pożyczkę w domu?
 7. Na co uważać pożyczając w domu?
 8. Pożyczki z przedstawicielem
Zwiń spis treści

Pożyczki w domu Klienta – na czym polegają?

Pożyczki udzielane w domu Klienta to produkty finansowe od firm pozabankowych skierowane do osób, które preferują bezpośredni kontakt z doradcą/opiekunem klienta. Otrzymanie pożyczki w ten sposób jest możliwe. Pożyczkodawcy dostarczą nam wówczas pieniądze pod wskazany adres.

Może to być więc lepsza opcja od pożyczek prywatnych, które również dostępne są w bezpośrednim kontakcie z osobom udzielającą finansowania, czyli inwestorem. Pożyczki domowe będą więc tańszą i bezpieczniejszą opcją, a wciąż wszystkie formalności załatwiamy bezpośrednio w miejscu naszego zamieszkania. Pracownik przedstawia również warunki umowy pożyczki.

Kto udziela pożyczek w domu Klienta?

Pożyczki w domu Klienta dostępne są w firmach, które oferują pożyczki z obsługą domową. W obecnych czasach królują zdecydowanie oferty dostępne online, nie brakuje jednak takich, które pozostają przy tradycyjnej formie bezpośredniego kontaktu z Klientem.

Gdzie na chwilę obecną możemy skorzystać z oferty pożyczki domowej? Ekspresowe pożyczki gotówkowe są dostępne w firmie:

 • Bocian Finanse (wcześniej: Bocian Pożyczki): do 5000 zł
 • Provident: do 20 000 zł
 • KredytOk: do 6000 zł

bocian

Pożyczka udzielana jest na warunkach opisanych w regulaminie danego produktu zgodnie z treścią przygotowanej umowy pożyczki.

Pożyczka z wizytą domową – jak to wygląda?

Pożyczki domowe są ofertami, w przypadku których wypłata nie następuje przelewem na konto, a bezpośrednio do rąk Klienta w jego własnym domu. Są to po prostu pożyczki online, w których dostarczeniem środków zajmuje się wówczas przedstawiciel wybranej przez nas firmy pożyczkowej. Osoba ta odpowiedzialna jest także za załatwienie z nami wszelkich formalności, które są wymagane do udzielenia zadłużenia. Najpierw następuje oczywiście sprawdzenie zdolności kredytowej Klienta. Można zauważyć pewne podobieństwa, lecz sam fakt wypłaty pieniędzy w domu Klienta jest niespotykany w kredycie konsumenckim.

Obsługa domowa zawiera w sobie również spłatę finansowania, oznacza to, że środki możemy również spłacić za pośrednictwem przedstawiciela firmy. Wszystko odbywa się z rąk do rąk, bez konieczności dokonywania transakcji przelewem na konto. Z opcji takiej korzystają więc chętnie osoby, które na przykład mają na koncie zajęcie komornicze. Zaliczamy je więc do pożyczek z komornikiem.

Czego potrzebujemy do pożyczki domowej?

Do uzyskania pożyczki z dostawą do domu nie potrzeba wiele. Właściwie można powiedzieć, wymagane będzie tylko posiadanie własnego, aktualnego dowodu osobistego, zaliczamy je zatem do pożyczek na dowód. Są to tzw. szybkie pożyczki. Dla osób z problemami finansowymi przygotowaliśmy rankingi pożyczek bez BIK oraz pożyczek dla zadłużonych.

Poza tym istotne będzie także potwierdzenie tego, że posiadamy stałe źródło dochodów. Za źródło takie uznawana jest np.: wypłata z pracy albo renta/emerytura. Na każdą z tych rzeczy musimy posiadać jakiś dowód fizyczny, np.: odcinek z emerytury albo zestawienie wpływów na nasze konto bankowe, na którym to zestawieniu znajdzie się właśnie wypłata z tytułu zatrudnienia. Dla osób, które mają problem z udokumentowanie dochodów pozostają pożyczki bez zaświadczeń.

Jak wziąć pożyczkę w domu?

Proces ubiegania się o pożyczkę z obsługą domową nie należy do skomplikowanych i wcale nie musi trać znacznie dłużej od popularnego aktualnie zdalnego procesu uzyskiwania pożyczek. Aby uzyskać domową pożyczkę, należy:

 1. Wyrazić chęć uzyskania pożyczki – wystarczy telefonicznie lub internetowo skontaktować się z dana firmą pożyczkową.
 2. Otrzymujemy telefon od przedstawiciela firmy, podczas którego wspólnie ustalamy termin jego wizyty w naszym domu.
 3. Pracownik odwiedza nas w domu i przedstawia warunki oferty.
 4. Zawieramy umowę w obecności przedstawiciela.
 5. Otrzymujemy gotówkę przywiezioną przez pracownika firmy bezpośrednio pod nasz adres zamieszkania.

Na co uważać pożyczając w domu?

Pożyczki od ręki to pożyczki udzielane we własnym domu i jest to bez wątpienia bardzo wygodne rozwiązanie. Niestety trzeba pamiętać o tym, że nie brakuje oszustów, dla których nasza potrzeba finansowania może być tylko okazją do wyłudzenia danych osobowych lub nawet pieniędzy. Co można więc zrobić, aby nie paść ofiarą oszusta? Przede wszystkim zachować maksymalną czujność na każdym etapie. Kodeks cywilny oczywiście reguluje postępowanie przypadku oszukania Klienta.

Podstawowym krokiem, jaki należy wykonać w kwestii bezpieczeństwa, to dokładne sprawdzenie pożyczkodawcy jeszcze przed złożeniem jakiejkolwiek deklaracji czy podaniem danych. W każdym wypadku wzmożona ostrożność jest jak najbardziej wskazana, jednak w przypadku, gdy wpuszczamy kogoś do swojego domu, to tym bardziej powinniśmy być świadomi możliwych zagrożeń i konsekwencji.

Pożyczki z przedstawicielem

Pożyczka do domu Klienta, znana także jako pożyczka z przedstawicielem, jest finansowaniem, które udzielane jest w asyście przedstawiciela firmy pożyczkowej. W przypadku pożyczek udzielanych zdalnie pracownicy rozpatrują nasze wnioski i służą pomocą na infolinii, natomiast pożyczka z obsługą domową wymaga większego zaangażowania pracownika firmy pożyczkowej. Sprawdzenie zdolności kredytowej Klienta ma oczywiście miejsce. Firmy pozabankowe w taki sposób zabezpieczają się przed nierzetelnymi Klientami.

Przedstawiciel bierze czynny udział w całości procesu pożyczkowego. Załatwia z nami bezpośrednio wszystkie formalności (proces wypełniania wniosku, podpisanie umowy). Następnie jest odpowiedzialny za dostarczenie pod wskazany adres udzielonych środków.

Zwrot pieniędzy także odbywa się za pośrednictwem przedstawiciela firmy. W przypadku pożyczek na raty pracownik firmy będzie pojawiał się częściej, gdyż musi każdorazowo uczestniczyć w spłacie pożyczki.

Dlaczego pożyczamy z domu?

Głównie z tego powodu, że chcemy uzyskać środki w formie gotówki i bezpośrednio do rąk własnych. Tak jak wspominaliśmy, obsługa domowa jest chętnie wybierana szczególnie przez te osoby, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą skorzystać z formy wypłaty środków przelewem na konto. Firmy pozabankowe biorą pod uwagę takie rozwiązanie i dlatego oferty pożyczek domowych są coraz bardziej popularne.

Do grona osób, które “nie mogą” zaliczamy głównie osoby zadłużone, które szukają ofert pożyczek bez baz, czyli takich, które udzielane są osobom z negatywną historią kredytową. Klienci z długami niestety często mają także komornika na głowie, a raczej na koncie. Oznacza to, że pożyczka przelana na rachunek bankowy Klienta nie trafi de facto do jego rąk, a zablokowana zostanie na poczet spłaty długów. W przypadku posiadania komornika zaciągnięcie pożyczki jest naprawdę bardzo utrudnione.

Inną grupą są natomiast osoby, które nie posiadają konta bankowego. Tutaj raczej będą seniorzy, którzy przez całe swoje życie nie założyli własnego rachunku i nie chcą zmieniać tego stanu rzeczy, a chcą uzyskać dodatkową gotówkę. Osoby starsze dodatkowo po prostu wolą wybrać możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy, gdyż jest to w ich odczuciu dużo bezpieczniejsze.

Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że firmy pożyczkowe pożyczające w domu, są w zdecydowanej mniejszości. Większość firm udziela jedynie pożyczek online. W przypadku pożyczek online wypłata oraz spłata pożyczki realizowana jest zazwyczaj na konto bankowe.

wandoo logo nowe logo-ratka crezu-logo logo-wonga bycardwez-to-na-firme-logogotowkovo-opinie

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Pożyczek w domu Klienta udziela:

 • Provident,
 • Bocian Finanse,
 • KredytOK.

Takie pożyczki to doskonała opcja dla osób nieposiadających konta osobistego lub po prostu takich, którym potrzebna jest szybka pożyczka w domu lub pilny zastrzyk gotówki.

Firmy udzielające pożyczek w domu to głównie Provident, Bocian Finanse i KredytOK. To w nich istnieje możliwość otrzymania pieniędzy z dostawą do domu. Niektóre z tych firm weryfikują bazy dłużników.

Najnowsza na rynku jest firma KredytOK. Więcej nowych firm udzielających takich pożyczek po prostu nie ma, ponieważ nie jest to forma pożyczkowa zbyt często wybierana przez Polaków. Polacy raczej wybierają firmy pożyczkowe obsługujące w 100% online, z wypłatą na konto.

Tak, przy pożyczkach online z dostawą gotówki do domu wypłata ma miejsce zawsze w domu. Pożyczki domowe charakteryzują się tym, że adres zamieszkania pożyczkobiorcy podawany jest we wniosku pożyczkowym jest automatycznie adresem wypłaty środków – to tam pracownik firmy pożyczkowej przyjeżdża z gotówką w umówionym terminie.

Tak, pracownik firmy pożyczkowej przy pożyczkach z wypłatą w domu zawsze pojawia się w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy. Formalności załatwiane są podczas tej wizyty.

Pożyczki do domu – podsumowanie

 1. Pożyczki w domu Klienta udzielane są przez instytucje pozabankowe.
 2. Proces pożyczkowy odbywa się za pośrednictwem przedstawiciela firmy pożyczkowej.
 3. Finansowanie mogą otrzymać również osoby z negatywną historią kredytową.
 4. Przedstawiciel firmy dostarczy udzielone środki pod wskazany przez nas adres.
 5. Do otrzymania pożyczki nie trzeba mieć konta w banku. Pożyczkę online z wypłatą w domu otrzymamy bez rachunku bankowego.
 6. Spłata finansowania również odbywa się za pośrednictwem pracownika firmy pożyczkowej.
 7. Pożyczki z dostawą do domu są mniej popularne od pożyczek udzielanych w pełni przez Internet.
 8. Przeważnie jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty Klienta.
 9. Z opcji pożyczek do domu korzystają chętnie osoby, które nie chcą otrzymać środków przelewem.
 10. Wypłata środków do rąk Klienta może potrwać nieco dłużej niż w przypadku przelewów na konto.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bilety komunikacji miejskiej dostępne w PeoPay

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym, że Klienci instytucji mogą już bez żadnych problemów kupować bilety komunikacji miejskiej z poziomu aplikacji mobilnej PeoPay. Dostępne są bilety na metro, tramwaj i autobus. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
13 grudnia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

mBank placówki w Jaworznie

mBank to czwarty największy bank w Polsce. Choć zaczynał działalność jako internetowy bank, większość formalności załatwimy także w stacjonarnej placówce. Sprawdzamy oddziały mBank w w Jaworznie.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Mielcu

Santander Bank Polska to drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jedna z placówek banku mieści się w Mielcu. Sprawdź dane kontaktowe do placówki oraz jej ofertę.

author
Patryk Byczek
28 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Ile w Polsce jest aut elektrycznych?

Poziom elektromobilność w Polsce wciąż nie jest na najlepszym poziomie, choć można zauważyć jej dynamiczny rozwój. Dane z Licznika Elektromobilności PZPM i PSPA wskazują, że pod koniec marca 2021 roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 20 000 samochodów osobowych z elektrycznym napędem. Już w pierwszym kwartale roku suma ta zwiększyła się o 3555 aut, a zatem aż o 107% więcej niż w tym samym okresie w roku 2020.

author
Aleksandra Gościnna
06 maja 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Biuro paszportowe w Starogardzie Gdańskim

Gdzie można wyrobić paszport w Starogardzie Gdańskim? Biuro paszportowe w Starogardzie Gdańskim znajduje się przy ulicy Kościuszki 17. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Starogardzie Gdańskim.

author
Patryk Byczek
13 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank BPH z nowym prezesem

Bank BPH ogłosił zmiany w zarządzie. Nowy etap w karierze rozpoczną osoby na stanowiskach między innymi Prezesa Zarządu oraz Wiceprezesa Zarządu. Przyczyną tych przekształceń była rezygnacja Grzegorza Jurczyka ze stanowiska Prezesa Zarządu.

author
Patryk Byczek
05 października 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj