Pożyczki w domu Klienta

Pożyczki w domu Klienta

author
29 sierpnia 2022

Obecnie coraz więcej usług, również finansowych, dostępnych jest na odległość. Pożyczkodawcy chętnie przenoszą swoje usługi do Internetu. Mimo tego wciąż jest wielu zwolenników tradycyjnego pobierania pożyczki – w bezpośrednim kontakcie z pracownikiem firmy. Aby sprostać oczekiwaniom takich Klientów powstały więc pożyczki z dostawą do domu. Pożyczyć można aż 60 000 zł z okresem spłaty do 8 lat.

Pożyczki w domu Klienta - ranking

1
2

Provident

5617 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

300 - 20 000

OKRES SPŁATY

3 - 48 miesięcy

RRSO

9,87%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5617 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
2
Bocian Pożyczki

Bocian Pożyczki

6932 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 5 000

OKRES SPŁATY

35 - 52 tygodnie

RRSO

178%

WNIOSEK PRZEZ INTERENT

TAK

6932 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

3
kredyt ok

KredytOK

6582 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 6000

OKRES SPŁATY

12 - 36 miesięcy

RRSO

111,84%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6582 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

bancovo_logo

Bancovo

10142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

10142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(2,94)

smartney

Smartney

9821 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

3000 - 60 000

OKRES SPŁATY

6 - 96 miesięcy

RRSO

24,24%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

9821 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,27)

supergrosz

SuperGrosz

6489 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 15 000

OKRES SPŁATY

4 - 48 miesięcy

RRSO

60,82%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6489 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

Pożyczki w domu Klienta – szczegóły oferty:

Nazwa produktu: pożyczki w domu Klienta
Domowa obsługa: tak
Kwota pożyczki: od 100 do 60 000 zł
Spłata: do 8 lat
Wizyta w domu: tak
Wypłata w gotówce: tak
Darmowy dojazd: tak
RRSO: od 9,59%

Spis treści:

 1. Pożyczki w domu Klienta - ranking
 2. Pożyczki w domu Klienta – na czym polegają?
 3. Kto udziela pożyczek w domu Klienta?
 4. Pożyczka z wizytą domową – jak to wygląda?
 5. Kto korzysta z pożyczek domowych?
 6. Czego potrzebujemy do pożyczki domowej?
 7. Jak wziąć pożyczkę w domu?
 8. Na co uważać pożyczając w domu?
 9. Pożyczki z przedstawicielem
 10. Wady i zalety pożyczek w domu Klienta
Zwiń spis treści

Pożyczki w domu Klienta – na czym polegają?

Pożyczki udzielane w domu Klienta to oferty od firm pozabankowych skierowane do osób, które preferują bezpośredni kontakt z doradcą/opiekunem klienta. Pożyczkodawcy dostarczą nam wówczas pieniądze pod wskazany adres.

Może to być więc lepsza opcja od pożyczek prywatnych, które również dostępne są w bezpośrednim kontakcie z osobom udzielającą finansowania, czyli inwestorem. Pożyczki domowe będą więc tańszą i bezpieczniejszą opcją, a wciąż wszystkie formalności załatwiamy bezpośrednio w miejscu naszego zamieszkania. Pracownik przedstawia również warunki umowy pożyczki.

Kto udziela pożyczek w domu Klienta?

Pożyczki w domu Klienta dostępne są w firmach, które oferują pożyczki z obsługą domową. W obecnych czasach królują zdecydowanie oferty dostępne online, nie brakuje jednak takich, które pozostają przy tradycyjnej formie bezpośredniego kontaktu z Klientem.

Gdzie na chwilę obecną możemy skorzystać z oferty pożyczki domowej? Ekspresowe pożyczki gotówkowe są dostępne w firmie:

– Bocian Pożyczki: do 5000 zł

– Provident: do 20 000 zł

– KredytOk: do 6000 zł

Pożyczka udzielana jest na warunkach opisanych w regulaminie danego produktu zgodnie z treścią przygotowanej umowy pożyczki.

Pożyczka z wizytą domową – jak to wygląda?

Pożyczki domowe są ofertami, w przypadku których wypłata nie następuje przelewem na konto, a bezpośrednio do rąk Klienta w jego własnym domu. Są to po prostu pożyczki online, w których dostarczeniem środków zajmuje się wówczas przedstawiciel wybranej przez nas firmy pożyczkowej. Osoba ta odpowiedzialna jest także za załatwienie z nami wszelkich formalności, które są wymagane do udzielenia zadłużenia. Najpierw następuje oczywiście sprawdzenie zdolności kredytowej Klienta. Można zauważyć pewne podobieństwa, lecz sam fakt wypłaty pieniędzy w domu Klienta jest niespotykany w kredycie konsumenckim.

Obsługa domowa zawiera w sobie również spłatę finansowania, oznacza to, że środki możemy również spłacić za pośrednictwem przedstawiciela firmy. Wszystko odbywa się z rąk do rąk, bez konieczności dokonywania transakcji przelewem na konto. Z opcji takiej korzystają więc chętnie osoby, które na przykład mają na koncie zajęcie komornicze. Zaliczamy je więc do pożyczek z komornikiem.

Kto korzysta z pożyczek domowych?

Z pożyczek domowych korzystają osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki, a są zwolennikami tradycyjnej formy udzielania finansowania, czyli takiej, w której Klient spotyka się bezpośrednio z przedstawicielem wybranej grupy pożyczkowej. Wówczas nie musi składać żadnych wniosków online. Zamawia wizytę pracownika i podczas jego wizyty we własnym domu dopełnia wszelkich formalności.

Nie tylko proces ubiegania się o finansowanie odbywa się w towarzystwie przedstawiciela pożyczkowego, lecz także wypłata środków. Z tego względu taka opcja jest dobra dla osób, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą uzyskać środków poprzez przelew na rachunek bankowy. Do grona tego zaliczamy osoby, które po prostu nie posiadają swojego konta, a więc szczególnie osoby starsze. Otrzymanie pożyczki w domu to dla seniorów pewnego rodzaju gwarancja, że nie zostaną oszukani.

Przelewów na konto unikają jednak przede wszystkim osoby, wobec których prowadzone jest zajęcie komornicze. Dla takich Klientów jedyną szansą na to, aby otrzymać pieniądze, jest właśnie pożyczka z wypłatą gotówce. W przeciwnym wypadku to komornik przejmie środki, które wpłynęłyby na konto. Można powiedzieć więc, że pożyczka z dostawą domową to również pożyczka dla zadłużonych.

Czego potrzebujemy do pożyczki domowej?

Do uzyskania pożyczki z dostawą do domu nie potrzeba wiele. Właściwie można powiedzieć, wymagane będzie tylko posiadanie własnego, aktualnego dowodu osobistego, zaliczamy je zatem do pożyczek na dowód. Są to tzw. szybkie pożyczki.

Poza tym istotne będzie także potwierdzenie tego, że posiadamy stałe źródło dochodów. Za źródło takie uznawana jest np.: wypłata z pracy albo renta/emerytura. Na każdą z tych rzeczy musimy posiadać jakiś dowód fizyczny, np.: odcinek z emerytury albo zestawienie wpływów na nasze konto bankowe, na którym to zestawieniu znajdzie się właśnie wypłata z tytułu zatrudnienia. Dla osób, które mają problem z udokumentowanie dochodów pozostają pożyczki bez zaświadczeń.

Jak wziąć pożyczkę w domu?

Proces ubiegania się o pożyczkę z obsługą domową nie należy do skomplikowanych i wcale nie musi trać znacznie dłużej od popularnego aktualnie zdalnego procesu uzyskiwania pożyczek. Aby uzyskać domową pożyczkę, należy:

1. Wyrazić chęć uzyskania pożyczki – wystarczy telefonicznie lub internetowo skontaktować się z dana firmą pożyczkową.

2. Otrzymujemy telefon od przedstawiciela firmy, podczas którego wspólnie ustalamy termin jego wizyty w naszym domu.

3. Pracownik odwiedza nas w domu i przedstawia warunki oferty.

4. Zawieramy umowę w obecności przedstawiciela.

5. Otrzymujemy gotówkę przywiezioną przez pracownika firmy bezpośrednio pod nasz adres zamieszkania.

Na co uważać pożyczając w domu?

Pożyczki od ręki to pożyczki udzielane we własnym domu i jest to bez wątpienia bardzo wygodne rozwiązanie. Niestety trzeba pamiętać o tym, że nie brakuje oszustów, dla których nasza potrzeba finansowania może być tylko okazją do wyłudzenia danych osobowych lub nawet pieniędzy. Co można więc zrobić, aby nie paść ofiarą oszusta? Przede wszystkim zachować maksymalną czujność na każdym etapie. Kodeks cywilny oczywiście reguluje postępowanie przypadku oszukania Klienta.

Podstawowym krokiem, jaki należy wykonać w kwestii bezpieczeństwa, to dokładne sprawdzenie pożyczkodawcy jeszcze przed złożeniem jakiejkolwiek deklaracji czy podaniem danych. W każdym wypadku wzmożona ostrożność jest jak najbardziej wskazana, jednak w przypadku, gdy wpuszczamy kogoś do swojego domu, to tym bardziej powinniśmy być świadomi możliwych zagrożeń i konsekwencji.

Pożyczki z przedstawicielem

Pożyczka do domu Klienta, znana także jako pożyczka z przedstawicielem, jest finansowaniem, które udzielane jest w asyście przedstawiciela firmy pożyczkowej. W przypadku pożyczek udzielanych zdalnie pracownicy rozpatrują nasze wnioski i służą pomocą na infolinii, natomiast pożyczka z obsługą domową wymaga większego zaangażowania pracownika firmy pożyczkowej. Sprawdzenie zdolności kredytowej Klienta ma oczywiście miejsce. Firmy pozabankowe w taki sposób zabezpieczają się przed nierzetelnymi Klientami.

Przedstawiciel bierze czynny udział w całości procesu pożyczkowego. Załatwia z nami bezpośrednio wszystkie formalności (proces wypełniania wniosku, podpisanie umowy). Następnie jest odpowiedzialny za dostarczenie pod wskazany adres udzielonych środków.

Zwrot pieniędzy także odbywa się za pośrednictwem przedstawiciela firmy. W przypadku pożyczek na raty pracownik firmy będzie pojawiał się częściej, gdyż musi każdorazowo uczestniczyć w spłacie pożyczki.

Ile Polaków mieszka w domu?

Domy jednorodzinne należą do najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc do mieszkania. Zgodnie z danymi Eurostatu obecnie ponad połowa osób w Polsce wybiera mieszanie w domach wolnostojących. Nieco mniej natomiast (około 40%) wybiera mieszkanie w bloku. Tylko średnio 5% z kolei wybiera mieszkanie w domach szeregowych lub tak zwanych bliźniakach.

Co ciekawe, sytuacja ta zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Jeszcze na początku XXI wieku to mieszkania w blokach zajmowały miejsce na podium. Z czasem zainteresowanie mieszkaniami w bloku odnotowuje tendencje spadkową. Polacy coraz chętniej uciekają za miasto, na „swój kawałek ziemi”. Według prognoz trend na uciekanie z dużych miast tylko będzie wzrastał.

Dlaczego pożyczamy z domu?

Głównie z tego powodu, że chcemy uzyskać środki w formie gotówki i bezpośrednio do rąk własnych. Tak jak wspominaliśmy, obsługa domowa jest chętnie wybierana szczególnie przez te osoby, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą skorzystać z formy wypłaty środków przelewem na konto. Firmy pozabankowe biorą pod uwagę takie rozwiązanie i dlatego oferty pożyczek domowych są coraz bardziej popularne.

Do grona osób, które “nie mogą” zaliczamy głównie osoby zadłużone, które szukają ofert pożyczek bez baz, czyli takich, które udzielane są osobom z negatywną historią kredytową. Klienci z długami niestety często mają także komornika na głowie, a raczej na koncie. Oznacza to, że pożyczka przelana na rachunek bankowy Klienta nie trafi de facto do jego rąk, a zablokowana zostanie na poczet spłaty długów. W przypadku posiadania komornika zaciągnięcie pożyczki jest naprawdę bardzo utrudnione.

Inną grupą są natomiast osoby, które nie posiadają konta bankowego. Tutaj raczej będą seniorzy, którzy przez całe swoje życie nie założyli własnego rachunku i nie chcą zmieniać tego stanu rzeczy, a chcą uzyskać dodatkową gotówkę. Osoby starsze dodatkowo po prostu wolą wybrać możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy, gdyż jest to w ich odczuciu dużo bezpieczniejsze.

Wady i zalety pożyczek w domu Klienta

 • Dodatkowe pieniądze na dowolny cel
 • Minimum formalności
 • Brak konieczności posiadania konta w banku
 • Szybkie wypłaty
 • Wypłaty środków prosto do rąk Klienta
 • Wysokie koszty pożyczki
 • Mała liczba dostępnych ofert
 • Konieczność bycia w domu w terminach spłaty rat

Pożyczki do domu – podsumowanie

 1. Pożyczki w domu Klienta udzielane są przez instytucje pozabankowe.
 2. Proces pożyczkowy odbywa się za pośrednictwem przedstawiciela firmy pożyczkowej.
 3. Finansowanie mogą otrzymać również osoby z negatywną historią kredytową.
 4. Przedstawiciel firmy dostarczy udzielone środki pod wskazany przez nas adres.
 5. Do otrzymania pożyczki nie trzeba mieć konta w banku. Pożyczkę online z wypłatą w domu otrzymamy bez rachunku bankowego.
 6. Spłata finansowania również odbywa się za pośrednictwem pracownika firmy pożyczkowej.
 7. Pożyczki z dostawą do domu są mniej popularne od pożyczek udzielanych w pełni przez Internet.
 8. Przeważnie jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty Klienta.
 9. Z opcji pożyczek do domu korzystają chętnie osoby, które nie chcą otrzymać środków przelewem.
 10. Wypłata środków do rąk Klienta może potrwać nieco dłużej niż w przypadku przelewów na konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Chrzanów
Oddziały
author
27 października 2020

Kasa Stefczyka Chrzanów

Kasa Stefczyka Oleśnica
Oddziały
author
20 października 2020

Kasa Stefczyka Oleśnica

Promocja: „250 zł z Kontem 360” w Banku Millennium
Bez kategorii
author
03 marca 2021

Promocja: „250 zł z Kontem 360” w Banku Millennium

MoneyMan – pożyczki online do 5000 zł
Pod Lupą
author
19 kwietnia 2016

MoneyMan – pożyczki online do 5000 zł

PKO BP w Zakopanem
Oddziały
author
30 lipca 2019

PKO BP w Zakopanem

PKO BP na jesiennych targach pracy
Bez kategorii
author
11 października 2019

PKO BP na jesiennych targach pracy