Kredyt na oświadczenie bez zaświadczeń od pracodawcy

Kredyt na oświadczenie bez zaświadczeń od pracodawcy

Szukasz sposobu na uzyskanie szybkiej pożyczki w banku, ale nie chcesz tracić czasu na zbieranie niepotrzebnych papierów? Idealnym rozwiązaniem może okazać się kredyt udzielany na podstawie oświadczenia, który jest dostępny online i nie wymaga przedstawiania żadnych dodatkowych zaświadczeń. Możesz załatwić wszelkie formalności dotyczące kredytu gotówkowego nie wychodząc z domu.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 24.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyt na oświadczenie - ranking

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking kredytów na oświadczenie bez zaświadczeń od pracodawcy?

Specjalnie dla osób szukających kredytów z minimalnymi formalnościami, opracowaliśmy ranking kredytów na oświadczenie. Dzięki analizom przeprowadzonym przez ekspertów z zadluzenia.com, wybraliśmy oferty, które umożliwiają uzyskanie finansowania na podstawie uproszczonych procedur. W rankingu znajdują się tylko bezpieczne i sprawdzone propozycje od instytucji finansowych, które zapewniają szybką i efektywną ścieżkę do uzyskania potrzebnych środków.

Spis treści:

 1. Kredyt na oświadczenie - ranking
 2. Kredyt gotówkowy na oświadczenie to minimum formalności
 3. Dla kogo kredyt na oświadczenie?
 4. Dokumenty do kredytu na oświadczenie
 5. Gdzie dostaniemy kredyt na oświadczenie?
 6. Kredyt na oświadczenie przez Internet
 7. Oświadczenie a zaświadczenie przy kredycie
 8. Pożyczki na oświadczenie
Zwiń spis treści

Kluczowe informacje z artykułu

 1. Klienci z dobrym profilem kredytowym mogą ubiegać się o kredyty na oświadczenie przez internet, co eliminuje konieczność wizyt w banku.
 2. Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne są dostępne online, w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, który wymaga bardziej skomplikowanej procedury. W przypadku kredytu hipotecznego samo oświadczenie nigdy nie będzie wystarczające.
 3. Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny online pozwala na zamianę wielu rat w jedną, co może obniżyć miesięczne obciążenie.
 4. Proces ubiegania się o kredyt na oświadczenie obejmuje weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej, co jest standardową praktyką przy ocenie zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy na oświadczenie to minimum formalności

Jak uzyskać pożyczkę gotówkową jedynie na podstawie oświadczenia i co jest kluczowe przy jej wyborze? Klienci poszukują przeważnie oferty z korzystnymi warunkami, szybkim procesem załatwiania spraw oraz ograniczoną ilością wymaganych formalności. To właśnie te oczekiwania spełniają pożyczki gotówkowe udzielane na podstawie samego oświadczenia. Ich największą zaletą jest uproszczony proces ubiegania się – nie jest konieczne dostarczanie bankowi mnóstwa dokumentów potwierdzających nasze przychody. Klienci często pytają, w którym banku najlepiej złożyć wniosek o taką pożyczkę. Odpowiedź na to pytanie jest różnorodna. Dostęp do kredytu na oświadczenie jest możliwy w większości banków, pod warunkiem spełnienia podstawowych wymagań, takich jak odpowiednia zdolność kredytowa i bezproblemowa historia kredytowa.

Składając wniosek kredytowy online, wystarczy podać jedynie kwotę naszych zarobków i źródło ich pochodzenia. Dzięki temu decyzję kredytową otrzymamy szybko, a środki finansowe mogą zostać przelane na nasze konto nawet w ciągu jednego dnia. Należy jednak pamiętać, że wiele banków wciąż wymaga przedłożenia pełnej dokumentacji – zwłaszcza zaświadczeń o zatrudnieniu, wyciągów emerytalnych/rentowych lub innych podobnych dokumentów. Komplet zaświadczeń jest obligatoryjny w przypadku ubiegania się o kredyt hipoteczny.

Dla kogo kredyt na oświadczenie?

Kredyt mogą otrzymać osoby, które:

 1. ukończyły 18 lat
 2. posiadają pełną zdolność do czynności prawnych
 3. są obywatelami Polski
 4. mieszkają i pracują w Polsce
 5. uzyskują stałe i udokumentowane dochody
 6. posiadają odpowiednią zdolność kredytową
 7. mają dobrą historią kredytową.

Jak widać, wymagania są identyczne jak przy normalnym kredycie gotówkowym dostępnym w oddziale. Podstawowy warunek to bycie osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych i uzyskiwanie dochód w naszym kraju. Istotna jest także historia kredytowa Klienta. Warto więc unikać zadłużeń, sposobem na to może być np. kredyt oddłużeniowy. Kredytu mogą nie otrzymać osoby pracujące za granicą. Kolejny warunek to dobra historia kredytowa, widoczna w BIK. Osoby, które zalegają ze spłatą innych kredytów/pożyczek, powinny raczej sięgnąć po popularne pożyczki bez BIK.

Dokumenty do kredytu na oświadczenie

Wszystkie prezentowane kredyty dostępne są w całości przez Internet. Dzięki temu wszystkie formalności załatwimy bez wizyty w bankowym oddziale i bez kompletowania dokumentów. Do złożenia wniosku o kredyt potrzebujemy wyłącznie:

 • aktualnego dowodu osobistego,
 • telefonu komórkowego,
 • adresu e-mail,
 • konta w banku.

Przy kredytach na oświadczenie nie są natomiast wymagane zaświadczenia o dochodach. Jak to wygląda w praktyce? Wypełniając wniosek kredytowy, w stosownym polu wpisujemy wyłącznie wysokość naszych miesięcznych dochodów oraz ich źródło.

Nie ma konieczności dołączania dokumentów od pracodawcy, wyciągu z emerytury/renty lub innych. Dlatego jest to przykład pożyczek bez zaświadczeń. Pamiętajmy natomiast, że bank może nas poprosić o wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa deklarowany przez nas dochód. Uzyskanie wyciągu z konta to jednak żadna trudność – z łatwością zrobimy to przez Internet, dosłownie w ciągu kilku minut. Podstawowy dokument to dowód osobisty. Jest to zatem przykład pożyczki na dowód. Wnioskując o kredyt, wskazujemy jego numer i serię, datę wydania oraz organ wydający. Telefon komórkowy również jest niezbędny – większość banków skontaktuje się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów kredytu i weryfikacji danych wskazanych we wniosku.

Gdzie dostaniemy kredyt na oświadczenie?

Osoby, które zastanawiają się, gdzie można otrzymać kredyt na oświadczenie, nie muszą martwić się, że będą długo poszukiwać oferty kredytów gotówkowych. Mamy dobrą wiadomość, gdyż większość banków dostępnych w Polsce oferuje taki rodzaj finansowania. Lista kredytodawców jest naprawdę spora, zatem bardzo możliwe, że znajduje się na niej również bank, w którym posiadamy obecnie swój rachunek bankowy. To szczególnie istotne, gdyż zwrócenie się do swojego banku będzie prawdopodobnie najlepszą opcją.

Dostępność kredytów na oświadczenie

Klienci, którzy nie mają czasu na odwiedzanie placówki stacjonarnej swojego banku również nie muszą się przejmować. Wiele ofert dostępnych jest bowiem w całości bez wychodzenia z domu – możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy online. W takim wypadku do złożenia wniosku potrzebne będzie nam tylko jedno z naszych urządzeń mobilnych, takich jak tablet, laptop czy smartfon. Aby złożyć wniosek, musimy odwiedzić stronę internetową wybranego banku i wypełnić formularz online. W procesie wnioskowania konieczne będzie natomiast posiadanie dowodu osobistego, telefonu komórkowego, adresu e-mail, a także rachunku bankowego.

Coraz więcej banków decyduje się na poszerzenie dostępności ofert w pełni online. Oznacza to, że nawet jeśli w naszym banku nie było wcześniej opcji wnioskowania bez wychodzenia z domu, to nie musi być jednoznaczne z tym, że taka opcja wkrótce nie będzie dostępna. Warto zatem regularnie sprawdzać zmiany w ofertach banków, które nas interesują. Sporym atutem tych ofert jest właśnie prosty i wygodny sposób ubiegania się o kredyt na oświadczenie. Wnioskowanie dostępne jest w całości online, a otrzymane środku dostaniemy również bez konieczności wychodzenia z domu, bowiem kredytodawcy przesyłają je bezpośrednio na nasze konta bankowe. Warto pamiętać także o tym, że finansowanie otrzymane w ramach kredytu na oświadczenie można wykorzystać na dowolny cel.

Kredyt na oświadczenie przez Internet

Przy wnioskowaniu o kredyt online, należy wypełnić wniosek na stronie internetowej, do jego wypełnienia potrzebny nam będzie z kolei głównie dowód osobisty. Dane zamieszczone na tym dokumencie są niezbędne do tego, by prawidłowo wypełnić wniosek o finansowanie. Dodatkowo wymagany będzie także numer telefonu komórkowego, adres e-mail oraz numer konta bankowego. Jeśli chodzi o dodatkowo dokumenty, to nie trzeba obawiać się o konieczność zaświadczenia od pracodawcy. Kredyt na oświadczenie, jak sama nazwa wskazuje, wymaga jedynie złożenia oświadczenia o dochodach. Oznacza to, że we wniosku należy wyłącznie wpisać wysokość otrzymywanych co miesiąc dochodów, a także ich źródło.

Oświadczenie a zaświadczenie przy kredycie

Dla niektórych termin zaświadczenie stosowany jest zamiennie z pojęciem oświadczenie. Warto jednak wiedzieć, że są to dwie zupełnie inne rzeczy. Zaświadczenia są oficjalnymi dokumentami, które uzyskujemy w celu potwierdzenia naszych dochodów, mogą to być dokumenty wydawane przez kadry, pracodawcę lub z urzędów. Wszystko zależy od tego, skąd czerpiemy nasze dochody.

W przypadku oświadczenia nie musimy natomiast dostarczać żadnych dokumentów. Oświadczenie składamy samodzielnie. Wystarczy w odpowiednim miejscu we wniosku o kredyt podać wysokość dochodów, które otrzymujemy każdego miesiąca. Należy również podać źródło naszego przychodu. Ważna informacja jest taka, że dane, które podajemy w oświadczeniu muszą być zgodne z realiami. W przypadku, gdy skłamiemy we wniosku, możemy liczyć się z tym, że zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Pożyczki na oświadczenie

Zobowiązania finansowe przeważnie wymagają dostarczenia zaświadczenia o zarobkach. W przypadku pożyczek na oświadczenie nie ma jednak konieczności dostarczania dokumentów, które potwierdzają uzyskiwane dochody. Wystarczy wyłącznie samo oświadczenie – czyli ręczne wskazanie wysokości dochodów i ich źródła. Takie rozwiązanie szczególnie istotne jest dla osób, które niespodziewanie utraciły pracę. Wówczas szczególnie przydadzą się dodatkowe pieniądze.

Pożyczka na oświadczenie będzie więc produktem, w przypadku którego Klient wyłącznie składa deklaracje o wysokości i źródle dochodów. Nie ma zatem konieczności składania dokumentów potwierdzających uzyskiwanie tych dochodów. Z tego powodu korzystać z finansowania mogą również osoby, które pracują bez umowy o pracę, a uzyskują dodatkowe dochody. Pamiętajmy jednak, że całkowity koszt pożyczki jest z reguły wyższy niż koszt kredytu. Przyznanie pożyczki zależne jest od pozytywnej decyzji kredytowej (firmy pozabankowe też oceniają zdolność kredytową klienta).

Oferta pożyczek na oświadczenie także dla zadłużonych

Finansowanie to sprawdzi się również w przypadku osób zadłużonych, czyli takich, które nie mają dobrej zdolności i historii kredytowej. Niektórzy pożyczkodawcy udzielają bowiem pożyczek także osobom z trudną sytuacją finansową – pożyczki dla zadłużonych. Nie oznacza to jednak, że oświadczeniu o dochodach można skłamać. W każdym przypadku można nastąpić weryfikacja złożonej przez nas deklaracji, dlatego musi ona być zgodna z prawdą.

Dobra informacja jest również taka, że środki z pożyczek na oświadczenie przeznaczyć można na dowolny cel. Może to być na przykład zakup sprzętów RTV/AGD, spłata rachunków czy bieżące wydatki. Pamiętajmy jednak, żeby unikać spłaty innych pożyczek z środków z kolejnych zadłużeń – w takim wypadku łatwo wpaść w spieralę długów, ta natomiast tylko pogorszy naszą sytuację finansową. Wybierając pożyczkę na oświadczenie, warto porównać oferty patrząc na to, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski rozszerzył usługę Open banking

ING Bank Śląski poinformował w komunikacie prasowym o rozszerzeniu zakresu usług Open banking o tak zwane inicjowane płatności. Od teraz klienci mogą zlecać przelewy z rachunków w innych bankach z poziomu bankowości elektronicznej Moje ING.

author
Dominika Byczek
21 grudnia 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Santander Consumer Bank Wołomin

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Zajmuje się udzielaniem kredytów gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Wołominie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
13 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Alior Bank w Siemianowicach Śląskich

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Siemianowicach Śląskich – dowiedz się, jakie są godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
03 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Niska aktywność zawodowa Polaków

Z danych GUS wynika, że obecnie aktywność zawodowa Polaków jest na najniższym poziomie od ostatnich trzech lat. Co na to eksperci?

author
Aneta Jankowska
07 czerwca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Czym jest biuro informacji gospodarczej (BIG)?

Biura informacji gospodarczej (popularne BIGi) wzbudzają wiele negatywnych emocji. Czy rzeczywiście mogą być dolegliwością dla nierzetelnego Klienta ?

author
Dominika Byczek
18 maja 2023
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

“Przejrzysty” kredyt według Credit Agricole

Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia co do niektórych reklam kredytów gotówkowych. Jedną z nich jest reklama „Przejrzystego kredytu gotówkowego” w Credit Agricole.

author
Patryk Byczek
14 stycznia 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj