Pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń

author
Dominika Sobieraj
25 października 2022

Pożyczki bez zaświadczeń z dnia na dzień zyskują na popularności. Przedstawiamy najlepsze oferty, w których rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest niska, a całkowita kwota pożyczki może sięgać nawet 200 000 zł. Sprawdź nasze propozycje!

Ranking pożyczek bez zaświadczeń - marzec 2023

Nasz ranking pożyczek został przygotowany w oparciu o fachową analizę ofert wszystkich firm, które udzielają pożyczek przez Internet.

Pożyczki bez zaświadczeń – szczegóły:

Rodzaj produktu: pożyczki bez zaświadczeń
Kto oferuje: banki, firmy pożyczkowe
Kwota: 500 – 200 000 zł
Kto oferuje:SuperGrosz, Smartney
Czas spłaty: od 1 do 120 miesięcy
Zaświadczenie o dochodach: nie
Minimalny wiek: 18 lat
RRSO: od 0%

Pożyczka bez zaświadczeń - ranking

Spis treści:

 1. Ranking pożyczek bez zaświadczeń - marzec 2023
 2. Czym są pożyczki bez zaświadczeń?
 3. Kto udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach?
 4. Pożyczka bez zaświadczeń - czy warto?
 5. Czy bez zaświadczeń oznacza bez dochodów?
 6. Dla kogo są pożyczki bez zaświadczeń?
 7. Pożyczka i kredyt bez zaświadczeń - warunki
 8. Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – także możliwy
Zwiń spis treści

Czym są pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach to oferty, w których pożyczkodawca nie wymaga załączania do wniosku zaświadczenia od pracodawcy. Dla wielu osób to naprawdę pożądana opcja. Dlaczego?

Przede wszystkim brak konieczności załatwiania zaświadczeń o dochodach wpływa na tempo wypłaty środków. Szybka pożyczka bez zaświadczeń to właśnie taka, w której nie musimy załatwiać żadnych papierów od pracodawcy. Wiadomo, że uzyskanie jakichkolwiek dokumentów to co najmniej kilka dni, a w większych korporacjach może trwać nawet w tygodniach. W przypadku pożyczki bez zaświadczeń czas ten skraca się do minimum. Pieniądze często mamy na koncie nawet w 15 minut od momentu, kiedy złożymy wniosek o pożyczkę. Czas wypłaty jest zatem naprawdę krótki.

Kto udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Najczęściej są to produkty dostępne od początku do końca przez Internet.

Nie ma żadnego prawa, które nakazywałoby bankom czy firmom pożyczkowym pobierać od klientów takie zaświadczenia. Niektórzy pożyczkodawcy starają się wyjść zatem naprzeciw oczekiwaniom klienta i proponują oferty, w których można otrzymać pieniądze bez zaświadczeń o dochodach.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Jaka może być całkowita kwota pożyczki?

Całkowita kwota pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach może wynosić nawet 200 000 zł. To jednak jednak granica uniwersalna, dostępna teoretycznie dla wszystkich. W praktyce maksymalna kwota pożyczki dla nas może być inna – bank i firma pożyczkowa zawsze zastrzegają sobie prawo do tego, by całkowita kwota pożyczki była zmienna. Większość ofert, szczególnie firm pożyczkowych, jest jednak stała. Całkowita kwota pożyczki jest taka, jak jest widoczna w kalkulatorze pożyczkowym. Kalkulatory pokazują również, jaka jest maksymalna kwota pożyczki.

Z reguły firmy proponują klientom skorzystanie z pierwszej promocyjnej pożyczki, w której całkowity koszt pożyczki jest niski (pierwsza pożyczka bywa czasem nawet zupełnie darmowa!), ale jednocześnie maksymalna całkowita kwota pożyczki jest niska. Wyższe kwoty pożyczek są często zarezerwowane dla tzw. stałych klientów, czyli osób, które biorą pożyczkę w danej firmie co najmniej drugi raz.

Często możemy spotkać się również z określeniem “całkowita kwota kredytu”. Kredyty przyznawane są tylko przez banki i opiewają z reguły na dużo wyższe kwoty. Niestety pociąga to za sobą konieczność bardziej skrupulatnej weryfikacji Klienta, dlatego rzadko można mówić o kredytach bez zaświadczeń. Najlepszej oferty takiego kredytu warto poszukać u pośrednika kredytów konsumenckich, który będzie doskonale orientował się w wymaganiach stawianych przez konkretne banki

Jaki jest całkowity koszt pożyczki?

Całkowity koszt pożyczki będzie zawsze podany jeszcze przed ostatecznym zdecydowaniem się na daną pożyczkę. Koszt pożyczki zależy przede wszystkim od kwoty pożyczki. Z reguły im więcej pożyczymy, tym większy jest całkowity koszt pożyczki.

Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że wszystkie koszty podawane są z zastrzeżeniem terminowej spłaty. W przypadku terminowej spłaty zapłacimy więc dokładnie tyle, ile wynika z harmonogramu spłat. W przypadku braku terminowej spłaty – możemy zapłacić dużo więcej.

Nieterminowa spłata generuje koszty

Niespłacenie raty na czas równa się naliczeniem odsetek karnych. Całkowity koszt kredytu zwiększa się więc zawsze w przypadku braku terminowej spłaty.

Postawmy się jednak na miejscu pożyczkodawcy – jeżeli pożyczamy komuś pieniądze, też chcemy, żeby oddał nam je na czas. Jeżeli nie odda, automatycznie myślimy o naliczeniu jakichś odsetek. Tak samo myślą banki lub firmy pożyczkowe, które na skutek niedotrzymania terminu spłaty pożyczki nie mogą dysponować własnymi pieniędzmi.

Duży wpływ ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO, ma tak naprawdę największy wpływ na całkowity koszt pożyczki. Im niższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO, tym tańsza pożyczka. Wybierając więc ofertę powinniśmy kierować się głównie tym parametrem.

Musimy tylko mieć na uwadze, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania często wyznaczana jest nie dla wszystkich pożyczek w danej firmie, a dla pożyczki z przykładowej pożyczki (czyli tej z reprezentatywnego przykładu pożyczki).

By porównać RRSO dla pożyczki, która nas interesuje, musimy w kalkulatorach pożyczkowych ustawić pożądane wartości (konkretną kwotę pożyczki i okres spłaty) i dopiero wtedy porównywać parametr RRSO. W innym przypadku nie ma to sensu, ponieważ to, co jest podawane w reprezentatywnym przykładzie pożyczki długoterminowej, będzie różne w zależności od wartości przyjętych w tej przykładowej pożyczce.

Pożyczka bez zaświadczeń - czy warto?

Pożyczka bez zaświadczeń to już naprawdę minimum formalności, jeżeli chodzi o jakiekolwiek pożyczki czy oferty typu kredyt konsumencki. Oczywiście brak zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu nigdy nie równa się z możliwością braku zdolności kredytowej, ale i tak kwestia formalności jest w tych pożyczkach naprawdę mocno ograniczona. Wskażmy główne atuty pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach:

1) Udzielenie pożyczki nawet w 15 minut

Zaciągnięcie zobowiązania bez zaświadczeń o dochodach w dobie Internetu jest niesamowicie proste. Powtarzane wciąż “15 minut” nie jest tylko sloganem – naprawdę w takim czasie można mieć pieniądze już u siebie na koncie. Istnieje wiele pożyczek w 15 minut.

2) Bez czekania na pismo z działu kadr

Nikt, kto szuka szybkiej pożyczki, nie jest zainteresowany kompletowaniem dokumentów, które potwierdzają jego dochód. Zbieranie dokumentów to zawsze trochę zachodu, a tego wszyscy wolimy sobie zaoszczędzić.

W przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, konieczny jest z reguły kontakt z działem kadr wraz z wniosek o przesłanie stosownego zaświadczenia. Jego wydanie może zająć kilka, a nawet kilkanaście dni! 

3) W pełni dyskretnie

Postawmy sprawę jasno – jeżeli poprosimy pracodawcę o zaświadczenie o zarobkach, nasze wnioskowanie o pożyczkę nie będzie już tajne. Tylko jeżeli wybierzemy pożyczkę bez zaświadczeń, mamy pewność, że nikt niepożądany nie będzie wiedział, że się zadłużamy.

Wielu pracowników ma niechęć do dzielenia się z kimkolwiek wiedzą o tym, że starają się o kredyt lub pożyczkę. Nie tego oczekujemy w XXI wieku. Szukając dodatkowego finansowania za pośrednictwem strony internetowej, chcemy, żeby było: szybko, bez wychodzenia z domu i bez żadnych zaświadczeń. Z tego względu równie dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki na dowód.

Pożyczka bez zaświadczeń nie wymaga dokumentu od pracodawcy.

Czy bez zaświadczeń oznacza bez dochodów?

Tak sądzi wiele osób, ale bez zaświadczeń o dochodach nie równa się bez dochodów. Każdy, kto pożycza pieniądze (niezależnie czy jest nim bank czy firma pożyczkowa), chce wiedzieć jak najwięcej o osobie pożyczającej.

W branży finansowej, taka weryfikacja nazywa się „oceną zdolności kredytowej klienta”. Na taką ocenę składa się w głównej mierze ustalenie źródeł i wysokości dochodów oraz historia kredytowa danej osoby, czyli informacje o tym, jak były spłacane inne zobowiązania. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej.

Pożyczki bez zaświadczeń nie są zatem produktem dla osób bez dochodów (tacy klienci powinni zainteresować się po kredytem dla bezrobotnych). To raczej oferta dla osób ze stałymi, miesięcznymi dochodami, które nie chcą/nie mają czasu zbierać wszystkich dokumentów potwierdzających ich źródło utrzymania.

Naprzeciw takim osobom wychodzą banki i firmy pożyczkowe, które w inny sposób są w stanie sprawdzać, czy dana osoba faktycznie ma regularne zarobki. Pożyczki bez zaświadczeń są więc odpowiedzią na realne potrzeby potencjalnych klientów, którzy znaleźli się w sytuacji nagłej potrzeby zastrzyku gotówki, mimo iż nie mają możliwości przedłożenia zaświadczenia o uzyskiwanych zarobkach.

Nasz ranking pożyczek przedstawia oferty, które albo akceptują inne formy potwierdzenia naszych zarobków albo po prostu nie zadają pytań o nasze dochody.

Dla kogo są pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń są adresowane głównie do osób, którym po prostu nie chce się załatwiać żadnego potwierdzenia otrzymywanych dochodów. Takim potwierdzeniem są tradycyjne zaświadczenia od pracodawcy, zleceniodawcy a także potwierdzenie odbierania renty lub emerytury.

Osoba szukając pieniędzy, chce po prostu wybrać ofertę, zawnioskować o kredyt lub pożyczkę i czekać na przelew. Konieczność dostarczania dokumentów i zaświadczeń w znaczny sposób odstraszają potencjalnych Klientów i działają zniechęcająco.

Jeżeli w trakcie procesu kredytowego Klient zostanie poproszony o całą listę niezbędnych zaświadczeń do dostarczenia, automatycznie zwiększa się ryzyko, że wniosek o pożyczkę takiej osoby nie zostanie wypełniony do końca i osoba ta przejdzie do pośrednika kredytów konsumenckich.

Osobną grupą docelową są osoby, które nie posiadają stałych udokumentowanych dochodów, a więc miałyby problem z dostarczeniem takiego zaświadczenia. W praktyce najczęściej takich ofert poszukują bezrobotni i osoby pracujące na czarno, nie mające formalnego dowodu na to, że zarabiają pieniądze.

Warto pamiętać, że pożyczki bez zaświadczeń kierowane są jedynie do osób pełnoletnich. Niepełnoletni – bez względu na to, czy zarabiają pieniądze, czy nie i czy mają na to formalne poświadczenie – żadnej pożyczki w Polsce nie otrzymają. Dopiero ten wiek uprawnia nas do tego, by zaciągać na siebie jakiekolwiek zobowiązanie finansowe.

Podsumowując, należy wskazać, że pożyczki bez zaświadczeń kierowane są głównie do:

 1. osób, które nie mają ochoty na kompletowanie zaświadczeń,
 2. osób, które nie chcą żeby pracodawca dowiedział się o pożyczce,
 3. bezrobotnych (zarejestrowanych jako bezrobotni w urzędzie pracy i utrzymujących się np.: ze świadczeń socjalnych lub zapomóg, rent),
 4. osób pracujących na czarno (niemających formalnego potwierdzenia, że otrzymują dochody),
 5. osób zatrudnionych na umowach tzw. śmieciowych (umowa zlecenie, umowa o dzieło),
 6. osób utrzymujących się ze źródeł nieuznawanych zazwyczaj jako formalne źródło dochodu (alimenty, stypendium).

Co dla firmy pożyczkowej jest dochodem?

Firmy specjalizujące się w udzielaniu pożyczek mają przeważnie dość liberalne podejście w zakresie akceptacji źródeł dochodu. Według ich polityki kredytowej dochodem jest każdy regularny wpływ pieniężny skierowany bezpośrednio do pożyczkobiorcy. W praktyce oznacza to akceptację wielu źródeł dochodu, choć nie wszystkie mają taką samą wagę.

Tradycyjnie najbardziej preferowanym dochodem jest umowa o praca. Oprócz tego firmy, że firmy przyznają pożyczek osobom utrzymującym się z umowy o pracę, uwzględniane są także dochody z umowy zlecenia, umowy o dzieło oraz dochody osób prowadzących działalność gospodarczą lub rolniczą a także marynarzom i managerom.

Osobną grupą są emeryci i renciści, którzy są bardzo mile widzianymi Klientami zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Dlaczego? Tego typu świadczenia przeważnie są wypłacane w sposób ciągły, z zatem ryzyko utraty źródła dochodu jest bardzo niskie.

Wiele osób ma natomiast pytanie, czy firma pożyczkowa honoruje inne świadczenia, takie jak na przykład 500 plus. Tutaj zachęcamy do sprawdzenia naszego wpisu z najlepszymi pożyczkami na 500+. Co natomiast z alimentami i innymi tego typu dochodami? To zależy od firmy pożyczkowej, część będzie akceptować takie dochody, a część nie.

Pożyczki bez zaświadczeń – oferty promocyjne

Bardzo często firmy pożyczkowe oferują klientom różnorodne propozycje, zazwyczaj z bardziej korzystnym RRSO. W takich promocjach korzystniejsza może być zresztą nie tylko rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ale także maksymalna całkowita kwota pożyczki.

Pożyczka bez zaświadczeń może występować w wariancie promocyjnym, ale musimy pamiętać, że zawsze promocyjne warunki spłaty obowiązują tylko wtedy, kiedy spłacimy pożyczkę na czas (tak jak przewiduje to okres obowiązywania umowy).

Korzyści, które są nam obiecywane, otrzymamy tylko w przypadku spełnienia warunków promocji. W przypadku niespełnienia warunków promocji, niestety możemy nie otrzymać wszystkich oczekiwanych korzyści.

Pożyczka bez zaświadczeń - całkowita kwota pożyczki.

Pożyczka i kredyt bez zaświadczeń - warunki

Do otrzymania pożyczki bez zaświadczeń o dochodach potrzebujemy niewiele rzeczy. W optymalnej sytuacji, o tego typu produkt będziemy wnioskowali internetowo, wtedy formalności rzeczywiście będzie bardzo mało.

Podstawowa kwestia to osiągnięcie 18 lat, osoby niepełnoletnie nie mogą w Polsce brać pożyczek. Pożyczka bez zaświadczeń dostępna jest więc tylko dla pełnoletnich. Kolejna rzecz to dostęp do Internetu (przyda się do złożenia wniosku), telefon komórkowy, adres e-mail. Bez tego oraz bez konta w banku trudno otrzymać jakiekolwiek finansowanie. Rachunek bankowy jest potrzebny do wypłaty całkowitej kwoty pożyczki.

W czasie składania wniosku przyda się także dokument tożsamości – dowód osobisty. Dzięki niemu zostaniemy w ogóle zweryfikowani. To, co cieszy najbardziej, to brak konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach.

Zostaniemy co najwyżej poproszeni o złożenie oświadczenia na temat naszych zarobków oraz ich pochodzenia. W ten sam sposób możemy również uzyskać kredyt na oświadczenie.

Może się również zdarzyć, że pożyczkodawca poprosi nas o dosłanie wyciągu z rachunku bankowego z kilku ostatnich miesięcy lub automatycznie zweryfikuje nasze konto. Większość firm szczegółowo bada także historię kredytową – osoby mające negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej powinny raczej sięgnąć po pożyczki dla zadłużonych.

Warto wskazać także, że pożyczka bez zaświadczeń opisywana w niniejszym artykule nie jest raczej dostępna dla osób będących w trakcie egzekucji komorniczej. Takie osoby mogą uzyskać jedynie pożyczki z komornikiem.

Pożyczka bez zaświadczeń – sposoby weryfikacji

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodzie nie daje pożyczkodawcy zbyt wiele możliwości zorientowania się w tym, kto siedzi po drugiej stronie monitora. Obligatoryjnym elementem każdego procesu pożyczkowego jest więc weryfikacja tożsamości – to ona pozwala stwierdzić, czy dana osoba w istocie jest tym, za kogo we wniosku się podaje.

Weryfikacja tożsamości zapewnia bezpieczeństwo obu stronom – Klient wie, że firma, w której chce wziąć pożyczkę, jest wiarygodna, a firma wie, że Klient, któremu ma udzielić pożyczki, jest wiarygodny i posługuje się swoim (niekradzionym) dowodem osobistym. Szybka weryfikacja online zapewnia nam minimum formalności.

Proces weryfikacji tożsamości jest różny dla różnych firm (żaden z nich nie jest lepszy lub gorszy, są to po prostu różne alternatywy, z których mogą korzystać firmy):

1) przelew bankowy

Najbardziej standardowa metoda i jednocześnie najbardziej lubiana przez Klientów, polega na wykonaniu przelewu z reguły na niewielką kwotę – 1 zł lub 1 gr, metoda ta jest bardzo szybka, pewna i nic nie kosztuje (kwota przelewu jest zwracana pożyczkobiorcy). Obecnie wiele firm wymaga właśnie przelewu weryfikacyjnego.

2) weryfikacja przez telefon

Tu z kolei najmniej lubiana metoda weryfikacji, polega ona na bezpośredniej rozmowie Klienta z konsultantem, na skutek czego wiele osób jest po prostu zestresowanych i czuje, że granica ich prywatności jest przekraczana, taka rozmowa jest jednak z reguły krótka i przeprowadzana jest bardzo profesjonalnie, więc nie powinniśmy się jej obawiać,

3) wyciąg z rachunku bankowego

Bardzo częstym sposobem weryfikacji jest przesłanie wyciągu z rachunku bankowego pożyczkobiorcy, wystarczy, że na takim wyciągu będą widniały nasze dane osobowe (te same, co we wniosku). Konto bankowe jest przy takim sposobie weryfikacji konieczne.

4) aplikacja Instantor

Nowa w pełni zautomatyzowana usługa, stosowana coraz powszechniej w firmach udzielających pożyczek pozabankowych, również w pełni bezpieczna i umożliwiająca natychmiastową weryfikację.

Pożyczki bez zaświadczeń

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – także możliwy

Wielu Klientów poszukuje również kredytu bez zaświadczeń. Na czym on polega? Kredyt bez zaświadczeń to kredyt oferowany wyłącznie przez banki, w którym Klient nie ma obowiązku przedstawiań żadnych zaświadczeń dotyczących jego dochodów. Przyznawany jest nie tylko dotychczasowym, ale i nowym Klientom danego banku. Dochód weryfikowany jest w inny sposób.

Kredyty bez zaświadczeń jest o wiele tańszą alternatywą niż pożyczka bez zaświadczeń. Koszt kredytu jest znacznie niższy, co ma wpływ na miesięczną ratę. Wystarczy porównać RRSO wiodących banków z propozycjami od firm pożyczkowych. Przeważnie mieści się ono w przedziale od 10 do 20%, podczas gdy w propozycjach niebankowych RRSO nierzadko wynosi 50, a nawet 100%.

Nie ulega jednak wątpliwości, że propozycje bankowe są trudniejsze w uzyskaniu. Banki mimo wszystko bardziej wnikliwie weryfikują Klientów, nawet jeżeli nie wymagają od nich zaświadczeń od pracodawcy. Dłuższy jest też czas oczekiwania na przyznanie i wypłatę pieniędzy z kredytu.

To jeden z powodów dla których ludzie często rezygnują z banku i korzystają z ofert niebankowych. Na pierwszym miejscu stawiają wygodę w procesie wnioskowania i szybki czas otrzymania gotówki.

Kredyt bez zaświadczeń w banku - tylko dzięki zdolności kredytowej.

Kredyt bez zaświadczeń – sposoby weryfikacji

W niektórych bankach również możemy uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach. Nie oznacza to jednak, że kwestia uzyskiwanych dochodów nie jest istotna. W przypadku takich ofert nie ma po prostu konieczności dostarczania dokumentu od pracodawcy, którego dostarczenie może wydłużyć czas oczekiwania na środki. Z tego powodu dochody Klienta mogą zostać zweryfikowane na inne sposoby. Najczęściej są to:

1) Oświadczenie o zarobkach

Jest to złożone samodzielnie przez Klienta oświadczenie, które zawiera wysokość otrzymywanych dochodów, a także informacje o ich źródle. Nie trzeba w żaden sposób potwierdzać wskazanych w oświadczeniu informacji, bank zrobi to we własnym zakresie. Warto sprawdzić także kredyty na oświadczenie w banku.

2) Wyciąg z konta bankowego

Potwierdzeniem uzyskiwanych dochodów mogą być także wyciągi z konta bankowego, które zawierają informacje o przelewach przychodzących. W ten sposób bank ma szansę ocenić zdolność kredytową Klienta. Co najważniejsze – pobranie takiego wyciągu nie zajmie więcej niż kilka minut.

3) Deklaracja PIT

Dokumentem informującym o dochodach Klienta może być także złożona deklaracja podatkowa. Zwykle wymagany w tym przypadku będzie PIT-37, PIT-36, PIT-40 lub PIT-11.

Chwilówki bez dochodu

W przypadku standardowych ofert finansowań, które pobieramy w bankach, wymagane jest dostarczenie zaświadczenie o dochodach. Banki nie będą ryzykować i nie udzielą kredytu osobie bez stałych zarobków. W przypadku ofert pożyczek chwilowych, które udzielane są najczęściej przez instytucje pozabankowe, nie ma zwykle aż tak ścisłych wymagań.

Wielu pożyczkodawców wie, że Klienci wolą minimum formalności, dlatego oferują finansowania bez zaświadczeń. Oznacza to, że nie musimy martwić się załatwianiem dokumentów od naszego pracodawcy lub potwierdzenia z innych źródeł, z których otrzymujemy dochody.

Chwilówki to pożyczki krótkoterminowe, które charakteryzują się dużą łatwością w otrzymaniu. Wypływa na to bez wątpienia duża liczba dostępnych ofert, ale również brak rygorystycznych wymogów wobec potencjalnych Klientów. Jak już wspomnieliśmy, wiele chwilówek nie wymaga dostarczania zaświadczenia o dochodach.

W praktyce nie oznacza to jednak, że bez dochodów możemy otrzymać pożyczkę krótkoterminową. Zdecydowana większość instytucji pożyczkowych będzie oczekiwać od Klienta potwierdzenia otrzymywanych dochodów.

Oznacza to, że Klient będzie musiał złożyć szczegółową informację o dochodach, czyli podać wysokość dochodów oraz źródło ich otrzymania. Może się zdarzyć również sytuacja, w której konieczne będzie dostarczenie wyciągów z rachunku bankowego z ostatnich trzech miesięcy. A zatem szanse na uzyskanie chwilówki bez żadnych dochodów są naprawdę bardzo małe.

Pożyczka bez zaświadczeń - gdzie można dostać?

Pożyczki bez dochodu – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach nie oznaczają wcale, że pożyczkodawca nie będzie wymagał od nas posiadania żadnego źródła przychodów. Firmy, które udzielają pożyczek tego typu, skupiają się raczej na tym, że po prostu nie wymagają samych zaświadczeń.

Fakt zatrudnienia lub posiadania dochodów ze źródeł innych niż praca będzie jednak wskazany. Zawsze wymagane będzie od nas to, abyśmy byli wypłacalni, a więc otrzymywali jakieś środki, które zapewnią możliwość spłaty pożyczki.

Najprościej mówiąc, w procesie pożyczkowym nie będziemy musieli dostarczać zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy, że samodzielnie złożymy oświadczenie o dochodach. W oświadczeniu takim wskazujemy tylko kwotę dochodów i ich źródło, a źródłem mogą być np. alimenty, świadczenia emerytalno-rentowne, zasiłki czy nawet stypendia.

Weryfikacja naszej tożsamości dokonywana jest z reguły na podstawie przelewu weryfikacyjnego, więc i tutaj nie tracimy zbędnie czasu. Z tego względu pożyczka bez zaświadczeń nazywana jest powszechnie jako szybka pożyczka.

Jakie firmy oferują pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń?

Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń to oferty popularne w firmach pożyczkowych, które charakteryzuje brak konieczności dostarczania wielu dokumentów, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję szybkiej wypłaty środków. Większość pożyczkodawców decyduje się na całkowite zminimalizowanie wymogów wobec Klientów poprzez udostępnienie w pełni zdalnego wnioskowania.

Obecnie pożyczkę bez zaświadczeń otrzymać można w takich firmach jak:

1. SuperGrosz

 • Kwota: 15 000 zł ze spłatą do 50 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

2. Smartney

 • Kwota: 60 000 zł ze spłatą do 84 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

3. Provident

 • Kwota: 20 000 zł ze spłatą do 48 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

4. TAKTO Finanse

 • Kwota: 10 000 zł ze spłatą do 40 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

5. Bancovo

 • Kwota: 200 000 zł ze spłatą do 120 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

6. Wonga

 • Kwota: 20 000 zł ze spłatą do 48 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: tak

7. Hapi Pożyczki

 • Kwota: 15 000 zł ze spłatą do 36 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

8. Gotówkovo

 • Kwota: 200 000 zł ze spłatą do 120 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

Pytania i odpowiedzi

Pożyczkę bez zaświadczeń otrzymamy w firmie SuperGrosz, Smartney, Provident, TAKTO Finanse, Wonga oraz hapipożyczki.

Kredytu bez zaświadczeń o zarobkach możemy szukać w Smartney, Alior Banku, Santander Consumer Banku oraz na stronie gotówkowo.pl. Poza tym kredyt bez zaświadczeń weźmiemy także poprzez platformę Bancovo.

Zamiast zaświadczenia o zarobkach z reguły wymagane jest oświadczenie, w którym jasno wskażemy, ile pieniędzy zarabiamy. O potwierdzenie prawdziwości takiego oświadczenia nikt nie będzie nas prosił.

Pożyczka bez zaświadczeń jest dla osób, które posiadają dochód pozwalający spłacić pożyczkę, ale nie jest to dochód ze stałego wynagrodzenia. Może być to więc dochód z alimentów, wynajmu mieszkania, ze świadczeń czy nawet z dorywczej pracy.

Na wypłatę można czekać nawet zaledwie 15 minut – to w szczególności w przypadku, gdy pożyczka bez zaświadczeń jest zaciągana w firmie pozabankowej. Na wpłatę pożyczek bankowych poczekamy z reguły jeden dzień roboczy. 15 minut to jednak najczęstszy czas wypłaty, rzadko zdarza się, że wypłata zajmuje więcej niż te umowne 15 minut. Przy wypłacie nie ma żadnych zbędnych formalności.

Źródła:

https://praca.money.pl/poradniki/zaswiadczenie-o-zarobkach-kto-je-wystawia-6289239798143105a.html

https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/zaswiadczenie-o-zatrudnieniu—co-warto,18,0,2423826.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Za%C5%9Bwiadczenie

https://www.pkobp.pl/media_files/fad8e8c6-7743-4735-85d3-91219a3e300a.pdf

https://www.kasastefczyka.pl/dokumenty/zaswiadczenie-o-zatrudnieniu-i-dochodzie.pdf

Wybrane przykłady reprezentatywne ofert z rankingu:

1) Provident

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej tygodniowej w Gotówce: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 159,09% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 6 984,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 784,59 zł (w tym: prowizja 1 229,70 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 229,71 zł, odsetki 285,18 zł), 60 tygodniowych rat równych w wysokości 116,41 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Dopasowanej miesięcznej w Gotówce / na Konto: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 125,11% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5 366,59 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2 366,59 zł (w tym: prowizja 1 027,89 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 1 027,90 zł, odsetki 270,80 zł), 18 miesięcznych rat równych w wysokości 298,15 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 124,76%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3600 zł, całkowita kwota do zapłaty 6420,78 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 2820,78 zł (w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 1729,80 zł, opłata za plan komfort 741,24 zł, odsetki 349,74 zł), 18 miesięcznych równych rat w wysokości 356,71 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.09.2021 na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Samoobsługowej.

2) Smartney

Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł. Kalkulacja na dzień 11.05.2022 r.

3) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

4) Hapi Pożyczki

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15.000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 17.268,00 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 2.268,00 zł (w tym: prowizja 1.701,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 567,00 zł), 36 miesięcznych rat: 35 pierwszych miesięcznych równych rat w wysokości po 479,67 zł., ostatnia 36 miesięczna rata w wysokości 479,55 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej.

5) TAKTO Finanse

Całkowita kwota pożyczki: 5 000,00 zł; Czas obowiązywania umowy: 40 miesięcy; Miesięczna rata: 331,73 zł; Całkowity koszt pożyczki: 8 300,06 zł; Całkowita kwota do zapłaty: 13 300,06 zł (Opłata prowizyjna: 3 750,00 zł, Opłata za udzielenie pożyczki: 1 250,00 zł, Kwota odsetek: 3 300,06 zł); Stopa oprocentowania: 17,50% w skali roku; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi: 97,55% (wg stanu na 06-05-2022 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Brzezinach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
23 lipca 2019

PKO BP w Brzezinach

Co może zająć komornik sądowy w 2019?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 stycznia 2019

Co może zająć komornik sądowy w 2019?

PKO BP w Orzeszu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 sierpnia 2019

PKO BP w Orzeszu

T-Mobile Usługi Bankowe w Radomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Radomiu

Co zmieni się w egzekucji
Wpisy
author
Aneta Jankowska
30 listopada 2016

Co zmieni się w egzekucji

Porównaj