Pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń

author
Dominika Sobieraj
31 sierpnia 2023

Pożyczki bez zaświadczeń z dnia na dzień zyskują na popularności. Przedstawiamy najlepsze oferty, w których rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest niska, a całkowita kwota pożyczki z naszego rankingu może sięgać nawet 200 000 zł. Sprawdź nasze propozycje oraz warunki wzięcia pożyczki bez zaświadczeń!

Ranking pożyczek bez zaświadczeń - wrzesień 2023

Nasz ranking pożyczek został przygotowany w oparciu o fachową analizę ofert wszystkich firm, które udzielają pożyczek przez Internet. Udzielenie pożyczki odbywa się w większości ofert 100% online.

Pożyczki bez zaświadczeń – szczegóły:

Rodzaj produktu: pożyczki bez zaświadczeń
Kto oferuje: banki, firmy pożyczkowe
Kwota: 500 – 200 000 zł
Kto oferuje:SuperGrosz, Smartney
Czas spłaty: od 1 do 120 miesięcy
Zaświadczenie o dochodach: nie
Minimalny wiek: 18 lat
RRSO: od 0%

Spis treści:

 1. Ranking pożyczek bez zaświadczeń - wrzesień 2023
 2. Czym są pożyczki bez zaświadczeń?
 3. Kto udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach?
 4. Pożyczka bez zaświadczeń - czy warto?
 5. Czy bez zaświadczeń oznacza bez dochodów?
 6. Dla kogo są pożyczki bez zaświadczeń?
 7. Pożyczka i kredyt bez zaświadczeń - warunki
 8. Kredyt bez zaświadczeń o dochodach
 9. Wybrane przykłady reprezentatywne
Zwiń spis treści

Czym są pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach to oferty, w których pożyczkodawca nie wymaga załączania do wniosku zaświadczenia od pracodawcy. Dla wielu osób to naprawdę pożądana opcja, a otrzymanie pożyczki online lub chwilówki online na takich warunkach wydaje się bardzo korzystną opcją. Dlaczego?

Przede wszystkim brak konieczności załatwiania zaświadczeń o dochodach wpływa na tempo wypłaty środków. Szybka pożyczka bez zaświadczeń to właśnie taka, w której nie musimy załatwiać żadnych papierów od pracodawcy. Wiadomo, że uzyskanie jakichkolwiek dokumentów to co najmniej kilka dni, a w większych korporacjach może trwać nawet w tygodniach.

W przypadku pożyczki bez zaświadczeń czas ten skraca się do minimum. Pieniądze często mamy na koncie nawet w 15 minut od momentu, kiedy złożymy wniosek o pożyczkę online. Czas wypłaty jest zatem naprawdę krótki. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź ranking produktów pożyczka 500 zł.

Kto udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i firmy pozabankowe. Najczęściej są to produkty dostępne od początku do końca przez Internet.

Nie ma żadnego prawa, które nakazywałoby bankom czy firmom pożyczkowym pobierać od klientów takie zaświadczenia. Niektórzy pożyczkodawcy starają się wyjść zatem naprzeciw oczekiwaniom klienta i proponują oferty, w których można otrzymać pieniądze bez zaświadczeń o dochodach.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Jaka może być całkowita kwota pożyczki bez zaświadczeń?

Obecnie maksymalna kwota pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach nie może przekraczać dwukrotności minimalnej krajowej – jest więc inna niż całkowita kwota pożyczki w danej firmie pożyczkowej. Warto zwrócić również uwagę na to, że firmy i banki często oferują klientom skorzystanie z pierwszej promocyjnej pożyczki dla nowych klientów. Promocyjne warunki spłaty polegają na tym, że całkowity koszt pożyczki jest niski (pierwsza pożyczka gotówkowa bywa czasem nawet zupełnie darmowa, o ile spłata pożyczki jest terminowa), ale jednocześnie maksymalna całkowita kwota pożyczki jest niska. Wyższe kwoty pożyczek są często zarezerwowane dla tzw. stałych klientów, czyli osób, które biorą pożyczkę w danej firmie co najmniej drugi raz (dla kolejnej pożyczki udzielanej w tej samej firmie). Koszty pożyczki dobrze pokazuje reprezentatywny przykład pożyczki.

Często możemy spotkać się również z określeniem “całkowita kwota kredytu”. Kredyty przyznawane są tylko przez banki i opiewają z reguły na dużo wyższe kwoty. Niestety pociąga to za sobą konieczność bardziej skrupulatnej weryfikacji Klienta, dlatego rzadko można mówić o kredytach bez zaświadczeń. Najlepszej oferty takiego kredytu warto poszukać u pośrednika kredytów konsumenckich, który będzie doskonale orientował się w wymaganiach stawianych przez konkretne banki. Pamiętajmy jednak, że dla osób o niskich zarobkach pożyczka bankowa może nie być dostępna.

Jaki jest całkowity koszt pożyczki bez zaświadczeń?

Całkowity koszt pożyczki będzie zawsze podany jeszcze przed ostatecznym zdecydowaniem się na daną pożyczkę. Koszt pożyczki zależy przede wszystkim od kwoty pożyczki. Z reguły im więcej pożyczymy, tym większy jest całkowity koszt pożyczki.

Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że wszystkie koszty podawane są z zastrzeżeniem terminowej spłaty. W przypadku terminowej spłaty zapłacimy więc dokładnie tyle, ile wynika z harmonogramu spłat. W przypadku braku terminowej spłaty – możemy zapłacić dużo więcej.

Nieterminowa spłata generuje koszty

Niespłacenie raty na czas równa się naliczeniem odsetek karnych. Całkowity koszt kredytu zwiększa się więc zawsze w przypadku braku terminowej spłaty.

Postawmy się jednak na miejscu pożyczkodawcy – jeżeli pożyczamy komuś pieniądze, też chcemy, żeby oddał nam je na czas. Jeżeli nie odda, automatycznie myślimy o naliczeniu jakichś odsetek. Tak samo myślą banki lub firmy pożyczkowe, które na skutek niedotrzymania terminu spłaty pożyczki nie mogą dysponować własnymi pieniędzmi.

Duży wpływ ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO, ma tak naprawdę największy wpływ na całkowity koszt pożyczki. Im niższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO, tym tańsza pożyczka. Wybierając więc ofertę powinniśmy kierować się głównie tym parametrem. Oprocentowanie pożyczki pokazuje nam bowiem, ile realnie zapłacimy za pożyczkę.

Musimy tylko mieć na uwadze, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania często wyznaczana jest nie dla wszystkich pożyczek w danej firmie, a dla pożyczki z przykładowej pożyczki (czyli tej z reprezentatywnego przykładu pożyczki).

Pożyczka bez zaświadczeń - czy warto?

Pożyczka bez zaświadczeń to już naprawdę minimum formalności, jeżeli chodzi o jakiekolwiek pożyczki czy oferty typu kredyt konsumencki. Oczywiście brak zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu nigdy nie równa się z możliwością braku zdolności kredytowej, ale i tak kwestia formalności jest w tych pożyczkach naprawdę mocno ograniczona. Wskażmy główne atuty pożyczek bez zaświadczeń o zarobkach:

1) Pożyczka nawet w 15 minut

Zaciągnięcie zobowiązania bez zaświadczeń o dochodach w dobie Internetu jest niesamowicie proste. Powtarzane wciąż “15 minut” nie jest tylko sloganem – naprawdę w takim czasie można mieć pieniądze już u siebie na koncie. Istnieje wiele pożyczek w 15 minut oraz pilna pożyczka na dzisiaj.

2) Bez czekania na pismo z działu kadr

Nikt, kto szuka szybkiej gotówki, nie jest zainteresowany kompletowaniem dokumentów, które potwierdzają jego dochód. Zbieranie dokumentów to zawsze trochę zachodu, a tego wszyscy wolimy sobie zaoszczędzić.

W przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, konieczny jest z reguły kontakt z działem kadr wraz z wniosek o przesłanie stosownego zaświadczenia. Jego wydanie może zająć kilka, a nawet kilkanaście dni! 

3) Dyskretnie

Postawmy sprawę jasno – jeżeli poprosimy pracodawcę o zaświadczenie o zarobkach, nasze wnioskowanie o pożyczkę nie będzie już tajne. Tylko jeżeli wybierzemy pożyczkę bez zaświadczeń, mamy pewność, że nikt niepożądany nie będzie wiedział, że się zadłużamy. Z tego względu równie dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki na dowód czy pożyczki bez odmowy.

Pożyczka bez zaświadczeń nie wymaga dokumentu od pracodawcy.

Czy bez zaświadczeń oznacza bez dochodów?

Tak sądzi wiele osób, ale bez zaświadczeń o dochodach nie równa się bez dochodów. Każdy, kto pożycza pieniądze (niezależnie czy jest nim bank czy firma pożyczkowa), chce wiedzieć jak najwięcej o osobie pożyczającej.

W branży finansowej, taka weryfikacja nazywa się „oceną zdolności kredytowej klienta”. Na ustalenie indywidualnej oceny zdolności kredytowej Klienta pozwala firmie poznanie źródeł i wysokości dochodów oraz historia kredytowa danej osoby, czyli informacje o tym, jak były spłacane inne zobowiązania. W celu sprawdzenia historii firmy najczęściej korzystają z bazy Biura Informacji Kredytowej. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej – pozytywna ocena jest zawsze warunkiem udzielenia pożyczki.

Pożyczki bez zaświadczeń nie są zatem produktem dla osób bez dochodów (tacy klienci powinni zainteresować się po kredytem dla bezrobotnych). To raczej oferta dla osób ze stałymi, miesięcznymi dochodami, które nie chcą/nie mają czasu zbierać wszystkich dokumentów potwierdzających ich źródło utrzymania.

Naprzeciw takim osobom wychodzą banki i firmy pożyczkowe, które w inny sposób są w stanie sprawdzać, czy dana osoba faktycznie ma regularne zarobki. Pożyczki bez zaświadczeń są więc odpowiedzią na realne potrzeby potencjalnych klientów, którzy znaleźli się w sytuacji nagłej potrzeby zastrzyku gotówki, mimo iż nie mają możliwości przedłożenia zaświadczenia o uzyskiwanych zarobkach.

Nasz ranking pożyczek przedstawia oferty, które albo akceptują inne formy potwierdzenia naszych zarobków albo po prostu nie zadają pytań o nasze dochody.

Dla kogo są pożyczki bez zaświadczeń?

Takie pożyczki są adresowane głównie do osób, którym po prostu nie chce się załatwiać żadnego potwierdzenia otrzymywanych dochodów. Takim potwierdzeniem są tradycyjne zaświadczenia od pracodawcy, zleceniodawcy a także potwierdzenie odbierania renty lub emerytury. Jeżeli w trakcie procesu kredytowego Klient zostanie poproszony o całą listę niezbędnych zaświadczeń do dostarczenia, automatycznie zwiększa się ryzyko, że wniosek o pożyczkę takiej osoby nie zostanie wypełniony do końca i osoba ta przejdzie do pośrednika kredytów konsumenckich.

Takie pożyczki kierowane są zatem do:

 1. osób, które nie mają ochoty na kompletowanie zaświadczeń,
 2. osób, które nie chcą żeby pracodawca dowiedział się o pożyczce,
 3. bezrobotnych (zarejestrowanych jako bezrobotni w urzędzie pracy i utrzymujących się np.: ze świadczeń socjalnych lub zapomóg, rent),
 4. osób pracujących na czarno (niemających formalnego potwierdzenia, że otrzymują dochody),
 5. osób zatrudnionych na umowach tzw. śmieciowych (chodzi o umowy cywilnoprawne: umowa zlecenie, umowa o dzieło),
 6. osób utrzymujących się ze źródeł nieuznawanych zazwyczaj jako formalne źródło dochodu (alimenty, stypendium).

Emeryci i renciści, którzy są bardzo mile widzianymi Klientami zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Dlaczego? Tego typu świadczenia przeważnie są wypłacane w sposób ciągły, z zatem ryzyko utraty źródła dochodu jest bardzo niskie. Wiele osób ma natomiast pytanie, czy firma pożyczkowa honoruje inne świadczenia, takie jak na przykład 500 plus. Tutaj zachęcamy do sprawdzenia naszego wpisu z najlepszymi pożyczkami na 500+. Co natomiast z alimentami i innymi tego typu dochodami? To zależy od firmy pożyczkowej, część będzie akceptować takie dochody, a część nie.

Pożyczki bez zaświadczeń – oferty promocyjne

Bardzo często pożyczkodawcy udzielają pożyczek z bardziej korzystnym RRSO. W takich promocjach korzystniejsza może być zresztą nie tylko rzeczywista roczna stopa oprocentowania, ale także maksymalna całkowita kwota pożyczki.

Pożyczka bez zaświadczeń może występować w wariancie promocyjnym, ale musimy pamiętać, że zawsze promocyjne obowiązują tylko pod warunkiem terminowej spłaty pożyczki (tak jak przewiduje to okres obowiązywania umowy).

Korzyści, które są nam obiecywane, otrzymamy tylko w przypadku spełnienia warunków promocji. W przypadku niespełnienia warunków promocji, niestety możemy nie otrzymać wszystkich oczekiwanych korzyści.

Pożyczka bez zaświadczeń - całkowita kwota pożyczki.

Pożyczka i kredyt bez zaświadczeń - warunki

Do otrzymania pożyczki bez zaświadczeń o dochodach potrzebujemy niewiele rzeczy. W optymalnej sytuacji, o nowe zobowiązanie finansowe będziemy wnioskowali za pośrednictwem strony internetowej, wtedy formalności rzeczywiście będzie bardzo mało.

Podstawowa kwestia to osiągnięcie 18 lat, osoby niepełnoletnie nie mogą w Polsce brać pożyczek. Pożyczka bez zaświadczeń dostępna jest więc tylko dla pełnoletnich. Kolejna rzecz to dostęp do Internetu (przyda się do złożenia wniosku), telefon komórkowy, adres e-mail. Bez tego oraz bez konta w banku trudno otrzymać jakiekolwiek finansowanie. Rachunek bankowy jest potrzebny do wypłaty całkowitej kwoty pożyczki.

W czasie składania wniosku przyda się także dokument tożsamości – dowód osobisty. Dzięki niemu zostaniemy w ogóle zweryfikowani. To, co cieszy najbardziej, to brak konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach.

Zostaniemy co najwyżej poproszeni o złożenie oświadczenia na temat naszych zarobków oraz ich pochodzenia. W ten sam sposób możemy również uzyskać kredyt na oświadczenie.

Może się również zdarzyć, że pożyczkodawca poprosi nas o dosłanie wyciągu z rachunku bankowego z kilku ostatnich miesięcy lub automatycznie zweryfikuje nasze konto bankowe. Większość firm szczegółowo bada także historię kredytową – osoby mające negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej powinny raczej sięgnąć po pożyczki dla zadłużonych.

Warto wskazać także, że pożyczka bez zaświadczeń opisywana w niniejszym artykule nie jest raczej dostępna dla osób będących w trakcie egzekucji komorniczej. Takie osoby mogą uzyskać jedynie pożyczki z komornikiem.

Pożyczka bez zaświadczeń – sposoby weryfikacji

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodzie nie daje pożyczkodawcy zbyt wiele możliwości zorientowania się w tym, kto siedzi po drugiej stronie monitora. Obligatoryjnym elementem każdego procesu pożyczkowego jest więc weryfikacja tożsamości – to ona pozwala stwierdzić, czy dana osoba w istocie jest tym, za kogo we wniosku się podaje.

Weryfikacja tożsamości zapewnia bezpieczeństwo obu stronom – Klient wie, że firma, w której chce wziąć pożyczkę, jest wiarygodna, a firma wie, że Klient, któremu ma udzielić pożyczki, jest wiarygodny i posługuje się swoim (niekradzionym) dowodem osobistym. Szybka weryfikacja online zapewnia nam minimum formalności.

Proces weryfikacji tożsamości jest różny dla różnych firm (żaden z nich nie jest lepszy lub gorszy, są to po prostu różne alternatywy, z których mogą korzystać firmy):

1) przelew bankowy

Najbardziej standardowa metoda i jednocześnie najbardziej lubiana przez Klientów, polega na wykonaniu przelewu z reguły na niewielką kwotę – 1 zł lub 1 gr, przelew weryfikacyjny to metoda szybka, pewna i nic nie kosztuje (kwota przelewu jest zwracana pożyczkobiorcy). Obecnie wiele firm wymaga właśnie przelewu weryfikacyjnego.

2) weryfikacja przez telefon

Tu z kolei najmniej lubiana metoda weryfikacji, polega ona na bezpośredniej rozmowie Klienta z konsultantem, na skutek czego wiele osób jest po prostu zestresowanych i czuje, że granica ich prywatności jest przekraczana, taka rozmowa jest jednak z reguły krótka i przeprowadzana jest bardzo profesjonalnie, więc nie powinniśmy się jej obawiać.

3) wyciąg z rachunku bankowego

Bardzo częstym sposobem weryfikacji jest przesłanie wyciągu z rachunku bankowego pożyczkobiorcy, wystarczy, że na takim wyciągu będą widniały nasze dane osobowe (te same, co we wniosku). Konto bankowe jest przy takim sposobie weryfikacji konieczne.

4) aplikacja Instantor

Nowa w pełni zautomatyzowana usługa, stosowana coraz powszechniej w firmach udzielających pożyczek pozabankowych, również w pełni bezpieczna i umożliwiająca natychmiastową weryfikację. Przy zastosowaniu takiej metody weryfikacji zaciągnięte zobowiązanie może być wypłacone błyskawicznie.

Sprawdź także ranking pożyczek online bez weryfikacji.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Kredyty bez zaświadczeń jest o wiele tańszą alternatywą niż pożyczka bez zaświadczeń. Koszt kredytu jest znacznie niższy, co ma wpływ na miesięczną ratę. Wystarczy porównać RRSO wiodących banków z propozycjami od firm pożyczkowych. Przeważnie mieści się ono w przedziale od 10 do 20%, podczas gdy w propozycjach niebankowych RRSO nierzadko wynosi 50, a nawet 100%.

Nie ulega jednak wątpliwości, że propozycje bankowe są trudniejsze w uzyskaniu. To główny powód, dla którego ludzie często rezygnują z banku i korzystają z ofert niebankowych. Na pierwszym miejscu stawiają wygodę w procesie wnioskowania i szybki czas otrzymania gotówki.

Kredyt bez zaświadczeń – sposoby weryfikacji

W niektórych bankach również możemy uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach. Nie oznacza to jednak, że kwestia uzyskiwanych dochodów nie jest istotna. W przypadku takich ofert nie ma po prostu konieczności dostarczania dokumentu od pracodawcy, którego dostarczenie może wydłużyć czas oczekiwania na środki. Z tego powodu dochody Klienta mogą zostać zweryfikowane na inne sposoby. Najczęściej są to:

1) Oświadczenie o zarobkach

Jest to złożone samodzielnie przez Klienta oświadczenie, które zawiera wysokość otrzymywanych dochodów, a także informacje o ich źródle. Nie trzeba w żaden sposób potwierdzać wskazanych w oświadczeniu informacji, bank zrobi to we własnym zakresie. Warto sprawdzić także kredyty na oświadczenie w banku.

2) Wyciąg z konta bankowego

Potwierdzeniem uzyskiwanych dochodów mogą być także wyciągi z konta bankowego, które zawierają informacje o przelewach przychodzących. W ten sposób bank ma szansę ocenić zdolność kredytową Klienta. Co najważniejsze – pobranie takiego wyciągu nie zajmie więcej niż kilka minut.

3) Deklaracja PIT

Dokumentem informującym o dochodach Klienta może być także złożona deklaracja podatkowa. Zwykle wymagany w tym przypadku będzie PIT-37, PIT-36, PIT-40 lub PIT-11.

Chwilówki bez dochodu

W przypadku standardowych ofert finansowań, które pobieramy w bankach, wymagane jest dostarczenie zaświadczenie o dochodach. Banki nie będą ryzykować i nie udzielą kredytu osobie bez stałych zarobków. W przypadku ofert pożyczek chwilowych, które udzielane są najczęściej przez instytucje pozabankowe, nie ma zwykle aż tak ścisłych wymagań. Wielu pożyczkodawców wie, że Klienci wolą minimum formalności, dlatego oferują finansowania bez zaświadczeń.

Pożyczka bez zaświadczeń - gdzie można dostać?

Pożyczki bez dochodu – o czym warto pamiętać?

W procesie pożyczkowym często nie trzeba dostarczać zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy, że samodzielnie złożymy oświadczenie o dochodach. W oświadczeniu takim wskazujemy tylko kwotę dochodów i ich źródło, a źródłem mogą być np. alimenty, świadczenia emerytalno-rentowne, zasiłki czy nawet stypendia. Z tego względu pożyczka bez zaświadczeń nazywana jest powszechnie jako szybka pożyczka.

Jakie firmy oferują pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń?

Obecnie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń otrzymać można w takich firmach jak:

1. SuperGrosz

 • Kwota: 15 000 zł ze spłatą do 50 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie, obecnie nie ma opcji pierwszej promocyjnej pożyczki

2. Smartney

 • Kwota: 60 000 zł ze spłatą do 84 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

3. TAKTO Finanse

 • Kwota: 10 000 zł ze spłatą do 40 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

4. Bancovo

 • Kwota: 200 000 zł ze spłatą do 120 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

5. Wonga

 • Kwota: 20 000 zł ze spłatą do 48 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: tak

6. Hapi Pożyczki

 • Kwota: 15 000 zł ze spłatą do 36 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

7. Gotówkovo

 • Kwota: 200 000 zł ze spłatą do 120 miesięcy
 • Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń: tak
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie

Pytania i odpowiedzi

Pożyczkę bez zaświadczeń otrzymamy w firmie SuperGrosz, Smartney, Provident, TAKTO Finanse, Wonga oraz hapipożyczki.

Kredytu bez zaświadczeń o zarobkach możemy szukać w Smartney, Alior Banku, Santander Consumer Banku oraz na stronie gotówkowo.pl. Poza tym kredyt bez zaświadczeń weźmiemy także poprzez platformę Bancovo.

Zamiast zaświadczenia o zarobkach z reguły wymagane jest oświadczenie, w którym jasno wskażemy, ile pieniędzy zarabiamy. O potwierdzenie prawdziwości takiego oświadczenia nikt nie będzie nas prosił.

Pożyczka bez zaświadczeń jest dla osób, które posiadają dochód pozwalający spłacić pożyczkę, ale nie jest to dochód ze stałego wynagrodzenia. Może być to więc dochód z alimentów, wynajmu mieszkania, ze świadczeń czy nawet z dorywczej pracy.

Na wypłatę można czekać nawet zaledwie 15 minut – to w szczególności w przypadku, gdy pożyczka bez zaświadczeń jest zaciągana w firmie pozabankowej. Na wpłatę pożyczek bankowych poczekamy z reguły jeden dzień roboczy. 15 minut to jednak najczęstszy czas wypłaty, rzadko zdarza się, że wypłata zajmuje więcej niż te umowne 15 minut. Przy wypłacie nie ma żadnych zbędnych formalności, ale jednocześnie firma dba o nasze i własne bezpieczeństwo finansowe.

Wybrane przykłady reprezentatywne

1) Provident

Oferta produktowa pożyczka Samoobsługowa „Prima” jest dostępna od 09.08.2023 r. i dotyczy pożyczki przez Internet o całkowitej kwocie pożyczki od 500 zł do 20 000 zł spłacanej w 12, 18, 24, 36 ratach miesięcznych. Warunkiem skorzystania z pożyczki Samoobsługowej „Prima” jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 29,01%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6080 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1080 zł (w tym: prowizja 312 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 728 zł, odsetki 0 zł), 17 równych rat miesięcznych w wysokości 337,78zł i ostatnia 18 rata w wysokości 337,74zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 09.08.2023 na reprezentatywnym przykładzie pożyczki Samoobsługowej „Prima”. Pożyczka ta jest swego rodzaju następcą udzielanej kiedyś przez Provident Pożyczki Samoobsługowej “Pro” (dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet). Pożyczka Samoobsługowa “Pro” nie jest już dostępna w tej firmie.

2) Ratka

3) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 04.04.2023r.

4) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 25,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 28 190,60 zł, całkowita kwota do zapłaty 54 266,54 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 26 075,94 zł (w tym: prowizja 5 091,22 zł, odsetki 20 984,72 zł), 75 miesięcznych równych rat po 713,30 zł, ostatnia rata wyrównująca 769,04 zł. Kalkulacja na dzień 21.06.2023 r.

5) Bancovo

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

6) Wonga

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 7428,56 zł, oprocentowanie zmienne 20,5%, całkowity koszt kredytu 2428,56 zł (w tym: kredytowana prowizja 32,50 zł, odsetki 2396,06 zł), 47 miesięcznych równych rat w kwocie 154,48 zł i ostatnia rata w wysokości 168,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 08.09.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

7) KredytOK

Maksymalna kwota pożyczki wynosi 10 000 zł. Reprezentatywny przykład: CAŁKOWITA KWOTA POŻYCZKI: 2400 zł na okres 24 miesięcy. PROWIZJA ZA UDZIELENIE POZYCZKI: 0,00 zł, PROWIZJA OPERACYJNA: 714.80 zł, ODSETKI: 544,93 zł, CAŁKOWITA KWOTA DO ZAPŁATY: 3659,73 zł, RRSO: 54,6%, pierwsza RATA 207,52 zł, Ilość rat 24. (stan na dzień 19.12.2022 r.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Radom
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
28 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Radom

Policja łatwiej zabierze prawo jazdy
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
30 grudnia 2016

Policja łatwiej zabierze prawo jazdy

ING Bank Śląski w Rumi
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
16 czerwca 2019

ING Bank Śląski w Rumi

Hakerzy atakują Klientów mBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 października 2019

Hakerzy atakują Klientów mBanku

Nowe oznaczenia na stacjach paliw
Aktualności
author
Patryk Byczek
04 lipca 2018

Nowe oznaczenia na stacjach paliw

Porównaj