Dla zadłużonych
Jak sprawdzić, czy mam komornika sądowego?
Dla zadłużonych

Jak sprawdzić, czy mam komornika sądowego?

author
Dominika Sobieraj
22 maja 2022

Kiedy trafiamy do komornika? Komornik sądowy z zasady odpowiedzialny jest za ściąganie długów, niespłaconych zobowiązań finansowych. Jeżeli kiedykolwiek w życiu zalegaliśmy nawet z najmniejszą opłatą… View Article

Kategorie:

Jak sprawdzić zadłużenie u komornika sądowego?

Codziennie wiele osób poszukuje informacji na temat tego, jak sprawdzić zadłużenie u komornika. Podpowiadamy, jak zrobić to najlepiej i naszybciej. W tym wpisie zamieszczamy także wniosek o wskazanie wysokości zadłużenia – do pobrania zupełnie za darmo.

Skarga na czynności komornika – wzór

Komornik działa niezgodnie z prawem? Nie wykonuje swoich obowiązków? Zawsze przysługuje Ci złożenie skargi na czynności komornicze. Sprawdź kompendium wiedzy na ten temat i pobierz darmowy wzór skargi na czynności komornika.

Pismo do komornika – jak napisać? Darmowy wzór

Kontakt z komornikiem dla większości osób nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem w życiu. Jest to tym bardziej trudne, że z reguły z komornikiem trzeba kontaktować się w sposób oficjalny – za pomocą pisma. Sprawdź, jak napisać pismo do komornika. Pobierz gotowy wzór pisma.

Umorzenie odsetek – darmowy wniosek

Coraz więcej Polek i Polaków ma kłopot z terminową spłatą swoich zobowiązań finansowych. Niestety opóźnienia w spłacie powodują często, że ostateczna kwota do zapłaty jest jeszcze wyższa przez naliczanie opłat za spóźnienia. Istnieje jednak wyjście z takiej sytuacji, jest nim umorzenie odsetek. Sprawdź, jak w złożyć wniosek o umorzenie odsetek.

Spirala zadłużenia – jak sobie poradzić?

Wpaść w długi może tak naprawdę każdy. Czasem wystarczy jedna zła decyzja, nieprzemyślany kredyt, a nawet – ciężka sytuacja losowa, jaka pochłonie wszystkie nasze oszczędności. Sprawdziliśmy, jak wydostać się ze spirali zadłużenia i odzyskać kontrolę nad finansami.

Czy komornik może zająć ulgę na dzieci?

Niedługo po złożeniu zeznania podatkowego mamy szansę na otrzymanie zwrotu podatku. Jedną z największych ulg jest ulga na dziecko, z której zwrot sięga nawet kilku tysięcy złotych. Czy komornik ma prawo zająć ulgę na dziecko? Sprawdzamy.

Czy komornik może zająć świadczenie i zasiłek pielęgnacyjny?

Co może, a czego nie może zająć komornik – to pytanie, na które codziennie wielu Polaków szuka odpowiedzi. Jedną z wątpliwych kwestii jest to, czy zajęciu podlegają różnego rodzaju kwoty wypłacane przez państwo. Postaraliśmy się odnaleźć odpowiedź na pytanie, czy komornik może zająć zasiłek pielęgnacyjny.

Czy komornik może zająć skrytkę bankową?

Pytania o to, co komornik może zająć, a czego nie, to jedne z najczęstszych pytań, które kierują do nas dłużnicy. Prawo jednoznacznie precyzuje zakres działań komornika, ale przepisy napisane są takim językiem, że często trudno je samemu zrozumieć. Tym razem sprawdzamy, czy komornik może zająć skrytkę bankową, a raczej to, co się w niej znajduje.

Czy komornik może zająć premię lub nagrodę?

Osoby, które mają egzekucję z wynagrodzenia, bardzo często pytają nas, czy komornik może zająć im różne dodatki do wypłaty. Odpowiadamy konkretnie na pytanie, czy komornik może zająć premię uznaniową, świąteczną, roczną, a także tzw. trzynastkę i nagrodę jubileuszową.

Czy komornik może zająć zasiłek pogrzebowy?

W kwestii tego, co może zająć komornik, istnieje wiele wątpliwości. Sprawy te w większości nie są jasno wytłumaczone w obowiązujących ustawach. Dotarliśmy do przepisów, które definiują, czy komornik może zająć zasiłek pogrzebowy.

Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?

Zasiłek dla bezrobotnych to często jedyna kwota, która pozostaje do dyspozycji osoby nie mającej pracy. W związku z tym wiele osób obawia się, że zasiłek ten mógłby zostać zajęty przez komornika. Sprawdziliśmy, czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych.

Czy komornik może zająć alimenty?

Komornik jest funkcjonariuszem publicznym, który ma za zadanie wyegzekwować od nas zaległe długi. Często w obawie przed pozbawieniem nas środków do życia zastanawiamy się, które pieniądze komornik może nam zabrać, a które bezwzględnie nie podlegają egzekucji. Jak sprawa wygląda w przypadku alimentów?

Czy komornik może zająć debet na koncie?

Większość kont bankowych ma dostępną opcję debetową – wydajemy nieco więcej, niż mamy na koncie, a potem kwotę wyrównujemy wraz z najbliższą wypłatą. Problem zaczyna się w przypadku zajęcia konta przez komornika. Czy nadal będziemy mogli korzystać z dodatkowych środków? A może komornik zajmie całą możliwą kwotę debetu? Sprawdzamy.

Czy komornik może zająć zasiłek rodzinny?

Co może, a czego nie może zająć komornik – to pytanie, na które codziennie wielu Polaków szuka odpowiedzi. Jedną z wątpliwych kwestii jest to, czy zajęciu podlegają różnego rodzaju kwoty wypłacane przez państwo. Postaraliśmy się odnaleźć odpowiedź na pytanie, czy komornik może zająć zasiłek rodzinny.

Czy komornik może zająć trzynastą emeryturę?

Trzynasta emerytura to jedna z rządowych propozycji przygotowanych w ramach “Piątki Kaczyńskiego”. Już 1 maja tego roku emeryci mają otrzymać dodatkowe 1100 zł brutto. Wiele osób zastanawia się, czy trzynasta emerytura może być zajęta przez komornika. Minister Elżbieta Rafalska rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Czy komornik może zająć zasiłek chorobowy ?

Kwestia tego, co komornik może, a czego nie może zabrać, rodzi wiele pytań. Różne przepisy prawne wydają się często sprzeczne ze sobą lub zbyt zawile napisane. Postaraliśmy się odnaleźć odpowiedź na pytanie, czy komornik może zająć zasiłek chorobowy.

Czy komornik może zająć stypendium?

Pytanie o to, co może zająć komornik, to jedno z najczęstszych pytań, które kierują do nas dłużnicy. Przepisy prawne, choć jasno precyzują zakres działań komornika, są często zbyt zawile sformułowane. Tym razem sprawdzamy, czy komornik może zająć stypendium.

Czy komornik może zająć lodówkę i pralkę?

Ochrona dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym jest jedną z naczelnych zasad, które są przewidziane w ustawach egzekucyjnych. Wyrazem tej zasady są ograniczenia przedmiotowe zawarte w art. 829 kodeksu postępowania cywilnego, które wskazują na pewne kategorie rzeczy lub praw, z których egzekucja jest niedopuszczalna. Czy do składników majątku Dłużnika wyłączonych spod egzekucji należy pralka i lodówka Dłużnika ?

Czy komornik może zająć subwencję z tarczy finansowej?

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali pomoc w ramach tarczy finansowej, donoszą, że komornicy zajmują te pieniądze na poczet ich długów. Czy jednak komornik może zająć subwencję z tarczy finansowej? Sprawdzamy.

Czy komornik może zająć Pracownicze Plany Kapitałowe?

Pracownicze Plany Kapitałowe mają być pomocą dla pracowników, którzy chcieliby oszczędzać pieniądze, a nie potrafią samodzielnie się za to zabrać. Odprowadzanie części pensji na PPK ma gwarantować wyższą emeryturę. Czy komornik może zająć Pracownicze Plany Kapitałowe? Sprawdzamy.

Czy komornik może zająć świadczenie postojowe?

Czy komornik może zająć świadczenie postojowe, wypłacane po to, żebyśmy byli w stanie przeżyć, kiedy nasz zakład pracy funkcjonuje? Prawo teoretycznie pozwala na takie zajęcie. Sprawdzamy, czy aktualnie komornik może zająć świadczenie postojowe.