Kiedy przelew – kalkulator sesji

Kiedy przelew – kalkulator sesji

author
Dominika Sobieraj
11 kwietnia 2022

Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godzinę

Czekasz na przelew? Chcesz wiedzieć, o której pieniądze dotrą na konto? Sprawdź darmowy kalkulator sesji Elixir. Dzięki niemu błyskawicznie sprawdzimy, kiedy przelew trafi na konto.

 

Kiedy dojdzie mój przelew?

Data zlecenia przelewu

Potrzebujesz szybko pieniędzy? Sprawdź najlepsze:

Kredyty przez Internet – do 200 000 zł

Pożyczki bez BIK – także ze złą historią

Pożyczki na dowód – minimum formalności

Kiedy przelew – każdy czeka na pieniądze

Zastanawiasz się, dlaczego przelew nie trafił na Twoje konto? Nie Ty jeden 🙂 Każdego miesiąca Krajowa Izba Rozliczeniowa, która obsługuje przelewy w systemie Elixir, rozlicza około 160 mln transakcji na łączną kwotę ponad 480 mld zł (dane za styczeń 2020). Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także przelewy natychmiastowe – miesięcznie wykonujemy ich ponad 3 miliony z obrotem ponad 3 mld zł.

Patrząc przez pryzmat statystyk, każdego dnia w Polsce wykonujemy ponad 5 mln transakcji (przelewów oraz poleceń zapłaty). Trudno się dziwić – według danych Narodowego Banku Polskiego, konto osobiste ma ponad 80% dorosłych Polaków, którzy coraz chętniej chcą płacić przez Internet za prąd, gaz czy telefon. Coraz chętnie kupujemy też w sklepach internetowych, w których możemy płacić także za pomocą klasycznych przelewów.

 

Spis treści:

 1. Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godzinę
 2. Kalkulator czasu przelewu - jak to działa?
 3. Od czego zależy czas oczekiwania przelewu?
 4. Kiedy otrzymam przelew zlecony w piątek, sobotę lub niedzielę?
 5. Jakie dane do przelewu należy wpisać?
 6. Rodzaje przelewów bankowych
Zwiń spis treści

Kalkulator czasu przelewu - jak to działa?

Zasady korzystania z kalkulatora sesji Elixir są bardzo proste – wystarczy podać podstawowe dane:

1) bank nadawcy, czyli osoby, która wykonała przelew,

2) bank odbiorcy, czyli osoby, która czeka na przelew,

3) godzinę księgowania przelewu.

Po uzupełnieniu pól, wciskamy „Sprawdź przelew” – kalkulator sesji wskaże przybliżoną godzinę, kiedy pieniądze trafią na nasze konto. W narzędziu znajdziemy wszystkie komercyjne banki działające w Polsce. Kalkulator uwzględnia dni, w których nie otrzymamy przelewu: weekendy, święta narodowe i kościelne. To najlepsze rozwiązanie dla osób pilnie oczekujących na przelew.

Nazwa narzędzia:Kiedy przelew?
Sposób działania:Kalkulator sesji Elixir
Liczba sesji KIR:3
Potrzebne informacje:bank nadawcy i bank odbiorcy
Czas uzyskania odpowiedzi:natychmiastowo
Co oblicza narzędzie:czas dotarcia przelewu do odbiorcy
Co wskazuje narzędzie:konkretny dzień i godzinę
Czy narzędzie działa bez podania banku nadawcy lub odbiorcy:nie
Czy narzędzie jest darmowe:tak

Od czego zależy czas oczekiwania przelewu?

Czas otrzymania przelewu zależy od kilku czynników, z których najważniejszymi są:

a) czas wykonania przelewu (dzień roboczy – weekend),

b) rodzaj przelewu (w systemie Elixir, SORBNET, natychmiastowym),

c) bank nadawcy i bank odbiorcy.

Zdecydowana większość przelewów w Polsce to krajowe przelewy w systemie Elixir. W takim przypadku, czas otrzymania pieniędzy w największym stopniu uzależniony jest od godziny wysłania przelewu. W dni robocze, przelewy “wychodzą” z konta nadawcy w trzech sesjach Elixir. Każdy bank w Polsce posiada różne godziny sesji wychodzących i wychodzących.

O której dotrze przelew w danym banku?

Poniżej znajdziecie informację o godzinach otrzymania przelewów w polskich bankach:

Kiedy otrzymam przelew?

To, kiedy otrzymamy przelew, zależne jest w pełni od terminów trzech sesji:

– sesji w banku nadawcy przelewu,
– sesji w ogólnokrajowym systemie Elixir,
– sesji w banku odbiorcy przelewu.

Pieniądze przechodzące z jednego banku do drugiego muszą bezwzględnie przejść przez wszystkie te trzy sesje, dlatego nieczęsto zdarza się, że pieniądze są na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

Sesje głównego systemu Elixir odbywają się:

od godziny 16:30 dnia poprzedniego do 9:30 dnia następnego – przelewy, które wejdą na sesję w tym czasie są rozliczane w godzinach 9:30-11:00,

od godziny 9:30 do godziny 13:30 – rozliczanie trwa wtedy od 13:30 do 15:00,

od godziny 13:30 do 16:00 – rozliczanie trwa wtedy od 16:00 do 17:30.

Sesje wskazane powyżej funkcjonuj jedynie w dni robocze. Spośród różnych dni roboczych sesje nie funkcjonują w ten sposób jedynie w dwa dni w roku:

 • 24 grudnia,
 • 31 grudnia.

W te dni odbywają się tylko dwie pierwsze sesje księgowania przelewów. Pozostałe zostają wstrzymane aż do następnego dnia roboczego. W przypadku 24 grudnia kolejny dzień roboczy następuje dopiero po 3 dniach (27 grudnia), a w przypadku sylwestra po 2 dniach (2 stycznia).

Wszystko zależy od sesji Elixir

Czas docierania pieniędzy z jednego konta na drugie uzależniony jest w pełni od tego, jak funkcjonuje system Elixir. To przez ten system przechodzą wszystkie transakcje w polskich złotówkach (o ile nie przekraczają kwoty miliona).

System Elixir umożliwia nam na przykład korzystanie z:
– przelewów,
– wpłat gotówkowych,
– poleceń zapłaty,
– płatności podatkowych,
– czeków.

Przelewy między bankami działają w oparciu o pewne algorytmy systemu Elixir. Główną właściwością tego systemu jest to, że funkcjonuje on tylko w dni robocze, a zatem przelewy wysyłane w weekendy albo dni świąteczne tkwią w tym systemie niczym w poczekalni i ruszają w dalszą drogę dopiero w pierwszy najbliższy dzień roboczy.

Drugą najważniejszą cechą tego systemu jest to, że działa on w trzech sesjach rozliczeniowych dziennie, co oznacza, że tylko trzy razy na dobę w konkretnych przedziałach godzinowych pieniądze są wpuszczane do tego systemu i wypuszczane z niego.

System Elixir jest środkowym ogniwem pomiędzy bankiem nadawcy i bankiem odbiorcy. Pieniądze nie przejdą z jednego banku do drugiego dopóki nie wejdą do systemu Elixir i z niego nie wyjdą, a na to mają szansę tylko 3 razy na dobę i jedynie w dni robocze.

Niestety nie wszystko jest tak proste – oprócz tego, że przelew musi trafić na konkretną sesję w samym systemie Elixir, to musi jeszcze trafić na odpowiednie sesje w banku nadawcy i banku odbiorcy.

Tak naprawdę każdy przelew ma więc do pokonania trzy bramki, każdorazowo musi przejść przez:

– sesję wychodzącą w banku nadawcy przelewu,
– sesję systemu Elixir (tylko w dni robocze, 3 razy na dobę),
– sesję przychodzącą w banku odbiorcy przelewu.

Dlatego też pieniądze przesyłane przez system Elixir z jednego banku do drugiego nie mają szans na pojawienie się na koncie odbiorcy w ciągu kilku minut. Najszybciej przelew dotrze do banku odbiorcy jeżeli sesja w banku nadawcy odbywa się tuż przed sesjami Elixir (wtedy przelew tylko chwilę będzie w banku nadawcy i już zdąży wpłynąć na sesję ogólnokrajową), a sesja w banku odbiorcy odbywa się tuż po ogólnej sesji Elixir (wtedy pieniądze tylko chwilę są w systemie ogólnokrajowym i już mogą wpłynąć do banku odbiorcy). Na przelew najczęściej czekamy, gdy zbliża się termin wpłynięcia naszego wynagrodzenia – w tym przypadku istotna często jest także sama kwota, której oczekujemy. Warto więc także orientować się w kwestii wysokości średniej krajowej, o której co miesiąc informuje GUS.

Kiedy otrzymam przelew zlecony w piątek, sobotę lub niedzielę?

Piątek to ostatni dzień tygodnia, w którym realizowane są przelewy w systemie Elixir. Warto o tym pamiętać zlecając przelew lub czekając na zaksięgowanie środków. Jeżeli przelew nie będzie wysłany przed ostatnią sesją wychodzącą w banku nadawcy, pieniądze trafią na konto dopiero w poniedziałek (lub kolejny dzień roboczy).

W dużym uproszczeniu sytuacja wygląda następująco:

1) Przelew zrealizowany w piątek – jest szansa na jego otrzymanie tego samego dnia
2) Przelew zrealizowany w sobotę – trafi na konto w poniedziałek
3) Przelew zrealizowany w niedzielę – trafi na konto w poniedziałek.

Wyjątek stanowią przelewy natychmiastowe (realizowane w czasie rzeczywistym) oraz przelewy wewnętrzne, czyli w ramach tego samego banku.

Jeżeli chcemy mieć pewność kiedy dotrze przelew zrealizowany w weekend – warto skorzystać z powyższego kalkulatora do sesji przelewów.

Kiedy otrzymam przelew wysłany w sobotę?

System Elixir nie obsługuje przelewów międzybankowych w weekendy. Z tego powodu, przelew zlecony w sobotę, dotrze na konto w kolejnym dniu roboczym, czyli w poniedziałek. Jeżeli chcemy żeby sobotni przelew dotarł jak najszybciej – zdecydujmy się na skorzystanie z przelewów natychmiastowych Express Elixir lub Blue Cash.

Jest to możliwe, jeżeli bank nadawcy przelewu i bank odbiorcy uczestniczą w systemie przelewów natychmiastowych. Za taki przelew musimy oczywiście dodatkowo zapłacić. Kolejna alternatywa na szybkie zrealizowanie transakcji w sobotę to skorzystanie z tzw. przelewów na telefon BLIK.

Kiedy otrzymam przelew wysłany w niedzielę?

Podobnie wygląda sytuacja z przelewami w niedzielę. Pieniądze zostaną zaksięgowane w poniedziałek lub kolejny dzień roboczy.

Przelew w tym samym banku – kiedy dotrze?

Przelew wysyłany w obrębie jednego banku (czyli od nadawcy posiadającego konto w tym samym banku, co odbiorca) dociera z reguły w trybie natychmiastowym. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że przelewy wewnątrzbankowe nie muszą czekać na krajowy system rozliczeń. Pieniądze mogą być przesyłane z konta na konto z pominięciem sesji KIR oraz międzybankowych sesji Elixir.

Czy przelew w tym samym banku dojdzie od razu?

Tak. Tam, gdzie konto nadawcy i konto odbiorcy są prowadzone przez ten sam bank, przelew jest więc realizowany w czasie rzeczywistym – bez żadnych dodatkowych opłat za przyspieszenie doręczenia przelewu. Jest to po prostu natura przelewów wewnątrzbankowych. Przelew dotrze do odbiorcy maksymalnie w ciągu kilku minut od zatwierdzenia go przez nadawcę.

Ile idzie przelew Elixir?

Tempo dotarcia przelewu z jednego banku do drugiego można ustalić bardzo łatwo poprzez samodzielne korzystanie z narzędzia udostępnionego na górze tej strony. Tym jednak, którzy potrzebują tylko odpowiedzi na konkretne pytanie, wskazujemy bezpośrednie odpowiedzi w sekcji poniżej.

Ile idzie przelew z PKO do ING?

Przelew wysłany z PKO do ING ma szansę dotrzeć jeszcze tego samego dnia roboczego. Wszystko zależy od tego, o której godzinie zostanie wysłany.

 • Jeżeli przelew z PKO zostanie wysłany do 14:29, to dotrze do odbiorcy w ING jeszcze tego samego dnia (najprawdopodobniej tuż po godzinie 15:00).
 • Jeżeli przelew z PKO zostanie wysłany o 14:30 lub później, dotrze do odbiorcy w ING dopiero następnego dnia roboczego w okolicach godziny 11:00.

Ile idzie przelew z ING do mBank?

Przelew z ING do mBanku również może dotrzeć w tym samym dniu roboczym. Wszystko zależy od godziny nadania przelewu.

 • Jeżeli przelew z ING zostanie wysłany do godziny 14:29, dotrze do odbiorcy w mBanku jeszcze tego samego dnia, najprawdopodobniej około godziny 15:00.
 • Jeżeli przelew z ING zostanie wysłany o godzinie 14:30 lub później, to do odbiorcy mBanku dotrze dopiero w następnym dniu roboczym około godziny 11:15.

Ile idzie przelew z PKO do mBanku?

Przelew z PKO do mBanku dojdzie jeszcze tego samego dnia lub maksymalnie w następnym dniu roboczym. Jest to znów zależne do czasu nadania tego przelewu.

 • Jeżeli przelew z PKO zostanie wysłany do godziny 14:29, to do odbiorcy z mBanku dojdzie jeszcze w tym samym dniu, tuż po godzinie 15:00.
 • Jeżeli przelew z PKO zostanie wysłany o 14:30 lub później, odbiorca z mBanku otrzyma go dopiero w następnym dniu roboczym około 11:15.

Ile idzie przelew z PKO do Alior Banku?

Przelew z banku PKO do Alior Banku dociera bardzo szybko. To zasługa odpowiednich godzin sesji Elixir w tych bankach. Od czasu zlecenia przelewu zależy to, o której godzinie będzie on zaksięgowany na koncie odbiorcy.

 • Jeżeli przelew z PKO wyślemy do godziny 14:29, dojdzie on do odbiorcy w Alior Banku o godzinie 15:00 tego samego dnia.
 • Jeżeli przelew z banku PKO będzie wysłany o 14:30 lub później, niestety odbiorca z Alior Banku otrzyma go dopiero w następnym dniu roboczym około godziny 11:00.

 

Jakie dane do przelewu należy wpisać?

Przelew internetowy charakteryzuje się dużo mniejszą ilością formalności niż przelew tradycyjny (blankiet wypełniany na poczcie). Informacje, które musimy podać obowiązkowo, to:

– numer rachunku odbiorcy,
– nazwę odbiorcy,
– kwotę przelewu,
– tytuł przelewu.

Informacją opcjonalną (którą możemy wypełnić, ale nie musimy) jest natomiast adres odbiorcy. Tak naprawdę w miejsce to możemy wpisać jakiekolwiek dane (i tak nie będą one zweryfikowane przez bank).

Bank nie sprawdza także zgodności nazwy (osoby, do której jest kierowany przelew) z właścicielem konta. Dlatego też często zdarza się nam wysłać błędny przelew, np.: po wpisaniu poprawnego imienia i nazwiska, ale wklejeniu złego numeru rachunku.

Tak naprawdę do wysłania przelewu kluczowy jest sam numer rachunku i kwota przelewu, nazwę odbiorcy i tytuł możemy wpisać dowolne (np.: w miejscu tytułu wpisujemy “TYTUŁ” albo “PRZELEW”, a w miejscu odbiorcy dowolną frazę, niekonieczne imię i nazwisko).

Sesje przychodzące a wychodzące – czym się różnią?

Sesje przychodzące i wychodzące różnią się od siebie głównie  kierunkiem przepływu pieniędzy – podczas sesji wychodzącej przelewy “wychodzą” z konta, czyli są z niego wysyłane, a podczas sesji przychodzącej, pieniądze na to konto wpływają.

Jak to możliwe, że sesja działa tak dwukierunkowo, na czym to polega i dlaczego godziny sesji przychodzących i wychodzących są tak różne, a jednak oscylują w granicach podobnych godzin? Wszystko to zawdzięczamy sposobowi funkcjonowania systemu Elixir.

System rozliczeń międzybankowych w Polsce zakłada, że wszystkie transakcje są ze sobą połączone i to, ile pieniędzy powinno być aktualnie w danym banku, nie jest liczone tylko przez ten bank, ale także przez zewnętrzną instytucję – Krajową Izbę Rozliczeniową (w skrócie KIR, dlatego czasem mówi się także o sesjach KIR).

Izba rozliczeniowa zajmuje się tym, by kilkukrotnie (w Polsce – trzykrotnie) w ciągu doby podsumować wszystkie transakcje wchodzące i wychodzące z danego banku i ustalić ogólną pozycję netto każdego uczestnika tego systemu. Uczestnikami tymi są po prostu banki. Obrazując tę sytuację, można powiedzieć, że wygląda to tak:

Anna ma konto w Banku A. Wraz z pieniędzmi, które ma na koncie Anna, Bank A ma aktualnie 2 mln zł. Anna robi przelew do Pawła, który ma konto w Banku B. Bank B ma aktualnie 1 mln zł. Przelew na kwotę 100 000 zł wychodzi z banku Anny i czeka na to, aż trafi na sesję rozliczeniową. Rozpoczyna się sesja rozliczeniowa i izba ustala pozycję netto obu banków – Bank A, z którego Anna wysyłała pieniądze, ma obecnie już nie 2 mln zł, a 1,9 mln zł, a Bank B jest na pozycji 1,1 mln zł. Kwota tego wzrostu określa, jakiej wielkości przelew powinien trafić do Banku B (banku Pawła).

Po wykonaniu obliczeń dochodzi właśnie do rozrachunku, czyli faktycznego przekazania pieniędzy (oczywiście nie w gotówce, chodzi tu o pieniądze wirtualne przesyłane poprzez przelewy). Co ważne – obliczenia takie są wykonywane nie tylko przez zewnętrzną izbę rozliczeniową, ale także wewnątrz banku.

Oznacza to, że przelew ma każdorazowo do pokonania aż 3 sesje. Dlaczego? Ponieważ:

1. Najpierw przelewy zlecane z danego banku trafiają do czegoś, co możemy wyobrazić sobie jako poczekalnię i czekają tam właśnie na to, aż bank podsumuje, ile łącznie pieniędzy powinien przekazać do dalszych rozliczeń (to jest pierwsza sesja, sesja wychodząca).

2. Następnie przelew trafia właśnie do izby rozliczeniowej i tam czeka na swoją sesję, czyli na czas, w którym zostanie rozliczony i przekazany do banku docelowego (to jest druga sesja, sesja KIR).

3. Ostatecznie przelew trafia do banku odbiorcy i czeka tam na najbliższą sesję, podczas której zostanie rozliczony ponownie i wpłynie na konto odbiorcy (to odbywa się już podczas trzeciej sesji na drodze tego przelewu, sesji przychodzącej).

Kiedy przelew zagraniczny?

To, kiedy dojdzie do odbiorcy przelew zagraniczny, zależy od tego, w jakim systemie jest on rozliczany. Systemy międzykrajowe mają bowiem swoje własne systemy rozliczeń. Przelew zagraniczny z Polski i do Polski można wysłać w jednym z dwóch systemów:

 • SEPA (Single Euro Payments Area),
 • SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication).

Przelew SEPA – kiedy dojdzie?

Przelewy SEPA są księgowane zawsze w następnym dniu roboczym po wykonaniu przelewu.

Przykład:
– przelew wysłany we wtorek, dojdzie w środę,
– przelew wysłany w czwartek, dojdzie w piątek,
– przelew wysłany w piątek, dojdzie w poniedziałek,
– przelew wysłany w święto narodowe (nie tylko nasze, ale także w święto innego kraju), dojdzie w drugim z kolei dniu roboczym.


Przelew SWIFT – kiedy dojdzie?

Przelewy SWIFT księgowane są natomiast bardzo różnie, maksymalnie jednak do trzech dni roboczych. Wszystko zależy od trybu, w którym zostały nadane. System SWIFT przewiduje bowiem 3 opcje księgowania (często odpowiednio więcej płatne, im szybszy jest przelew). Przelew SWIFT może dojść:

– w tym samym dniu (jeżeli został nadany opcją Overnight i zlecony do godziny 13:00),
– w następnym dniu (jeżeli został nadany opcją Tomnext),
– na trzeci dzień (jeżeli został nadany opcją Spot).

Obszerniejsze kompendium wiedzy na ten temat znajdziesz w osobnym artykule: Jak długo idzie przelew zagraniczny?.

Kiedy dojdzie przelew – o czym warto pamiętać?

Jeśli panujemy zlecić przelew lub oczekujemy na wpłynięcie środków, musimy pamiętać o kilku czynnikach, które wpływają na czas dostarczenia pieniędzy. W Polsce Banki korzystają z systemu ELIXIR działającego w ramach Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Czas przelewu środków zależy więc od:

– sesji w banku nadawcy przelewu,

– sesji w banku odbiory przelewu

– sesji w ogólnokrajowym systemie Elixir,

– dnia i godziny nadania przelewu.

Piątek jest ostatnim dniem w tygodniu, w którym realizowane są przelewy w ogólnokrajowym systemie Elixir. Oznacza to, że środki nadane w sobotę czy niedzielę realizowane będą dopiero w podczas pierwszej sesji kolejnego dnia roboczego. Innym rozwiązaniem może być nadanie przelewu natychmiastowego, który zrealizowany zostanie w czasie rzeczywistym.

Warto pamiętać także, że przelewy wewnętrzne, czyli te pomiędzy kontami w jednym banku realizowane są od razu – niezależnie od dnia nadania środków.

Nie mamy pewności czy przelew faktycznie wysłano – ewentualnym potwierdzeniem może być potwierdzenie zrobienia przelewu

Dla osób oczekujących na przelew istotna jest także informacja o tym, czy środki rzeczywiście zostały do nas przesłane. W momencie, gdy nie jesteśmy przekonani o tym, że nasz nadawca nadał przelew, możemy skorzystać z opcji jaką jest potwierdzenie zrobienia przelewu.

Jak uzyskać takie potwierdzenie? Osoba zlecająca środki podczas wypełniania pól do przelewu, ma możliwość zaznaczenia opcji potwierdzenia nadania środków. Wówczas informacja o przesłanych środkach może zostać wygenerowana w postaci pliku PDF i przesłana na konto mailowe osoby zainteresowanej. Czasami taki plik można pobrać także bezpośrednio ze strony banku zaraz po nadaniu przelewu. Banki stosują bowiem różne sposoby wystawiania potwierdzenia przesłania środków.

Zatem jeśli chcemy mieć 100% pewności, że środki rzeczywiście zostały do nas przelane, musimy poprosić osobę zlecającą przelew o wygenerowanie i dostarczenie do nas takiego potwierdzenia.

Rodzaje przelewów bankowych

W Polsce mamy tak naprawdę trzy główne rodzaje przelewów bankowych:

1) przelew standardowy 

Przelew standardowy to właśnie ten przelew, którego istotę działania opisujemy powyżej, czyli działający w systemie Express Elixir. System ten prowadzony jest przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Przelew standardowy z reguły dochodzi do odbiorcy w kolejnym dniu roboczym. Z reguły taki przelew jest bezpłatny.

2) przelew natychmiastowy

Przelew natychmiastowy, jak sama nazwa wskazuje, dociera do odbiorcy natychmiast, czyli praktycznie w czasie rzeczywistym. Za realizację przelewów natychmiastowych odpowiadają systemy Express Elixir i Blue Cash. Z reguły taki przelew jest dodatkowo płatny (około kilkanaście złotych).

3) przelew wysokokwotowy

Przelew wysokokwotowy to przelew obsługiwany w trybie pilnym, księgowanie środków trwa zwykle maksymalnie godzinę, a cała transakcja jest obsługiwana przez Narodowy Bank Polski. Przelewy te działają natychmiastowo jedynie do godziny 15:00 – przelewy zlecone po tej godzinie będą wysyłane do odbiorcy dopiero w następnym dniu roboczym rano. Z reguły taki przelew jest dużo płatny – około 30 zł.


Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elixir_(system_rozlicze%C5%84_mi%C4%99dzybankowych)

https://www.kir.pl/o-nas/aktualnosci/statystyki-systemow-rozliczeniowych-kir-w-styczniu-2020-r-,297.html

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

aga m

nie kalendarz tylko kalkulator. Nadal dzięki!

aga m

fajny kalendarz, dzięki!

Dawid Malec

Niestety dane są nie prawdziwe A dokładniej godzina księgowania przelewów ?

Sylwia Kędzierska

Włocławek

Przelew dzis wysłany z PKO sa o 12 do BGż paribas o ktorej bedzie

Podobne artykuły

Zwrot odsetek w Zaplo.pl
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
07 września 2016

Zwrot odsetek w Zaplo.pl

Polacy mają 2 razy więcej kredytów niż oszczędności
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
03 kwietnia 2018

Polacy mają 2 razy więcej kredytów niż oszczędności

Nowa karta kredytowa Alior Banku
Wpisy Inne
author
Dominika Sobieraj
02 stycznia 2018

Nowa karta kredytowa Alior Banku

Dochód podstawowy w Hiszpanii?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 kwietnia 2020

Dochód podstawowy w Hiszpanii?

Santander Consumer Bank Tczew
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
04 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Tczew

Najlepsze banki według Internautów
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
18 stycznia 2014

Najlepsze banki według Internautów