Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej to finansowanie, którego zwykle poszukują osoby będące w naprawdę trudnej sytuacji finansowej. W przypadku kredytu konsolidacyjnego online z naszego rankingu możesz być spokojny – zdolność kredytowa nie będzie wartością decydującą o przyznaniu kredytu. Sprawdź listę najlepszych ofert.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej - ranking ofert

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej?

Specjalnie dla osób, które mogą mieć trudności z udowodnieniem tradycyjnej zdolności kredytowej, opracowaliśmy ranking kredytów konsolidacyjnych bez wymogu zdolności. Dzięki pracy ekspertów z serwisu zadluzenia.com, udało się nam wyselekcjonować oferty, które oferują unikalną możliwość połączenia zobowiązań w jedno, nawet dla klientów z ograniczoną zdolnością kredytową. W naszym zestawieniu prezentujemy tylko te produkty, które pochodzą od instytucji regulowanych, umożliwiając bezpieczne i dostępne zarządzanie długiem.

Spis treści:

 1. Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej - ranking ofert
Zwiń spis treści

Czym są kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej?

Każdy kredyt konsolidacyjny to kredyt przeznaczony na spłatę chwilówek lub innych pożyczek czy kredytów. Kredyty konsolidacyjne pozwalają ustalić dogodne terminy spłaty swoich zobowiązań finansowych. W kredycie konsolidacyjnym zamieniamy wszystkie nasze raty kredytów i pożyczek na jedną nową ratę.

Kiedy skorzystasz z konsolidacji, automatycznie zostają spłacone wszystkie Twoje zobowiązania, a Ty jedynie spłacasz kredyt konsolidacyjny. Maksymalny okres spłaty kredytu konsolidacyjnego jest z reguły bardzo długi, dzięki czemu rata może być naprawdę niska.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej to de facto takie same produkty jak zwyczajne kredyty konsolidacyjne, z tą tylko różnicą, że wynik badania zdolności kredytowej nie jest w ich przypadku decydujący w kwestii decyzji kredytowej.

Oczywiście bank czy firma pożyczkowa mogą sprawdzać zdolność kredytową, ale nie jest tak, że automatycznie niska zdolność kredytowa stanowi o odmowie kredytu. Podobnie jak wysoka zdolność kredytowa nie zawsze musi równać się pozytywnej decyzji kredytowej.

Zdolność kredytowa – czy jest sprawdzana przy konsolidacji?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy zdolność kredytowa zawsze sprawdzana jest przy konsolidacji, należy najpierw wskazać, że konsolidacja kredytów jest w ofercie zarówno banków, jak i firm pożyczkowych. Banki zobowiązane są przepisami prawnymi do tego, by zdolność kredytową sprawdzać zawsze, wobec każdego Klienta.

Trudno byłoby zatem uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej w banku. Banki – chcą czy nie – muszą sprawdzać zdolność kredytową i od wyniku tego sprawdzenia uzależniać decyzję kredytową. W innej sytuacji są firmy pożyczkowe, które udzielają kredytów bez zdolności kredytowej online. Firmy takie to prywatne podmioty, a zatem nie dotyczą ich przepisy o konieczności weryfikacji zdolności kredytowej.

Jest tu jednak jeszcze jedna ciekawostka – firmy nie mogą udzielać kredytów konsolidacyjnych i jakichkolwiek innych. Kredyt to pojęcie zarezerwowane dla produktów bankowych. Wszystkie produkty sprzedawane więc przez firmy pożyczkowe pod hasłem “kredyt konsolidacyjny”, są tak naprawdę pożyczkami konsolidacyjnymi. Czym różnią się od kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt a pożyczka konsolidacyjna bez zdolności

Pożyczki konsolidacyjne to praktycznie takie same produkty finansowe jak kredyty konsolidacyjne. Różnica jest jedynie w nazewnictwie oraz w podmiocie udzielającym finansowania, jednakże warunki finansowe dla pożyczki konsolidacyjnej i kredytu konsolidacyjnego mogą być niemalże identyczne. Mogą, choć wcale nie muszą.

Pożyczki konsolidacyjne bardzo często są nieco droższe niż kredyty, co jest pokłosiem lżejszego podejścia firm pożyczkowych do kwestii zdolności kredytowej. Im mniejsza weryfikacja Klienta i im bardziej liberalne podejście do jego historii kredytowej i zdolności kredytowej, tym wyższe koszty. Firma musi jakoś zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem spłaty.

Tajemnicą nie jest przecież fakt, że kredytów i pożyczek bez zdolności kredytowej poszukują głównie osoby z problemami finansowymi, a więc takie, co do których naprawdę zachodzi podejrzenie, że nie spłacą swojej pożyczki na czas. Pożyczka konsolidacyjna online jest więc często nieco droższa niż kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, ale za to pożyczki gotówkowe konsolidacyjne otrzymamy łatwiej niż kredyty. We własnym zakresie musimy zdecydować, która kwestia jest dla nas ważniejsza. Sprawdź także pożyczki bez odmowy.

Czy można uniknąć badania zdolności kredytowej przy konsolidacji?

Uniknięcie badania zdolności kredytowej umożliwia jedynie pożyczka konsolidacyjna zaciągana w pozabankowej firmie pożyczkowej. Kiedy zaciągamy w takim miejscu pożyczkę konsolidacyjną, firma zgodnie z prawem nie musi sprawdzać naszej zdolności kredytowej. Może to zrobić jedynie dla własnego komfortu i świadomości, komu pożyczają pieniądze.

Jeżeli zaciągamy kredyt konsolidacyjny hipoteczny albo kredyt konsolidacyjny gotówkowy w banku, nie mamy szans na uniknięcie badania zdolności kredytowej. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pożyczkę, w szczególności na szybkie pożyczki od ręki, badanie zdolności kredytowej może nas ominąć. Pamiętajmy jednak, że badanie zdolności kredytowej online nie jest w żaden sposób uciążliwe.

Jakie formalności do kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności kredytowej charakteryzuje się naprawdę niewieloma formalnościami. Przy większości ofert odchodzi aspekt zdolności kredytowej klienta, więc pozostaje spełnienie następujących wymogów:

 • obywatelstwo polskie,
 • posiadanie konta w banku,
 • ważny dowód osobisty,
 • numer telefonu i adres e-mail,
 • adres zamieszkania/zameldowania na terenie Polski.

Istotny jest także aspekt wiekowy. Udzielenie kredytu zawsze zależne jest od tego, czy potencjalny kredytobiorca przekracza minimalny wiek akceptowany przez firmę/bank oraz jednocześnie, czy nie przekracza wieku maksymalnego.

Niewiele ofert poza pożyczkami od 18 lat dostępnych jest dla osób, które ledwo osiągnęły pułap pełnoletności. Z reguły minimalnym wiekiem do uzyskania pożyczki konsolidacyjnej lub kredytu konsolidacyjnego jest wiek 21 lub 24 lat.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Najtańszy kredyt konsolidacyjny dostaniemy w:

 • popularnych SKOK-ach, np.: w Kasie Stefczyka,
 • w firmach pożyczkowych (np.: Gotówkovo, TAKTO Finanse),
 • w bankach (np.: Santander Consumer Bank, Alior Bank, BNP Paribas).

Wszystkie najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych wskazane są na samej górze tej strony, w naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej.

Najłatwiej otrzymać kredyt konsolidacyjny w firmie pożyczkowej, a najtrudniej w banku. Spośród ofert w naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej najłatwiejsze będzie uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w Smartney, Gotówkovo.pl, SuperGrosz oraz TAKTO Finanse.

Kredyty gotówkowe bez zdolności kredytowej otrzymamy online. Najlepsze oferty przedstawiamy w naszym rankingu kredytów gotówkowych. Jeżeli chodzi natomiast o kredyty hipoteczne, to jest bardzo nikła szansa, że otrzymamy je bez zdolności kredytowej. Przy tego rodzaju kredytach badania zdolności kredytowej są bardzo wnikliwe.

Konsolidacja chwilówek jest możliwa poprzez uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej. Wystarczy przejrzeć dostępne oferty konsolidacji chwilówek i wybrać najlepszą z nich.

Podsumowanie

 1. Kluczowa dla oceny opłacalności danego kredytu konsolidacyjnego jest jego rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im niższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania, tym korzystniejszy kredyt.
 2. Całkowity koszt kredytu pokazuje nam, ile pieniędzy musimy oddać w całości. Najkorzystniejsze są jak najniższe koszty kredytu.
 3. Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej może wyciągnąć nas z pętli zadłużenia spowodowanej przez mnogość spłacanych kredytów i pożyczek.
 4. Wniosek kredytowy przy kredytach bez zdolności składamy w całości online.
 5. Przy ocenie zdolności kredytowej Klienta brana jest pod uwagę kwota zobowiązań z pominięciem aktualnie spłacanych kredytów, które będą podlegały konsolidacji.
 6. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest tylko na spłatę pożyczek i kredytów.
author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak zmienić limit w ING Banku Śląskim?

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w ING Banku Śląskim.

author
Dorota Grycko
23 września 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

mBank udostępnia Klientom korporacyjnym zdalne otworzenie rachunku

W najnowszym komunikacie prasowym mBank poinformował swoich Klientów firmowych o możliwości założenia rachunku zdalnie, bez jakiejkolwiek potrzeby kontaktu osobistego z doradcą.

author
Patryk Byczek
04 maja 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Co to jest opłata emisyjna?

Rządowych nowości ciąg dalszy - tym razem rząd Morawieckiego będzie próbował wprowadzić opłatę emisyjną do każdego litra paliwa - benzyny i oleju napędowego. Środki z tej opłaty mają wspomóc działalność Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, który właśnie powstaje. 

author
Dominika Byczek
09 marca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Bocian Pożyczki w Lublinie

Bocian Pożyczki to jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych w Polsce. Produkty finansowe adresowane są do osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

author
Dominika Byczek
19 lipca 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Telepraca – na czym polega?

Zdarzają się w życiu przypadki, w których nie chcemy bądź nie możemy kontynuować pracy w trybie stacjonarnym. Sytuacja ta dotyczy także wielu „wolnych zawodów” i branż, w których obsługa urządzeń komunikacji elektronicznej jest podstawą formą aktywności zawodowej. W takich przypadkach warto pomyśleć o telepracy. Co to jest i na czym polega?

author
Halszka Gronek
16 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Alior Bank w Zamościu

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdzamy placówki i oddziały w Zamościu – zobacz godzinę otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
10 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj