Pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczki dla bezrobotnych

W Polsce ponad 850 tysięcy osób pozostaje bez pracy. Czy osoba bezrobotna może otrzymać kredyt lub pożyczkę? W niektórych sytuacjach jest to możliwe – wyjaśniamy, co trzeba zrobić, żeby otrzymać kredyt bez umowy o pracę. Większość formalności do otrzymania pieniędzy załatwimy online. Sprawdź, kto oferuje najlepszy kredyt i pożyczki dla bezrobotnych.

author
Autor
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 24.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Ranking pożyczek dla bezrobotnych - czerwiec 2024

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking pożyczek dla bezrobotnych?

Specjalnie dla osób bez stałego zatrudnienia, które mogą napotkać trudności w uzyskaniu wsparcia finansowego, zespół doradców naszego portalu zadluzenia.com, opracował ranking pożyczek dla bezrobotnych. Starannie wybieramy oferty, które są dostosowane do specyficznych potrzeb osób bez pracy, zapewniając, że oferty są zarówno bezpieczne, jak i sprawdzone. W naszym zestawieniu znajdują się propozycje od instytucji, które są odpowiednio zarejestrowane i monitorowane, oferujące zarówno szybkie pożyczki gotówkowe, jak i możliwości konsolidacji, które mogą pomóc w stabilizacji finansowej naszych Klientów.

Spis treści:

 1. Ranking pożyczek dla bezrobotnych - czerwiec 2024
 2. Czy osoba bezrobotna może otrzymać kredyt?
 3. Czy osoba bez pracy może otrzymać pożyczkę?
 4. Pożyczki dla bezrobotnych online – oferty
 5. Kto może dostać pożyczkę dla bezrobotnych?
 6. Pożyczka na raty dla bezrobotnego
 7. Chwilówki dla bezrobotnych - wymagana ostrożność
 8. Pożyczki i kredyty dla bezrobotnych - najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Parametry oferty pożyczki dla bezrobotnych

Kwota kredytu:od 500 do 200 000 zł
Okres spłaty:od 2 miesięcy do 10 lat
Oferty dla bezrobotnych: tak
Jakie firmy:SuperGrosz, Finzmo, Smartney
Wymagany wiek:18 lat
Wniosek online: tak
Dostępność:w 100% online
RRSO:od 6,23%

Pożyczka dla osób bezrobotnych, także tych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy, to szansa na uzyskanie dodatkowych pieniędzy dla osób, które nie posiadają stałej pracy. Finansowanie w ramach kredytu dla bezrobotnych mogą otrzymać osoby z niską zdolnością kredytową i w trudnej sytuacji finansowej. Jakie dochody akceptują firmy pożyczkowe mające ofertę pożyczki dla bezrobotnych? Chociażby świadczenia rodzinne czy świadczenia socjalne.

Czy osoba bezrobotna może otrzymać kredyt?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jednoznaczna. Na pewno trzeba przyznać, że otrzymanie kredytu będzie dla osoby bezrobotnej o wiele trudniejsze niż uzyskanie pożyczki pozabankowej. W przypadku finansowania z firm pożyczkowych nie trzeba bowiem w ogóle obawiać się o konieczność potwierdzania zatrudnienia. Takie oferty nazywamy pożyczkami bez zaświadczeń.

Firmy pożyczkowe oferują pożyczki dla bezrobotnych

Osoby, które nie posiadają stałego zatrudnienia, powinny więc zainteresować się alternatywą w postaci pożyczek z firm pożyczkowych. Niektóre firmy pożyczkowe akceptują bowiem inne źródła dochodów niż z tytuły zatrudnienia. Do innych źródeł utrzymania zaliczamy np. emeryturę/rentę czy świadczenia socjalne. Takie dochody dla analityków bankowych mogą być jednak niewystarczające.

W przypadku całkowitego braku zatrudnienia można uzyskać pożyczkę pozabankową (pożyczkę dla bezrobotnych przez Internet). Otrzymanie pożyczki online w banku będzie wówczas niemożliwe. W firmach akceptowane będą natomiast bez problemu inne regularne dochody, takie jak emerytura/renta, alimenty, działalność rolnicza, świadczenia socjalne czy nawet stypendia.

Kto może otrzymać kredyt dla bezrobotnych?

Na początku warto wyróżnić kilka sytuacji, które mogą kryć się pod pojęciem „osoba bezrobotna”:

1)  Nie mamy pracy, ale otrzymujemy stałe dochody z różnych źródeł (wynajem mieszkania, stypendium, darowizny, dywidenda z akcji).

2) Nie mamy oficjalnej pracy – bo po prostu pracujemy „na czarno”.

3) Nie mamy pracy w ogóle – ani oficjalnej, ani tej „na czarno”.

4) Pracujemy za granicą, ale nie mamy stosownych dokumentów to potwierdzających.

Osoby spełniające którykolwiek z tych warunków w świetle prawa będą uznane po prostu za bezrobotne, co nie oznacza jednak, że wszystkie dostaną odmowną decyzję przy wnioskowaniu o pożyczkę dla bezrobotnych przez Internet.

Kluczowym elementem przy udzielaniu kredytu jest historia z rachunku osobistego. To nasza wizytówka dla instytucji finansowej. Wyciąg z rachunku bankowego jest źródłem wiarygodnych informacji o naszych finansach: jakie dochody wpływają na konto bankowe, z czego się utrzymujemy, ile mamy oszczędności, na co wydajemy pieniądze, jakie spłacamy zobowiązania etc. Dobry wyciąg może nam pomóc przy ocenie naszej zdolności kredytowej. Co więcej – może on nam także umożliwić uzyskanie kredytu na wyciąg z konta. Z kolei rachunek bankowy, na którym nie widać żadnych wpływów czy operacji może skutecznie zamknąć drogę do kredytu.

Kredyt dla bezrobotnych – w całości online

Bezrobotni często skreślają na starcie swoje szanse na uzyskanie dodatkowego finansowania. Pożyczki dla bezrobotnych bez zaświadczeń są jednak jak najbardziej możliwe! Udzielają ich głównie ci pożyczkodawcy, którzy ograniczają wymagania wobec Klienta do minimum formalności, przeważnie są to typowe pożyczki na dowód.Wypłata następuje nawet w ciągu 15 minut.

W dodatku ze wszystkich pożyczek branych przez Internet możemy skorzystać od początku do końca procesu nawet nie wychodząc z domu. W całości przez Internet możemy uzyskać także kredyt online.

Jak otrzymać kredyt dla osób bezrobotnych?

Finansowanie dla osób z niską zdolnością kredytową dostępne jest w całości bez konieczności wychodzenia z domu – przez Internet. Większość firm pożyczkowych oferujące tego typu zadłużenia nie wymaga od Klientów załatwiania szeregu zbędnych formalności. Przeważnie wystarczy wyłącznie dowód osobisty.

Czy osoba bez pracy może otrzymać pożyczkę?

Tak, jak już wskazaliśmy powyżej, osoba bez pracy nie jest na straconej pozycji wobec banku pod względem uzyskania pożyczki lub kredytu. Kluczowym wyznacznikiem przy określaniu czyjejś zdolności kredytowej nie jest sam fakt posiadania stałego zatrudnienia, a to, czy na konto bankowe regularnie wpływają jakieś środki.

Łatwiej o pożyczkę pozabankową niż kredyt

Dużo łatwiej niż kredyt osoba bezrobotna uzyska pożyczki z firm pożyczkowych. Z reguły firmy pożyczkowe nie wymagają przedkładania zaświadczenia o zatrudnieniu – wystarczy, że pokażemy nasz wyciąg z konta i będzie on potwierdzał regularność comiesięcznych wpływów na określoną kwotę.

Jeszcze inaczej sytuacja wygląda wtedy, kiedy bezrobotna osoba jest dodatkowo zadłużona. Niestety osoby zadłużone muszą liczyć się z tym, że mogą mieć dużą trudność z uzyskaniem kredytu w banku. Czym innym cechują się jednak pożyczki pozabankowe oferowane instytucje pozabankowe, które podlegają pod inne przepisy. Sprawdź również oferty pożyczek dla zadłużonych.

Dzięki temu niektórzy pożyczkodawcy rezygnują ze sprawdzania Klientów w rejestrach dłużników i mogą zaproponować pożyczki bez baz. Oznacza to, łatwiej dostać pożyczkę dla bezrobotnych i zadłużonych niż kredyt. W przypadku posiadania długów, warto zainteresować się także ofertą alternatywną, jaką jest kredyt oddłużeniowy.

Pożyczki dla bezrobotnych online – oferty

Pożyczki dla bezrobotnych przez Internet cechuje zupełne minimum formalności. Co więcej, w przypadku pożyczek dla bezrobotnych na dowód jest ich jeszcze mniej, gdyż w takim przypadku na pewno unikniemy konieczności załatwiania dokumentów z miejsca pracy oraz deklaracji podatkowych. Przeważnie w procesie wnioskowania wystarczy dowód osobisty Klienta. Istotny będzie również numer rachunku bankowego, ponieważ to na niego wpłynie kwota pożyczki dla bezrobotnych.

Kto może dostać pożyczkę dla bezrobotnych?

Pożyczka dla bezrobotnych może być udzielona osobie, która:

 • ma co najmniej 18 lat,
 • posiada własny ważny dowód osobisty,
 • ma prywatny adres e-mail,
 • ma numer telefonu,
 • uzyskuje regularne przychody z dowolnego legalnego źródła,
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Wśród warunków udzielenia pożyczek z naszego rankingu w większości nie ma wymogu przedstawienia zaświadczenia o otrzymywaniu zarobków z naszego miejsca pracy. Firmy pozabankowe z reguły oczekują od nas tylko deklaracji, ile pieniędzy co miesiąc wpływa na nasze konto. Pożyczki dla bezrobotnych są więc bardzo łatwo dostępne.

Pożyczka na raty dla bezrobotnego

Bezrobotni mogą oczywiście skorzystać z pożyczek na raty. Najrozsądniejszą odpowiedzią, która nasuwa się zaraz po przeczytaniu pytania, jest oczywiście “nie”. Wzięcie pożyczki to bardzo odpowiedzialna decyzja, która wiąże się z wieloma konsekwencjami. W pierwszej kolejności wypada pomyśleć, czy nie ma innej możliwości pozyskania pieniędzy. Jeżeli nie – trzeba się bardzo poważnie zastanowić, czy faktycznie potrzebujemy pożyczki dla bezrobotnych i czy będziemy mieli za co spłacać raty pożyczki.

Pożyczkodawcy są bardzo często bezlitośni, jeżeli Klient nie spłaca rat pożyczki w terminie lub w ogóle ich nie spłaca. Czasami nawet kilkudniowe opóźnienie może spowodować naliczenie bardzo wysokich odsetek, a w przypadku długotrwałego niespłacania rat na naszej drodze może stanąć komornik, którego firmy pożyczkowe proszą o pomoc zawsze, kiedy nie mogą odzyskać swoich pieniędzy. Pozabankowe pożyczki ratalne są dobrą opcją wyłącznie wtedy, gdy pożyczkobiorca jest faktycznie w stanie spłacić kwotę pożyczki dla bezrobotnych (nie może więc nie mieć zdolności kredytowej). Sprawdź także pożyczki bez BIK.

Chwilówki dla bezrobotnych - wymagana ostrożność

Osoby, które są zainteresowane chwilówką dla bezrobotnych czy każdym innym finansowaniem, muszą być ostrożne. Przy pochopnej decyzji łatwo narobić sobie zbędnych kłopotów. Szybka pożyczka dla osoby niepracującej jest dobrą opcją, gdy szybko potrzeba dodatkowej gotówki na dowolny cel. Jednak trzeba brać pod uwagę fakt, iż spłatę zobowiązania i tak będziemy musieli zrealizować.

Pieniądze na spłatę mogą być problemem szczególnie u osób bezrobotnych, gdyż są one pozbawione stałego źródła dochodu. Z tego powodu należy wcześniej dokładnie obliczyć swój budżet. Chwilówki dla bezrobotnych to zobowiązanie krótkoterminowe, czyli okres spłaty będzie bardzo krótki – najczęściej trwa 30 dni. Pamiętajmy także, aby nie spłacać chwilówką innej pożyczki. W taki sposób najłatwiej jest bowiem wpaść w spiralę zadłużenia.

Pożyczki i kredyty dla bezrobotnych - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak, bez problemu można otrzymać pożyczkę będąc bezrobotnym. W naszym rankingu pożyczek zebraliśmy najlepsze oferty dostępne dla osób bez pracy.

Niestety nie ma takiej możliwości. Wszystkie banki oczekują przynajmniej oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów, historii z rachunku bankowego lub zaświadczenia o zatrudnieniu. Kredyt po okazaniu dowodu możemy dostać w banku, w którym posiadamy rachunek osobisty, ale i tak podstawą podjęcia decyzji kredytowej (decyzji pożyczkowej) będzie analiza wspomnianego konta. Osoby bezrobotne mogą natomiast otrzymać pożyczkę przez Internet. Wszystkie atrakcyjne oferty prezentujemy powyżej.

Tak, przede wszystkim należy wiedzieć, że pożyczki dla bezrobotnych oraz każdy kredyt bankowy w Polsce dostępne są jedynie dla osób pełnoletnich. Nie oznacza to jednak, że wystarczy mieć ukończone 18 lat i już można wnioskować o wszystkie produkty finansowe. Wiele firm i banków nieco podnosi minimalną granicę wieku potencjalnych Klientów i udziela pożyczek i kredytów dopiero Klientom w wieku 19, 21 lub nawet 24 lat.

Tak, większość banków i firm wyznacza górną granicę wieku swoim Klientom. Z reguły oscyluje ona w granicach wieku emerytalnego albo prognozowanej średniej długości życia Polaków. Zdecydowanie wyższe granice wiekowe przyjmują firmy pożyczkowe niż banki. Dwie firmy pożyczkowe na polskim rynku zdecydowały się wręcz na całkowite zdjęcie górnych ograniczeń wiekowych – jest to Wonga i Provident.

Pożyczki dla osób bez pracy – podsumowanie

 1. Bezrobotni mogą otrzymać dodatkowe pieniądze zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych.
 2. Większość firm pożyczkowych z naszego rankingu nie sprawdza faktu zatrudnienia Klienta.
 3. Pożyczki dla bezrobotnych są dostępne online, całkowicie bez wychodzenia z domu.
 4. Spłatę pożyczki możemy rozłożyć na dogodną dla nas ilość rat.
 5. Niektóre firmy pożyczkowe mogą zażądać od bezrobotnego zadeklarowania, ile pieniędzy miesięcznie uzyskuje on z innych źródeł.
 6. Nawet bycie zarejestrowanym w urzędzie jako bezrobotny nie jest przeszkodą do wzięcia pożyczki lub kredytu.
 7. Termin spłaty pożyczki jest nam znany zawsze jeszcze przed podpisaniem umowy.
 8. Jeżeli nie masz umowy o pracę, nie tracisz możliwości otrzymania pożyczki, szczególnie z firmy pożyczkowej.
 9. Dla bezrobotnych dostępne są także pożyczki prywatne.

Wybrane przykłady reprezentatywne ofert z rankingu

1) Aasa z Pakietem Korzyści – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 76,50%. Rata miesięczna od 297,32 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5692,72 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1660,72 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10492,72 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1100 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

alexx
alexx
2023-10-12 12:37:06

Dziękuję za dostarczenie takiej oferty, która nie tylko pomaga finansowo, ale także dodaje pewności siebie w podejmowaniu decyzji.

Wiesiu l. 1969
Wiesiu l. 1969
2023-10-11 14:30:17

nie mogę znaleźć pracy a pieniędzy potrzebowałem, wziąłem pożyczkę i znalazłem prace od razu także oddam w terminie :)

Podobne artykuły

Ile zarabia cieśla?

Cieśla to jeden z najstarszych zawodów. Mimo to, nadal jest bardzo potrzebny, jeśli planowane są budowy. Sprawdzamy, ile zarabia się, pracując w tym zawodzie.

author
Sandra Tessmer
05 października 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

PKO BP w Trzemesznie

PKO BP to największy bank w Polsce. Zobacz placówki i oddziały w Trzemesznie – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
18 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Nowi prezesi Pekao Leasing i Pekao Faktoring

Nastąpiły bardzo istotne zmiany w zarządach spółek, które zależą od Banku Pekao. Rada Nadzorcza Pekao Leasing i Pekao Faktoring powołałny nowe osoby na stanowisko prezesów zarządów spółek. Prezesem zarządu Pekao Faktoring został Dariusz Jamroży, natomiast Pekao Leasing – Szymon Kamiński.

author
Patryk Byczek
23 lutego 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja Kantoru Internetowego Alior Banku

Do końca sierpnia trwa wakacyjny konkurs Kantoru Walutowego Alior Banku. Udział w promocji może wziąć każdy, kto posiada konto walutowe w tym banku i w sierpniu wykona choć jedną transakcję kartą przypisaną do tego konta. Do wygrania jest ponad 100 głośników JBL Flip 4. Sprawdź wszystkie szczegóły promocji.

author
Dominika Byczek
13 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Goodie wspiera galerie handlowe

Bank Millennium poinformował w najnowszym komunikacie o przygotowaniu przez goodie specjalnego zestawu dodatkowych, bezpłatnych narzędzi mających na celu wesprzeć sprzedaż. Platforma wyszła na przeciw swoim partnerom handlowym oraz najemcom, którzy mierzą się z rzeczywistością ściśle związaną ze stanem epidemii.

author
Patryk Byczek
09 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Podatek dla osób przenoszących się za granicę?

Podatek od wyprowadzki z kraju dotyczy zarówno osób, które prowadzą działalność gospodarczą, jak i osób fizycznych. Sprawdźmy, czym dokładnie jest exit tax, kto musi go zapłacić, a także jaka jest wysokość podatku.

author
Dominika Byczek
26 stycznia 2024
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj