Kredyt oddłużeniowy – także w SKOKu

Kredyt oddłużeniowy – także w SKOKu

author
01 sierpnia 2022

Statystyki wskazują, że zaciągamy coraz więcej zobowiązań – bierzemy różne kredyty, dzięki którym realizujemy marzenia lub po prostu ratujemy swój budżet w razie nieprzewidzianych wydatków. Trudno jednak przychodzi nam mierzenie sił na zamiary… Zdarza się, że liczba i wysokość rat zaczynają przekraczać nasze możliwości spłaty, a długi tylko rosną i rosną, powiększając się jeszcze o odsetki. Wtedy ratunkiem może być kredyt oddłużeniowy, który – jak sama nazwa wskazuje – pozwala na spłatę innych zobowiązań. Najlepszy oferty znajdziemy w SKOKu lub Kasie Stefczyka – do 200 000 zł i płatnością w miesięcznych ratach, aż do 10 lat.

Ranking kredytów oddłużeniowych - październik 2022

1
image

Kasa Stefczyka

13056 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 150 000

OKRES SPŁATY

4 - 120 miesięcy

RRSO

8,35%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

13056 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(2,53)

2
bancovo_logo

Bancovo

10142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

10142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(2,94)

3
smartney

Smartney

9821 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

3000 - 60 000

OKRES SPŁATY

6 - 96 miesięcy

RRSO

24,24%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

9821 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,27)

alior

Alior Bank - pożyczka

8734 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

500 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

9,04%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

8734 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

supergrosz

SuperGrosz

6489 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 15 000

OKRES SPŁATY

4 - 48 miesięcy

RRSO

60,82%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6489 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
2

Provident

5617 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

300 - 20 000

OKRES SPŁATY

3 - 48 miesięcy

RRSO

9,87%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

5617 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
hapipozyczki

Hapi Pożyczki

6418 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

2000 - 15 000

OKRES SPŁATY

6 - 36 miesięcy

RRSO

9,80%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

6418 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
gotowkowo zrzut

Gotówkovo.pl

8142 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

1000 - 200 000

OKRES SPŁATY

3 miesiące - 10 lat

RRSO

9,59%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

8142 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,27)

getin-bank-sesje-przychodzace-i-wychodzace-elixir

Getin Bank

1384 osób wybrało tę ofertę

Kwota

2000 - 200 000 zł

Okres spłaty

3 - 120 miesięcy

RRSO

24,9%

Wniosek przez Internet

TAK

1384 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek
logo-santander-consumer-bank

Santander Consumer Bank

7811 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

10 000 - 100 000

OKRES SPŁATY

3 - 120 miesięcy

RRSO

27,06%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

7811 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(4,33)

Spis treści:

 1. Ranking kredytów oddłużeniowych - październik 2022
 2. Kredyt oddłużeniowy - co to jest?
 3. SKOK kredyt oddłużeniowy
 4. Jak otrzymać kredyt oddłużeniowy?
 5. Jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć kredyt oddłużeniowy?
 6. Kto może otrzymać kredyt oddłużeniowy?
 7. Kredyt oddłużeniowy online
 8. Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem
 9. Kredyt oddłużeniowy - czy warto?
 10. Plusy i minusy kredytów oddłużeniowych
Zwiń spis treści

Kredyt oddłużeniowy jest finansowaniem udzielanym na spłatę aktywnych zobowiązań finansowych. Oddłużenie pozwala Klientowi zamienić kilka różnych rat na jedną, a dodatkowo niższą i z dłuższym okresem spłaty.

Kredyt oddłużeniowy - co to jest?

Kredyt oddłużeniowy pozabankowy to produkt finansowy o charakterze celowym. Celem takiego kredytu jest spłata naszych zobowiązań. Dzięki oddłużeniu zyskujemy jedną wygodną ratę i długi czas spłaty. Jest to produkt kierowany głównie do osób, które spłacają jednocześnie dużo różnych kredytów i pożyczek i mają w związku z tym problemy w spłacie zobowiązań. Konieczność spłaty wielu rat naraz może być problematyczna, ale jeszcze gorzej, kiedy każdą z tych rat spłaca się w innym terminie. W rezultacie często znajdujemy się w naprawdę trudnej sytuacji finansowej i pilnie potrzebujemy kredytu oddłużeniowego, najlepiej dostępnego przez Internet. Konsolidacja zobowiązań wydaje nam się wtedy jedyną opcją – i słusznie. Kredyt konsolidacyjny może być dla nas najlepszą opcją.

Ranking kredytów oddłużeniowych.

Z reguły przy zaciąganiu kredytów i pożyczek nie myślimy o konkretnym dniu miesiąca, w którym będziemy musieli spłacać ich ratę, a potem okazuje się, że dosłownie co kilka dni z konta bankowego pobierana jest rata każdego naszego zobowiązania. Zaczyna się tez naliczanie odsetek karnych za nieterminową spłatę zobowiązania. Takie nałożenie się długów wywołuje z reguły ogromny stres i zupełnie dezorganizuje domowe życie. Wielu osobom trudno bowiem zaplanować sobie miesięczne wydatki i domowy budżet, kiedy wypłata wpływa na konto tylko raz w miesiącu, a duże wydatki realizowane są z niego w różnych momentach (i – co gorsza – w różnych kwotach, w których też łatwo nieraz się pogubić).

Kredyt oddłużeniowy to szansa na odzyskanie spokoju i bezpieczeństwa finansowego. Łatwiej będzie nam zorganizować domowy budżet. Zaciągnięcie takiego kredytu pozwoli nam na spłatę wszystkich naszych zobowiązań i przejście tylko na spłatę jednego – właśnie kredytu oddłużeniowego. Spłata tylko jednej stałej kwoty raty w miesiącu może zapewnić nam płynność finansową, o której nawet nie śnimy będąc w pętli zadłużenia. Poprawić naszą sytuację finansową – to główny cel wszystkich kredytów oddłużeniowych.

Szczegóły oferty:

Rodzaj kredytu: kredyt oddłużeniowy
Kwota kredytu:1000 - 200 000 zł
Spłata:od 3 miesięcy do 10 lat
Gdzie dostanę:Bancovo, SKOK, Kasa Stefczyka
Zabezpieczenia:brak/nieruchomość
Zajęcia komornicze:tak
Wniosek przez Internet:tak
RRSO:od 6,23%

Jak działa kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy działa w bardzo prosty sposób – bierzemy kredyt w wysokości łącznej kwoty naszych wszystkich długów, spłacamy je i do dalszej spłaty pozostaje nam tylko ten jeden kredyt. Wszystkie pozostałe mamy już spłacone. W praktyce działa to więc jak typowy kredyt konsolidacyjny.

Koniec więc z różnymi harmonogramami spłaty, koniec z różnymi terminami płatności rat, koniec z różnymi kwotami. Wraz z kredytem oddłużeniowym wkraczamy w nowy etap, w którym mamy tylko jeden harmonogram spłaty i jedną wysokość raty, spłacaną zawsze w tym samym dniu miesiąca. Odsuwa się od nas również widmo egzekucji komorniczej, więc poprawa jakości naszego życia codziennego po wzięciu kredytu oddłużeniowego powinna być znacząca. Tym różni się także od kredytu dla zadłużonych, skierowanego dla osób, które już wpadły w kłopoty finansowe, mają negatywną historię kredytową i negatywną zdolność kredytową. Kredyt oddłużeniowy ma właśnie zapobiec tego typu sytuacjom, póki jeszcze jest na to czas.

Kredyt oddłużeniowy - do czego służy?

Bezpieczny kredyt oddłużeniowy

By zdecydować się na kredyt, który ma nas oddłużyć, trzeba oczywiście znaleźć uczciwy bank lub firmę, której będziemy w stanie zaufać i zaciągnąć kolejne zobowiązanie finansowe. Oczywiście pierwszym, co powinno przyjść nam do głowy, jest bank lub SKOK. Jakikolwiek bank działający legalnie w oparciu o polskie prawo będzie bardzo bezpiecznym miejscem do zaciągnięcia kredytu.

Wszystkie banki to instytucje tak silnie kontrolowane, że nie ma tam miejsca na oszustwa i niejasności. Uczciwe banki udzielające kredytów to na przykład Alior Bank i Santander Consumer Bank. Wśród SKOK-ów, najlepsze oferty znajdziemy w Kasie Stefczyka, w SKOKu Chemielewskiego lub Kasie Unii Lubelskiej. Warto również zapoznać się z ofertą banków spółdzielczych działających na terenie naszego zamieszkania.

Zaufać możemy również firmom pożyczkowym – najlepiej tym popularnym i nie budzącym naszych wątpliwości. Wśród uczciwych firm pożyczkowych warto wymienić na pewno Smartney, SuperGrosz czy hapipożyczki.

SKOK kredyt oddłużeniowy

Godne zaufania są przede wszystkim SKOKi i banki spółdzielcze udzielające kredytów oddłużeniowych. SKOKi mają przeważnie w swojej ofercie również pożyczki oddłużeniowe, dostępne dla osób w trudnościach ze spłatą innych kredytów. Część pożyczek udzielana jest jednak z zabezpieczeniem. SKOK może bowiem wymagać od Klienta posiadania nieruchomości, która może stanowić zabezpieczenie kredytu. Co jednak ważne – nieruchomości nie musimy posiadać na własność, jej właścicielem może być dowolna osoba, która przystąpi z nami do umowy.

Kredyt oddłużeniowy w SKOK dostępny jest dla osób w bardzo złej sytuacji finansowej (mających już na koncie zobowiązania niespłacone na czas). Czasami to kredyt dostępny także dla osób, których wynagrodzenie jest zajęte przez komornika. W przypadku decyzji odmownej, warto sprawdzić także pożyczki z komornikiem. Zdarza się, że w  przypadku kredytu oddłużeniowego w SKOK do kwoty 30 000 zł, zabezpieczeniem nie musi być nieruchomość. Wystarczy, że do umowy przystąpi druga osoba, która posiada zdolność kredytową i stałe dochody. Jeżeli chcemy uzyskać kredyt oddłużeniowy powyżej 30 000 zł – może się okazać, że zabezpieczeniem powinna być nieruchomość. W takiej sytuacji kredyt przyznawany jest do 70% wartości nieruchomości. Oznacza to, że co do zasady nie ma górnej kwoty kredytu, istotna jest bowiem wartość nieruchomości. W praktyce kwoty kredytu oddłużeniowego mieszczą się w kwocie do około 200 000 zł.

Kredyt oddłużeniowy w SKOKu to ciekawa opcja także dla rolników. SKOK, jako jeden z nielicznych podmiotów, honoruje także dochód uzyskiwany z gospodarstwa rolnego. Warunkiem otrzymania kredytu, podobnie jak w przypadku innych grup zawodowych – jest uzyskiwanie stałego dochodu w odpowiedniej wysokości oraz posiadanie nieruchomości. Zabezpieczeniem niektórych kredytów może być też ziemia rolna. Ważne, żeby jej wartość przekraczała kwotę kredytu.

SKOK też udziela kredytu oddłużeniowego.

Jakie długi możemy spłacić kredytem oddłużeniowym?

Kredytem oddłużeniowym możemy spłacić praktycznie wszystkie nasze długi. Ważne jest jednak, by były to długi, na które mamy potwierdzenie – a zatem spisaną umowę pożyczki i harmonogram jej spłat. Nie weźmiemy typowego kredytu oddłużeniowego na pożyczki, na których żadnych dokumentów nie mamy, a zatem np.: na pożyczki od rodziny czy znajomych.

1) Kredyty

Nie będzie natomiast problemu z uzyskaniem kredytu oddłużeniowego, jeżeli zalegamy ze spłatą różnych kredytów. Mogą być to praktycznie wszystkie typy kredytów bankowych, zarówno kredyty gotówkowe przez Internet, jak i samochodowe czy hipoteczne.

2) Pożyczki długoterminowe i chwilówki

Kredyty oddłużeniowe mogą posłużyć nam także w celu spłaty pożyczki – nie ma tutaj znaczenia, czy jest to pożyczka zaciągnięta w banku, czy jest to pożyczka udzielona nam przez firmę prywatną (którąkolwiek z popularnych firm pożyczkowych). Innymi słowy – kredyt oddłużeniowy posłuży nam zarówno przy spłacie pożyczek bankowych, jak i pozabankowych. Wśród pożyczek warto wymienić również chwilówki – je także spłacimy bez problemu z pomocą kredytu oddłużeniowego.

3) Kredyty i pożyczki w SKOKach i bankach spółdzielczych

Oczywiście kredyty oddłużeniowe mogą posłużyć nam także w spłacie innych zobowiązań. Warto zaznaczyć tutaj szeroką kategorię kredytów i pożyczek zaciąganych w SKOK-ach i bankach spółdzielczych. Je wszystkie również bez problemu spłacimy za pomocą kredytu oddłużeniowego.

4) Karty kredytowe

Ostatnim produktem, którego jeszcze tutaj zabrakło, a o którym często się zapomina, są karty kredytowe. Choć rzadko myślimy o takiej karcie w kategorii zadłużeń to jest ona przecież niczym innym jak zaciąganym cyklicznie kredytem, który kiedyś trzeba spłacić. Jeżeli z tą spłatą mamy problem – kredyt oddłużeniowy może być dla nas pomocą.

Co można spłacić kredytem oddłużeniowym?

Jak oddłużyć się z chwilówek?

Chwilówki to jedne z najczęściej zaciąganych przez nas szybkich pożyczek. Dlaczego? Ponieważ mamy tendencję do myślenia, że taka mała kwota do spłaty na pewno za bardzo nas nie obciąży… Łatwo od jednej pożyczki na 200 zł przejść do kolejnej na 500 zł, kolejnej na 1000 zł i nagle – niezauważenie – miesięczna kwota rat do spłaty robi się niebotyczna. Tym bardziej, że przy chwilówkach z reguły procent dopłaty do pożyczanej kwoty jest dość duży. Rzadko zdarza się, że po pożyczeniu 1000 zł oddajemy 1000 zł (tak jest tylko w przypadku RRSO 0%).

Raty za pożyczone kwoty, raty za odsetki, to wszystko nie wobec jednej chwilówki, a wobec kilku… wysokość zobowiązań szybko może przekroczyć nasze możliwości finansowe. Nie ma innego wyjścia na oddłużenie się z chwilówek jak ich szybka spłata. Wszystkie chwilówki możemy skonsolidować do jednego kredytu, który będzie miał niższą ratę niż łączne raty wszystkich chwilówek w miesiącu. Okres spłacania będzie co prawda dłuższy, ale chyba każdy zgodzi się z tym, że lepiej dłużej spłacać mniejszą kwotę kredytu, ale spłacać niż narazić się na egzekucję komorniczą. Pomocne mogą być również instytucje pożyczkowe oferujące tak zwane konsolidacje chwilówek albo kredyt konsolidacyjny.

Kredyty i pożyczki oddłużeniowe

Teoretycznie pojęcia „pożyczka” i „kredyt” są sobie bardzo dalekie. Definiują bowiem produkty finansowe oferowane przez zupełnie inne podmioty – kredytów udzielają tylko banki i SKOKi, a pożyczek mogą udzielać także prywatne firmy (a nawet my sami, kiedy prywatnie pożyczamy komuś pieniądze). W praktyce jednak bardzo często pojęcia te stosuje się zamiennie – nazywając kredytem lub pożyczką każde pożyczanie pieniędzy.

Mając jednak na uwadze, że kredyty mogą być udzielane jedynie przez banki, część firm pozabankowych – przestrzegająca tego nazewnictwa – swoje produkty oddłużeniowe nazywa po prostu pożyczkami.

Nazwa “pożyczka” może nam również wskazywać to, że łączna kwota maksymalna przyznanych środków może być niższa niż w przypadku kredytów oddłużeniowych. Zazwyczaj bowiem pożyczki udzielane są na niższe kwoty niż kredyty. Warto również mieć na uwadze, że pożyczki oddłużeniowe udzielane są głównie przez firmy pozabankowe, raczej nie przez banki. Wyjątkiem jest SKOK, który oferuje własną pożyczkę oddłużeniową, dostępną także dla osób z bardzo złą historią dotyczącą spłaty ich zobowiązań.

Oferty kredytów oddłużeniowych - szczegóły.

W praktyce pożyczka oddłużeniowa działa tak samo jak kredyt oddłużeniowy. Całkowita kwota kredytu oddłużeniowego starczy na spłatę naszych długów tak samo, jak kwota pożyczek pozabankowych udzielanych na ten cel. Po spłaceniu wszystkich naszych zobowiązań pożyczką oddłużeniową zostajemy tylko z ratą tej pożyczki i jest to jedyny dług, który musimy regularnie spłacać. Taka pożyczka może nasz oczywiście kosztować więcej niż suma naszych długów, ale jej spłata może być dla nas łatwiejsza – nie tylko poprzez fakt, iż zamiast wielu rat mamy jedną ratę, ale też dlatego, że przy pożyczce oddłużeniowej spłatę możemy rozłożyć sobie na więcej rat, więc miesięczny koszt spłaty naszego zadłużenia może być niższy.

Jak otrzymać kredyt oddłużeniowy?

 1. Przeglądamy różne oferty kredytów oddłużeniowych.
 2. Wybieramy ofertę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwościom.
 3. Klikamy “złóż wniosek”.
 4. Wypełniamy wniosek naszymi danymi i dołączamy potrzebne dokumenty.
 5. Wysyłamy wniosek i czekamy na jego rozpatrzenie.
 6. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej oczekujemy na wypłatę kredytu/pożyczki.

Kredyt oddłużeniowy pozabankowy udzielany krok po kroku.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć kredyt oddłużeniowy?

Do wzięcia kredytu lub pożyczki oddłużeniowej będą nam potrzebne:

 • dokumenty potwierdzające naszą tożsamość (np.: dowód osobisty),
 • oświadczenia lub zaświadczenia potwierdzające naszą sytuację materialną,
 • potwierdzenie uzyskiwanej co miesiąc wypłaty z tytułu zatrudnienia,
 • potwierdzenia wypłat świadczenia 500+, świadczeń rentowych lub emerytalnych, alimentów,
 • nasze dane tożsamości i zamieszkania,
 • umowy dotychczas zawartych pożyczek i kredytów.

W przypadku potwierdzenia dochodów z reguły akceptowane są dwa typy dokumentów – albo zaświadczenia od pracodawcy albo po prostu wyciągi z konta bankowego, na którym wskazana jest wysokość wypłaty. Podobne dokumenty muszą zazwyczaj dostarczyć emeryci i renciści – od nich kredytodawcy wymagają okazania ostatniego odcinka z emerytury/renty lub potwierdzenia wypłaty świadczenia na konto. Jeżeli nie chcemy zbierać dokumentów, można sprawdzić pożyczki bez zaświadczeń, które nie wymagają od nas żadnych formalności.

Kto może otrzymać kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy może otrzymać osoba zadłużona, czyli posiadająca jakiekolwiek zobowiązania finansowe (niekoniecznie posiadająca już nieuregulowane na czas zobowiązania, ale także taka, która spodziewa się, że może nie dotrzymać terminów płatności rat zapisanych w umowie pożyczkowej/kredytowej).

Często słowo “zadłużenie” kojarzy nam się od razu negatywnie z czymś niespłaconym na czas, ale z definicji zadłużeni jesteśmy po prostu posiadając wobec kogokolwiek jakiś dług do spłacenia (nawet jeżeli spłacamy go na czas).

W wąskim rozumieniu kredyt oddłużeniowy kierowany jest do osób, które są w trudnej sytuacji finansowej. Doszło już do tego, że nie uregulowały swoich zobowiązań na czas i mają na głowie windykatora lub komornika, a także wypowiedziane umowy pożyczkowe/kredytowe. Niezależnie jednak od tego, jak rozumiemy definicję kredytu oddłużeniowego i z jakiej oferty będziemy chcieli skorzystać, musimy spełniać katalog uniwersalnych wymagań.

Proces uzyskiwania kredytu oddłużeniowego.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt oddłużeniowy?

Przede wszystkim musimy mieć:

 • ukończone 18 lat,
 • pełną zdolność do czynności prawnych,
 • ważny dowód osobisty,
 • własny adres e-mail,
 • prywatny numer telefonu.

Bardzo ważne jest również posiadanie stałego dochodu, który umożliwi nam regularne spłacanie nowo zaciągniętego kredytu oddłużeniowego. Z reguły banki i firmy nie zwracają uwagi na typ umowy, którą mamy podpisaną (czy jest to umowa o pracę, umowa o dzieło czy umowa zlecenie), ale patrzą głównie na to, czy wypłaty z niej są regularne.

Ile kosztuje kredyt oddłużeniowy?

Na koszt kredytu oddłużeniowego za każdym razem wpływa kilka czynników. Nie ma stałej kwoty. Podstawowymi parametrami, które mają wpływ na koszt kredytu, są:

 • kwota kredytu,
 • okres spłaty,
 • prowizja (może wynosić 0 zł!),
 • oprocentowanie (praktycznie nie zdarza się, by wynosiło 0%),
 • opłaty dodatkowe (np.: ubezpieczenia).

Musimy być gotowi na to, że koszt kredytu oddłużeniowego nigdy nie będzie wynosił 0 zł. Komuś musi się opłacać pożyczyć nam duże pieniądze. Nadal jednak jeden kredyt oddłużeniowy będzie w 99% przypadków tańszy niż kilka kredytów/pożyczek, a zwłaszcza od popularnych chwilówek. Na przestrzeni lat dzięki kredytowi oddłużeniowemu możemy więc nie tyle stracić, co zaoszczędzić.

A co z kredytem oddłużeniowym wziętym na produkty kupione w ratach 0%? W założeniu przecież mieliśmy nie dokładać do spłaty ani grosza, a biorąc kredyt oddłużeniowy – jednak ten grosz dołożymy. Musimy jednak zastanowić się, co jest w tej sytuacji lepsze – dopłacenie trochę do kredytu oddłużeniowego czy ryzykowanie, że nie spłacimy na czas rat 0% i narazimy się na odsetki karne i postępowanie komornicze?

Kredyt oddłużeniowy online

Kredyty oddłużeniowe to oferty, z których bez problemu skorzystamy w całości online, bez konieczności wyjścia z domu. Dla wielu osób mających złą sytuację finansową to spory atut. W przypadku tradycyjnej wizyty w banku czy firmie pożyczkowej możemy zostać zauważeni przez osoby postronne. Taka oferta to gwarancja stuprocentowej dyskrecji – o naszym kredycie dowie się tylko ten, kogo sami o tym poinformujemy, czyli w tym przypadku wyłącznie pracownik banku, SKOKu lub firmy pozabankowej.

Obecnie zaciąganie kredytów przez Internet jest całkowicie bezpieczne. Nasze dane są w pełni szyfrowane, więc nie ma ryzyka, że ktoś wykorzysta je do „niecnych celów”. W procesie kredytowym online nikt nas nie pospiesza, nikt nie stoi nam nad głową, więc możemy samodzielnie na spokojnie zapoznać się z wszystkimi dokumentami kredytowymi, na co często przy wizycie osobistej w placówce po prostu nie mamy czasu.

Jak działają kredyty oddłużeniowe?

Kredyt oddłużeniowy ze złym BIKiem

Wielu Klientów szukających oferty kredytu oddłużeniowego ma już problemy z historią kredytową. Nie możemy niestety liczyć na to, że firma pożyczkowa czy bank, w którym chcemy ubiegać się o kredyt oddłużeniowy, nie sprawdzą naszej historii w BIKu. Sprawdzą – mają taki obowiązek. Nie mają jednak obowiązku, by z powodu minimalnych opóźnień w BIKu, odrzucić nasz wniosek kredytowy.

Firmy i banki oferujące kredyty oddłużeniowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich klientami nie będą osoby w świetnej sytuacji finansowej, dlatego złą historię kredytową w BIK traktują jako swego rodzaju normę i nie odrzucają wniosków kredytowych z tego względu. Każda sytuacja jest indywidualnie analizowana, a warunki stawiane przez banki i firmy są naprawdę elastyczne. Oznacza to, że naprawdę da radę wziąć kredyt oddłużeniowy nawet ze złą historią kredytową zapisaną w BIKu.

Kredyt oddłużeniowy w banku – czy to możliwe?

Kredyt oddłużeniowy to nazwa, pod którą kryć się mogą tak naprawdę dwa zupełnie różne typy produktów. Typowy kredyt tego rodzaju jest właściwie jednym i w dodatku bardzo charakterystycznym produktem, ale wiele banków i firm potraktowało jego nazwę jako nazwę marketingową. Wyjaśnijmy więc, o co tak naprawdę chodzi z kredytami oddłużeniowymi.

1) typowy kredyt oddłużeniowy

Typowy kredyt oddłużeniowy pozwala po prostu spłacić nasze zaległości. Podobnie działa pożyczka oddłużeniowa. Ten, kto udziela nam takiego kredytu lub pożyczki, jest więc zainteresowany wszystkimi pasywami, które mamy. Przy typowym kredycie oddłużeniowym będziemy zmuszeni do dostarczenia dokumentów dotyczących wszystkich zobowiązań finansowych, z których spłatą mamy problem.

Jeżeli kredytodawca pozna już sumę wszystkich naszych długów, będzie w stanie przygotować dla nas ofertę kredytu oddłużeniowego lub pożyczki oddłużeniowej (te są zwykle na niższe kwoty). Kredyt taki udzielany jest zwykle na sumę naszych zaległości i za tę sumę wszystkie nasze długi zostają natychmiastowo spłacone. Dzięki temu zabiegowi my zostajemy tylko z jednym kredytem, a nie z wieloma. Kredyt oddłużeniowy jest dla nas wtedy ostatnim i jedynym kredytem, który musimy spłacić.

2) kredyt gotówkowy “udający” oddłużeniowy

Pod pojęciem kredytu oddłużeniowego wiele banków i firm ukrywa także typowe kredyty gotówkowe. Kredytodawcy, którzy udzielają takich kredytów, deklarują po prostu, że udzielają ich także osobom w trudnościach finansowych. Takie kredyt gotówkowy udzielany jest wtedy po prostu na kwotę wszystkich posiadanych przez nas długów i dzięki tej gotówce możemy spłacić wszystkie swoje zobowiązania, a wraz z tym po prostu się ich pozbyć.

Kredyt oddłużeniowy z komornikiem

W sytuacji, w której mamy już komornika, kredyt oddłużeniowy jest możliwy, ale jest nieco utrudniony. Banki i firmy pożyczkowe wiedzą bowiem, że trudno będzie nam spłacić kredyt, jeżeli sporą część naszej wypłaty/emerytury/renty czy wpływów na rachunek bankowy zajmuje komornik. Dlatego też osoby z komornikiem rzadziej otrzymują pozytywną decyzję kredytową niż osoby bez komornika. Muszą – bardziej niż inne osoby – wykazać, że będzie ich stać na spłatę zadłużenia.

Kto może uzyskać kredyty oddłużeniowe?

Kredyt oddłużeniowy na spłatę komornika

Otrzymanie kredytu w sytuacji, w której mamy komornika, nie jest jednak nierealne. Co więcej, nieraz udaje się uzyskać nawet kredyt na spłatę wszystkich długów, które mamy do spłacenia u komornika. Oczywiście do tego konieczne jest, by nasza sytuacja finansowa była dość dobra i zapewniała kredytodawcę, że damy radę spłacić kredyt oddłużeniowy. Jeżeli nasza sytuacja finansowa jest bardzo zła, kredytu oddłużeniowego na spłatę komornika raczej nie otrzymamy.

Kredyt oddłużeniowy - czy warto?

Bardzo często na forach internetowych użytkownicy pytają, czy warto brać kredyty oddłużeniowe. Podobne pytania zadają nam klienci, którzy proszą nas o poradę. Nie ma co prawda jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale z reguły nasza odpowiedź brzmi – warto.

Przede wszystkim autem kredytów oddłużeniowych jest to, że stabilizują życie codzienne i comiesięczny budżet domowy. To niezwykle ważne dla wielu osób, a szczególnie dla tych, które w problemy finansowe wpadły z dnia na dzień i po prostu psychicznie nie radzą sobie z nową – stresującą – rzeczywistością.

Osoby, które mają trudność ze spłatą swoich zobowiązań, jako przyczynę takiego stanu podają najczęściej pilne nieplanowane wydatki lub zdarzenia losowe. Najczęstszą przyczyną przeznaczania pieniędzy na coś innego niż spłatę raty pożyczki jest konieczność poniesienia wydatków na zdrowie lub leki, konieczność naprawy samochodu lub domowego sprzętu AGD oraz utrata pracy (taki powód problemów ze spłatą zobowiązań podaje prawie 1/4 zadłużonych). Znacznie mniej osób wskazuje, że doprowadzenie do zadłużenia to wyłącznie wina ich nieprzemyślenia lub braku kontroli.

Czy opłaca się korzystać z kredytów oddłużeniowych?

Opłaca się konsolidować kredyty, jeżeli mamy problemy ze spłatą swoich zobowiązań finansowych. Jest naprawdę wiele sytuacji, w których możemy potrzebować konsolidacji lub kredytu oddłużeniowego.

Jeżeli:

 • wpadliśmy w pętlę zadłużenia,
 • na skutek wielu kredytów i pożyczek nie jesteśmy w stanie utrzymać płynności finansowej,
 • nie stać nas na spłatę swoich zobowiązań,
 • nękają nas firmy windykacyjne,
 • nie jesteśmy w stanie uiszczać bieżących płatności (np.: opłat za mieszkanie),
 • mamy miesięcznie więcej wydatków niż dochodów,
 • nie mamy pieniędzy na spłatę rat,
 • spłacamy jednocześnie wiele różnych kredytów i/lub pożyczek,

może nam pomóc właśnie kolejny kredyt. Niewątpliwie każda z opisanych powyżej sytuacji jest bardzo trudna, ale nie jest sytuacją bez wyjścia. Kredyt oddłużeniowy nie przez przypadek ma właśnie taką nazwę – może być dla nas realną pomocą, dzięki której nasza codzienność będzie mogła przestać być jedynie czasem na przetrwanie, a staną się po prostu czasem korzystania z życia. Zdjęcie ze swoich barków nadmiernych długów jest ogromną ulgą i znacząco poprawia komfort naszej codzienności.

Kredyt oddłużeniowy - pytania i odpowiedzi

Oczywiście, pośrednicy finansowi są właśnie po to, by pomagać Klientom. Skorzystanie z pośrednika to szansa na lepsze warunki kredytowe lub mniejsze ryzyko odmowy. Samodzielne składanie wniosku kredytowego może niestety skończyć się niepowodzeniem.

Warto pamiętać, że pośrednicy finansowi to nie tylko osoby fizyczne, ale również strony internetowe z porównywarkami kredytów i pożyczek. Dzięki takim stronom możemy szybko i łatwo zestawić ze sobą interesujące nas parametry konkretnych ofert i dzięki temu zaoszczędzić czas na wyborze najlepszej propozycji.

Tak, oczywiście. Można wziąć kredyt oddłużeniowy bez zabezpieczeń. Warto wręcz powiedzieć, że większość takich kredytów po prostu nie wymaga zabezpieczenia w postaci np.: poręczyciela czy nieruchomości. Jeżeli jednak przy kredycie wymagane jest zabezpieczenie, to jego posiadanie może zwiększyć nasze szanse na pozytywną decyzję kredytową.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – przede wszystkim dlatego, że oferty kredytowe różnych banków mogą zmieniać się tak naprawdę z dnia na dzień. Jednego dnia bardziej opłacalna może być oferta Alior Banku, a drugiego Santander Consumer Banku czy Kasy Stefczyka. Dlatego właśnie warto korzystać z internetowych porównywarek kredytów i pożyczek, ponieważ w nich zawarte są zawsze aktualne dane na temat propozycji kredytowych.

Typowy kredyt oddłużeniowy dostępny dla osób w bardzo złej sytuacji finansowej (mających już na koncie zobowiązania niespłacone na czas) oferuje SKOK. Jest to kredyt dostępny także dla osób, których wynagrodzenie jest zajęte przez komornika. Ważne jednak, by dłużnik lub osoba przystępująca z nim do kredytu posiadali nieruchomość.

Kredyt oddłużeniowy formalnie różni się od zwykłego kredytu konsolidacyjnego czy kredytu konsolidacyjnego online. W przypadku konsolidacji łączymy kilka kredytów w jeden i zyskujemy niższą ratę. Jest to jednak produkt przeznaczony dla osób nie mających opóźnień w spłacie, posiadających pozytywną historią kredytową.

Ze względu jednak na to, że oba te produkty finansowe udzielane są w celu ułatwienia dłużnikowi spłaty wszystkich posiadanych przez niego zobowiązań, często nazw tych używa się po prostu wymiennie (stąd możemy mieć wrażenie o pomieszaniu pojęć w różnych artykułach). Z definicji formalnej są to produkty różne, ale nawet sami dłużnicy utożsamiają kredyty oddłużeniowe z kredytami konsolidacyjnymi i odwrotnie.

Plusy i minusy kredytów oddłużeniowych

Najczęściej wskazywane dobre strony kredytu oddłużeniowego:

 • spłata wszystkich zaległych kredytów, pożyczek i chwilówek
 • jedna rata zamiast kilku/kilkunastu
 • wysokość raty dopasowana jest do naszych możliwości
 • szansa na natychmiastowe wstrzymanie egzekucji komorniczej
 • koniec z potrąceniami z wynagrodzenia / renty / emerytury i rachunku bankowego
 • szansa na nowe życie finansowe bez ogłaszania upadłości konsumenckiej

Najczęściej wskazywane złe strony kredytu oddłużeniowego:

 • konieczność posiadania stałego dochodu
 • dużo formalności
 • w niektórych ofertach zabezpieczenie nieruchomością

Podsumowanie

 1. Oferty oddłużeniowe znajdziemy w banku, firmie pożyczkowej, a także w SKOKu.
 2. W ofertach oddłużeniowych możemy uzyskać nawet 200 000 zł.
 3. Kredyt oddłużeniowy to kredyt celowy, który możemy przeznaczyć tylko na spłatę naszych zobowiązań finansowych.
 4. Do skorzystania z oferty pożyczki oddłużeniowej w SKOKu na kwotę powyżej 30 000 zł może być konieczne posiadanie zabezpieczenia w postaci nieruchomości.
 5. Kredyty i pożyczki oddłużeniowe kierowane są do wszystkich osób, które mają lub mogą mieć problemy z uregulowaniem spłaty swoich zobowiązań na czas.
 6. Kredyt oddłużeniowy jest często ostatnią deską ratunku.
 7. Oferta dostępna jest także dla rolników.
 8. Z oferty oddłużeniowej mogą skorzystać także osoby, wobec których toczy się postępowanie komornicze lub windykacyjne.
 9. Do skorzystania z kredytów i pożyczek oddłużeniowych konieczne jest posiadanie stałego dochodu.
 10. Kredyt oddłużeniowy może uchronić nas przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej.

Źródła:

https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

https://www.gosc.pl/doc/6809461.Kredyt-oddluzeniowy-czy-warto

https://krd.pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/2022/dlugi-polakow-wieksze-niz-zarobki

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/skuteczna-pomoc-dla-zadluzonych–prezydent-podpisal-ustawe-przygotowana-przez-ministerstwo-sprawiedliwosci

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BMZCHJ

Przykłady reprezentatywne wybranych ofert prezentowanych w rankingu

1) Kasa StefczykaDecyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.

2) BancovoRzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

3) SmartneyPrzykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł. Kalkulacja na dzień 11.05.2022 r.

4) Alior BankRzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) „Pożyczki internetowej” wynosi 9,02%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 19 442 zł, całkowita kwota do zapłaty: 23 240,79 zł, oprocentowanie zmienne: 7,19%, całkowity koszt pożyczki: 3798,79 zł (w tym prowizja: 583,26 zł (3%), odsetki: 3215,53 zł), 50 miesięcznych rat (w tym 49 równych rat w wysokości 464,82 zł, ostatnia rata: 464,61 zł). Kalkulacja została dokonana na 15.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

PennyMac
PennyMac
2022-02-02 21:51:09

witam wszystkich, czy kiedykolwiek szukałeś pomocy finansowej na spłatę zadłużenia? założyć firmę, aby rozwiązać inne problemy? oto rozwiązanie wszystkich problemów finansowych, ponieważ udzielamy pożyczek z przedziału od 2000 $ do $200 000,tylko poważnym pożyczkobiorcom, którzy są poważni i potrzebują szybkich pożyczek na swoją pomoc finansową, tutaj skontaktuj się z nami dzisiaj poniżej ([email protected]) lub WhatsApp +1(631)203-6886, aby uzyskać szybki dostęp i połączyć się z CEO, aby uzyskać natychmiastową pożyczkę już dziś. PennyMac

Podobne artykuły

Pożyczki Gniezno
Pożyczki miasta
author
28 stycznia 2022

Pożyczki Gniezno

Będą podwyżki dla nauczycieli – tabela płac
Bez kategorii
author
09 sierpnia 2020

Będą podwyżki dla nauczycieli – tabela płac

Energetyczne hipoteki w PKO BP i PKO Banku Hipotecznym
Bez kategorii
author
16 kwietnia 2019

Energetyczne hipoteki w PKO BP i PKO Banku Hipotecznym

Promocja: „Bonusowe punkty na start” w PKO BP
Bez kategorii
author
21 listopada 2020

Promocja: „Bonusowe punkty na start” w PKO BP

Kredyt gotówkowy Zduńska Wola
Kredyty miasta
author
02 lipca 2020

Kredyt gotówkowy Zduńska Wola