Pilna pożyczka na dzisiaj

Pilna pożyczka na dzisiaj

author
Dominika Sobieraj
22 listopada 2022

Potrzebujesz gotówki na już, na dzisiaj, na teraz? Dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking pożyczek, w których pieniądze możesz otrzymać nawet w 15 minut od złożenia wniosku. Sprawdź listę najlepszych ofert.

Pilna pożyczka na dzisiaj - ranking

Spis treści:

 1. Pilna pożyczka na dzisiaj - ranking
 2. Pożyczka pozabankowa na dzisiaj - czy to możliwe?
 3. Pilna pożyczka z wypłatą na dziś
 4. Jaka jest maksymalna kwota pożyczki na dzisiaj?
 5. Pilna pożyczka - jakie są koszty pożyczki?
 6. Warunki przyznania pilnej pożyczki
 7. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Pożyczka pozabankowa na dzisiaj - czy to możliwe?

Od razu informujemy – tak, to możliwe! Bardzo często zdarza się, że pieniądze z pożyczki, o którą wnioskujemy, są na naszym koncie jeszcze tego samego dnia. Nie trzeba tu jednak liczyć na szczęście i “traf” – a może pożyczka przyjdzie dziś, a może jutro?

Jest sporo czynników, które wpływają na to, że pożyczka pozabankowa dojdzie do nas szybciej, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Na co patrzeć, by wybrać pożyczkę online, która na pewno będzie nam wypłacona na dzisiaj?

1) Sprawdź, czy pożyczkodawca ma konto w tym samym banku, co Ty

Szybka pożyczka może zaistnieć tylko wtedy, kiedy istnieje możliwość szybkiego przelewu. Chodzi tu zarówno o przelew weryfikacyjny, jak i o przelew samej kwoty pożyczki. Przelewy przesyłane są tradycyjnie poprzez system Elixir. Można go ominąć tylko wtedy, kiedy przesyła się pieniądze w obrębie tego samego banku.

Nic więc prostszego – wystarczy znaleźć firmę pożyczkową, która ma konto w tym samym banku, co my i wtedy będziemy mieli pewność, przelewy będą wykonane wręcz natychmiastowo. Na szczęście informacje te są bardzo łatwo dostępne. Pożyczkodawcy wręcz chwalą się tym, w jak wielu bankach posiadają konta, bo wiedzą, że podczas pożyczania pieniędzy czas gra dla wielu osób główną rolę.

Sprawdź poniższą tabelę, w której wskazujemy, w jakich bankach mają konta najpopularniejsze firmy pożyczkowe.

Nazwa firmy pożyczkowejwykaz banków
WandooBank Millennium, Alior Bank, Santander, mBank, Pekao SA, PKO BP
RupiSantander Bank Polska, mBank, Bank Pekao, Millennium Bank, Bank Pocztowy
LendonSantander Bank Polska, mBank, Millennium Bank, Alior Bank
KukiPKO Bank Polski, Inteligo mBank, BRE Bank, MultiBank Santander, BZWBK, Kredyt Bank, Alior Bank, T-mobile, Bank BPH, Millennium Bank, Getin Bank
OrosPKO Bank Polski, Inteligo, Santander, mBank, BRE Bank, MultiBank, Alior Bank, Millennium Bank, Getin Bank

Widzisz na tej liście swój bank? To dobry znak. Wybierz tę firmę, a szybka pożyczka szybko będzie na Twoim koncie.

2) Sprawdź, czy pożyczkodawca wysyła przelewy Express Elixir

Oferty firm pożyczkowych bardzo często zawierają również opcję wysłania pożyczki przelewem natychmiastowym, Express Elixir. Jeżeli pilna pożyczka zostanie wysłana takim przelewem, będzie u nas w czasie rzeczywistym, dlatego szczególnie warto korzystać z takich ofert.

Najbardziej znana z szybkich przelewów jest firma Wonga (wonga.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Na stronie internetowej tego pożyczkodawcy możemy zobaczyć dokładną tabelę prezentującą, z których banków pożyczka dotrze do nas w trybie natychmiastowym.

3) Sprawdź, czy pożyczkodawca deklaruje natychmiastową wysyłkę pieniędzy

Warto również zwrócić uwagę na to, czy pożyczkodawca w ogóle ma w zwyczaju spieszyć się z wysłaniem pieniędzy. Czas wysłania nie jest nigdy wpisany do umowy pożyczki, ale firmy często deklarują go na swojej stronie internetowej. Jeżeli jesteśmy w naprawdę ciężkiej sytuacji finansowej, powinniśmy wziąć pożyczkę, w której pożyczkodawca gwarantuje, że wysyła pieniądze w ciągu 15 minut.

Szybką wysyłką pieniędzy chwalą się na przykład:

 • Provident (pieniądze w 15 minut na koncie),
 • Kuki (wypłata nawet 24/7),
 • Oros (wypłata nawet 24/7),
 • Rupi (kredyty online 24/7),
 • Lendon (pieniądze w 5 minut od złożenia wniosku).

W której firmie pożyczkowej zaciągnąć pilną pożyczkę?

Aby skorzystać z wybranej oferty pożyczki, wystarczy przejść na stronę pożyczkodawcy poprzez kliknięcie “złóż wniosek” w naszym rankingu. Wszystkie instytucje pożyczkowe zawarte w naszym zestawieniu udzielają pożyczek w 100% online. Jeżeli zastanawiasz się, w której firmie pożyczkowej wziąć pożyczkę, przeczytaj nasz poradnik i zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Pilna pożyczka z wypłatą na dziś

Pilna pożyczka ratalna jest więc możliwa, jeżeli tylko weźmiemy ją w odpowiednim miejscu i w odpowiedni sposób. Warto pamiętać, że wszystkie wskazówki na temat przelewów wskazane powyżej dotyczą dni roboczych. Jeżeli jesteśmy zainteresowani szybką pożyczką w sobotę lub niedziele, powinniśmy szukać raczej pożyczki w weekend.

Instytucje pozabankowe dokładają wszelkich starań, czy uczynić usługi finansowe bardziej korzystnymi dla klienta. W końcu na udzieleniu pożyczki zależy przecież obu stronom – dla pożyczkodawcy każda pożyczka to szansa na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki na dzisiaj?

Całkowita kwota pożyczki jest zależna od tego, na jaką ofertę się zdecydujemy. Oczywiście pożyczki nie są udzielane na kwoty tak wysokie jak kredyt bankowy, ale mimo to możemy znaleźć oferty, w których uzyskać można nawet 200 000 zł.

Jeżeli interesuje nas wysoka kwota, lepsze będą pożyczki ratalne niż popularne chwilówki (produkty finansowe spłacane w ciągu 30 dni, w jednej transzy). Złożenie wniosku w przypadku obu tych typów pożyczek są praktycznie identyczne, pożyczki ratalne mają może nieco więcej formalności, ale sam sposób wnioskowania jest bardzo podobny. Wszystkie pożyczki pozabankowe udzielane za pośrednictwem Internetu możemy zresztą określić hasłem “minimum formalności“.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez zadluzenia.com (@zadluzenia_com)

Pilna pożyczka - jakie są koszty pożyczki?

Koszty pożyczki zależą głównie od RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Parametr ten określa, jaki jest całkowity koszt pożyczki, łącznie ze wszystkimi dodatkowymi kosztami typu prowizja, ubezpieczenia oraz opłaty za rozpatrzenie wniosku (tak, niektóre firmy pożyczkowe liczą sobie za to nawet 200 zł!). Kiedyś zwykło się mówić, że takie dodatkowe koszty napisane są małym druczkiem, że można ich nie doczytać i być potem niemiło zaskoczonym faktem, jak duży jest całkowity koszt pożyczki.

Teraz wszystko wygląda inaczej i firmy pożyczkowe są zobowiązane do tego, by przy każdej ofercie podawać, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). To wszystko dlatego, żeby Klient wiedział, jaki będzie całkowity koszt pożyczki, żeby nie był potem zaskoczony. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mówi nam wprost, czy dana pożyczka jest opłacalna, czy nie. Zasada jest prosta – im niższe RRSO, tym tańsza pożyczka, a zatem tym bardziej opłaca nam się z niej skorzystać. Analogicznie – im wyższe RRSO, tym mniej opłacalna jest dana pożyczka.

Warunki przyznania pilnej pożyczki

Warunki przyznania pilnej pożyczki pozabankowej są dużo lżejsze niż przy kredycie konsumenckim przyznawanym w banku. Dlaczego? Ponieważ firmy pożyczkowe to zwykłe podmioty gospodarcze, które pożyczają nam swoje pieniądze. Nie muszą one działać tak restrykcyjnie jak banki. Są jednak minusy tego rozwiązania.

Przy kredycie konsumenckim możemy mówić o dużo niższych kosztach. Nawet całkowity koszt pożyczki bankowej będzie z reguły niższy niż koszt takiej samej pożyczki, ale pozabankowej. Jeszcze innymi kosztami charakteryzują się pożyczki prywatne, które – jeżeli taka będzie wola pożyczającego – mogą być nawet darmowe.

Wracając jednak do pożyczek – szybką pożyczkę online uzyskamy szybciej niż tradycyjną pożyczkę bankową. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wcale nie oznacza to, że pilne pożyczki rozdawane są każdemu. Żeby skutecznie zawnioskować o pilną pożyczkę, trzeba pamiętać o kilku istotnych aspektach, które mają szczególne znaczenie w firmach pożyczkowych.

Nie zapominaj o zdolności kredytowej

Pilna pożyczka będzie nam przyznana tylko po weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa to inaczej szansa na to, że spłacimy daną pożyczkę – pożyczkodawca ocenia ją patrząc na nasze zarobki i inne zobowiązania finansowe.

Weryfikacja zdolności kredytowej nie opóźni jednak naszego wnioskowania o pożyczkę online – z reguły jest bardzo szybka, wręcz automatyczna. Najczęściej musimy jedynie zadeklarować nasze dochody z ostatnich miesięcy i wskazać naszego pracodawcę. Dane pracodawcy (nazwę i NIP) warto mieć pod ręką już wcześniej, bo większość instytucji pozabankowych wymaga tego, by takie informacje podać.

Bez zdolności kredytowej niestety nie możemy liczyć na to, że szybka pożyczka zostanie nam przyznana. W takiej sytuacji warto zainteresować się pożyczkami bez zdolności kredytowej. W ich przypadku firmy pożyczkowe dużo bardziej liberalnie podchodzą do kwestii zarobków i zatrudnienia, uznając też dochody z innych źródeł.

Pożyczkodawcy sprawdzają informacje w Biurze Informacji Kredytowej

Tak, pożyczkodawcy mogą sprawdzić Cię w Biurze Informacji Kredytowej. To, że tam widniejesz, o niczym jednak nie przesądza. Wszystko zależy od tego, co na Twój temat jest tam napisane.

Biuro Informacji Kredytowej to podmiot, który zbiera informacje o wszelkich kredytach i pożyczkach, które zaciągamy. Wszystkie banki i firmy pożyczkowe mają prawo do przekazania danych pożyczkobiorcy, ponieważ jest to zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).

Nie ma znaczenia, czy przykładnie spłacamy każdą ratę na czas, czy zalegamy ze spłatą kilka lat – zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, dasze dane znajdą się w bazie BIK. Na tym polega zadanie tej bazy – rejestruje wszystkie pożyczki i kredyty i zamieszcza informacje o postępach w ich spłacie.

Jeżeli pożyczkodawca wejdzie więc do bazy BIK i znajdzie tam pozytywne informacje na nasz temat, z pewnością nie będzie wzbraniał się przed wydaniem pozytywnej decyzji pożyczkowej. Jeżeli natomiast w bazie BIK zobaczy, że nie spłacamy swoich pożyczek i kredytów na czas, pożyczkodawca najprawdopodobniej wyda negatywną decyzję pożyczkową. Dla osób zadłużonych, które nie chcą być sprawdzane w bazach, przeznaczone są pożyczki bez baz albo tzw. pilna pożyczka dla zadłużonych.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Najszybciej weźmiemy pożyczkę w firmach Kuki, Provident, Rupi i Oros. Firmy te deklarują wysyłanie pieniędzy w trybie 24/7.

Przelew natychmiastowy oferuje Wonga. Pieniądze pożyczane w tej firmie mogą dojść do klienta w czasie natychmiastowym.

Pilnej pożyczki udzielają firmy: Provident, Wonga, Lendon, Oros, Wandoo, Kuki.

Pilna pożyczka to pożyczka, która jest wypłacana bardzo szybko, nawet w ciągu 15 minut. Taka pożyczka odpowiada na potrzebę posiadania pieniędzy “na dzisiaj”, “na już”.

Tak, wszystkie szybkie pożyczki trzeba spłacać w terminie. Każda rata musi być uiszczona na czas. W ostateczności można złożyć wniosek o refinansowanie pożyczki, ale z reguły jest to opcja dodatkowo płatna, dlatego nie warto korzystać z niej na zapas.

Typowo do konsolidacji dedykowane są kredyty konsolidacyjne oraz produkt nazywany pożyczka konsolidacyjna, dostępny w wielu firmach pożyczkowych. W ostateczności kredyt konsolidacyjny online możemy zorganizować we własnym zakresie, z wykorzystaniem właśnie pilnej pożyczki. Jak to zrobić?

 1. Zaciągamy pilną pożyczkę.
 2. Czekamy na wypłatę środków.
 3. Z wypłaconych pieniędzy spłacamy nasze wszystkie kredyty i pożyczki.

Przy takim rozwiązaniu do spłacenia zostaje nam tylko jedna rata miesięcznie – rata naszej nowej pożyczki. Pozbywamy się wielu różnych zadłużeń mających różne terminy spłaty.

Podsumowanie

 1. Pilna pożyczka wypłacana jest szybko, “na już”, nawet w ciągu 15 minut.
 2. Pilne pożyczki w Polsce oferują głównie firmy pozabankowe.
 3. To, że firma może wypłacić pieniądze dużo szybciej niż bank, związane jest z ilością formalności.
 4. Im mniej formalności, tym szybsza jest pożyczka.
 5. Pożyczka na dzisiaj może wpłynąć na nasze konto bankowe nawet w dni wolne od pracy.
 6. Żeby pożyczka rzeczywiście była wypłacona na dzisiaj, musimy zwrócić uwagę na to, w jakim banku prowadzi konto pożyczkodawca.
 7. Jeżeli pożyczkodawca ma konto w tym samym banku, co my, pożyczka może wpłynąć na nasze konto w trybie natychmiastowym.
 8. Inną opcją przyspieszającą wypłatę pożyczki jest nadanie pieniędzy przelewem natychmiastowym.
 9. Najkorzystniejsze pożyczki na dzisiaj mają niskie RRSO.
 10. Uzyskanie pilnej pożyczki na dziś jest możliwe tylko ze zdolnością kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy otrzymali 60 mld zł w ramach Programu Rodzina 500+
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 stycznia 2019

Polacy otrzymali 60 mld zł w ramach Programu Rodzina 500+

Odsetki ustawowe 2020 – ile wynoszą?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 marca 2020

Odsetki ustawowe 2020 – ile wynoszą?

Szybkie pożyczki Świnoujście
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
23 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Świnoujście

Kredyt hipoteczny Żywiec
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Żywiec

Kredyt online Alior Bank – do 200 000 zł
Pod Lupą
autor wpisu
Kordian_Spychalski
06 września 2013

Kredyt online Alior Bank – do 200 000 zł

Sprzedaż PKO TFI w styczniu wyniosła ponad 1 mld zł
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 lutego 2021

Sprzedaż PKO TFI w styczniu wyniosła ponad 1 mld zł

Porównaj