Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online to idealne rozwiązanie dla osób, które spłacają kilka zobowiązań. Dzięki konsolidacji przez Internet możemy zyskać jedną niską ratę oraz dodatkową gotówkę na dowolny cel. Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego przez Internet to nawet 200 000 zł ze spłatą rozłożoną na 10 lat – sprawdź najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych oraz zobacz, jak uzyskać kredyt konsolidacyjny.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 02.12.2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych - grudzień 2023

Spis treści:

 1. Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych - grudzień 2023
 2. Kredyt konsolidacyjny przez Internet
 3. Na czym polega kredyt konsolidacyjny?
 4. Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny online?
 5. Konsolidacja online - kiedy otrzymam decyzję?
 6. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych
 7. Połącz kilka kredytów i płać jedną ratę
 8. Co może być przedmiotem konsolidacji?
 9. Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny online?
 10. Plusy i minusy kredytu konsolidacyjnego online
Zwiń spis treści

Kredyt konsolidacyjny przez Internet – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny to oferta finansowania, która przeznaczona jest do spłaty innych zobowiązań. Zamiast płacić w różnych terminach kilka rat różnych zobowiązań, łączymy wszystko w jedno zbiorcze zobowiązanie. Uzyskujemy w ten sposób jedną, a dodatkową niższą ratę. Oferta kredytu konsolidacyjnego przez Internet dostępna jest w całości bez wychodzenia z domu.

Tani kredyt konsolidacyjny - ranking najlepszych ofert.

Ranking kredytów konsolidacyjnych online pokazuje najlepsze oferty kredytów

W rankingu kredytów konsolidacyjnych znajdziemy zawsze najlepsze oferty tych kredytów. Dobrze przygotowany ranking kredytów konsolidacyjnych pomaga wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny. Oczywiście z reguły pod pojęciem najlepszy rozumiemy po prostu najtańszy kredyt konsolidacyjny, bo najlepsza oferta kredytowa to taka, na której będziemy najmniej stratni finansowo. Te same zasady dotyczą kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Pomocne są też porównywarki kredytów konsolidacyjnych

Automatyczne porównywarki analizują, która oferta będzie dla nas korzystna i wybierają najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne. Ponadto pożyczkodawcy, którzy mają w ofercie kredyty konsolidacyjne, często oferują również kalkulator kredytu konsolidacyjnego, w którym wskazane jest od razu docelowe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Obecnie praktycznie każdy dostępny w sieci ranking kredytów konsolidacyjnych opiera się właśnie na wyliczeniach takich kalkulatorów. Warto mieć na uwadze, że oferty kredytu konsolidacyjnego udzielonego przez bank są zazwyczaj korzystniejsze finansowo niż kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej.

Koszty obliczą kalkulatory kredytu konsolidacyjnego

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego może nam pomóc także w samodzielnym poszukiwaniu najlepszego dla nas kredytu. W przypadku kredytu konsolidacyjnego bardzo ważne jest, żeby najpierw dokładnie sprecyzować swój cel finansowy (ile musimy pożyczyć, by spłacić wszystkie nasze długi), a dopiero potem przystąpić do szukania odpowiednich ofert kredytów konsolidacyjnych i wprowadzać je w kalkulator kredytu konsolidacyjnego. We własnym zakresie możemy więc stworzyć dostosowany do naszych oczekiwań finansowych ranking kredytów konsolidacyjnych.

Kredyty konsolidacyjne - jak ich poszukiwać?

Kredyt konsolidacyjny przez Internet

Wielu Klientów zastanawia się nad połączeniem kilku rat pożyczek/kredytów w jedną. Konsolidacja kredytów to szansa na wydłużenie okresu spłaty, dzięki czemu spada wysokość miesięcznej raty. Wybierając nowy kredyt konsolidacyjny, wielu Klientów decyduje się również na wypłatę dodatkowej gotówki (kredyt konsolidacyjny działa wtedy tak samo jak kredyt gotówkowy, ale pieniądze wypłacane są razem z kredytem konsolidacyjnym).

Najważniejsza zaleta kredytu konsolidacyjnego przez Internet to możliwość załatwienia wszystkich formalności z domu, bez wizyty w oddziale. Oferty kredytów konsolidacyjnych są tak różnorodne, że bez trudu dopasujemy tę, która będzie nam odpowiadać. Przez Internet dostępna jest również pożyczka konsolidacyjna online.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Aby wziąć kredyt konsolidacyjny, na stronie banku wybieramy kwotę kredytu i okres spłaty. We wniosku wskazujemy wszystkie nasze dane oraz dane dotyczące konsolidowanych zobowiązań (w zależności od banku). Bank kontaktuje się z nami i ustala szczegóły oferty. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze są wypłacane bezpośrednio na nasz rachunek bankowy lub rachunek innego banku.

Konsolidacja kredytów - jak wygląda w praktyce?

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów, którzy chcą zamienić kilka rat w jedną. Na czym polega konsolidacja przez Internet? To zwykły kredyt konsolidacyjny, który otrzymamy w całości przez Internet, bez odwiedzania placówki czy oddziału banku. Wszystkie formalności załatwimy online lub telefonicznie. Pieniądze z kredytu online możemy przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań, część banków oferuje również dodatkową gotówkę do kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny – podstawowe parametry oferty

Kwota kredytu:od 100 do 300 000 zł
Okres spłaty:od 3 miesięcy do 10 lat
W całości przez Internet:tak
Wymagane dokumenty:dowód osobisty, potwierdzenie dochodów
Weryfikacja:BIK, KRD, BIG InfoMonitor
Jakie banki:Alior Bank, Smartney, TF Bank
RRSO:od 9,65% do 54,75%

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny online?

Z kredytu konsolidacyjnego online powinny korzystać głównie osoby, które nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z jednoczesną spłatą wielu zadłużeń. Często problematyczne są dla nas np.: różne daty płacenia raty w konkretnych firmach, różne wysokości rat, które po prostu po czasie nam się mylą. Tu nie zdążymy na czas, tu wpłacimy za mało… a w efekcie nasze długi, zamiast maleć, stale rosną.

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć wszystkie dotychczasowe długi w jeden, w efekcie czego spłacamy miesięcznie tylko jedną ratę w konkretnej wysokości, a bank samodzielnie zajmuje się rozdysponowaniem kwoty na nasze długi. Kredyt konsolidacyjny może więc przysłużyć się naszemu dobremu samopoczuciu i zmniejszeniu się poziomu stresu, który odczuwamy w związku ze zbyt dużą ilością rat do spłacenia.

Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest więc dla tych, którzy mają na głowie wiele niespłaconych jeszcze zobowiązań finansowych. Jest więc to rodzaj kredytu dla zadłużonych. Dobrze wiemy, jak to wygląda w praktyce – każdy kredyt ma inną wysokość raty, każdą ratę spłaca się w innym terminie, każdy kredyt ma inny okres spłaty i inne warunki. Jednej osobie może być bardzo trudno pamiętać o terminowej spłacie wszystkich zobowiązań, a ewentualne opóźnienia w spłacie mogą generować jeszcze większe problemy i narastające długi. Taka sytuacja może przerosnąć każdego, dlatego głównie do osób, które samodzielnie nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami, kierowane są kredyty konsolidacyjne. Dla osób z wysokim zadłużeniem pomocne mogą okazać się tak zwane kredyty oddłużeniowe.

Kredyt konsolidacyjny może również pomóc w sytuacji, kiedy nie stać nas na miesięczną spłatę wszystkich rat naszych zobowiązań i potrzebujemy niższej raty do spłaty. Kredyt konsolidacyjny jest w stanie rozłożyć nasze łączne zadłużenie na dłuższy okres spłaty, a – co za tym idzie – finalnie miesięczna rata spłaty kredytu będzie zawsze niższa niż suma rat wszystkich naszych zobowiązań.

Trzeba mieć również na uwadze, że nie wszystkie firmy akceptują Klientów, którzy są widoczni w bazach zadłużonych. Jeżeli bank czy firma pożyczkowa odrzuci wniosek właśnie ze względu na wpisy w bazach, warto spróbować skorzystać z pożyczek bez baz.

Warunki do kredytu konsolidacyjnego

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba:

 • mieć 18. lat (czasem wymogiem jest ukończenie nawet 21. roku życia),
 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • mieć zdolność kredytową,
 • dostarczyć dokumenty o obecnym stanie zadłużenia,
 • przedstawić oświadczenie/zaświadczenie o dochodach.

Warunki są właściwe dla większości prezentowanych ofert.

Konsolidacja kredytów - warunki.

Kredyt konsolidacyjny mogą otrzymać również osoby, które – poza chęcią połączenia długów w jeden – potrzebują także dodatkowej gotówki (banki z reguły przewidują taką opcję). Kwota dodatkowa może być w takiej sytuacji przeznaczona przez Klienta na dowolny cel. Są to zatem dodatkowe środki, tak jak w przypadku pożyczki na dowód.

Wymagane dokumenty

Wśród wymaganych przez banki dokumentów znajdują się z reguły:

 • dowód osobisty,
 • doświadczenie lub zaświadczenie o dochodach,
 • potwierdzenie zatrudnienia,
 • dokumenty potwierdzające nasz poziom zadłużenia (umowy kredytowe i pożyczkowe),
 • wyciągi z ostatnich miesięcy (w przypadku posiadania karty kredytowej),
 • dowody spłaty rat obecnych zadłużeń.

Więcej dokumentów wymaga kredyt konsolidacyjny hipoteczny (z zabezpieczeniem hipotecznym, zwany też hipoteczny kredyt konsolidacyjny). Wnioskowanie o taki produkt z pewnością zakończy się uzyskaniem przez Klienta konkretnego wykazu dokumentów, które musi dostarczyć do banku.

Konsolidacja kredytów - wymagane dokumenty. Lista.

Weryfikacja tożsamości przy konsolidacji online

Podczas ubiegania się o konsolidację przez Internet będziemy musieli potwierdzić swoją tożsamość. Kredyt konsolidacyjny może wymagać weryfikacji na jeden z kilku różnych sposobów. Najważniejsze jest to, by weryfikacja była bezpieczna – zarówno dla nas, jak i dla tego, kto udziela nam konsolidacji.

Przy wnioskach o kredyt konsolidacyjny bezpieczeństwo jest kwestią kluczową. Bardzo łatwo wyobrazić sobie bowiem sytuację, w której ktoś pod kogoś mógłby się po prostu podszyć – teoretycznie wystarczy przecież wpisać we wniosku dane osoby trzeciej. Zabezpieczeniem przed takimi oszustwami jest właśnie weryfikacja tożsamości. Dzięki niej ustalane jest, czy osoba, która wnioskuje o kredyt konsolidacyjny, rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje.

Najczęściej zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego skutkuje koniecznością przelewu weryfikacyjnego. To metoda bardzo prosta i dlatego też zapewne najpopularniejsza. Z naszej strony wykonanie przelewu weryfikacyjnego jest banalnie proste – wygląda dokładnie tak samo jak wysłanie każdego innego przelewu. Kwota takiego przelewu jest zwykle symboliczna (wynosi 1 zł lub 1 gr) i czasami jest także zwrotna.

W przelewie tym bowiem w ogóle nie chodzi o to, żebyśmy wysłali komukolwiek pieniądze. Kwota jest symboliczna właśnie dlatego, że nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Jest to pretekst do tego, by przelew po prostu dotarł do odbiorcy. Odbiorcą jest natomiast zawsze podmiot, który ma udzielić nam kredytu konsolidacyjnego. Po otrzymaniu takiego przelewu podmiot ten sprawdza zgodność danych osoby, która przelew wysyła, z danymi osoby, która złożyła wniosek o kredyt konsolidacyjny. Jeżeli dane te są zgodne, weryfikacja przebiegnie pomyślnie.

Alternatywną, aczkolwiek równie często wykorzystywaną metodą potwierdzania tożsamości, jest aplikacja typu Instantor. Jest to nowoczesna metoda potwierdzania tożsamości, ale jej atutem jest całkowite bezpieczeństwo i niemalże natychmiastowe działanie. Do takiej aplikacji po prostu musimy się zalogować, a po naszym logowaniu dane z naszego konta są automatycznie zestawiane z danymi, które wprowadziliśmy we wniosku kredytowym. Podmiot udzielający nam kredytu konsolidacyjnego na bieżąco widzi wynik tej weryfikacji.

Szczegóły na temat kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja online - kiedy otrzymam decyzję?

Większość banków dostosowała swój proces kredytowy i skutecznie przeniosła go do Internetu. Dzięki temu skrócił się czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego banku oraz poziomu jego technologicznego zaawansowania. W przypadku najbardziej zaawansowanych graczy (Bancovo, Alior Bank), wstępną decyzję otrzymujemy już w czasie aplikowania o kredyt konsolidacyjny. System weryfikuje w tym czasie naszą zdolność kredytową oraz poszczególne bazy dłużników. Podobnie wygląda sytuacja w Kasie Stefczyka – po wypełnieniu internetowego wniosku, otrzymujemy wstępną decyzję.

Kredyt konsolidacyjny online z szybką decyzją:

Na to jak szybko otrzymamy decyzję kredytową, duży wpływ ma czas dostarczenia przez nas stosownych dokumentów. Do złożenia wniosku o internetowy kredyt konsolidacyjny wystarczą najczęściej dane z dowodu osobistego (numer i seria, data wydania, ważności). Jednak w kolejnym etapie, bank może nas jednak poprosić o przesłanie przez Internet pozostałych rzeczy – najczęściej będzie to wyciąg z rachunku bankowego lub zaświadczenie o dochodach.

Pamiętajmy, że w przypadku konsolidacji innych zobowiązań, możemy zostać również poproszeni o przedstawienie zadłużenia w pozostałych instytucjach, które ma być przedmiotem konsolidacji. A to może być czasochłonne i znacząco opóźnić zarówno czas otrzymania decyzji kredytowej, jak i moment, w którym kredyt konsolidacyjny jest wypłacany na konto bankowe. Z drugiej strony, niektóre banki traktują kredyt konsolidacyjny jako zwykły kredyt i nie oczekują od Klienta przedstawiania umów kredytowych z innych banków lub firm pożyczkowych. Wychodzą bowiem z założenia, że Klient może przeznaczyć pieniądze na dowolny cel.

Jak działają kredyty konsolidacyjne?

Kredyty konsolidacyjne pozwalają na połączenie kilku zobowiązań finansowych Klienta w jeden kredyt – o jednolitym okresie spłaty i z jedną wysokością raty miesięcznej. Jest to bardzo duży atut dla osób, które nie potrafią same zorientować się w swoich zalegających ratach i potrzebują pomocy osoby z zewnątrz, która zajmie się tym, by wszystkie kredyty były spłacane terminowo.

W kredycie konsolidacyjnym koszt wszystkich naszych zadłużeń jest sumowany i rozkładany na dłuższy okres spłaty. Dłuższy okres to wyższy koszt ostateczny, ale w gruncie rzeczy lepiej spłacić trochę więcej i spłacić to terminowo, niż zalegać ze spłatą zbyt wysokich rat i narażać się na dodatkowe koszty kar.

Kredyt konsolidacyjny a refinansowy

Kredyt konsolidacyjny bywa często mylony z kredytem refinansowym. Warto jednak wiedzieć, że są to dwa zupełnie inne produkty. Jedynym, co je łączy, jest to, że zarówno przy jednym, jak i przy drugim, faktycznie dochodzi do przeniesienia naszego zobowiązania do innego banku.

W przypadku konsolidacji przenoszonych jest jednak kilka zobowiązań finansowych, a w przypadku kredytu refinansowego – tylko jedno. Kredyt refinansowy kierowany jest bowiem głównie do tych, którzy mają tylko jeden kredyt, z którego warunków nie są zadowoleni. Na mocy refinansowania mogą oni dokonać wyboru lepszej oferty, w wyniku czego ich miesięczna rata będzie niższa.

Kredyt konsolidacyjny natomiast pomoże nie tym, którzy mają jeden problematyczny kredyt, a tym, którzy nie radzą sobie ze spłatą wielu kredytów i/lub pożyczek. Niemniej jednak efekt działania takiego kredytu może być taki sam, jak kredytu refinansowego – również nasza miesięczna rata może ulec obniżeniu. Przy refinansowaniu obniżenie zachodzi na skutek zastosowania nowego przelicznika z nowej oferty, a przy konsolidacji na skutek scalenia zobowiązań finansowych w jedno i rozłożenia go na dłuższy czas spłaty. Sprawdź także oferty pożyczek bez BIK.

Warto dodać jeszcze jedno – kredyt konsolidacyjny daje zwykle poczucie ogromnej ulgi, czego nie można powiedzieć o kredycie refinansowym. Refinansowanie to po prostu przeniesienie kredytu do innego banku, a więc spłata zobowiązania nadal pozostaje na naszej głowie. Przy typowej konsolidacji natomiast dojdzie natomiast do ogromnej zmiany w naszym codziennym życiu – zamiast spłacać wiele rat z różnym terminem i kwotą do spłaty, zaczniemy spłacać regularnie tylko jedną kwotę. Wielu osobom właśnie taka ulga pomaga wyjść z pętli zadłużenia. Ponadto istnieją różne rodzaje kredytów konsolidacyjnych.

Kiedy najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

Najlepszym momentem na pobrania kredytu konsolidacyjnego jest czas, kiedy obawiamy się, że w przyszłości nie będziemy w stanie terminowo spłacać rat naszych zadłużeniach. Warto pomyśleć o konsolidacji jeszcze wówczas, gdy nie popadniemy w spiralę zadłużenia. Najczęściej wpadają w nią Klienci, którzy zaciągają kolejną pożyczkę, aby spłacić nią poprzednią. Takie rozwiązanie jest dobre tylko na moment, a w dłuższej perspektywie wpędza nas w jeszcze gorsze kłopoty.

Lepszym rozwiązaniem będzie zatem kredyt konsolidacyjny. Osoby z dobrą zdolnością kredytową mogą wówczas uniknąć takiej sytuacji, o której piszemy powyżej. Kredyt konsolidacyjny jest dodatkowym zobowiązaniem, które może uratować nas przed poważnymi kłopotami. Co ciekawe, w coraz większej ilości miejsc można uzyskać konsolidację pożyczek gotówkowych.

Warto pomyśleć o konsolidacji jak najszybciej. Im prędzej zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny, tym większe są szanse na to, że warunki finansowania będą korzystniejsze. Trzeba pamiętać jednak o tym, że konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które ma uchronić nas przed wpadnięciem w spiralę zadłużeń. W przypadku, gdy już w nią wpadniemy, raczej nie mamy szansy na uzyskanie konsolidacje. Banki niechętnie wchodzą bowiem we współpracę z osobami, które stwarzają duże ryzyko niewypłacalności.

Kredyt konsolidacyjny - pytania i odpowiedzi

Oferty kredytów konsolidacyjnych znajdziemy w Getin Banku (od 2000 do 200 000 zł), Alior Banku (od 30 000 zł do 200 000 zł), Santander Consumer Banku (od 500 do 100 000 zł) oraz PKO Banku Polskim (od 1500 zł 200 000 zł). Kredyty konsolidacyjne dostępne są także poprzez platformę Bancovo.

Łatwo dostaniemy kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, Banku PKO, Getin Banku oraz Santander Consumer Banku. Wnioskowanie o kredyty w tych bankach jest uproszczone, a wnioski możemy składać online. Decyzja kredytowa wydawana jest nawet w ciągu 15 minut. Jeżeli jest pozytywna – kredyt konsolidacyjny jest wypłacany od razu.

Zazwyczaj opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny. Jeżeli wybierzemy dobrą ofertę, nasza rata miesięczna będzie niższa niż suma naszych obecnych rat. Łatwiej będzie nam więc zaplanować domowy budżet i poradzić sobie ze spłatą rat. W dodatku zyskamy tylko jeden termin spłaty. Spłata różnych rat w różnych terminach jest z reguły bardzo stresująca, a kredyt konsolidacyjny pozwala zmniejszyć złe emocje.

Kredyt konsolidacyjny możemy przeznaczyć na spłatę kredytu gotówkowego oraz po to, by spłacić inne produkty, np.: pożyczka hipoteczna czy kredyt samochodowy. W poszczególnych instytucjach finansowych uznawane mogą być różne zobowiązania możliwe do konsolidacji. Jeżeli jednak chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny na spłaty raty kredytu konsolidacyjnego – raczej nie będzie to już możliwe i nie otrzymasz pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Klienci, którzy posiadają kilka aktywnych zobowiązań finansowych w jednym czasie, a ich sytuacja finansowa staje się coraz trudniejsza, powinni jak najszybciej zastosować odpowiednie kroki, by nie pogorszyć sytuacji. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest konsolidacja kredytów, która pozwoli uporządkować sprawy finansowe, wydłużyć czas spłaty, a przede wszystkim obniżyć wysokość raty. Co jednak w przypadku, gdy jesteśmy zadłużeni? Czy wtedy otrzymamy kredyt konsolidacyjny?

Wiele w tej kwestii zależy od tego, co rozumie się przez pojęcie zadłużenia. Jeśli chodzi wyłącznie o osobę, która posiada aktualnie kilka otwartych kredytów lub pożyczek, ale spłaca je dotychczas terminowo i tak również postępowała w przypadku wszelkich innych zobowiązań finansowych w przeszłości, to z pewnością może ubiegać się o konsolidację kredytów w banku. W takim wypadku konieczne będzie spełnienie jeszcze kilku innych wymagań, takich jak np. odpowiednia zdolność kredytowa czy załatwienie wymaganych formalności.

Sytuacja wygląda trochę inaczej w przypadku osób, które tak bardzo nie radzą sobie ze spłatą zadłużeń, że zostały wpisane w rejestrze dłużników w Biurze Informacji Kredytowej. W tym wypadku rzeczywiście możemy mówić o zadłużeniu. Jak wspominaliśmy, aby mieć szanse na uzyskanie konsolidacji kredytu w banku, należy mieć dobrą zdolność kredytową, ale również pozytywną historię kredytową. O tej natomiast trudno mówić w momencie, gdy zostaliśmy odnotowani w rejestrach dłużników. Banki starannie weryfikują swoich potencjalnych Klientów w takich miejscach i nie decydują się na przyznanie finansowania osobom, które mają złą historię kredytową. Jest to dla instytucji bankowej po prostu zbyt ryzykowne. Alternatywą jest więc kredyt dla zadłużonych.

Jednak nie oznacza to, że osoba, która znajduje się w rejestrach dla dłużników, nie ma żadnych szans na kredyt konsolidacyjny. Co prawda bank odrzuci wniosek takiej osoby, ale zupełnie inaczej w takiej sytuacji postępują instytucje pozabankowe. W tych miejsca pożyczkodawca nie ma bowiem obowiązku sprawdzania swojego potencjalnego Klienta w bazach dla dłużników. Zatem nawet osoby z negatywną historią kredytową mają możliwość uzyskania pożyczki konsolidacyjnej. Formalności w takim wypadku są również bardzo ograniczone. Warto pamiętać o opcji kredytu oddłużeniowego, który może uchronić nas przez wpadnięciem w długi.

Pożyczki konsolidacyjne online – alternatywa

Warto pamiętać o tym, że kredyt konsolidacyjny uzyskać można nie tylko w bankach, lecz także w instytucjach pozabankowych. Na rynku finansowym dostępnych jest obecnie wiele ofert pożyczek konsolidacyjnych. Są one alternatywą dla kredytów konsolidacyjnych, a ich funkcjonowanie w zasadzie opiera się na tych samych zasadach.

Środki uzyskane dzięki pożyczce konsolidacyjnej przeznaczane są więc do spłaty aktualnych zadłużeń w ramach jednej raty. Różnica między pożyczką konsolidacyjną a kredytem konsolidacyjnym pojawia się w kwestii instytucji, która udziela finansowań. Kredyt uzyskamy wyłącznie w bankach, pożyczkę natomiast w firmach pozabankowych.

Dobrym wyborem dla osób szukających konsolidacji przez Internet mogą być więc pozabankowe pożyczki. W takim wypadku procedury ograniczone są do minimum i zdecydowanie łatwiej możemy otrzymać pieniądze. Pamiętajmy tylko, że takie produkty są droższe od bankowych, mniejsza jest również maksymalna kwota jaką otrzymamy: przeważnie do 25 000 zł. Zdarzają się jednak oferty nawet do 200 000 zł.

Kredyt konsolidacyjny - szczegóły dostępnych ofert.

Połącz kilka kredytów i płać jedną ratę

Jest wiele osób, które mają kilka aktywnych zobowiązań finansowych jednocześnie. Jest to dość problematyczne, a szczególnie w przypadku, gdy otwarte kredyty czy pożyczki pobraliśmy w różnych bankach. Z pewnością bardzo łatwo jest się pogubić przy takiej ilości różnych rat, w różnych miejscach, z różnymi terminami spłaty, oprocentowaniem czy innymi wymogami. Całe szczęście właśnie dla takich Klientów powstała oferta konsolidacji kredytów. Czyli w praktyce możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedną, wygodną do spłaty ratę.

Zamiast kilku rat w miesiącu będziemy wówczas płacić tylko jedną, o stałej kwocie. Jest to zatem wyjście przede wszystkim wygodne, a dodatkowo bardzo proste i przejrzyste. Kredytodawca ustali z nami bowiem harmonogram spłat, w którym będziemy mieli jeden jasno określony termin spłaty. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest planować swoje wydatki i tym samym uniknąć dziury w domowym budżecie.

To jednak nie wszystkie korzyści, jakie płyną z połączenia kilku rat kredytowych w jedną poprzez kredyt konsolidacyjny. Kolejną jest choćby niższa kwota jaką musimy oddać w ciągu miesiąca. Konsolidacja prowadzi bowiem do obniżenia wysokości raty kredytu, a także pozwala na wydłużenie okresu kredytowania. Dzięki połączeniu kilku rat w jedną możemy płacić nawet o 1/3 mniej, niż miało to miejsce, zanim doszło do konsolidacji. Jest zatem szereg plusów, jakie można uzyskać po zdecydowaniu na takie rozwiązanie. Aby mieć jednak pewność, że wybieramy najlepszą ofertę, warto zapoznać się z rankingami – znajdziesz taki również na górze tego wpisu.

Co może być przedmiotem konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy służy przede wszystkim spłacie wszystkich naszych długów. Najczęściej spłacamy za jego pomocą zaciągnięte wcześniej kredyty gotówkowe oraz niewielkie kredyty hipoteczne. Jeżeli mamy jeden kredyt gotówkowy, to z reguły jeszcze radzimy sobie z jego spłatą. Zdarza się jednak, że zaciągamy kredyty gotówkowe praktycznie bez opamiętania, wciąż myśląc, że “rata 100 czy 200 zł” to przecież niedużo. Owszem – niedużo – jeżeli jest tylko jedna taka rata. Przy kredycie konsolidacyjnym mówimy jednak o osobach, które rat mają zdecydowanie więcej niż jedną miesięcznie.

Najczęściej spotykana jest konsolidacja kredytu gotówkowego oraz pożyczek pozabankowych. Dużo rzadziej przedmiotem konsolidacji są kredyty hipoteczne – wynika to głównie z ich kwot, często dużo większych niż maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego.

Przedmiotem konsolidacji mogą być przeróżne zadłużenia finansowe, np.:

– pożyczki gotówkowe, np. pożyczki na raty,

– kredyty bankowe, np.: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny,

– niespłacone środki z kart kredytowych,

– raty za produkt AGD/RTV wzięty ze sklepu (np.: smartfon, telewizor),

– raty za samochód.

Co można spłacić kredytem konsolidacyjnym?

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny online?

Dokładny proces uzyskiwania kredytu konsolidacyjnego może różnić się w zależności od konkretnej oferty, na którą się zdecydujemy, ale poniżej przedstawiamy ogólny zarys całego procesu (uniwersalny dla wszystkich banków i firm, w których dostaniemy pożyczki gotówkowe konsolidacyjne).

Otrzymanie kredytu konsolidacyjnego przez Internet w kilku krokach:

1. Przeglądamy różne oferty pożyczkowe i porównujemy je (możemy do tego celu wykorzystać właśnie nasz ranking).

2. Wybieramy kredyt konsolidacyjny, który najbardziej nam odpowiada.

3. Klikamy “złóż wniosek”.

4. Wybieramy kwotę kredytu/pożyczki i preferowany okres spłaty.

5. Wypełniamy wniosek pożyczkowy naszymi danymi osobowymi.

6. Dołączamy konieczne dokumenty.

7. Oczekujemy na weryfikację naszego wniosku.

8. Otrzymujemy decyzję pożyczkową.

Pozytywna decyzja pożyczkowa równa się z natychmiastową wypłatą kredytu na nasze konto. Nie musimy zatem ruszać się z domu, by dopełnić wszelkich formalności związanych z kredytem konsolidacyjnym online. Środki z kredytu konsolidacyjnego (lub gotówkowego przeznaczanego na ten cel, bo i takie oferty znalazły się w naszym rankingu) wpływają na konto w tym samym lub najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Konsolidacja kredytów krok po kroku.

Jak długo trwają formalności?

Trudno określić dokładny czas trwania załatwiania wszelkich formalności związanych z ubieganiem się o kredyt konsolidacyjny. Proces kredytowy może bowiem wyglądać różnie w przypadku każdego kredytodawcy. Każda oferta charakteryzuje się swoimi wymogami. Można jednak oszacować w miarę uniwersalny przebieg ubiegania się o kredyt konsolidacyjny. Instrukcja krok po kroku znajduje się powyżej. Podobnie będzie w kwestii listy wymaganych dokumentów. Nie istnieje bowiem jedna dokładna lista, która sprawdzi się w przypadku każdej oferty. Jednak bez wątpienia informacje na temat formalności znaleźć można na stronie internetowej wybranego kredytodawcy.

Można jednak założyć, że tak jak w przypadku każdego finansowania, konieczny będzie dowód osobisty Klienta. Poza tym wymagane mogą być również dokumenty związane z naszymi kredytami, które chcemy konsolidować oraz potwierdzenie otrzymywanego dochodu. Osoby, które mają problem z udokumentowaniem zarobków, mogą zainteresować się również alternatywami, jakimi są pożyczki bez zaświadczeń. Oczywiście warto dowiedzieć się wcześniej, jakie dokumenty będą wymagane, aby móc skompletować je na czas. To bez wątpienia skróci czas załatwiania wszelkich pozostałych formalności i przyspieszy nas do uzyskania konsolidacji.

Warto jednak pamiętać, że gdy wnioskujemy o finansowanie przez Internet, to zwykle możemy liczyć na uproszczoną procedurę kredytową i mniejszą liczbę wymaganych formalności. Osoby, które zdecydują się na kredyt konsolidacyjny, muszą złożyć wniosek na stronie wybranego kredytodawcy, a następnie czekać na decyzję, która powinna pojawić się w krótkim czasie. Dobra informacja jest taka, że w momencie uzyskania pozytywnej decyzji na nasze konto od razu zostanie przesłana wypłata. A zatem czas załatwiania formalności będzie bardzo krótki, a dodatkowo bez konieczności wychodzenia z domu.

Formalności związane z kredytem konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna – czym się różnią?

Szukając kredytu konsolidacyjnego, możemy się także natknąć na oferty pożyczek konsolidacyjnych. Również w naszym rankingu ofert można znaleźć takie propozycje. Dlaczego i czym różni się pożyczka konsolidacyjna od kredytu? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt to pojęcie zarezerwowane tylko dla produktów bankowych.

Jeżeli zatem firma pożyczkowa chce wprowadzić u siebie ofertę kredytu, musi nazwać ją “pożyczką”, choćby oferowała takie same warunki finansowe jak bank. Firmy pożyczkowe udzielające konsolidacji mogą więc w praktyce udzielić jedynie pożyczek konsolidacyjnych. Mówienie o kredycie jest lekkim nadużyciem – z reguły stosowanym w celach marketingowych. W praktyce jednak pożyczka konsolidacyjna i kredyt mogą charakteryzować się identycznymi warunkami.

Kto może otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

Pożyczkę konsolidacyjną można otrzymać na nieco bardziej liberalnych warunkach niż kredyt. Banki nie są bowiem tak silnie związane przepisami prawa i nie muszą np.: odrzucać osób, które nie mają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Nie jest tajemnicą, że banki przy kredytach wymagają wyższej zdolności kredytowej niż firmy pozabankowe, dlatego w przypadku pożyczki konsolidacyjnej może być nam po prostu łatwiej uzyskać finansowanie.

Kredyty konsolidacyjny mogą uzyskać także przedsiębiorcy. Dla nich dedykowany jest kredyt konsolidacyjny dla firm.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny przez Internet

Kredyt konsolidacyjny oferowany jest w naprawdę wielu miejscach. Jest to jego duży plus, a jednocześnie minus, gdyż im większa ilość ofert, tym większy kłopot w wybraniu odpowiedniej oferty. Aktualnie najtańszy kredyt konsolidacyjny otrzymać można w Kasie Stefczyka, gdzie RRSO wynosi tylko 6,23%. Jest jednak kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy skorzystać z konsolidacji. Dlatego warto porównywać wszystkie dostępne oferty, w tym pomocny może być nasz ranking. Wszystkie zaprezentowane oferty dostępne są online – bez wychodzenia z domu. Dodatkowo proces kredytowy będzie w takim układzie bardzo prosty i intuicyjny.

Aby mieć pewność, że wybieramy najtańszy kredyt konsolidacyjny, musimy sprawdzić wysokość raty. Obliczyć ją można za pomocą kalkulatora rat, który znaleźć można na stronie internetowej niektórych kredytodawców. To dobry krok w przypadku każdego finansowania, którym jesteśmy zainteresowani. Pozwala to bowiem na wcześniejsze zaplanowanie naszego budżetu.

Duży wpływ ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)

Poza tym powinniśmy wziąć pod uwagę także okres kredytowania oraz całkowity koszt kredytu – czyli RRSO. Oznacza ono bowiem rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a zatem całkowity koszt, jaki będzie musiał ponieść Klient w związku ze skorzystaniem z finansowania. W przypadku przedstawionych ofert prezentuje się następująco:

– kredyt konsolidacyjny Kasa Stefczyka – 6,23%

– kredyt konsolidacyjny Bancovo – 9,59%

– kredyt konsolidacyjny Alior Bank – 10,86%

– kredyt konsolidacyjny Santander – 11,18%

– kredyt konsolidacyjny SuperGrosz – 78,07%

– kredyt konsolidacyjny Credit Agricole – 15,35%

– kredyt konsolidacyjny PKO BP – 10,59%.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego (RRSO).

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest osobom, które mają odpowiednią zdolność kredytową oraz dobrą historią kredytową. Oznacza to, że osoby z kiepską sytuacją finansową (np. bezrobotne czy zadłużone) mogą mieć spore problemy z uzyskaniem takiego finansowania. Oczywiście warto brać pod uwagę fakt, że przedmioty konsolidacji często nie są już liczone do zdolności kredytowej, co zwiększa zdolność kredytową.

Kłopot może się pojawić w przypadku, gdy przedmiotem konsolidacji mają być chwilówki, gdyż nie są one dobrze postrzegane przez bank, a dodatkowo często spłata chwilówek następuje jednorazowo. W przypadku osób z gorszymi warunkami finansowymi pozostaje konsolidacja w instytucjach pozabankowych.

Gdzie wziąć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny najlepiej wziąć tam, gdzie oferowane są aktualnie najlepsze warunki finansowe. Przed zaciągnięciem zobowiązania powinniśmy zwrócić uwagę na RRSO danego kredytu, czyli roczną stopę rzeczywistego oprocentowania. Im niższe RRSO, tym lepsza jest to oferta. Parametr RRSO pokazuje nam całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego.

Ważnymi kryteriami są także:

okres spłaty nowego kredytu – ta wartość powinna mieć dla nas szczególne znaczenie, ponieważ im dłuższy okres spłaty nowego zobowiązania, tym wyższa będzie finalna kwota kredytu,

całkowita kwota do spłaty kredytu – łączna kwota do spłaty powinna być jak najniższa, ale i tak musimy liczyć się z tym, że dłuższy okres finansowania to większy łączny koszt i dodatkowo najprawdopodobniej konieczność zapłaty prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego,

wysokość raty miesięcznej – w kredycie konsolidacyjnym rata miesięczna powinna być takiej wysokości, byśmy mogli bez problemu spłacać ją na czas, jeżeli jest dla nas za wysoka, możemy wnioskować o dłuższy okres spłaty, co pozwoli na obniżenie raty,

–  wysokość prowizji za udzielenie kredytu – powinna mieć dla nas duże znaczenie, ponieważ niejednokrotnie to ona odpowiada za znaczne podniesienie kosztu ostatecznego kredytu konsolidacyjnego,

to, jakich zabezpieczeń wymaga dany kredyt – powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy przy danym kredycie zabezpieczeniem nie będzie np.: nasza nieruchomość (może dać nam to lepsze warunki kredytu, ale na wypadek braku spłaty nieruchomość będzie mogła zostać zajęta przez wierzyciela, więc lepiej wystrzegać się takich ofert),

opłaty przy przedterminowej całkowitej spłacie kredytu – powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy poniesiemy koszty, jeżeli całkowita kwota do spłaty zostanie przez nas uiszczona przed terminem wynikającym z umowy.

Rzadko branym pod uwagę (a również bardzo ważnym) kryterium przy ocenie oferty kredytu konsolidacyjnego jest to, jakie konsekwencje będą wynikały z ewentualnych opóźnień w spłacie raty kredytowej. W najgorszym wypadku nieterminowa spłata kredytu konsolidacyjnego może skutkować nawet wypowiedzeniem umowy kredytowej (ewentualnie podwyższeniem oprocentowania, co przełożyłoby się bezpośrednio na dużo wyższe koszty kredytu).

10 najlepszych kredytów konsolidacyjnych online

Kredyt konsolidacyjny to szybki i bezpieczny sposób na zmianę wielu rat kredytowych w jedną, a dodatkowo niższą. To dobra oferta, dlatego można z niej skorzystać w wielu miejscach. Poniżej przedstawiamy 10 korzystnych kredytów konsolidacyjnych przez Internet:

 1. kredyt konsolidacyjny PKO Bank Polski: RRSO 11,03%
 2. kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy: RRSO 11,37%
 3. kredyt konsolidacyjny Bank Pekao: RRSO 11,01%
 4. kredyt konsolidacyjny BNP Paribas: RRSO 9,38%
 5. kredyt konsolidacyjny Millennium: RRSO 6,56%
 6. kredyt konsolidacyjny Alior Bank: RRSO 9,04%
 7. kredyt konsolidacyjny Santander: RRSO 14,68%
 8. kredyt konsolidacyjny Getin Bank: RRSO 8,3%
 9. kredyt konsolidacyjny mBank: RRSO 9,37%
 10. kredyt konsolidacyjny ING Bank Śląski: RRSO 8,29%

Kredyt konsolidacyjny – na co zwrócić uwagę?

 1. Przygotujmy listę wszystkich kredytów i pożyczek, które chcemy skonsolidować.
 2. Warto wybierać wyłącznie sprawdzone banki i firmy pożyczkowe.
 3. Upewnijmy się, że kredyt jest bez zabezpieczeń na nieruchomości (kredyt konsolidacyjny hipoteczny).
 4. Unikajmy pożyczek prywatnych, oferowanych często pod zastaw nieruchomości lub ruchomości.
 5. Przed zawarciem umowy warto poczytać opinie w internecie o danym produkcie.
 6. Zwracajmy uwagę na RRSO dla przykładu reprezentatywnego oraz dla naszej oferty konsolidacji.
 7. W razie wątpliwości nie bójmy się ich wyjaśniać z pracownikiem banku.
 8. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdźmy oferty kilku banków lub firm.

Szczególnie istotny jest wskazany powyżej punkt dotyczący zabezpieczeń na nieruchomości. Zdarza się, że firmy oferują kredyt konsolidacyjny hipoteczny, który jest zabezpieczony nieruchomością o wartości większej niż ten kredyt. Niestety jeżeli nie spłacimy takiego kredytu, nieruchomość stanie się własnością pożyczkodawcy, dlatego lepiej nie wchodzić w takie oferty. Bezpieczniejszy będzie kredyt konsolidacyjny gotówkowy, w którym dostajemy gotówkę bez zabezpieczenia na nieruchomości. Raz jeszcze najważniejsze informacje istotne przy kredycie konsolidacyjnym wskazujemy również na poniższej infografice.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny - pytania i odpowiedzi

Kredyt dostępny w całości online to kredyt, który naprawdę możemy wziąć w 100% przez Internet, czyli nie wychodząc z domu. Dosłownie z poziomu kanapy możemy wypełnić wszystkie kroki pożyczkowe, począwszy od samego wyboru oferty (porównać je możemy w rankingach takich jak ten), przez składanie wniosku kredytowego i potwierdzanie tożsamości (wszystkie formalności załatwiamy przez internet), aż po wypłatę, która trafia zawsze na konto Klienta.

Kredyt konsolidacyjny zawsze wypłacany jest na konto, nie ma możliwości, żebyśmy uzyskali go w ofercie z wypłatą gotówki do ręki. Niektóre oferty z naszego rankingu są co prawda typowymi produktami gotówkowymi, a nie konsolidacyjnymi, ale wcale nie oznacza to, że pieniądze wypłacane są w formie banknotów. Nawet w przypadku kredytów gotówkowych (choć nazwa tego produktu może być myląca) wypłata środków przychodzi zawsze na konto bankowe.

Przy korzystaniu z kredytu konsolidacyjnego we wniosku obowiązkowo będziemy musieli podać numer PESEL (zapisany z tyłu dowodu), datę ważności albo wydania naszego dowodu, nasze imię i nazwisko oraz serię dowodu (numer składający się z liter i cyfr, zapisany również na rewersie dowodu). Danych tych nie jest wiele, dlatego pilnowanie własnego dowodu osobistego jest bardzo istotne – wystarczy, że ktoś na chwilę tylko znajdzie się w posiadaniu naszego dokumentu, a po kilku godzinach na nasze dane osobiste może zostać wziętych wiele pożyczek pozabankowych. Skoro nam samym łatwo jest skorzystać z kredytu przez internet, to równie łatwe jest to dla oszusta.

Zgodnie z prawem minimalnym wiekiem do podjęcia jakichkolwiek zobowiązań finansowych jest w Polsce ukończenie 18 lat. Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty finansowe są dla nas dostępne właśnie od osiągnięcia pełnoletności. Jest to tylko punkt wyjścia, do którego banki muszą się dostosować, ale oczywiście mogą tę granicę do woli podwyższać. W praktyce banki udzielają kredytów konsolidacyjnych osobom z reguły mającym co najmniej 21 lub 23 lata. Jest to związane najprawdopodobniej z tym, że w tym wieku jest dużo większa szansa na to, że osoba utrzymuje się sama i podejmuje zatrudnienie, a w wieku 18 lat większość osób jednak nadal pozostaje na utrzymaniu rodziców i jeszcze jest w trakcie swojej edukacji.

Tak, banki nakładają na Klientów również obostrzenia dotyczące maksymalnego wieku potencjalnego kredytobiorcy. Ze względu na średnią długość życia Polaków ustalono, że wiek maksymalny przy kredycie powinien oscylować w granicach 60/65 lat. Nie wszystkie jednak banki i firmy ustalają dokładnie taki wiek maksymalny – w niektórych miejscach można uzyskać kredyt konsolidacyjny także powyżej tego wieku.

Jeżeli chcemy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego przez Internet, musimy w jakiś sposób potwierdzić swoją tożsamość. Do tego celu najczęściej wykorzystywany jest właśnie przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę. W przelewie tym nie chodzi o to, byśmy na konto kredytodawcy przesłali określoną kwotę, ale o to, żebyśmy udowodnili bankowi lub firmie, że w rzeczywistości jesteśmy tą osobą, którą podajemy we wniosku kredytowym.

Tak, przelew weryfikacyjny trzeba wykonać zawsze ze swojego konta osobistego, dlatego że tylko wtedy damy kredytodawcy pewność, że w istocie jesteśmy tym, za kogo podajemy się we wniosku. Każde konto osobiste w Polsce zakładane jest na konkretne dane osobowe zgodne z dowodem osobistym danej osoby, dlatego dzięki przelewowi wykonanemu z naszego konta kredytodawca uzyskuje pewność, że konto to jest w istocie nasze.

Plusy i minusy kredytu konsolidacyjnego online

Plusy kredytu konsolidacyjnego online:


 • szansa na wygodną i szybką spłatę długu
 • możliwość scalenia wielu kredytów w jeden
 • szansa na obniżenie łącznej raty miesięcznej
 • szybka wypłata pieniędzy (nawet w kilkanaście minut na naszym koncie)
 • brak konieczności wychodzenia z domu
 • duży stopień dyskrecji (wszystko odbywa się online)
 • niedużo formalności

Minusy kredytu konsolidacyjnego online:


 • rozłożenie długu na dłuższy czas
 • łączny koszt kredytu (przekraczający wartość konsolidowanych wierzytelności)
 • niepewne obliczenia kosztów całkowitych kredytu konsolidacyjnego w bankach (zdarzają się wymogi uiszczenia nieplanowanych opłat dodatkowych)
 • oprocentowanie zmienne

Uniknij spirali zadłużenia

Spirala zadłużenia to nic innego, jak stan, w którym osoba zadłużona podejmuje kolejnych zobowiązań finansowych po to, aby opłacić z nich poprzednie zobowiązania. Rzadko niestety bywa jednak tak, że banki udzielają kredytów na opłatę innych zadłużeń, a tym bardziej, by chciały udzielać finansowania osobom z negatywną historią kredytową. W takiej sytuacji alternatywą okazują się firmy pożyczkowe, które oferują zadłużenie także osobom z długami. Na rynku jest wiele ofert tego typu. Jednak niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, gdyż tylko pogarsza to nasz zły status finansowy.

Dobrą ofertą może być zatem konsolidacja. Osoby z dobrą zdolnością kredytową mogą wówczas uniknąć takiej sytuacji, o której piszemy powyżej. Kredyt konsolidacyjny jest dodatkowym zobowiązaniem, który może nas dodatkowo kosztować, ale tak naprawdę jest w stanie uratować nas przed poważnymi kłopotami. Co ciekawe, w coraz większej ilości miejsc można uzyskać konsolidację pożyczek gotówkowych.

Warto pomyśleć o konsolidacji jak najszybciej. Im prędzej zdecydujemy się na złożenie wniosku, tym większe są szanse na to, że warunki finansowania będą korzystniejsze. Trzeba pamiętać jednak o tym, że konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które ma uchronić nas przed wpadnięciem w spiralę zadłużeń. W przypadku, gdy już w nią wpadniemy, raczej nie mamy szansy na uzyskanie kredytów konsolidacyjnych. Banki niechętnie wchodzą bowiem we współpracę z osobami, które stwarzają duże ryzyko niewypłacalności.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny to ciekawa oferta, która umożliwia zamianę wielu rat kredytowych w jedną, łatwiejszą do spłaty. Konsolidacja dostępna jest w wielu bankach komercyjnych. Warunki uzyskania takiego finansowanie przeważnie nie różnią się znacznie, od standardowych ofert kredytów gotówkowych. Jednym z wymagań kredytodawców jest odpowiednia zdolność kredytowa Klienta. Czym jest zdolność kredytowa? Najprościej ujmując, jest to zdolność Klienta do spłaty zobowiązania w wyznaczonych terminach. Zdolność kredytowa oceniana jest głównie na podstawie wysokości miesięcznych dochodów i wysokości wszystkich innych zobowiązań finansowych. Chodzi po prostu o to, aby Klient był w stanie spłacać ratę kredytu.

Osoby, które myślą o tym, aby wziąć kredyt konsolidacyjny, przeważnie mają świadomość tego, że im większa zdolność kredytowa, tym większe szanse na uzyskanie finansowania. W tym celu często próbują zwiększyć swoją dotychczasową zdolność kredytową. Jedną z opcji, która pomoże nam poprawić zdolność kredytową, jest spłata aktywnych zobowiązań finansowych. Dzięki temu zmniejszą się nasze miesięczne wydatki, a w efekcie nasz budżet będzie wyglądał dużo lepiej w oczach kredytodawcy. Kredyt konsolidacyjny skierowany jest właśnie do osób, które posiadają aktywne zobowiązania finansowe. Poprzez połączenie wszystkich koniecznych do spłaty rat w jedną, pomaga on Klientowi uporządkować sytuację finansową. Warto pamiętać także, że kredyt konsolidacyjny umożliwia także obniżenie wysokości miesięcznej raty, dzięki czemu staje się ona jeszcze prostsza do spłaty.

Jak wygląda sytuacja osób, które chcą uzyskać kredyt konsolidacyjny, a nie mają aktualnie dobrej zdolności kredytowej? Tak jak wspominaliśmy, w przypadku kredytu konsolidacyjnego również konieczne jest posiadanie zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej w BIK. Przez historię kredytową należy rozumieć natomiast nasze dotychczasowe spłacanie pozostałych zobowiązań. Chodzi o to, że kredytodawca sprawdzi, czy nie zalegamy ze spłatą innych zobowiązań finansowych, a każde poprzednie spłacaliśmy w terminach wyznaczonych w harmonogramie spłat. Niestety kredyt konsolidacyjny w banku nie będzie przydzielony osobie, która nie będzie posiadać odpowiedniej zdolności kredytowej. Każdy Klient musi wykazać się stabilnością finansową, w przeciwnym razie będzie dla banku zbyt ryzykowny. Banki nie mogą postąpić inaczej z uwagi na to, że podlegają przepisom ustawy Prawo bankowe, która określa najważniejsze kwestie w tym zakresie. Inaczej jest jednak w przypadku ofert od instytucji pozabankowych. Firmy pożyczkowe podchodzą łagodniej do swoich Klientów i w takich miejscach na finansowanie liczyć mogą także osoby z niską zdolnością kredytową.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego online – szczegóły

Kredyt konsolidacyjny można uzyskać w pełni bez konieczności wychodzenia z domu. Szczegóły oferty również można poznać online. Jeśli chcemy oszacować wysokość miesięcznej raty przed złożeniem wniosku, możemy skorzystać z kalkulatora konsolidacji online. W niektórych bankach kalkulator, w którym możemy podejrzeć oferowany kredyt konsolidacyjny wraz z jego kosztami, jest dostępny na stronie internetowej.

Aktualnie kalkulator kredytu konsolidacyjnego dostępny jest na stronie udostępniającej kredyt konsolidacyjny Kasy Stefczyka, kredyt konsolidacyjny Bancovo, kredyt konsolidacyjny Alior Banku, kredyt konsolidacyjny Smartney oraz kredyt konsolidacyjny PKO BP. Warto skorzystać z tej opcji, aby ocenić rozsądnie możliwości naszego budżetu i zobaczyć, który kredyt konsolidacyjny będzie dla nas najkorzystniejszy.

Kredyt konsolidacyjny online na rok 2023

Osoby, które planują skorzystać w 2023 roku z oferty kredytu konsolidacyjnego, powinny zapoznać się z rankingiem aktualnych ofert. Taki znajduje się również na górze naszego wpisu. Rankingi są dobrą opcją do porównywania ofert. Znajdują się tam bowiem najważniejsze informacje o finansowaniu. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Wskaźnik ten określa całkowity koszt kredytu w skali roku. Oznacza to, że od tej wartości zależeć będzie właściwie to, ile ostatecznie zapłacimy za pobranie kredytu.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Jednym z warunków, który należy spełnić, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, to posiadanie dobrej historii kredytowej oraz odpowiedniej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa oceniana jest na podstawie uzyskiwanych dochodów, ich źródła, a także innych zobowiązań finansowych. Krótko mówiąc chodzi o to, aby Klient był zdolny do spłaty zadłużenia.

Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do konieczności posiadania dobrej zdolności kredytowej. Nie ma więc możliwości, aby skorzystać w banku z kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej. Wynika to głównie z rekomendacji KNF oraz przepisów Prawa bankowego. Alternatywą w takim wypadku mogą być więc oferty od instytucji pozabankowych. W firmach tych nie ma bowiem obowiązku stosowania się do reguł, które narzucane są bankom w Polsce. Z tego powodu tak rozumiany kredyt konsolidacyjny dostępny jest nawet dla osób bez zdolności kredytowej czy z negatywną historią w BIK.

Na czym polega zawieszenie kredytu konsolidacyjnego?

Z reguły w ofertach kredytów konsolidacyjnych możliwe jest czasowe zawieszenie kredytu konsolidacyjnego. Wtedy należy skorzystać z opcji wakacji kredytowych. Wakacje kredytowe są z reguły dostępne tylko kilka razy na okres trwania danego kredytu i trwają od 3 do 6 miesięcy. Wakacje kredytowe mogą skutkować zawieszeniem całych naszych rat albo tylko ich części kapitałowej/odsetkowej.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny online?

Poniżej prezentujemy przykładowe koszty kredytu konsolidacyjnego przez Internet:


Kredyt konsolidacyjny w kwocie 25 000 zł, spłata w 36 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 760,55 zł

Bancovo: miesięczna rata 887 zł

Alior Bank: miesięczna rata 919,88 zł (dla kwoty minimalnej 27 000 zł)

Smartney: miesięczna rata 952,98 zł

PKO BP: miesięczna rata 1039 zł


Kredyt konsolidacyjny w kwocie 50 000 zł, spłata w 36 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 1521,10 zł

Bancovo: miesięczna rata 1169 zł

Alior Bank: miesięczna rata 1703,47 zł

Smartney: miesięczna rata 1905,96 zł

PKO BP: miesięczna rata 1567 zł


Kredyt konsolidacyjny w kwocie 100 000 zł, spłata w 60 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 1933,28 zł

Bancovo: miesięczna rata 2337 zł

Alior Bank: miesięczna rata 2135,16 zł

Smartney: miesięczna rata 1486,93 zł (dla maksymalnej kwoty 60 000 zł)

PKO BP: miesięczna rata 2028 zł


Kredyt konsolidacyjny w kwocie 150 000 zł, spłata w 60 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 2899,92 zł

Bancovo: miesięczna rata 3506 zł

Alior Bank: miesięczna rata 3202,73 zł

Smartney: miesięczna rata 1486,93 zł (dla maksymalnej kwoty 60 000 zł)

PKO BP: miesięczna rata 3042 zł


Kredyt konsolidacyjny online z dodatkową gotówką

Kredyt konsolidacyjny to dobry sposób, aby uniknąć wpadnięcia w spiralę długów. Jednak warto brać pod uwagę, fakt, że niektóre banki oferują dodatkową gotówkę do konsolidacji. Oznacza to, że oprócz spłaty naszego zadłużenia, możemy uzyskać nowe finansowanie na dowolny cel. Jest to dobra opcja, jeśli dodatkowa gotówka jest nam akurat bardzo potrzebna.

Oferta kredytu konsolidacyjnego online, to szybkie i dobre rozwiązanie, aby zmniejszyć wysokość miesięcznych rat za zaciągnięte kredyty. Dzięki możliwości uzyskania dodatkowej gotówki przy konsolidacji zadłużeń, okazuje się, że to także dobre wyjście, gdy nagle potrzebujemy dodatkowych środków, np. na remont czy zakup nowego sprzętu RTV/AGD. W niektórych bankach do konsolidacji dobrać można kilkadziesiąt tysięcy. Warunki finansowania zależne są oczywiście od konkretnej sytuacji każdego Klienta.

Konsolidacja online – o jakie dokumenty poprosi bank?

Trudno określić jedną uniwersalną dla każdego banku listę wymaganych dokumentów. Każda instytucja może bowiem oczekiwać dopełnienia innych formalności. Warto więc sprawdzić listę wymaganych dokumentów na stronie banku, którego oferta nas interesuje. Z pewnością w każdym banku będzie konieczność przedłożenia podstawowego dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość, czyli dowodu osobistego. Przeważnie respektowany jest zamiennie także paszport lub dokument, który potwierdzi prawo do stałego pobytu na terenie RP.

Kolejnymi dokumentami mogą być także te, które są potwierdzeniem naszych dochodów. W tym przypadku wiele zależy od oceny twojej zdolności kredytowej oraz od tego, jakiego rodzaju dochody uzyskujesz. Inne dokumenty będziemy musieli więc dostarczyć, gdy pracujemy na własnej działalności gospodarczej, a inne, gdy pracujemy na podstawie umowy o pracę czy umowie zlecenie.

W niektórych przypadkach mogą być wymagane takie dokumenty, jak akty notarialne, wyroki sądowe czy pełnomocnictwa. Oczywiście potrzebne będą także dokumenty potrzebne do konsolidacji, czyli te, które potwierdzają posiadane zobowiązania. A zatem umowy kredytowe czy harmonogramy spłat.

Konsolidacja przez Internet – czy warto?

Kredyt konsolidacyjny online to dobre rozwiązanie dla osób, które mają kilka zobowiązań finansowych i obawiają się, że wysokość wszystkich rat będzie zbyt wysoka, by budżet domowy pozwolił na terminową spłatę. Opcja wnioskowania o konsolidacja online jest dodatkowo korzystna, gdyż do załatwienia wszystkich formalności nie musimy nawet wychodzić z domu.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny zdalnie gwarantuje nam minimum formalności. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie możemy uzyskać finansowanie. Opcja ta sprawdzi się więc szczególnie u osób, które chcą jak najszybciej uniknąć spirali zadłużenia.

Dla niektórych atutem konsolidacji online jest także fakt, iż niektóre banki oferują również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki. To duży plus szczególnie, gdy niespodziewanie potrzebna jest nam dodatkowa suma na dowolny cel.

Czy można skonsolidować inny kredyt konsolidacyjny?

Klienci, którzy korzystają z kredytu konsolidacyjnego, najczęściej konsolidują swoje długi z kredytów gotówkowych czy hipotecznych. Co ciekawe, istnieje także możliwość skonsolidowania kredytu konsolidacyjnego, choć nie jest to zbyt częsta praktyka. Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwością skonsolidowania naszej konsolidacji, musimy zapytać o taką możliwość w banku lub skontaktować się z pośrednikiem kredytowym, który dobierze odpowiednią ofertę.

W zależności od warunków finansowania, może okazać się, że konsolidacja konsolidacji będzie korzystna. Jest to jednak kwestia indywidualna i bardzo złożona. Sensowność tego finansowania uzależniona będzie przede wszystkim od kwoty pozostałej do spłaty.

Podsumowanie

 1. Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę kilku innych zobowiązań finansowych.
 2. W ramach kredytu konsolidacyjnego możemy połączyć wszystkie posiadane zobowiązania w jedno.
 3. Kredyty konsolidacyjne są dostępne w całości przez Internet.
 4. Do kredytu konsolidacyjnego możemy również dobrać dodatkową gotówkę.
 5. Kredyt konsolidacyjny pozwala na uzyskanie jednej raty zamiast wielu rat dotychczasowych zobowiązań finansowych.
 6. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, nie musimy już martwić się o terminową spłatę naszych zobowiązań – wystarczy, że na czas spłacimy ratę nowego kredytu, a kredytodawca wszystkim zajmie się w naszym imieniu.
 7. Typowy kredyt konsolidacyjny udostępnia Alior Bank.
 8. Przedmiotem konsolidacji mogą być wszystkie nasze zobowiązania finansowe (raty pożyczek i kredytów, niespłacone karty kredytowe, raty za urządzenia AGD/RTV kupione w sklepie).
 9. Wypłata środków w ramach kredytu konsolidacyjnego następuje nawet w tym samym dniu roboczym.
 10. Z kredytów konsolidacyjnych możemy skorzystać nie wychodząc z domu, co przekłada się na duży stopień dyskrecji.

Kredyt konsolidacyjny – wybrane przykłady reprezentatywne

1) Kasa StefczykaDecyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Przykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.

2) Bancovo Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

3) Smartney Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 938,14 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 626,99 zł, oprocentowanie zmienne 15,25%, całkowity koszt kredytu 19 688,85 zł (w tym: prowizja 3 239,46 zł, odsetki 16 449,39 zł), 77 miesięcznych równych rat po 571,52 zł, ostatnia rata wyrównująca 619,95 zł. Kalkulacja na dzień 11.05.2022 r.

4) Getin BankRzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,9%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 23 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 48 337,38 zł, oprocentowanie zmienne 11,49%, całkowity koszt kredytu 25 237,38 zł (w tym: prowizja 3856,97 zł, odsetki 16169,16 zł, koszt ubezpieczenia 5211,25 zł), 91 miesięcznych rat równych w wysokości po 531,18 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 04.04.2022r. na reprezentatywnym przykładzie.

5) Kasa Stefczyka konsolidacjaPrzykład reprezentatywny z dnia 14.03.2022 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 83 840 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 160 zł) wynosi 8%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 8,35%. Czas obowiązywania umowy – 107 miesięcy, 106 miesięcznych rat równych: 1 101,05 zł oraz ostatnia 107. rata: 1 100,63 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 117 811,93 zł w tym odsetki: 33 811,93 zł.

6) Alior Bank Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) oferty promocyjnej “Bezpieczna konsolidacja III” wynosi 9%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 68 572 zł; całkowita kwota do zapłaty: 97 385,30 zł; oprocentowanie zmienne: 6,2%; całkowity koszt kredytu: 28 813,30 zł, w tym prowizja: 0 zł (0%), składka na ubezpieczenie od utraty pracy i NNW: 6797,40 zł, odsetki: 22 015,90 zł; 103 miesięczne raty, w tym 102 równe raty w wysokości 945,50 zł, ostatnia rata: 944,30 zł. Kalkulacja została dokonana na 15.09.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

tuskuś
tuskuś
2023-10-13 22:46:19

wiele rat zamieniłam w jedną, świetne wyjście z finansowych problemów

marian
marian
2023-10-12 12:33:49

Z waszą pożyczką, moje marzenia stają się możliwe - jestem wam wdzięczni za to wsparcie!"

przez neta
przez neta
2023-10-11 14:28:51

wszystko online, proste warunki!! Dziękuje

Jujstyna kraków
Jujstyna kraków
2023-10-10 18:53:50

rzetelne informacje potwierdzone u firm - 55

Warto
Warto
2023-10-09 18:11:29

W a r t o !,,

Podobne artykuły

Vivus

Vivus oferuje szybkie pożyczki, o które możemy wnioskować poprzez stronę internetową, infolinię oraz aplikację mobilną. Maksymalna kwota, o jaką możemy się starać to 7500 zł. Czas spłaty wybieramy w okresie od 1 do 30 dni. Nie trzeba obawiać się ukrytych kosztów, gdyż firma informuje o wszystkich przed podpisaniem umowy.    

author
Aleksandra Gościnna
12 stycznia 2020
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Santander Bank Polska w Białej Podlaskiej

Jeden z oddziałów Santander Bank Polska mieści się w Białej Podlaskiej. Sprawdzamy adres, godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Dominika Byczek
09 października 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

BNP Paribas wciąż wspiera energetykę odnawialną

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o drugim już finansowaniu zielonych inwestycji realizowanych przez firmę Fair Polska. BNP Paribas w ramach konsorcjum banków pomoże w budowie portfela aktywów z sektora energetyki odnawialnej, których łączna moc wynosi 106 MW. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
10 lutego 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Alior Bank w Mławie

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w kraju. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Mławie – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
01 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Pożyczki bez zaświadczeń Świdnica

Szukasz odpowiedniej dla swoich potrzeb pożyczki bez zaświadczeń dostępnej w Świdnicy? Bardzo dobrze trafiłeś! Poniższe zestawienie przedstawia spis ofert z Twojego miasta!

author
Patryk Byczek
22 lipca 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Goodie wspiera lokalne biznesy

W najnowszym komunikacie Bank Millennium poinformował, że serwis goodie, partner właścicieli sklepów, punktów gastronomicznych czy usługowych, zaoferował firmom wsparcie polegające na bezpłatnej promocji i dotarci z ofertą do jak największej grupy Klientów. Efektywna komunikacja i dobre relacje z Klientami są obecnie szczególnie ważne, ponieważ przedsiębiorstwa muszą mierzyć się z całkowicie norym rynkowymi realiami, spowodowanymi stanem epidemii.

author
Patryk Byczek
29 maja 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj