Kredyt konsolidacyjny przez Internet
Wielu Klientów zastanawia się nad połączeniem kilku rat pożyczek/kredytów w jedną. Konsolidacja to szansa na wydłużenie okresu spłaty, dzięki czemu spada wysokość miesięcznej raty. Wybierając nowy kredyt, wielu Klientów decyduje się również na wypłatę dodatkowej gotówki.
Najważniejsza zaleta kredytu konsolidacyjnego przez Internet jest możliwość załatwienia wszystkich formalności z domu, bez wizyty w oddziale.
Jak to wygląda w praktyce?
Na stronie banku wybieramy kwotę kredytu i okres spłaty. We wniosku wskazujemy wszystkie nasze dane oraz dane dotyczące konsolidowanych zobowiązań (w zależności od banku). Bank kontaktuje się z nami i ustala szczegóły oferty. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze są wypłacane bezpośrednio na nasz rachunek bankowy lub rachunek innego banku.
KREDYT KONSOLIDACYJNY ONLINE – RANKING
1. Bancovo
- Kwota kredytu: od 1000 do 200 000 zł
- Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat
- Bez wychodzenia z domu
- Minimum formalności
- Dostępny kalkulator kredytowy
- RRSO 9,59%
2. Kasa Stefczyka
- Kwota kredytu: od 1000 do 160 000 zł
- Spłata: od 1 do 10 lat
- Wstępna decyzja w 15 minut
- Minimum formalności
- Jedna rata miesięczna
- RRSO 6,23%
3. Kredyt Alior Bank
- Kwota kredytu: od 30 000 do 150 000 zł
- Spłata: do 10 lat
- W całości przez Internet
- Szybka weryfikacja i wypłata
- Minimum formalności
- RRSO 10,86%
4. Smartney
- Kwota kredytu: od 5000 do 60 000 zł
- Spłata: od 6 miesięcy do 5 lat
- Bez wychodzenia z domu
- Bez zaświadczeń o dochodach
- Dostępny kalkulator kredytowy
- RRSO 15,38%
5. SuperGrosz
- Kwota kredytu: od 1000 do 15 000 zł
- Spłata: od 4 do 50 miesięcy
- W całości przez Internet
- Bez zaświadczeń o dochodach
- Szybka decyzja i wypłata
- RRSO 78,07%
6. Santander Bank Polska
- Kwota kredytu: od 1000 do 300 000 zł
- Spłata: od 3 miesięcy do 10 lat
- W całości bez wychodzenia z domu
- Promocyjne warunki kredytu
- Szybka wypłata kredytu
- RRSO 11,18%
7. Credit Agricole
- Kwota kredytu: od 1000 do 50 000 zł
- Spłata: od 3 do 60 miesięcy
- Szybka decyzja kredytowa
- Wniosek przez Internet
- Stałe raty miesięczne
- RRSO 15,35%
8. TF Bank
- Kwota kredytu: od 1500 do 80 000 zł
- Spłata: od 1 do 9 lat
- Kredyt w całości online
- Bez dodatkowych zabezpieczeń
- Kredyt na dowolny cel
- RRSO od 9,59%
9. PKO BP
- Kwota kredytu: od 1000 do 150 000 zł
- Spłata: od 2 do 120 miesięcy
- Bez zakładania konta w PKO BP
- Dodatkowa gotówka na inny cel
- Wniosek bez wychodzenia z domu
- RRSO 10,59%
Ranking przygotowany na podstawie najczęściej wybieranych produktów oraz przyznawalności. Obecnie najpopularniejszym kredytem konsolidacyjnym online w Polsce jest oferta Bancovo oraz Alior Banku.
Na czym polega kredyt konsolidacyjny online?
Kredyty konsolidacyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów, którzy chcą zamienić kilka rat w jedną. Na czym polega konsolidacja przez Internet? To zwykły kredyt konsolidacyjny, który otrzymamy w całości przez Internet, bez odwiedzania placówki czy oddziału banku. Wszystkie formalności załatwimy online lub telefonicznie. Pieniądze z kredytu możemy przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań, część banków oferuje również dodatkową gotówkę na dowolny cel.
Co istotne – otrzymanie konsolidacji online jest nie tylko wygodne, ale i ogranicza możliwość zarażenia COVID-19, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.
Parametry oferty:
Kwota kredytu: | od 100 do 300 000 zł |
Okres spłaty: | od 3 miesięcy do 10 lat |
W całości przez Internet: | tak |
Wymagane dokumenty: | dowód osobisty, potwierdzenie dochodów |
Weryfikacja: | BIK, KRD, BIG InfoMonitor |
Jakie banki: | Alior Bank, Smartney, TF Bank |
RRSO: | od 9,65% do 54,75% |
Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny online?
Kredyt konsolidacyjny online kierowany jest głównie do osób, które nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z jednoczesną spłatą wielu zadłużeń. Często problematyczne są dla nas np.: różne daty płacenia raty w konkretnych firmach, różne wysokości rat, które po prostu po czasie nam się mylą. Tu nie zdążymy na czas, tu wpłacimy za mało… a w efekcie nasze długi, zamiast maleć, stale rosną.
Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć wszystkie dotychczasowe długi w jeden, w efekcie czego spłacamy miesięcznie tylko jedną ratę w konkretnej wysokości, a bank samodzielnie zajmuje się rozdysponowaniem kwoty na nasze długi.
Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba:
– mieć 18. lat (czasem wymogiem jest ukończenie nawet 21. roku życia),
– posiadać polskie obywatelstwo,
– mieć zdolność kredytową,
– dostarczyć dokumenty o obecnym stanie zadłużenia,
– przedstawić oświadczenie/zaświadczenie o dochodach.
Warunki są właściwe dla większości prezentowanych ofert.
Kredyt konsolidacyjny online mogą otrzymać również osoby, które – poza chęcią połączenia długów w jeden – potrzebują także dodatkowej gotówki (banki z reguły przewidują taką opcję). Kwota dodatkowa może być w takiej sytuacji przeznaczona przez Klienta na dowolny cel.
Wymagane dokumenty
Wśród wymaganych przez banki dokumentów znajdują się z reguły:
– dowód osobisty,
– oświadczenie lub zaświadczenie o dochodach,
– potwierdzenie zatrudnienia,
– dokumenty potwierdzające nasz poziom zadłużenia (umowy kredytowe i pożyczkowe),
– wyciągi z ostatnich miesięcy (w przypadku posiadania karty kredytowej),
– dowody spłaty rat obecnych zadłużeń.
Większa liczba dokumentów będzie dotyczyła natomiast kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem hipotecznym. Wnioskowanie o taki produkt z pewnością zakończy się uzyskaniem przez Klienta konkretnego wykazu dokumentów, które musi dostarczyć do banku.
Konsolidacja online – kiedy otrzymam decyzję?
Większość banków dostosowała swój proces kredytowy i skutecznie przeniosła go do Internetu. Dzięki temu skrócił się czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego banku oraz poziomu jego technologicznego zaawansowania.
W przypadku najbardziej zaawansowanych graczy (Bancovo, Alior Bank), wstępną decyzję otrzymujemy już w czasie aplikowania o kredyt konsolidacyjny. System weryfikuje w tym czasie naszą zdolność kredytową oraz poszczególne bazy dłużników. Podobnie wygląda sytuacja w Kasie Stefczyka – po wypełnieniu internetowego wniosku, otrzymujemy wstępną decyzję.
Na to jak szybko otrzymamy decyzję kredytową, duży wpływ ma czas dostarczenia przez nas stosownych dokumentów. Do złożenia wniosku o internetowy kredyt konsolidacyjny wystarczą najczęściej dane z dowodu osobistego (numer i seria, data wydania, ważności). Jednak w kolejnym etapie, bank może nas jednak poprosić o przesłanie przez Internet pozostałych rzeczy – najczęściej będzie to wyciąg z rachunku bankowego lub zaświadczenie o dochodach.
Pamiętajmy, że w przypadku konsolidacji innych zobowiązań, możemy zostać również poproszeni o przedstawienie zadłużenia w pozostałych instytucjach, które ma być przedmiotem konsolidacji. A to może być czasochłonne i znacząco opóźnić zarówno czas otrzymania decyzji kredytowej, jak i wypłaty kredytu na konto.
Z drugiej strony, niektóre banki traktują kredyt konsolidacyjny online jako zwykły kredyt i nie oczekują od Klienta przedstawiania umów kredytowych z innych banków lub firm pożyczkowych. Wychodzą bowiem z założenia, że Klient może przeznaczyć pieniądze na dowolny cel.
Pożyczki konsolidacyjne online – alternatywa
Dobrym wyborem dla osób szukających konsolidacji przez Internet mogą być pozabankowe pożyczki. W takim wypadku procedury ograniczone są do minimum i zdecydowanie łatwiej możemy otrzymać pieniądze.
Pamiętajmy tylko, że takie produkty są droższe od bankowych, mniejsza jest również maksymalna kwota jaką otrzymamy: przeważnie do 25 000 zł. Najlepszą ofertę znajdziemy w firmie Provident (do 15 000 zł) oraz Monedo Now (do 20 000 zł).
Co może być przedmiotem konsolidacji?
Przedmiotem konsolidacji mogą być przeróżne zadłużenia finansowe, np.:
– pożyczki gotówkowe,
– kredyty bankowe,
– niespłacone środki z karty kredytowej,
– raty za produkt AGD/RTV wzięty ze sklepu (np.: smartfon, telewizor),
– raty za samochód.
Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny online?
Dokładny proces uzyskiwania kredytu konsolidacyjnego może różnić się w zależności od konkretnej oferty, na którą się zdecydujemy, ale poniżej przedstawiamy ogólny zarys całego procesu (uniwersalny dla wszystkich banków i firm).
Otrzymanie kredytu konsolidacyjnego przez Internet w kilku krokach:
1. Przeglądamy różne oferty pożyczkowe i porównujemy je (możemy do tego celu wykorzystać właśnie nasz ranking).
2. Wybieramy tę ofertę, która najbardziej nam odpowiada.
3. Klikamy “złóż wniosek”.
4. Wybieramy kwotę kredytu/pożyczki i proferowany okres spłaty.
5. Wypełniamy wniosek pożyczkowy naszymi danymi osobowymi.
6. Dołączamy konieczne dokumenty.
7. Oczekujemy na weryfikację naszego wniosku.
8. Otrzymujemy decyzję pożyczkową.
Pozytywna decyzja pożyczkowa równa się z natychmiastową wypłatą kredytu na nasze konto. Nie musimy zatem ruszać się z domu, by dopełnić wszelkich formalności związanych z kredytem konsolidacyjnym online. Środki z kredytu konsolidacyjnego (lub gotówkowego przeznaczanego na ten cel, bo i takie oferty znalazły się w naszym rankingu) wpływają na konto w tym samym lub najpóźniej w następnym dniu roboczym.
Najczęstsze pytania i odpowiedzi
1. Co to znaczy, że kredyt jest w całości online? Czy naprawdę nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby podpisać umowę?
Kredyt dostępny w całości online to kredyt, który naprawdę możemy wziąć w 100% przez Internet, czyli nie wychodząc z domu. Dosłownie z poziomu kanapy możemy wypełnić wszystkie kroki pożyczkowe, począwszy od samego wyboru oferty (porównać je możemy w rankingach takich jak ten), przez składanie wniosku kredytowego i potwierdzanie tożsamości (wszystkie formalności załatwiamy przez internet), aż po wypłatę, która trafia zawsze na konto Klienta.
2. Czy kredyt konsolidacyjny można dostać w gotówce do ręki?
Kredyt konsolidacyjny zawsze wypłacany jest na konto, nie ma możliwości, żebyśmy uzyskali go w ofercie z wypłatą gotówki do ręki. Niektóre oferty z naszego rankingu są co prawda typowymi produktami gotówkowymi, a nie konsolidacyjnymi, ale wcale nie oznacza to, że pieniądze wypłacane są w formie banknotów. Nawet w przypadku kredytów gotówkowych (choć nazwa tego produktu może być myląca) wypłata środków przychodzi zawsze na konto bankowe.
3. Jakie dane z dowodu będą nam potrzebne przy braniu kredytu konsolidacyjnego?
Przy korzystaniu z kredytu konsolidacyjnego we wniosku obowiązkowo będziemy musieli podać numer PESEL (zapisany z tyłu dowodu), datę ważności albo wydania naszego dowodu, nasze imię i nazwisko oraz serię dowodu (numer składający się z liter i cyfr, zapisany również na rewersie dowodu). Danych tych nie jest wiele, dlatego pilnowanie własnego dowodu osobistego jest bardzo istotne – wystarczy, że ktoś na chwilę tylko znajdzie się w posiadaniu naszego dokumentu, a po kilku godzinach na nasze dane osobiste może zostać wziętych wiele pożyczek pozabankowych. Skoro nam samym łatwo jest skorzystać z kredytu przez internet, to równie łatwe jest to dla oszusta.
4. Ile pieniędzy możemy uzyskać w ramach kredytu konsolidacyjnego online?
W ramach typowych produktów konsolidacyjnych możemy uzyskać 200 000 zł kredytu (taką ofertę przedstawia Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe). Wyższą kwotę – aż 300 000 zł – możemy uzyskać w ramach kredytu gotówkowego na przykład w Santander Banku Polska.
5. Jaki jest minimalny wiek do kredytu konsolidacyjnego online?
Zgodnie z prawem minimalnym wiekiem do podjęcia jakichkolwiek zobowiązań finansowych jest w Polsce ukończenie 18 lat. Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty finansowe są dla nas dostępne właśnie od osiągnięcia pełnoletności. Jest to tylko punkt wyjścia, do którego banki muszą się dostosować, ale oczywiście mogą tę granicę do woli podwyższać. W praktyce banki udzielają kredytów konsolidacyjnych osobom z reguły mającym co najmniej 21 lub 23 lata. Jest to związane najprawdopodobniej z tym, że w tym wieku jest dużo większa szansa na to, że osoba utrzymuje się sama i podejmuje zatrudnienie, a w wieku 18 lat większość osób jednak nadal pozostaje na utrzymaniu rodziców i jeszcze jest w trakcie swojej edukacji.
6. Czy jest maksymalna granica wieku, w którym można skorzystać z konsolidacji?
Tak, banki nakładają na Klientów również obostrzenia dotyczące maksymalnego wieku potencjalnego kredytobiorcy. Ze względu na średnią długość życia Polaków ustalono, że wiek maksymalny przy kredycie powinien oscylować w granicach 60/65 lat. Nie wszystkie jednak banki i firmy ustalają dokładnie taki wiek maksymalny – w niektórych miejscach można uzyskać kredyt konsolidacyjny także powyżej tego wieku.
7. Czy musimy wykonywać przelew weryfikacyjny?
Jeżeli chcemy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego przez Internet, musimy w jakiś sposób potwierdzić swoją tożsamość. Do tego celu najczęściej wykorzystywany jest właśnie przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę. W przelewie tym nie chodzi o to, byśmy na konto kredytodawcy przesłali określoną kwotę, ale o to, żebyśmy udowodnili bankowi lub firmie, że w rzeczywistości jesteśmy tą osobą, którą podajemy we wniosku kredytowym.
8. Czy przelew weryfikacyjny trzeba wykonać z własnego konta?
Tak, przelew weryfikacyjny trzeba wykonać zawsze ze swojego konta osobistego, dlatego że tylko wtedy damy kredytodawcy pewność, że w istocie jesteśmy tym, za kogo podajemy się we wniosku. Każde konto osobiste w Polsce zakładane jest na konkretne dane osobowe zgodne z dowodem osobistym danej osoby, dlatego dzięki przelewowi wykonanemu z naszego konta kredytodawca uzyskuje pewność, że konto to jest w istocie nasze.
Kredyt konsolidacyjny online – na co zwrócić uwagę?
1) Przygotujmy listę wszystkich kredytów i pożyczek, które chcemy skonsolidować.
2) Warto wybierać wyłącznie sprawdzone banki i firmy pożyczkowe.
3) Upewnijmy się, że kredyt jest bez zabezpieczeń na nieruchomości.
4) Unikajmy pożyczek prywatnych, oferowanych często pod zastaw nieruchomości lub ruchomości.
5) Przed zawarciem umowy warto poczytać opinie w internecie o danym produkcie.
6) Zwracajmy uwagę na RRSO dla przykładu reprezentatywnego oraz dla naszej oferty konsolidacji.
7) W razie wątpliwości nie bójmy się ich wyjaśniać z pracownikiem banku.
8) Przed podjęciem ostatecznej decyzji, sprawdźmy oferty kilku banków lub firm.
Plusy i minusy kredytu konsolidacyjnego online
Plusy kredytu konsolidacyjnego online:
– szansa na wygodną i szybką spłatę długu,
– możliwość scalenia wielu kredytów w jeden,
– szansa na obniżenie łącznej raty miesięcznej,
– szybka wypłata pieniędzy (nawet w kilkanaście minut na naszym koncie),
– brak konieczności wychodzenia z domu,
– duży stopień dyskrecji (wszystko odbywa się online),
– niedużo formalności.
Minusy kredytu konsolidacyjnego online:
– rozłożenie długu na dłuższy czas,
– łączny koszt kredytu (przekraczający wartość konsolidowanych wierzytelności),
– niepewne obliczenia kosztów całkowitych kredytu konsolidacyjnego w bankach (zdarzają się wymogi uiszczenia nieplanowanych opłat dodatkowych),
– oprocentowanie zmienne.
Podsumowanie
1. Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę kilku innych zobowiązań finansowych.
2. W ramach kredytu konsolidacyjnego możemy połączyć wszystkie posiadane zobowiązania w jedno.
3. Kredyty konsolidacyjne są dostępne w całości przez Internet.
4. Do kredytu konsolidacyjnego możemy również dobrać dodatkową gotówkę.
5. Kredyt konsolidacyjny pozwala na uzyskanie jednej raty zamiast wielu rat dotychczasowych zobowiązań finansowych.
6. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, nie musimy już martwić się o terminową spłatę naszych zobowiązań – wystarczy, że na czas spłacimy ratę nowego kredytu, a kredytodawca wszystkim zajmie się w naszym imieniu.
7. Typowy kredyt konsolidacyjny udostępniają obecnie tylko dwa banki w Polsce: Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe.
8. Przedmiotem konsolidacji mogą być wszystkie nasze zobowiązania finansowe (raty pożyczek i kredytów, niespłacone karty kredytowe, raty za urządzenia AGD/RTV kupione w sklepie).
9. Wypłata środków w ramach kredytu konsolidacyjnego następuje nawet w tym samym dniu roboczym.
10. Z kredytów konsolidacyjnych możemy skorzystać nie wychodząc z domu, co przekłada się na duży stopień dyskrecji.
PRZYKŁADY REPREZENTATYWNE
1) Bancovo
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.
2) Kasa Stefczyka
Przykład reprezentatywny z dnia 2.01.2018 r. dla Pożyczki Fit: Całkowita kwota kredytu wynosi 47 880 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją: 0 zł, opłatą za dwa przelewy: 120 zł) wynosi 6%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 6,23%. Czas obowiązywania umowy – 119 miesięcy, 118 miesięcznych rat równych: 536,19 zł oraz ostatnia, 119. rata: 536,57 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 63 806,99 zł, w tym odsetki: 15 806,99 zł.
3) Alior Bank
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ramach promocji “Komfortowa konsolidacja V” wynosi 10,86%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 53 470 zł, całkowita kwota do zapłaty: 78 256,03 zł, oprocentowanie zmienne: 7,19%, całkowity koszt kredytu: 24 786,03 zł (w tym prowizja: 0 zł, składka na ubezpieczenie na życie: 6233 zł, odsetki: 18 553,03 zł), 94 miesięczne raty (w tym 93 równe raty w wysokości 832,52 zł, ostatnia rata: 831,67 zł). Kalkulacja została dokonana na 18.09.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.
4) Smartney
Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,38%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 16 079,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 652,61 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 6 573,61 zł (w tym: prowizja 2 894,22 zł, odsetki 3 679,39 zł), 59 miesięcznych równych rat po 400,43 zł, ostatnia rata wyrównująca 380,70 zł. Kalkulacja na dzień 29.05.2020 r.
5) SuperGrosz
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 78,07% dla całkowitej kwoty pożyczki 4000 PLN, czas obowiązywania umowy 30 miesięcy, spłata w 30 ratach miesięcznych po 258,62 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 7,2% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 718,63 zł, w tym: prowizja 3 182,61 zł, odsetki 536,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 7 718,63 zł (stan na dzień 08.07.2020 r.).
6) Santander Bank Polska
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 11,18% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 553,95 zł, całkowita kwota do zapłaty 49 980,12 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 0,10% i marży banku w wysokości 7,10 p.p.), całkowity koszt kredytu 14 426,17 zł (w tym: prowizja 3 946,05 zł, odsetki 10 480,12 zł), umowa zawarta na okres 81 miesięcy, 80 miesięcznych rat równych w kwocie 617,15 zł, ostatnia rata 608,12 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.09.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.
7) Credit Agricole
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,35%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 29 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 39 235,23 zł, oprocentowanie stałe 7,2%, całkowity koszt kredytu 9 835,23 zł (w tym: prowizja 4 410 zł, odsetki 5 425,23 zł), 49 miesięcznych równych rat w wysokości 784,71 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 784,44 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r. na przykładzie reprezentatywnym.
8) PKO BP
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,59%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 24 080,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 35 472,51 zł oprocentowanie zmienne 7,20% całkowity koszt kredytu 11 392,51 zł (w tym: prowizja 2 672,58 zł, odsetki 8 719,93 zł), 97 miesięcznych rat równych po 361,96 zł, ostatnia rata: 362,39 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Źródła:
https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Przewodnik%20po%20kredycie%20konsumenckim%202018_64304.pdf
https://rf.gov.pl/aktualnosci-z-rynku/bankowosc-i-rynek-kapitalowy/Propozycja_konsolidacji__kredytu_moze_byc_finansowa_pulapka__22881
https://pieniadze.rp.pl/finanse-domowe/planowanie-wydatkow/10759-konsolidacja-uporzadkuje-kredyty