Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny online to idealne rozwiązanie dla osób, które spłacają kilka zobowiązań. Dzięki konsolidacji przez Internet możemy zyskać jedną niską ratę oraz dodatkową gotówkę na dowolny cel. Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego przez Internet to nawet 200 000 zł ze spłatą rozłożoną na 10 lat – sprawdź oferty kredytów konsolidacyjnych wyselekcjonowane przez ekspertów.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych - czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 21.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking kredytów konsolidacyjnych online?

Nasze zestawienie kredytów konsolidacyjnych dostępnych online zostało skomponowane przez ekspertów z zadluzenia.com. Starannie wybieramy te produkty, które oferują naszym Klientom możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno, z łatwiejszą do zarządzania ratą miesięczną. Prezentujemy oferty od instytucji, które są uznane i regulowane, umożliwiając bezpieczne i wygodne zarządzanie finansami bez konieczności wizyty w oddziale.

Spis treści:

 1. Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych - czerwiec 2024
 2. Czym jest kredyt konsolidacyjny?
 3. Dla kogo kredyt konsolidacyjny?
 4. Konsolidacja online - kiedy otrzymam decyzję?
 5. Kiedy najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?
 6. Co może być przedmiotem konsolidacji?
 7. Najtańszy kredyt konsolidacyjny przez Internet
Zwiń spis treści

Ranking przygotowaliśmy w oparciu o oferty, które najczęściej wybierają osoby odwiedzające naszą stronę. Wszystkie oferty kredytów zostały zweryfikowane przez ekspertów, w szczególności ekonomistę oraz prawnika. Im wyżej w rankingu znajduje się dana oferta, tym większą popularnością cieszy się wśród użytkowników portalu zadluzenia.com. W rankingu przy każdej ofercie wskazana jest minimalna i maksymalna całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) oraz rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO).

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to oferta finansowania, która przeznaczona jest do spłaty innych zobowiązań. Zamiast płacić w różnych terminach kilka rat różnych zobowiązań, łączymy wszystko w jedno zbiorcze zobowiązanie. Uzyskujemy w ten sposób jedną, a dodatkową niższą ratę. Oferta kredytu konsolidacyjnego przez Internet dostępna jest w całości bez wychodzenia z domu. Najlepsze oferty kredytów można znaleźć w W rankingu kredytów konsolidacyjnych. Dobrze przygotowany ranking kredytów konsolidacyjnych pomaga wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny. Oczywiście z reguły pod pojęciem najlepszy rozumiemy po prostu najtańszy kredyt konsolidacyjny, bo najlepsza oferta kredytowa to taka, na której będziemy najmniej stratni finansowo. Te same zasady dotyczą kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Automatyczne porównywarki, takie jak na przykład nasza – zadluzenia.com – analizują, która oferta będzie dla nas korzystna i wybierają najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne. Ponadto pożyczkodawcy, którzy mają w ofercie kredyty konsolidacyjne, często oferują również kalkulator kredytu konsolidacyjnego, w którym wskazane jest od razu docelowe oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Obecnie praktycznie każdy dostępny w sieci ranking kredytów konsolidacyjnych opiera się właśnie na wyliczeniach takich kalkulatorów. Warto mieć na uwadze, że oferty kredytu konsolidacyjnego udzielonego przez bank są zazwyczaj korzystniejsze finansowo niż kredyt konsolidacyjny w firmie pozabankowej – wskazuje prawnik, Kornel Siwiec.

Oferty kredytów konsolidacyjnych znajdziemy w Getin Banku (od 2000 do 200 000 zł), Alior Banku (od 30 000 zł do 200 000 zł), Santander Consumer Banku (od 500 do 100 000 zł) oraz PKO Banku Polskim (od 1500 zł 200 000 zł).

Łatwo dostaniemy kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, Banku PKO, Getin Banku oraz Santander Consumer Banku. Wnioskowanie o kredyty w tych bankach jest uproszczone, a wnioski możemy składać online. Decyzja kredytowa wydawana jest nawet w ciągu 15 minut. Jeżeli jest pozytywna – kredyt konsolidacyjny jest wypłacany od razu.

Zazwyczaj opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny. Jeżeli wybierzemy dobrą ofertę, nasza rata miesięczna będzie niższa niż suma naszych obecnych rat. Łatwiej będzie nam więc zaplanować domowy budżet i poradzić sobie ze spłatą rat. W dodatku zyskamy tylko jeden termin spłaty. Spłata różnych rat w różnych terminach jest z reguły bardzo stresująca, a kredyt konsolidacyjny pozwala zmniejszyć złe emocje.

Kredyt konsolidacyjny możemy przeznaczyć na spłatę kredytu gotówkowego oraz po to, by spłacić inne produkty, np.: pożyczka hipoteczna czy kredyt samochodowy. W poszczególnych instytucjach finansowych uznawane mogą być różne zobowiązania możliwe do konsolidacji. Jeżeli jednak chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny na spłaty raty kredytu konsolidacyjnego – raczej nie będzie to już możliwe i nie otrzymasz pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny zawsze wypłacany jest na konto, nie ma możliwości, żebyśmy uzyskali go w ofercie z wypłatą gotówki do ręki. Niektóre oferty z naszego rankingu są co prawda typowymi produktami gotówkowymi, a nie konsolidacyjnymi, ale wcale nie oznacza to, że pieniądze wypłacane są w formie banknotów. Nawet w przypadku kredytów gotówkowych (choć nazwa tego produktu może być myląca) wypłata środków przychodzi zawsze na konto bankowe.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Z kredytu konsolidacyjnego online powinny korzystać głównie osoby, które nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z jednoczesną spłatą wielu zadłużeń. Często problematyczne są dla nas np.: różne daty płacenia raty w konkretnych firmach, różne wysokości rat, które po prostu po czasie nam się mylą. Tu nie zdążymy na czas, tu wpłacimy za mało… a w efekcie nasze długi, zamiast maleć, stale rosną. Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć wszystkie dotychczasowe długi w jeden, w efekcie czego spłacamy miesięcznie tylko jedną ratę w konkretnej wysokości, a bank samodzielnie zajmuje się rozdysponowaniem kwoty na nasze długi. Kredyt konsolidacyjny może więc przysłużyć się naszemu dobremu samopoczuciu i zmniejszeniu się poziomu stresu, który odczuwamy w związku ze zbyt dużą ilością rat do spłacenia.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest więc dla tych, którzy mają na głowie wiele niespłaconych jeszcze zobowiązań finansowych. Jest więc to rodzaj kredytu dla zadłużonych. Dobrze wiemy, jak to wygląda w praktyce – każdy kredyt ma inną wysokość raty, każdą ratę spłaca się w innym terminie, każdy kredyt ma inny okres spłaty i inne warunki. Jednej osobie może być bardzo trudno pamiętać o terminowej spłacie wszystkich zobowiązań, a ewentualne opóźnienia w spłacie mogą generować jeszcze większe problemy i narastające długi. Taka sytuacja może przerosnąć każdego, dlatego głównie do osób, które samodzielnie nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami, kierowane są kredyty konsolidacyjne. Dla osób z wysokim zadłużeniem pomocne mogą okazać się tak zwane kredyty oddłużeniowe.

Kredyt konsolidacyjny może również pomóc w sytuacji, kiedy nie stać nas na miesięczną spłatę wszystkich rat naszych zobowiązań i potrzebujemy niższej raty do spłaty. Kredyt konsolidacyjny jest w stanie rozłożyć nasze łączne zadłużenie na dłuższy okres spłaty, a – co za tym idzie – finalnie miesięczna rata spłaty kredytu będzie zawsze niższa niż suma rat wszystkich naszych zobowiązań. Trzeba mieć również na uwadze, że nie wszystkie firmy akceptują Klientów, którzy są widoczni w bazach zadłużonych. Jeżeli bank czy firma pożyczkowa odrzuci wniosek właśnie ze względu na wpisy w bazach, warto spróbować skorzystać z pożyczek bez baz. Kredyt konsolidacyjny mogą otrzymać również osoby, które – poza chęcią połączenia długów w jeden – potrzebują także dodatkowej gotówki (banki z reguły przewidują taką opcję). Kwota dodatkowa może być w takiej sytuacji przeznaczona przez Klienta na dowolny cel. Są to zatem dodatkowe środki, tak jak w przypadku pożyczki na dowód.

Szczegóły na temat kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja online - kiedy otrzymam decyzję?

Większość banków dostosowała swój proces kredytowy i skutecznie przeniosła go do Internetu. Dzięki temu skrócił się czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego banku oraz poziomu jego technologicznego zaawansowania. W przypadku najbardziej zaawansowanych graczy (Kasa Stefczyka, Alior Bank), wstępną decyzję otrzymujemy już w czasie aplikowania o kredyt konsolidacyjny. System weryfikuje w tym czasie naszą zdolność kredytową oraz poszczególne bazy dłużników. Na to jak szybko otrzymamy decyzję kredytową, duży wpływ ma czas dostarczenia przez nas stosownych dokumentów. Do złożenia wniosku o internetowy kredyt konsolidacyjny wystarczą najczęściej dane z dowodu osobistego (numer i seria, data wydania, ważności). Jednak w kolejnym etapie, bank może nas jednak poprosić o przesłanie przez Internet pozostałych rzeczy – najczęściej będzie to wyciąg z rachunku bankowego lub zaświadczenie o dochodach. Pamiętajmy, że w przypadku konsolidacji innych zobowiązań, możemy zostać również poproszeni o przedstawienie zadłużenia w pozostałych instytucjach, które ma być przedmiotem konsolidacji. A to może być czasochłonne i znacząco opóźnić zarówno czas otrzymania decyzji kredytowej, jak i moment, w którym kredyt konsolidacyjny jest wypłacany na konto bankowe. Z drugiej strony, niektóre banki traktują kredyt konsolidacyjny jako zwykły kredyt i nie oczekują od Klienta przedstawiania umów kredytowych z innych banków lub firm pożyczkowych. Wychodzą bowiem z założenia, że Klient może przeznaczyć pieniądze na dowolny cel.

Kiedy najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny?

Najlepszym momentem na pobrania kredytu konsolidacyjnego jest czas, kiedy obawiamy się, że w przyszłości nie będziemy w stanie terminowo spłacać rat naszych zadłużeniach. Warto pomyśleć o konsolidacji jeszcze wówczas, gdy nie popadniemy w spiralę zadłużenia. Najczęściej wpadają w nią Klienci, którzy zaciągają kolejną pożyczkę, aby spłacić nią poprzednią. Takie rozwiązanie jest dobre tylko na moment, a w dłuższej perspektywie wpędza nas w jeszcze gorsze kłopoty. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem kredyt konsolidacyjny. Osoby z dobrą zdolnością kredytową mogą wówczas uniknąć takiej sytuacji, o której piszemy powyżej. Kredyt konsolidacyjny jest dodatkowym zobowiązaniem, które może uratować nas przed poważnymi kłopotami. Co ciekawe, w coraz większej ilości miejsc można uzyskać konsolidację pożyczek gotówkowych. Warto pomyśleć o konsolidacji jak najszybciej. Im prędzej zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny, tym większe są szanse na to, że warunki finansowania będą korzystniejsze. Trzeba pamiętać jednak o tym, że konsolidacja kredytów to rozwiązanie, które ma uchronić nas przed wpadnięciem w spiralę zadłużeń. W przypadku, gdy już w nią wpadniemy, raczej nie mamy szansy na uzyskanie konsolidacje. Banki niechętnie wchodzą bowiem we współpracę z osobami, które stwarzają duże ryzyko niewypłacalności.

Co może być przedmiotem konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy służy przede wszystkim spłacie wszystkich naszych długów. Najczęściej spłacamy za jego pomocą zaciągnięte wcześniej kredyty gotówkowe oraz niewielkie kredyty hipoteczne. Jeżeli mamy jeden kredyt gotówkowy, to z reguły jeszcze radzimy sobie z jego spłatą. Zdarza się jednak, że zaciągamy kredyty gotówkowe praktycznie bez opamiętania, wciąż myśląc, że “rata 100 czy 200 zł” to przecież niedużo. Owszem – niedużo – jeżeli jest tylko jedna taka rata. Przy kredycie konsolidacyjnym mówimy jednak o osobach, które rat mają zdecydowanie więcej niż jedną miesięcznie. Najczęściej spotykana jest konsolidacja kredytu gotówkowego oraz pożyczek pozabankowych. Dużo rzadziej przedmiotem konsolidacji są kredyty hipoteczne – wynika to głównie z ich kwot, często dużo większych niż maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego. Kredytem konsolidacyjnym można spłacić przeróżne zadłużenia finansowe, np.:

 • pożyczki gotówkowe, np. pożyczki na raty,
 • kredyty bankowe, np.: kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny,
 • niespłacone karty kredytowe,
 • kredyty ratalne za produkt AGD/RTV wzięty ze sklepu (np.: smartfon, telewizor),
 • kredyty samochodowe.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny przez Internet

Kredyt konsolidacyjny oferowany jest w naprawdę wielu miejscach. Jest to jego duży plus, a jednocześnie minus, gdyż im większa ilość ofert, tym większy kłopot w wybraniu odpowiedniej oferty. Aktualnie najtańszy kredyt konsolidacyjny otrzymać można w Kasie Stefczyka, gdzie RRSO wynosi tylko 6,23%. Jest jednak kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy skorzystać z konsolidacji. Dlatego warto porównywać wszystkie dostępne oferty, w tym pomocny może być nasz ranking. Wszystkie zaprezentowane oferty dostępne są online – bez wychodzenia z domu. Dodatkowo proces kredytowy będzie w takim układzie bardzo prosty i intuicyjny. Aby mieć pewność, że wybieramy najtańszy kredyt konsolidacyjny, musimy sprawdzić wysokość raty. Obliczyć ją można za pomocą kalkulatora rat, który znaleźć można na stronie internetowej niektórych kredytodawców. To dobry krok w przypadku każdego finansowania, którym jesteśmy zainteresowani. Pozwala to bowiem na wcześniejsze zaplanowanie naszego budżetu.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

tuskuś
tuskuś
2023-10-13 22:46:19

wiele rat zamieniłam w jedną, świetne wyjście z finansowych problemów

marian
marian
2023-10-12 12:33:49

Z waszą pożyczką, moje marzenia stają się możliwe - jestem wam wdzięczni za to wsparcie!"

przez neta
przez neta
2023-10-11 14:28:51

wszystko online, proste warunki!! Dziękuje

Jujstyna kraków
Jujstyna kraków
2023-10-10 18:53:50

rzetelne informacje potwierdzone u firm - 55

Warto
Warto
2023-10-09 18:11:29

W a r t o !,,

Podobne artykuły

Bank Pekao w Rzeszowie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Rzeszowie. Placówki banku mieszczą się również w Koszalinie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziałów.

author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Goworowie sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Goworowie? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Goworowo.

author
Patryk Byczek
03 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Provident z nagrodą TVP

Biuro Reklamy TVP od kilku lat przyznaje nagrody „Złota Mowa Reklamowa” za wysoką jakość języka reklam oraz kształtowanie kultury komunikacji. Wśród narodzonych firm znalazł się Provident Polska.

author
Dominika Byczek
10 lutego 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Expander w Bydgoszczy

EXPANDER BYDGOSZCZ

author
Dominika Byczek
28 stycznia 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego – czym się zajmuje?

Czuwanie nad całym sektorem bankowym krajów należących do Unii Europejskiej z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego właśnie do szeregów pracowniczych Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego wstąpić mogą jedynie najlepsi eksperci branży. W dzisiejszym artykule sprawdzamy informacje na temat Urzędu.

author
Halszka Gronek
20 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Polacy spłacają długi dzięki 500+

Raport Biura Informacji Gospodarczej donosi, że pod koniec września ubiegłego roku spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków, który pokazuje liczbę osób, nieradzących sobie z terminowym regulowaniem zobowiązań. Stało się to po raz pierwszy od pięciu kwartałów.

author
Aneta Jankowska
07 stycznia 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.
Porównaj