Pożyczka na już

Pożyczka na już

author
Dominika Sobieraj
16 lutego 2023

Pożyczka na już to maksymalnie szybka pożyczka – z reguły bez weryfikacji danych w Biurze Informacji Kredytowej, bez szczegółowego badania zdolności kredytowej i z natychmiastową wypłatą. Sprawdź najlepsze pożyczki na już – dostępne od zaraz, bez zbędnych formalności.

Pożyczki na już – ranking

Spis treści:

 1. Pożyczki na już – ranking
 2. Pożyczka na już - pieniądze od zaraz na koncie
 3. Pożyczka na już - jak ją uzyskać?
 4. Co jest wymagane do pożyczki na już?
 5. Pożyczka na już - jakie koszty?
 6. Jaka kwota pożyczki na już?
 7. Po co pożyczka na już?
 8. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Pożyczka na już - pieniądze od zaraz na koncie

W przypadku pożyczki online możliwe jest uzyskanie pieniędzy od zaraz. Już teraz możesz przejść do składania wniosku o którąkolwiek z ofert pożyczkowych wskazanych przez nasz ranking pożyczek, a pieniądze znajdą się na Twoim koncie dosłownie za kilka minut. Jak to możliwe? W przypadku pożyczki na już proces rozpatrywania wniosku pożyczkowego jest w pełni zautomatyzowany i decyzja pożyczkowa wydawana jest niemalże od razu.

Najczęściej pożyczka na już rozpatrywana jest po prostu przez roboty, analizujące błyskawicznie naszą zdolność kredytową. Nasz ranking pożyczek wskazuje tylko szybkie pożyczki online, dzięki którym pieniądze z pożyczki można mieć na koncie niemalże od zaraz.

Pożyczka na już - jak ją uzyskać?

Pożyczka na już jest bardzo prosta w uzyskaniu. Wystarczy:

 1. Wybrać odpowiednią pożyczkę na już (możemy do tego wykorzystać ranking pożyczek).
 2. Wypełnić wniosek online naszymi danymi osobowymi, kontaktowymi i potwierdzić swoją tożsamość.
 3. Wysłać wniosek i oczekiwać na decyzję pożyczkową.

W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, szybka pożyczka na już będzie nam wypłacona natychmiastowo. Pożyczki online charakteryzują się bowiem tym, że są wypłacane na konto bankowe niemalże od ręki.

Czas wypłaty pożyczki na już

Pożyczka na już wypłacana jest najczęściej dosłownie w czasie rzeczywistym. Minimum formalności sprawia, że tuż po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej firma może od razu nadać do nas przelew z wypłatą środków. Zazwyczaj pożyczka online na już wypłacana jest przelewem typu Express Elixir, więc środki są na naszym koncie niemalże natychmiastowo.

Z szybką weryfikacją tożsamości online

Pożyczki na już charakteryzują się również bardzo szybką weryfikacją tożsamości Klienta. Z reguły potwierdzenie tożsamości następuje w drodze weryfikacji online, na przykład za pośrednictwem usługi Kontomatik. Takie usługi zdalnego potwierdzania tożsamości pozwalają maksymalnie skrócić czas wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Bez dodatkowych dokumentów

Pożyczka na już to zazwyczaj typowa pożyczka bez zaświadczeń, w której nie musimy przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów, czyli zaświadczenia o uzyskiwanych zarobkach lub potwierdzenia, że jesteśmy zatrudnieni. Zazwyczaj pożyczkodawca jest zainteresowany naszym poziomem zarobków, ale tylko w formie deklaracji, oświadczenia.

Często nawet nie trzeba podawać konkretnej kwoty zarobków – wystarczy po prostu zaznaczyć we wniosku pożyczkowym odpowiedni przedział kwot, w których mieści się nasze wynagrodzenie. Wniosek online charakteryzuje się zresztą tym, że większość pól wypełnia się tylko poprzez klikanie odpowiednich opcji, a nie ręczne wpisywanie danych z klawiatury. Jeżeli interesują Cię wyłącznie pożyczki, w których nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń z miejsca pracy, sprawdź pożyczki bez zaświadczeń.

Bez weryfikacji baz w pożyczkach na już

Proces pożyczkowy wszystkim zapewne kojarzy się ze sprawdzeniem danej osoby w bazach dłużników. Wyjątkiem od reguły są jedynie pożyczki bez baz i niektóre pożyczki na już. Weryfikacja w bazach zawsze zajmuje trochę czasu, dlatego pożyczkodawcy udzielający szybkich pożyczek na już często po prostu z niej rezygnują. Oczekiwanie na udostępnienie w odpowiedzi na złożone zapytanie informacji dotyczących danej osoby mogłoby znacząco wydłużyć cały proces pożyczkowy.

W procesie wnioskowania o pożyczkę na już mamy szansę ominąć:

 • weryfikację w Biurach Informacji Gospodarczej,
 • sprawdzenie naszych danych w bazie Krajowego Biura Informacji Gospodarczej,
 • weryfikację w Biurze Informacji Kredytowej.

Firmy pozabankowe udostępniające pożyczki na już czasem sprawdzają bazy dłużników, ale mają do nich dość liberalne podejście i akceptują niewielkie opóźnienia w spłacie zobowiązań. Jeżeli jednak opóźnienia będą zbyt duże, a z analizy ryzyka kredytowego wyniknie, że firma obawia się udzielić nam pożyczki, pozostaną nam jedynie pożyczki dla zadłużonych.

Co jest wymagane do pożyczki na już?

Najczęściej we wniosku wypełnianym na stronie firmy pożyczkowej musimy podać:

 • swoje dane osobowe,
 • dowód osobisty (a dokładniej jego numer oraz datę ważności),
 • adres zamieszkania lub zameldowania (niekiedy wymagane jest posiadanie adresu zamieszkania na terenie Polski),
 • dane kontaktowe (adres e-mail lub numer telefonu).

Danych tych jak widać nie jest wiele. Często wiele osób obawia się jedynie wpisywania we wniosku danych z dowodu osobistego, ale jeżeli korzystamy ze sprawdzonych pożyczek, to zupełnie nie musimy się tego obawiać. Dane z dowodu służą potem do weryfikacji naszej tożsamości w sposób zdalny, np.: za pośrednictwem usługi Kontomatik.

Pożyczka na już - jakie koszty?

Pożyczka online wcale nie musi kosztować więcej niż inne pożyczki z dłuższym okresem oczekiwania na wypłatę. Kluczowe dla rozpoznania, która oferta jest najbardziej opłacalna, jest oprocentowanie pożyczki oraz suma dodatkowych opłat, np.: prowizji czy opłaty za udzielenie pożyczki.

Doskonałym parametrem do porównania ofert pod tym względem jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która pokazuje sumę wszystkich kosztów danej oferty. Banki i firmy pozabankowe muszą pokazywać RRSO przy każdej ofercie pożyczkowej, więc nie musimy martwić się o to, że takiego parametru nie znajdziemy.

Pożyczka na już głównie w firmie pożyczkowej

Jeżeli jesteśmy już przy rozróżnieniu pożyczki bankowej i pożyczki pozabankowej, warto wspomnieć także o tym, że szybkie pożyczki na już dostaniemy głównie w firmach pozabankowych. W przypadku kredytów bankowych i pożyczek bankowych weryfikacja w bazach dłużników jest obowiązkowa – tak stanowi prawo bankowe. Bank więc, choćby chciał przyspieszyć procedurę udzielenia pożyczki online, musi obowiązkowo przeprowadzić proces weryfikacji danych potencjalnego Klienta w bazach, a BIK jest zobowiązany do przekazywania tych danych bankom.

Dane gromadzone przez BIK mogą być udostępniane bankom i instytucjom ustawowo upoważnionym do udzielania kredytów, czyli instytucjom kredytowym i instytucjom pożyczkowym. Instytucjami pożyczkowymi nazwiemy wszystkie firmy pożyczkowe udzielające finansowania na wniosek Klienta. Takie firmy nie są zobowiązane przez prawo do weryfikacji danych Klienta w bazach dłużników.

Jaka kwota pożyczki na już?

Całkowita kwota pożyczki online jest zawsze zależna od danej firmy pożyczkowej lub banku. Nie ma jednej prawnie ustalonej kwoty finansowania, która mogłaby być dostępna. Oferty pożyczek na już z naszego rankingu kształtują się dość dużą rozpiętością kwot minimalnych i maksymalnych.

Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że wiele firm pożyczkowych uzależnia maksymalną kwotę finansowania od wybranego przez nas okresu spłaty. Im dłuższy czas spłaty wybierzemy, tym większą pożyczkę online możemy uzyskać, ponieważ automatycznie miesięczna rata jest niższa, więc łatwiej będzie nam ją spłacić.

Po co pożyczka na już?

Pożyczka na już to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nagle mają niespodziewane wydatki. Najczęściej korzystają z niej osoby, które wcześniej nie zabezpieczą odpowiednich środków na dany cel, np.: na opłacenie ważnego rachunku i zorientują się dosłownie w ostatnim momencie, że pilnie potrzebna im jest gotówka. Wtedy pomocna może być oczywiście również pilna pożyczka na dzisiaj, która pozwala uzyskać pożyczkę z wypłatą jeszcze tego samego dnia.

Pożyczka na już jest również dla wielu osób formą wsparcia finansowego. Taki produkt finansowy jest wybierany przez osoby, które szybko potrzebują gotówki, ponieważ znalazły się w potrzebie np.: zakupu leków czy opłaceniu kosztów naprawy samochodu niezbędnego do dojeżdżania do pracy. Nie wszyscy są w stanie zabezpieczyć sobie w porę oszczędności na niespodziewane wydatki i wtedy pożyczka na już może być rzeczywiście pomocna.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Umowa pożyczki zawiera przede wszystkim nasze dane osobowe oraz dane na temat naszej pożyczki – okres spłaty, kwotę pożyczki oraz wysokość rat. Do umowy pożyczki może być również wpisany fragment dotyczący przetwarzania danych, np.: “W celu oceny zdolności kredytowej oraz możliwości weryfikacji prawidłowości wykonania i analizy ryzyka kredytowego wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BIK moich danych osobowych przekazanych przez firmę pożyczkową w celu uzyskania od nich przetwarzanych w ich zbiorach danych informacji o historii moich pożyczek oraz wyników analiz statystycznych oraz na wzajemne udostępnianie przez firmę pożyczkową moich danych osobowych zebranych w procesach wnioskowania o pożyczkę, danych osobowych zawartych w umowie pożyczki oraz informacji dotyczących wykonywania zobowiązań wynikających z tej umowy w celu oceny ryzyka kredytowego”. Przekazywanie danych jest zgodne z zapisem zawartym w art. 14, 16, 17 ustawy z dn. 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Zakres danych, które są udostępniane, określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych podlegających wymianie pomiędzy instytucjami utworzonymi na podstawie przepisów prawa bankowego a instytucjami pożyczkowymi i innymi podmiotami. Niektóre podmioty mogą oczekiwać również zgody na udostępnianie tych danych do wyników analiz statystycznych.

Pożyczkę online możemy uzyskać od zaraz. W taki sposób dostępne są głównie pożyczki pozabankowe z uproszczoną weryfikacją zdolności kredytowej. Wypłata takiej pożyczki online jest bardzo szybka, ponieważ kwota pożyczki najczęściej wysyłana jest przelewem ekspresowym.

Tak, pożyczki online są udzielane zgodnie z prawem. Pożyczki bankowe udostępniane są na podstawie przepisów prawa bankowego, a pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe są udostępniane na podstawie Kodeksu cywilnego oraz ustawy o kredycie konsumenckim.

W rozumieniu rozumieniu Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, a w szczególności w odniesieniu do jej pierwszego paragrafu (“W celu ustalenia, czy klient lub beneficjent rzeczywisty jest osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne, instytucje obowiązane wdrażają procedury oparte na analizie ryzyka, w tym mogą przyjmować od klienta oświadczenie w formie pisemnej lub formie dokumentowej, że jest on albo nie jest osobą zajmującą takie stanowisko, składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: “Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”) pożyczki na już nie może otrzymać osoba zajmująca eksponowane stanowisko polityczne lub osoba jej bliska.

Pożyczka na już wypłacana może być tylko na konto bankowe Klienta, ponieważ natychmiastowy przelew typu Express Elixir gwarantuje dotarcie pieniędzy w czasie rzeczywistym, a inne formy wypłaty, np.: pożyczka na czek GIRO, opóźniają wypłatę co najmniej o czas dotarcia do placówki bankowej.

Podsumowanie

 1. Pożyczkodawcy mający w ofercie pożyczki na już bardzo często nie korzystają ze szczegółowej weryfikacji zdolności kredytowej i ze sprawdzania Biur Informacji Gospodarczej, dzięki czemu maksymalnie skracają czas udzielenia pożyczki.
 2. Spłata zobowiązania w przypadku każdej pożyczki powinna być terminowa – w przeciwnym razie pożyczkodawca może naliczyć nam dodatkowe koszty pożyczki, np.: odsetki karne.
 3. Jeżeli nie chcemy ujawniać swoich danych osobowych we wniosku online, nie będziemy mogli zawnioskować o pożyczkę.
 4. Kwota do spłaty jest zawsze wyższa niż kwota pożyczki, chyba że zaciągniemy darmową pożyczkę, w której oddajemy zawsze tyle samo, ile pożyczyliśmy. Warto mieć jednak na uwadze, że darmowa jest zazwyczaj tylko pierwsza pożyczka w danej firmie.
 5. Wiarygodna i bezpieczna firma pożyczkowa jest zawsze wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych.
 6. Pożyczka na już jest możliwa dzięki temu, że proces pożyczkowy w dużej mierze opiera się na zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Maksymalny wiek kredytobiorcy
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
13 marca 2023

Maksymalny wiek kredytobiorcy

Główna siedziba Credit Agricole w ekologicznym biurowcu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
27 stycznia 2020

Główna siedziba Credit Agricole w ekologicznym biurowcu

Wyniki systemów KIR – styczeń 2020
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 lutego 2020

Wyniki systemów KIR – styczeń 2020

Inspektorat ZUS w Ostrołęce
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Ostrołęce

Biuro paszportowe w Giżycku
Biura paszportowe
author
Patryk Byczek
11 lipca 2022

Biuro paszportowe w Giżycku

T-Mobile Usługi Bankowe w Mysłowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Mysłowicach

Porównaj