Pożyczki pozabankowe – przez Internet

Pożyczki pozabankowe – przez Internet

Z pożyczek pozabankowych korzysta już kilka milionów Polaków. Trudno się dziwić – formalności w firmach pożyczkowych ograniczone są do minimum, a proces odbywa się w całości przez Internet. Sprawdziliśmy, które pożyczki pozabankowe są najkorzystniejsze.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 06.12.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki pozabankowe – ranking grudzień 2024

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking pożyczek pozabankowych?

Nasz szczegółowy przewodnik po pożyczkach pozabankowych został stworzony dzięki wnikliwym analizom przeprowadzonym przez ekspertów z portalu zadluzenia.com. Cenimy sobie prezentowanie produktów finansowych, które zapewniają alternatywę dla tradycyjnego bankowości, z naciskiem na te najbardziej popularne wśród konsumentów. W naszym rankingu znajdą Państwo wyłącznie oferty od zaufanych i sprawdzonych instytucji pozabankowych, które są zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi.

Spis treści:

  1. Pożyczki pozabankowe – ranking grudzień 2024
  2. Na czym polegają pożyczki pozabankowe?
  3. Jak otrzymać pożyczkę pozabankową?
  4. Ile kosztuje pożyczka pozabankowa?
  5. Wypłata pożyczki pozabankowej nawet w 15 minut
  6. Tanie pożyczki pozabankowe online
  7. Zalety i wady pożyczek pozabankowych
Zwiń spis treści

Szczegóły oferty pożyczek pozabankowych:

Rodzaj pożyczki:pożyczki pozabankowe
Kwota pożyczki: od 100 do 200 000 zł
Okres spłaty: do 10 lat
Kto oferuje: Smartney, SuperGrosz
Wniosek przez Internet: tak
Weryfikacja: BIK, KRD, BIG
Prowizja: od 0%
RRSO: od 9,59%

Na czym polegają pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe w 15 minut to oferty pożyczkowe oferowane przez instytucje pozabankowe – nie banki. Ze względu na to takie pożyczki są o wiele łatwiej dostępne. Są to chwilówki oraz pożyczki na raty. Banki są ograniczone przez przepisy polskiego prawa określone w ustawie Prawo bankowe. Firmy pozabankowe takim przepisom nie podlegają, dlatego formalności zawsze jest nieco mniej. Jednocześnie firmy dbają o to, by przyciągnąć klientów ograniczeniem zbędnych formalności. Dla osób z problemami finansowymi przygotowaliśmy ranking pożyczek bez BIK.

Popularne pożyczki pozabankowe to:

Pożyczki pozabankowej nie dostaniemy w banku

Jak sama nazwa wskazuje – pożyczki pozabankowej nie można otrzymać w banku. Z założenia udzielić ich może tylko firma pożyczkowa lub instytucje pozabankowe. W firmach prywatnych można otrzymać zarówno pozabankowe pożyczki ratalne, jak i kredyt pozabankowy. Kredyty udzielane są na podobnych warunkach jak pożyczki ratalne. W banku możemy otrzymać jedynie kredyt bankowy. Pożyczki w 15 minut są coraz bardziej popularne.

Tak naprawdę firmy pozabankowe udostępniają zatem cały pakiet usług finansowych. Ich przewaga nad propozycjami bankowymi jest jednak znacząca. Instytucje pożyczkowe nie patrzą aż tak bardzo na historię kredytową, podczas gdy w bankach historia kredytowa gra główną rolę w ocenie zdolności. Zdolność kredytowa w firmach pozabankowych również nie jest tak wnikliwie oceniana jak w bankach. Firmy pożyczkowe muszą jedynie stosować się do Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2011 nr 126 poz. 715) oraz zapisów Kodeksu Cywilnego (ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz. U. nr 16 poz. 93, z późn. zm.).

W ostatnim czasie firmy pozabankowe zostały zobowiązane do wdrożenia jeszcze jednej zmiany w swoim funkcjonowaniu. Od dnia 18 maja 2023 wszystkie firmy pożyczkowe muszą wpisywać klientów do Biura Informacji Kredytowej (BIK). Dotychczas firmy mogły, ale nie musiały zgłaszać wszystkich pożyczek do bazy BIK, a teraz jest to obowiązkiem każdej firmy udzielającej pożyczki pozabankowej.

Jak otrzymać pożyczkę pozabankową?

Udzielenie pożyczki przebiega w całości przez Internet. W przybliżeniu proces ubiegania się o pożyczkę można przedstawić następująco:

  1. Wybieramy ofertę, która najbardziej nam odpowiada (oferty możemy porównać w rankingu takim, jak ten, który prezentujemy powyżej).
  2. Przechodzimy do składania wniosku poprzez kliknięcie “Złóż wniosek”.
  3. Wypełniamy wniosek pożyczkowy.
  4. Podajemy podstawowe dane osobowe oraz dane o dochodach.
  5. Podajemy również dane z dowodu osobistego.
  6. Czekamy na decyzję kredytową.
  7. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej oczekiwać na wypłatę środków.
  8. Pieniądze wpływają na konto bankowe.

Proces uzyskiwania pożyczki w instytucji pozabankowej jest więc bardzo prosty. Czas uzyskania pożyczki od wydania decyzji o przyznaniu pożyczki wynosi zaledwie 15 minut. Wtedy zazwyczaj pożyczka pozabankowa trafia już na nasze konto bankowe. Sprawdź również pożyczki dla zadłużonych.

Ile kosztuje pożyczka pozabankowa?

Całkowity koszt pożyczki odzwierciedla zawsze rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W niej zawarta jest całkowita kwota pożyczki wraz ze wszystkimi dodatkowymi opłatami (jest w niej np.: opłata przygotowawcza, prowizja czy odsetki kapitałowe). W przypadku pożyczki online całkowity koszt widoczny jest zazwyczaj już w kalkulatorze pożyczkowym.

W instytucjach pozabankowych najtańsza jest z reguły pożyczka na krótki okres. Pożyczki z długim okresem spłaty cechują się wyższymi kosztami. W przypadku skorzystania z pożyczek chwilówek jest natomiast szansa na zerowe oprocentowanie (RRSO 0%). Warto jednak pamiętać o tym, że darmowa jest najczęściej pierwsza pożyczka pozabankowa. Kolejne pożyczki są już z reguły normalnie oprocentowane.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania powie nam zawsze, ile realnie trzeba zwrócić danej firmie. Wszystkie instytucje pożyczkowe, na mocy Kodeksu cywilnego oraz Ustawy o kredycie konsumenckim, są zobowiązane do podawania RRSO przy każdej ofercie, żeby klient miał poczucie, że wie dokładnie, ile pieniędzy będzie musiał oddać. Dzięki RRSO w bardzo łatwy sposób można porównywać oferty między sobą. Tanią pożyczkę pozabankową poznamy łatwo po niskim RRSO.

Wypłata pożyczki pozabankowej nawet w 15 minut

Jeżeli poszukujemy pożyczki, z reguły potrzebujemy pieniędzy “na już”. Niestety banki, ze względu na złożony proces weryfikacji, rzadko mogą sprostać takiej potrzebie. Czas przetwarzania wniosku i wypłaty pożyczki w banku jest długi. Instytucja pozabankowa, w odróżnieniu od banku, może pozwolić sobie na znaczące przyspieszenie procesu wypłaty pożyczki. Weryfikacja klienta trwa krócej, formalności jest mniej, więc wypłata jest szybsza. Dzięki temu możliwe są nawet pożyczki w 15 minut.

Kto może otrzymać pożyczkę w instytucji pozabankowej?

Firmy pożyczkowe nie stawiają tak wygórowanych warunków wobec swoich Klientów jak banki – głównie dlatego mówi się o nich “pożyczki bez zaświadczeń“. Z reguły akceptowane są osoby zarówno pracujące, jak i niepracujące, studenci i seniorzy, a także osoby utrzymujące się z 500+ lub zasiłków.

Ważne jest tylko to, by spełniać warunki stawiane przez daną firmę pożyczkową i – jeżeli firma tego wymaga – posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Uniwersalnym warunkiem jest zazwyczaj konieczność posiadania zameldowania lub adresu zamieszkania w Polsce.

Warunkiem otrzymania pożyczki w instytucji pozabankowej jest także często nieposiadanie negatywnych wpisów w bazach dłużników. Niektóre firmy zgadzają się jednak na to, by Klient nie był zupełnie “czysty” w bazach. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że pożyczkodawca nie będzie weryfikował tego, co na nasz temat wpisano w bazach dłużników, powinniśmy wybrać pożyczki bez baz, czyli bez sprawdzania baz dłużników lub baz BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Jakie są wymagania firm udzielających pożyczek pozabankowych?

Wśród wymagań pożyczkodawców z reguły znajduje się:

  • pełnoletność lub nawet ukończenie 21-23 roku życia,
  • posiadanie ważnego dowodu osobistego,
  • prywatny numer telefonu,
  • indywidualny adres e-mail,
  • posiadanie konta bankowego w polskim banku.

Jeżeli chcemy zminimalizować liczbę wymagań, możemy skorzystać z pożyczek na dowód, w których wystarczy dowód osobisty.

Nie ma jako takiego katalogu dokumentów wymaganych przy pożyczkach pozabankowych, bo są to po prostu pożyczki w 15 minut, przy których te dokumenty nie są wymagane. Dowód osobisty jest tym dokumentem, który właściwie powinien nam wystarczyć, dlatego bardzo często tego typu pożyczki są nazywane pożyczkami na dowód.

Tanie pożyczki pozabankowe online

Pożyczki pozabankowe w 15 minut to produkt bardzo popularny, ale często wiedza o nim ogranicza się do paru podstawowych faktów. Jest to często po prostu pożyczka online – nie jest to jednak ten sam produkt co kredyt online. Przed skorzystaniem z pożyczki pozabankowej w 15 minut, warto wiedzieć między innymi to, że najważniejszym wyznacznikiem kosztu pożyczki pozabankowej jest RRSO – ono zawiera wszystkie koszty, zarówno oprocentowanie, jak i wszystkie opłaty dodatkowe typu opłata przygotowawcza lub opłata za rozpatrywanie wniosku.

Ważne jest również zorientowanie się w maksymalnej i minimalnej kwocie pożyczki oraz w minimalnym i maksymalnym okresie spłaty. Dlaczego ma to znaczenie? Ponieważ jeżeli potrzebujemy na przykład 5000 zł i znajdziemy sobie już najkorzystniejszą – może nawet darmową – ofertę, a potem okaże się, że firma oferuje maksymalnie 3000 zł, nie będziemy mogli skorzystać z danej oferty.

Tak samo jest z okresem spłaty – już na starcie musimy określić sobie, kiedy będziemy mogli spłacić naszą pożyczkę oraz w jaki sposób ją spłacimy. Jeżeli stać nas na to, by spłacić pożyczkę po 30 dniach, możemy z powodzeniem szukać chwilówki, a jeżeli pożyczkę będzie nas stać spłacać jedynie w ratach, już przy wnioskowaniu o nią musimy o tym pamiętać i wybrać właśnie ofertę ratalną.

Zalety i wady pożyczek pozabankowych

  • dużo dostępnych ofert
  • bez wychodzenia z domu
  • minimum formalności
  • możliwość darmowego finansowania
  • krótki proces pożyczkowy
  • także dla zadłużonych
  • szybkie wypłaty – nawet w 15 minut
  • na dowolny cel
  • krótki czas spłaty
  • wysokie odsetki przy opóźnieniu w spłacie
  • wysokie dodatkowe koszty pożyczki

Nowe pożyczki pozabankowe

Popularność pożyczek pozabankowych stale rośnie, a z tego powodu na rynku finansowym można znaleźć coraz więcej ofert tego typu. Najczęściej spotkać się można wówczas z promocjami, które mają przyciągnąć Klientów. Do nich należą na przykład oferty pierwszych bezpłatnych pożyczek. Klient, który pożycza w danej firmie po raz pierwszy, może jednorazowo uzyskać pożyczkę za darmo. Po upływnie czasu spłaty oddaje tylko tyle, ile pożyczył. Oczywiście zawsze warto zachować odpowiednią ostrożność i porównywać dostępne na rynku oferty. Pomocne w tym mogą być porównywarki lub rankingi.

Klienci, którzy pożyczają kolejny raz często po ponowne zaciągnięcie finansowania kierują się do sprawdzonych firm. Warto wiedzieć, że niekiedy kolejna pożyczka ratalna w tej samej firmie może wiązać się z dodatkowymi rabatami dla stałych Klientów. Nawet jednak w nowej firmie pożyczkowej możemy w bezpiecznych warunkach pożyczyć gotówkę.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Pożyczkę ratalną możemy uzyskać w wielu firmach pożyczkowych, np.: Vivus, Wonga, Provident, PożyczkaPlus.

Kredyt pozabankowy nie istnieje, ponieważ z definicji kredytu mogą udzielać tylko banki, a nie firmy pozabankowe. Wiele firm pożyczkowych jednak reklamuje swoje propozycje pożyczkowe jako kredyty pozabankowe w celach marketingowych.

Pożyczka bez BIK to na przykład oferty: Smartney czy SuperGrosz.

Tak, osoby zadłużone mogą potencjalnie ubiegać się o pożyczki pozabankowe. Pożyczki pozabankowe są udzielane przez instytucje finansowe działające poza tradycyjnym sektorem bankowym. W przeciwieństwie do banków, które często stosują bardziej rygorystyczne wymagania kredytowe, niektóre instytucje pozabankowe mogą być bardziej elastyczne w swoich politykach udzielania pożyczek dla zadłużonych.

W przypadku pożyczek pozabankowych, czas oczekiwania na przelew może być różny. Niektóre instytucje finansowe przeprowadzają szybkie oceny wniosków i przekazują środki na konto w ciągu kilku godzin lub dni roboczych. Inne mogą wymagać dłuższego czasu na weryfikację informacji i zatwierdzenie pożyczki, co może się przeciągnąć na kilka dni lub nawet tygodni.

Aby uzyskać dokładne informacje na temat czasu oczekiwania na przelew pożyczki, najlepiej skonsultować się z konkretną instytucją, z którą zawarłeś umowę pożyczkową. Doradca finansowy lub przedstawiciel firmy pożyczkowej będzie w stanie udzielić Ci dokładnych informacji na temat procesu wypłaty środków.

Podsumowanie

  1. Pożyczka pozabankowa to pożyczka, która jest udzielana przez prywatny podmiot pożyczkowy, firmę. Może być to zarówno chwilówka, jak i pożyczka na raty online.
  2. Warunkiem udzielenia szybkiej pożyczki pozabankowej jest posiadanie zdolności kredytowej, pozwalającej na spłatę pożyczki.
  3. Koszt pożyczki pokazuje zawsze rzeczywista roczna stopa oprocentowania.
  4. Firma ma prawo nałożyć na klienta różne opłaty dodatkowe za udzielenie pożyczki, w tym prowizję.
  5. Oferta pożyczki jest tym korzystniejsza, im niższa jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania.
  6. W ofertach firm pożyczkowych znajdziemy zarówno pozabankowe pożyczki ratalne, jak i chwilówki, spłacane w jednej transzy.
  7. W przypadku pożyczki, Rzecznik Finansowy jest podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a pożyczkodawcą.
  8. Udzielana przez firmy pozabankowe pożyczka jest często droższa niż pożyczka bankowa, ale kryteria jej udzielenia są łagodniejsze.
  9. Praktycznie wszystkie dostępne obecnie na rynku pożyczki pozabankowe to pożyczki online, czyli takie, o które możemy wnioskować za pośrednictwem Internetu.
  10. Jeżeli zaciągamy pożyczkę pozabankową, pożyczkodawca może weryfikować nas w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Nie musi jednak tego robić, jeżeli w zastępstwie zweryfikuje nas w dowolnym biurze informacji gospodarczej (np.: KRD – Krajowy Rejestr Długów lub innych rejestrach dłużników).

Przykłady reprezentatywne – wybrane oferty

1) Smartney

Oferta produktowa „Nowoczesna” obowiązuje od 09.10.2019 r. i dotyczy pożyczki w wysokości od 10 000 zł do 60 000 zł, zawieranej na okres od 66 do 96 miesięcy za pośrednictwem strony www.smartney.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Nowoczesna”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 24,24%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 25 440,65 zł, całkowita kwota do zapłaty 47 918,42 zł, oprocentowanie zmienne 16,75%, całkowity koszt kredytu 22 477,77 zł (w tym: prowizja 3 635,47 zł, odsetki 18 842,30 zł), 77 miesięcznych równych rat po 614,17 zł, ostatnia rata wyrównująca 627,33 zł. Kalkulacja na dzień 08.09.2022 r.

2) Vivus

Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, www.vivus.pl/61, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1400 zł; całkowita kwota do zapłaty 1400 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 61 dni. Stan na 03.01.2022 r.

Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Reprezentatywny przykład dla kolejnej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl, aplikacji mobilnej Vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 819,12% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 6000 zł; całkowita kwota do zapłaty 7200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 7,2%; całkowity koszt pożyczki 1200 zł (prowizja 1164,49 zł, odsetki 35,51 zł); umowa na 30 dni. Stan na 03.01.2022 r.

4) SuperGrosz

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku spełnienia warunków promocji (RRSO): 60,82% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 35 ratach miesięcznych po 242,36 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 3 982,65 zł, w tym: prowizja 527,83 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 8 482,65 zł (stan na dzień 02.06.2022).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w przypadku niespełnienia warunków promocji (RRSO): 85,06% dla całkowitej kwoty pożyczki 4 500 zł, czas obowiązywania umowy 35 miesięcy, spłata w 34 ratach miesięcznych po 242,36 zł rata, rata 35. w kwocie 4 214,58 zł, oprocentowanie zmienne 17.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 7 954,82 zł, w tym: prowizja 4 500,00 zł, odsetki 3 454,82 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 454,82 zł (stan na dzień 02.06.2022).

5) Aasa

Aasa Standard – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4400 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 87,25%. Rata miesięczna od 292,35 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5911,25 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1522,25 zł, prowizja 4389 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10311,25 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r.

Aasa z Pakietem Korzyści – Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 76,50%. Rata miesięczna od 297,32 zł. Roczna stopa oprocentowania 20% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5692,72 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1660,72 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10492,72 zł. Stan na dzień 08.07.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1100 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.

6) Ratka

7) Wandoo

Reprezentatywny przykład dla pożyczki standardowej udzielanej za pośrednictwem Serwisu: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 319,35%, przy założeniu, że: Stopa oprocentowania pożyczki: 20,5 % (zmienna), Całkowita kwota pożyczki: 1500 zł, Całkowity koszt pożyczki: 187,57 zł, w tym: (i) Prowizja: 162,32 zł, (ii) Odsetki: 25,25 zł, Całkowita kwota do zapłaty: 1687,57 zł, Czas obowiązywania umowy: 30 dni. Stan na dzień: 25.01.2023 r.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Krośnie

Alior Bank to jeden z największych banków detalicznych w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Krośnie – poznaj godziny otwarcia, dane kontaktowe i opinie.

author
Aleksandra Gościnna
20 maja 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Bank Pekao w Rogoźnie

Bank Pekao jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z jego oddziałów mieści się w Rogoźnie – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę placówki.

author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Pekao wprowadza cyfrowe udogodnienia dla mikroprzedsiębiorców

Według statystyk Banku Pekao, jedna na cztery mikrofirmy staje się Klientem instytucji za pośrednictwem kanałów zdalnych. Jest to możliwe dzięki cyfrowym procesor otwierania konta, a także nowo wprowadzonych przez Bank funkcjonalności systemów bankowości internetowej i mobilnej. Mikroprzedsiębiorcy mogą już korzystać z nowej wersji aplikacji PeoPay oraz serwisu bankowości elektronicznej Pekao24.

author
Patryk Byczek
03 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Mini Ratka na spełnienie życzeń

Do 31 stycznia 2018 możemy skorzystać ze specjalnej oferty Mini Ratki „na spełnienie życzeń”. Maksymalna kwota pożyczki to tylko 10 000 zł, ale bank nie pobiera w zamian żadnej prowizji. Dzięki temu RRSO wynosi tylko 10,46%.

author
Patryk Byczek
21 listopada 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Wiosenny konkurs Ferratum Banku

Do 10 czerwca trwa wiosenny konkurs w Ferratum Banku. Do wygrania jest całkowita spłata pożyczki, czyli nawet 10 000 zł. W konkursie mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i dotychczasowi Klienci.

author
Patryk Byczek
14 maja 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczka na Start w PKO BP

Brak dostępów do kredytów to bolączka wielu nowych firm. Tym bardziej cieszy oferta największego polskiego banku, który w ramach „Pożyczki na start” oferuje nawet 100 000 zł od pierwszego dnia działalności.

author
Patryk Byczek
26 kwietnia 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj