Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej

Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej

author
Dominika Sobieraj
08 września 2022

Nie masz czasu ani siły na zbędne rozmowy z konsultantem? Chcesz mieć po prostu gotówkę jak najszybciej na koncie? Skorzystaj z pożyczek, w których gwarantowany jest brak weryfikacji telefonicznej ze strony firmy. Sprawdź ranking najlepszych ofert.

Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej - ranking

Rodzaj pożyczek:bez weryfikacji telefonicznej
Kwota pożyczki:100 zł - 200 000 zł
Czas spłaty:5 dni - 120 miesięcy
Weryfikacja przez telefon: nie
Wypłata:przelew na konto
Kto udziela:Smartney, Vivus, SuperGrosz
Jakie RRSO: od 0%

Spis treści:

 1. Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej - ranking
 2. Pożyczki online bez weryfikacji Klienta przez telefon
 3. Czy pożyczka bez weryfikacji telefonicznej jest możliwa?
 4. Firmy pożyczkowe, które nie dzwonią do pracodawcy
 5. Kto ma szansę na otrzymanie pożyczki online bez weryfikacji telefonicznej?
 6. Pożyczka bez rozmowy telefonicznej i bez BIKu online
 7. Ile kosztuje pożyczka bez weryfikacji przez telefon?
 8. Plusy i minusy pożyczek bez weryfikacji telefonicznej
Zwiń spis treści

Pożyczki online bez weryfikacji Klienta przez telefon

Kontakt telefoniczny ze strony firmy pożyczkowej może nie podobać nam się z wielu względów. Niektóre osoby po prostu wstydzą się swojego zadłużania się i zwyczajnie nie chcą rozmawiać o nim z obcą osobą (z konsultantem firmy pożyczkowej), tym bardziej, jeżeli rozmowę tą mogą usłyszeć inni domownicy.

Wielu z nas też po prostu nie lubi rozmów telefonicznych z osobami z różnego rodzaju instytucji, ponieważ mogą one wywoływać w nas niepokój i stres. Rozwiązanie dla takich sytuacji proponują firmy pożyczkowe, które gwarantują, że żadna weryfikacja telefoniczna Klienta nie nastąpi.

Na czym polega telefoniczna weryfikacja?

Weryfikacja telefoniczna Klienta polega na tym, że konsultant firmy pożyczkowej dzwoni do niego i zadaje pytania, które mają mu pomóc ocenić, czy ma do czynienia z prawdziwym właścicielem dokumentu, na który ma być zaciągnięte zobowiązanie.

Wyłudzenia w naszym kraju są bowiem bardzo częste i część pożyczkodawców zabezpiecza się przez udzieleniem pożyczki oszustowi właśnie poprzez telefon do osoby, która składa wniosek. Pytania zadawane przez konsultanta dotyczą z reguły danych z dowodu osobistego albo danych tożsamości Klienta. Ważne jest to, by posiadać aktualny dowód osobisty, ponieważ data ważności będzie jedną z pierwszych rzeczy sprawdzanych przez pożyczkodawcę.

Jeżeli jesteśmy uczciwymi Klientami, nie powinniśmy się absolutnie obawiać kontaktu ze strony instytucji pozabankowej. Jeżeli natomiast mamy coś do ukrycia lub próbujemy podszyć się pod kogoś, w imieniu kogo chcemy wziąć pożyczkę (np.: pod rodzica, którego dane z dowodu oraz dane do logowania się do konta bankowego dobrze znamy), podczas rozmowy telefonicznej najprawdopodobniej zostanie to wykryte, a my automatycznie otrzymamy negatywną decyzję pożyczkową.

Czy pożyczka bez weryfikacji telefonicznej jest możliwa?

Odpowiadamy wprost – tak, jest możliwa. Aby upewnić się, że dana firma nie dzwoni do klienta, wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i poszukać informacji o tym w sekcji pytań i odpowiedzi. Można również zadzwonić na infolinię wybranego pożyczkodawcy i takie pytanie zadać konsultantowi wprost. Żadna firma pożyczkowa nie będzie ukrywała tego, w jaki sposób dokonuje weryfikacji klienta.

Pożyczkodawcy udzielają pożyczek bez weryfikacji telefonicznej, ponieważ też zależy im na komforcie pożyczkobiorcy. Instytucje pożyczkowe doskonale wiedzą, że dla wielu osób taka rozmowa to problem i dlatego maksymalnie upraszczają proces przyznawania pożyczki. O ile jednak pożyczka bez weryfikacji telefonicznej jest możliwa, o tyle raczej nie uda nam się uniknąć weryfikacji dowodu osobistego.

Weryfikacja konta bankowego będzie konieczna

Stałym elementem procesu pożyczkowego jest weryfikacja konta bankowego, która pozwoli pożyczkodawcy na potwierdzenie naszej tożsamości. Pożyczka bez weryfikacji oznacza bowiem tylko brak weryfikacji telefonicznej, a weryfikacja konta bankowego następuje w pełni online.

Taka weryfikacja ma pokazać pożyczkodawcy, że konto bankowe wskazane we wniosku pożyczkowym rzeczywiście należy do nas. W tym celu należy wykonać przelew weryfikacyjny. Wystarczy, że przelejemy symboliczną kwotę (1 gr lub 1 zł), a pożyczkodawca dowie się, czy dane osobowe przypisane do naszego konta bankowego są zbieżne z danymi z dowodu osobistego oraz z tymi, które sami wpisaliśmy we wniosku. Jeżeli użyjemy danych innej osoby albo konta bankowego innej osoby – pożyczka nie zostanie nam udzielona.

Warto wiedzieć, że przelew weryfikacyjny jest w pełni bezpieczną opcją potwierdzania tożsamości. Również, podobnie jak pożyczka bez weryfikacji telefonicznej, gwarantuje nam dużą anonimowość. Przelew weryfikacyjny wykonany ze swojego konta bankowego to szybka metoda na w pełni zdalne potwierdzenie zgodności danych osobowych.

Firmy pożyczkowe, które nie dzwonią do pracodawcy

Oprócz tego, że sami nie chcemy rozmawiać z konsultantem firmy pożyczkowej, nie chcemy także, by kontaktował się on z naszym pracodawcą. Dlatego właśnie pożyczka bez weryfikacji u pracodawcy cieszy się taką popularnością. Nie każdy z nas chce, by pracodawca wiedział o tym, że jego pracownik ma problemy finansowe i musi się zadłużać – szczególnie, jeżeli pracujemy w małej firmie.

W tradycyjnych pożyczkach, w których już we wniosku pojawia się wymóg podania numeru telefonu pracodawcy, może dojść do sytuacji, w której rzeczywiście firma pożyczkowa zadzwoni do niego i wykona prostą weryfikację telefoniczną. Celem takiej rozmowy jest ustalenie, czy naprawdę pracujemy w miejscu, które wskazaliśmy we wniosku pożyczkowym oraz czy wysokość naszych dochodów jest taka, jak deklarujemy. Jeżeli chcemy tego uniknąć, musimy wybrać spośród ofert w takich firmach pożyczkowych, które nie dzwonią do pracodawcy.

Najpopularniejsze firmy, które nie dzwonią do pracodawcy, to:

 • Vivus,
 • Net Credit,
 • Wonga,
 • Via SMS.

Kto ma szansę na otrzymanie pożyczki online bez weryfikacji telefonicznej?

Pożyczki bez weryfikacji telefonicznej dostępne są dla osób, które:

– mają co najmniej 18 lat,
– są osobami fizycznymi,
– posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
– mają prywatny numer telefonu,
– posiadają własny adres e-mail,
– mają konto bankowe.

Nie jest to oczywiście katalog cech uniwersalnych – poszczególne firmy mogą nakładać na potencjalnych pożyczkobiorców dodatkowe wymagania, szczególnie dotyczące wieku (w gruncie rzeczy od 18. roku życia dostępnych jest w Polsce niewiele ofert). Zazwyczaj instytucje finansowe wymagają tego, by potencjalny Klient miał co najmniej 20 lub 21 lat.

Pożyczka bez rozmowy telefonicznej i bez BIKu online

Z reguły otrzymanie pożyczki jest także zależne od weryfikacji klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W tej bazie zebrane są wszystkie nasze zobowiązania finansowe – zarówno te spłacone, jak i niespłacone, zarówno te spłacane na czas, jak i te, z którymi się spóźniamy.

Jeżeli szczególnie zależy nam na tym, by nasze nazwisko nie było sprawdzane w bazie BIK, możemy skorzystać z popularnych pożyczek bez BIK. Wtedy uzyskujemy gwarancję, że nikt nie sprawdzi naszej historii w Biurze Informacji Kredytowe lub że sprawdzenie to nie będzie niosło za sobą konsekwencji odmowy pożyczki.

Ile kosztuje pożyczka bez weryfikacji przez telefon?

Koszt pożyczki pożyczki online bez weryfikacji najlepiej pokazuje rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Firmy pożyczkowe mają obowiązek podawać ten parametr w odniesieniu do każdej oferty. W przypadku pożyczki przez Internet, RRSO powinniśmy zobaczyć jeszcze przed złożeniem wniosku.

Poprzez RRSO firmy pożyczkowe czarno na białym pokazują nam, czy dana pożyczka będzie dla nas opłacalna. Im wyższa jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, tym gorzej dla nas i naszego budżetu. Oznacza to bowiem, że oddamy dużo więcej niż pożyczyliśmy.

Jeżeli natomiast rzeczywista roczna stopa oprocentowania będzie niska, nie dopłacimy zbyt wiele do zwracanej kwoty. Najkorzystniejsze są oferty pożyczek darmowych. Jest wiele firm, w których pierwsza pożyczka udzielana jest z oprocentowaniem wynoszącym 0%. Jeżeli uda nam się znaleźć taką ofertę, będziemy musieli oddać tylko tyle, ile pożyczyliśmy. Bez żadnej nadpłaty. Trzeba jednak mieć na uwadze, że darmowa jest zawsze tylko pierwsza pożyczka w danej instytucji pozabankowej. Kolejna pożyczka będzie już kosztowała nas więcej.

Pożyczki bez weryfikacji w praktyce

Pożyczki online bez weryfikacji telefonicznej charakteryzują się dużą dozą zaufania po stronie udzielającego pożyczkę do osoby wnioskującej. Na polskim rynku finansowym są takie firmy, którym wystarczą dane wpisane w formularzu pożyczkowym i nie poszukują już one dodatkowego kontaktu z Klientem.

Pożyczka udzielana jest wtedy na podstawie faktu, że osoba, która o nią wnioskuje, spełnia wszystkie warunki stawiane potencjalnym Klientom oraz jest w stanie potwierdzić swoją tożsamość za pomocą wykonanego przelewu weryfikacyjnego.

Wnioski o pożyczki online bez weryfikacji telefonicznej są najczęściej rozpatrywane nie przez pracowników firmy, a przez komputery. Dlatego też tak wiele firm gwarantuje wypłatę środków w ciągu nawet 15 minut od złożenia wniosku i wydania decyzji pożyczkowej. Proces kontroli przebiega z reguły bez fizycznego udziału pracownika. Jeżeli spełniamy warunki, po prostu wydana jest automatyczna zgoda i pieniądze przelewane są na nasze konto bankowe.

Przyspieszenie całego procesu jest również możliwe poprzez ominięcie weryfikacji potencjalnego Klienta w bazach dłużników. Listę tego typu propozycji znajdziesz w artykule o pożyczkach bez baz.

Plusy i minusy pożyczek bez weryfikacji telefonicznej

Najczęściej wskazywane przez Klientów dobre strony:

 • szybka decyzja pożyczkowa,
 • wypłata pieniędzy nawet w 15 minut,
 • bez zbędnych pytań od konsultanta,
 • możliwość przetestowania wielu kombinacji czasu spłaty i pożyczanej kwoty w kalkulatorach online w celu wyboru najatrakcyjniejszej oferty,
 • niewiele formalności,
 • możliwość wzięcia pożyczki na dowolny cel (bez wymagań dotyczących jego podania),
 • anonimowość względem osób fizycznych (o naszym zadłużeniu wie tylko system komputerowy naszego pożyczkodawcy).

Najczęściej wskazywane przez Klientów złe strony:

 • wysokie odsetki w przypadku spóźnienia ze spłatą,
 • niewielka kwota maksymalna pożyczki,
 • wysokie tzw. koszty dodatkowe pożyczki.

Pytania i odpowiedzi

Tak, we wniosku trzeba podać numer telefonu, który jest zarejestrowany na siebie. Od kiedy wprowadzono obowiązek rejestracji numerów telefonicznych, firmy pożyczkowe sprawdzają, czy dany numer należy do osoby wnioskującej o pożyczkę.

Firma pożyczkowa wykorzystuje numer telefonu klienta do kontaktu z nim oraz do potwierdzenia tożsamości.

Vivus może zadzwonić do Klienta, ale nigdy nie dzwoni do pracodawcy.

Vivus dzwoni zawsze z numeru: 221 333 898.

Chwilówkę bez rozmowy telefonicznej dostaniemy w Vivus, SzybkaGotówka lub Cashtero.

Podsumowanie

 1. Pożyczki online bez weryfikacji przez telefon to pożyczki, w których nie zachodzi konieczność rozmowy z konsultantem.
 2. Na polskim rynku pożyczkowym istnieją zarówno ofert z weryfikacją, jak i bez weryfikacji telefonicznej.
 3. Pożyczki bez weryfikowania przez telefon występują również w wariancie, w którym pożyczkodawca nie dzwoni do pracodawcy Klienta.
 4. Pożyczki pozabankowe są dostępne jedynie dla osób pełnoletnich.
 5. Decyzja pożyczkowa podejmowana jest na podstawie weryfikacji konta bankowego.
 6. Pożyczki z naszego rankingu to oferty na dowolny cel – nikomu nie musimy deklarować, na co chcemy przeznaczyć kwotę pożyczoną od firmy.
 7. Przy wyborze konkretnej pożyczki powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej RRSO, ponieważ to ta wartość odzwierciedla realny koszt pożyczki.
 8. Pożyczkę mogą otrzymać osoby, które uzyskują comiesięczne przychody pozwalające na to, by tę pożyczkę spłacić.
 9. Wymogiem przy udzielaniu pożyczki jest posiadanie konta bankowego.
 10. Wypłata pieniędzy z pożyczki następuje nawet w ciągu 15 minut od pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pomoc na ekonomiczne usamodzielnienie – dla kogo?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 kwietnia 2019

Pomoc na ekonomiczne usamodzielnienie – dla kogo?

Rośnie dług Polaków wobec dostawców kablówki
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 listopada 2019

Rośnie dług Polaków wobec dostawców kablówki

GOkantor zastąpi Rkantor – jakie zmiany dla klientów?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
04 grudnia 2019

GOkantor zastąpi Rkantor – jakie zmiany dla klientów?

PKO BP w Będzinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 sierpnia 2019

PKO BP w Będzinie

Bank Pekao S.A. udziela finansowego wsparcia dla Pepco Group
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 czerwca 2021

Bank Pekao S.A. udziela finansowego wsparcia dla Pepco Group

Ile zarabiają policjanci ?
Blog
author
Aneta Jankowska
16 sierpnia 2017

Ile zarabiają policjanci ?

Porównaj